Jump to content

Samsung Galaxy Ace 3 (S7275)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περισσότερα εδώ: http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-galaxy-ace-3-lte-t2816859

είναι ίδια με την CM11, απλά έχει και επιπλέον λειτουργίες

την περασες??πως σου φενεται?εγω λεω να την περασω τωρα..:)

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την περασες??πως σου φενεται?εγω λεω να την περασω τωρα..:)

 

Εγώ είμαι ο developer και πρωτού τις κοινοποιήσω, τις δοκιμάζω στη δικιά μου συσκευή για να μην χαλάσουν οι συσκευές των άλλων, διότι ξέρω πως να την επαναφέρω αν γίνει καμια στραβή!!

Δεν θέλω να το παινευτώ, αλλά πάλι καλά που ξεκινησα να μαθαίνω android development γιατί από άλλους developers υποστήριξη 0. Η συσκευή δεν είναι και τόσο γνωστή σαν άλλες δυστυχώς! Να σημειώσω ότι 1η φορά κάνω development :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ο developer και πρωτού τις κοινοποιήσω, τις δοκιμάζω στη δικιά μου συσκευή για να μην χαλάσουν οι συσκευές των άλλων, διότι ξέρω πως να την επαναφέρω αν γίνει καμια στραβή!!

Δεν θέλω να το παινευτώ, αλλά πάλι καλά που ξεκινησα να μαθαίνω android development γιατί από άλλους developers υποστήριξη 0. Η συσκευή δεν είναι και τόσο γνωστή σαν άλλες δυστυχώς! Να σημειώσω ότι 1η φορά κάνω development :D

 

αγορινα την περασα κ εγω..!καλη ειναι μια χαρα!!μπραβο σου τα πας πολυ καλα!!!και επιτελους ενας δικος μας να μας διαφωτησει!!;)

αντε σου ευχομαι να συνεχεισεις ετσι!:wink:

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

αγορινα την περασα κ εγω..!καλη ειναι μια χαρα!!μπραβο σου τα πας πολυ καλα!!!και επιτελους ενας δικος μας να μας διαφωτησει!!;)

αντε σου ευχομαι να συνεχεισεις ετσι!:wink:

 

Ευχαριστώ, μιας και την πέρασες μπορείς να μου επιβεβαιώσεις αν έχει θέμα με την μπαταρία σε σύγκριση με την CM11? Γιατί λέει ένας από το xda (Ελληνάρας και αυτός, username: arrostos) ότι η συσκευή δεν πάει σε deep sleep

Link to comment
Share on other sites

αγορινα την περασα κ εγω..!καλη ειναι μια χαρα!!μπραβο σου τα πας πολυ καλα!!!και επιτελους ενας δικος μας να μας διαφωτησει!!;)

αντε σου ευχομαι να συνεχεισεις ετσι!:wink:

 

New release - 20140716

 

Change-log

 

-Using custom power HAL (Βελτίωση μπαταριας)

-CyanogenMod sources update

-Audio config improvements and cleanup

 

CyanogenMod

 

Download: https://mega.co.nz/#!Q1k1CIaT!Ojc3rEuLqyIUmlL0mi_2zArfc84JiIJZS87XXR6bO_U

Edited by kostoulhs
Link to comment
Share on other sites

New release - 20140716

 

Change-log

 

-Using custom power HAL (Βελτίωση μπαταριας)

-CyanogenMod sources update

-Audio config improvements and cleanup

 

CyanogenMod

 

Download: https://mega.co.nz/#!Q1k1CIaT!Ojc3rEuLqyIUmlL0mi_2zArfc84JiIJZS87XXR6bO_U

 

κοιτα η αληθεια ειναι οτι ισως να τσιμπαει λιγο παραπανω μπαταρια..αλλα οχι καμια τρελη αποκληση!:)θα περασω την τελευταια π ανεβασες..με τα ιδια γκαπς ετσι?

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

κοιτα η αληθεια ειναι οτι ισως να τσιμπαει λιγο παραπανω μπαταρια..αλλα οχι καμια τρελη αποκληση!:)θα περασω την τελευταια π ανεβασες..με τα ιδια γκαπς ετσι?

 

ναι τα gapps είναι τα ίδια, δεν αλλαζουν απο εκδοση σε εκδοση, μονο αν αλλάξει η έκδοση του android!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχει το κινητό η κόρη μου και προσπαθώ να βρω λύση στο παρακάτω θέμα:

 

Τι αλλάζουμε στις Ρυθμίσεις για να μπορεί κάποιος να γράψει και με μικρά ελληνικά γράμματα στα SMS;

Στα Αγγλικά υπάρχουν μικρά και κεφαλαία αλλά στα Ελληνικά μόνο κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχει το κινητό η κόρη μου και προσπαθώ να βρω λύση στο παρακάτω θέμα:

 

Τι αλλάζουμε στις Ρυθμίσεις για να μπορεί κάποιος να γράψει και με μικρά ελληνικά γράμματα στα SMS;

Στα Αγγλικά υπάρχουν μικρά και κεφαλαία αλλά στα Ελληνικά μόνο κεφαλαία.

 

Μηνύματα >ρυθμίσεις >μέθοδος εισαγωγής > Αυτόματο .

Θα μπορείς να γράφεις με μικρά αλλά μόνο με 60 χαρακτήρες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη σ'ευχαριστώ για την απάντηση :)

Η διαφορά 160 με 60 χαρακτήρες αναγκαστικά γέρνει την πλάστιγγα προς τα κεφαλαία οπότε η μικρή μάλλον θα παραμείνει στα κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

Changelog

Voip Fix

CM source Updates

Kernel Sources Update

Add Dock Headset to audio policy

 

Κατέβασμα: https://mega.co.nz/#!xh921aQZ!mI94zANpwo9OgfSxEp7WJ8YUf1PZD1mAPbj1Vhk-B8k

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Changelog

Voip Fix

CM source Updates

Kernel Sources Update

Add Dock Headset to audio policy

 

Κατέβασμα: https://mega.co.nz/#!xh921aQZ!mI94zANpwo9OgfSxEp7WJ8YUf1PZD1mAPbj1Vhk-B8k

 

γεια σου φιλε κοστουλη!!!ειδα στο forum της cuanogen οτι εβγαλες καινουριο update!:wink:εχεισ καπιο link να το κατεβασω και να το τεσταρω?ευχαριστω προκαταβολικα!!!:)

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε κοστουλη!!!ειδα στο forum της cuanogen οτι εβγαλες καινουριο update!:wink:εχεισ καπιο link να το κατεβασω και να το τεσταρω?ευχαριστω προκαταβολικα!!!:)

 

Βασικά μπορείς να με λες Κώστα! :)

Ορίστε ο σύνδεσμος: Λήψη

Σήμερα ή αύριο θα κάνω και άλλο ένα update, που θα είναι Snapshot release (M12) και μετά θα ξεκινήσω δουλειά στο android 5.0 :D

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μπορείς να με λες Κώστα! :)

Ορίστε ο σύνδεσμος: Λήψη

Σήμερα ή αύριο θα κάνω και άλλο ένα update, που θα είναι Snapshot release (M12) και μετά θα ξεκινήσω δουλειά στο android 5.0 :D

 

ωραια!!μπραβο ρε κωστα!!θα το κατεβασω τωρα να δω τι καλο ετοιμασες!!καλα ετσι και δω androit 5 απο τοσο νωρις στα κινητα μας θα κλαψω!!!:Dσυνεχισε ετσι!!:D

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

ωραια!!μπραβο ρε κωστα!!θα το κατεβασω τωρα να δω τι καλο ετοιμασες!!καλα ετσι και δω androit 5 απο τοσο νωρις στα κινητα μας θα κλαψω!!!:Dσυνεχισε ετσι!!:D

 

Κοίτα αν δεν το κάνω εγώ, δεν θα το δεις ποτε δυστυχώς... Τώρα περιμένω την CyanogenMod να "αντιγράψει" και να ετοιμάσει των πηγαίο κώδικα του Android 5.0 έτσι ώστε να ξεκινήσω :)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν δεν το κάνω εγώ, δεν θα το δεις ποτε δυστυχώς... Τώρα περιμένω την CyanogenMod να "αντιγράψει" και να ετοιμάσει των πηγαίο κώδικα του Android 5.0 έτσι ώστε να ξεκινήσω :)

 

kωστα περασα το τελευταιο update και μπορω να πω οτι το κιν ειναι αρκετα πιο γρηγορο και ρολλαρει καλυτερα!!:)μπραβο φιλε μου!!εσυ πως πας με το στησιμο του 5?

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

kωστα περασα το τελευταιο update και μπορω να πω οτι το κιν ειναι αρκετα πιο γρηγορο και ρολλαρει καλυτερα!!:)μπραβο φιλε μου!!εσυ πως πας με το στησιμο του 5?

 

Έχω και άλλο update: Λήψη

Με το 5αρι, δεν έχω ξεκινήσει, περιμένω την CyanogenMod να βγάλει τον πηγαίο κώδικα! Επίσης έχω και σελίδα στο facebook: Facebook page

Μπορείς να κάνεις like άμα είσαι χρήστης του facebook

Link to comment
Share on other sites

Έχω και άλλο update: Λήψη

Με το 5αρι, δεν έχω ξεκινήσει, περιμένω την CyanogenMod να βγάλει τον πηγαίο κώδικα! Επίσης έχω και σελίδα στο facebook: Facebook page

Μπορείς να κάνεις like άμα είσαι χρήστης του facebook

ωραια ειδη το κανω download !!οκ θα και λαικ για να βλεπω οτι ανεβαζεις!

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

ωραια ειδη το κανω download !!οκ θα και λαικ για να βλεπω οτι ανεβαζεις!

 

κωστα καλησπερα φιλε!ξερεις απο χτες που εκανα το update που μου εδωσες..δεν παιζει τα κομματια μουσικης...το apollo δεν τα αναπαραγει...και μου λεει οτι δυστηχως η εφαρμογη σταματησε..επισης προσπαθησα και με τον αναπαραγωγεα του es explorer αλλα και εκει τπτ..για δοκιμη τσεκαρα τα κομματια μου οτι ολλα ειναι mp3.εχεις κατι κατα νου?μηπως με ενα clear install της rom θα λυθει το προωλημα??:(

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

κωστα καλησπερα φιλε!ξερεις απο χτες που εκανα το update που μου εδωσες..δεν παιζει τα κομματια μουσικης...το apollo δεν τα αναπαραγει...και μου λεει οτι δυστηχως η εφαρμογη σταματησε..επισης προσπαθησα και με τον αναπαραγωγεα του es explorer αλλα και εκει τπτ..για δοκιμη τσεκαρα τα κομματια μου οτι ολλα ειναι mp3.εχεις κατι κατα νου?μηπως με ενα clear install της rom θα λυθει το προωλημα??:(

 

κωστα ολα οκ με το τελευταιο update..κανενα προβλημα!:Dελπιζω να τα πηγαινεις καλα με το πενταρι!:up:

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
αυτο δν ειναι προβλημα..αρκει να βαλω το μειλ μου και να παρω επαφες κτλ..σε ευχαριατω φιλε μου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γμτ προσπαθησα να περασω official rom ..και μ κολαει στο λογοτυπο που λεει samsyng...δεν ανοιγει με τιποτα....μηπως εχεισ καμια λυση?

 

Εύκολα!! :D

Βγάλε τη μπαταρία, μπες recovery mode και κάνε wipe data factory reset :D Και μετά reboot εννοείται :D

 

Χρονια Πολλα σε ολα τα πεδεια,

 

επαθα ακριβος αυτο που περιγραφει ο φιλος thanos88, εκανα αφτα που λεει ο φιλος kostoulhs αλα δεν σαλευει τιποτα , ειναι κολημενο στο logo tis Samsung.

τιποτα αλο πεζει βρε πεδεια ωστε να το σωσω το κινητακι? αμαρτια ειναι γιατι ειναι τιμιο και τα αξειζη τα φραγγα του.

Ευχαριστω εκ προτερον γεια οποια βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα σε ολα τα πεδεια,

 

επαθα ακριβος αυτο που περιγραφει ο φιλος thanos88, εκανα αφτα που λεει ο φιλος kostoulhs αλα δεν σαλευει τιποτα , ειναι κολημενο στο logo tis Samsung.

τιποτα αλο πεζει βρε πεδεια ωστε να το σωσω το κινητακι? αμαρτια ειναι γιατι ειναι τιμιο και τα αξειζη τα φραγγα του.

Ευχαριστω εκ προτερον γεια οποια βοηθεια.

 

Αμα επαθες αυτό μετα απο περασμα της stock ROM τοτε πρεπει να μπεις στο recovery και να κάνεις wipe data & factory reset

 

Χρόνια πολλά

Link to comment
Share on other sites

Αμα επαθες αυτό μετα απο περασμα της stock ROM τοτε πρεπει να μπεις στο recovery και να κάνεις wipe data & factory reset

 

Χρόνια πολλά

φιλε κοστα το μονο που καταφερα να ξαναπερασο την κιτκατ και κατοπιν την lollipob με τον τροπο που περιγραφεις στο ποστ 59, και απο το xda οπου οφειλο να πω οτι κανεις φοβερη δουλεια.

εχω βαλη recovery-6.0.5.1.tar και cm-12-20141220-UNOFFICIAL-loganreltexx αν και δουλευει σφαιρα δεν με ενθουσιασε ιδιετερα μιας και αρκετες λειτουργειες χολενανε , μα πανω απολα μου ελειπε το ui της samsung.

 

Ετσι αποφασισα να ξαναπερασω την jely bean που ειχα και τελεφτεα επισημη απο το σαιτ sammobile thn S7275RXXUANC1_S7275ROXXANC1_DBT αφου προτα ειχα περασει το cwm-6.0.4.9-loganre.tar, αλα τιποτα κολουσε στο logo τησ samsung εκανα και αφτο που προαναφερεις δηλ μεσο recovery modus wipe data & factory reset , ala den ginotane tipota ουτε rebbot δεν εκανε ουτε τιποτα και το ανθροπακι ανδροιδ τεζα με μια κιτρινι τριγονικι πινακιδα.

 

Προσπαθησα να ειμαι οσο πιο επιξηγιματικος μπορουσα , μιας και δεν ειμαι κανενας exper , εαν εχεις καποια λυση και μπορουσες να ξαναπερνουσα jely bean θα το εκτιμουσα ιδιετερα.

ισως να επρεπε να την κατευασο απο αλου ?? αλλα απο που ?? η κατι αλο δεν εκανα σωστα.

 

Οπως και να εχει να εισαι καλα και πολλα ΜΡΑΒΟ γεια την δουλεια σου Κωστα .

Link to comment
Share on other sites

φιλε κοστα το μονο που καταφερα να ξαναπερασο την κιτκατ και κατοπιν την lollipob με τον τροπο που περιγραφεις στο ποστ 59, και απο το xda οπου οφειλο να πω οτι κανεις φοβερη δουλεια.

εχω βαλη recovery-6.0.5.1.tar και cm-12-20141220-UNOFFICIAL-loganreltexx αν και δουλευει σφαιρα δεν με ενθουσιασε ιδιετερα μιας και αρκετες λειτουργειες χολενανε , μα πανω απολα μου ελειπε το ui της samsung.

 

Ετσι αποφασισα να ξαναπερασω την jely bean που ειχα και τελεφτεα επισημη απο το σαιτ sammobile thn S7275RXXUANC1_S7275ROXXANC1_DBT αφου προτα ειχα περασει το cwm-6.0.4.9-loganre.tar, αλα τιποτα κολουσε στο logo τησ samsung εκανα και αφτο που προαναφερεις δηλ μεσο recovery modus wipe data & factory reset , ala den ginotane tipota ουτε rebbot δεν εκανε ουτε τιποτα και το ανθροπακι ανδροιδ τεζα με μια κιτρινι τριγονικι πινακιδα.

 

Προσπαθησα να ειμαι οσο πιο επιξηγιματικος μπορουσα , μιας και δεν ειμαι κανενας exper , εαν εχεις καποια λυση και μπορουσες να ξαναπερνουσα jely bean θα το εκτιμουσα ιδιετερα.

ισως να επρεπε να την κατευασο απο αλου ?? αλλα απο που ?? η κατι αλο δεν εκανα σωστα.

 

Οπως και να εχει να εισαι καλα και πολλα ΜΡΑΒΟ γεια την δουλεια σου Κωστα .

 

Ξέρεις τι; Μήπως δεν περιμένεις αρκετη ώρα στο 1ο boot? γιατί αργεί πολύ είναι η αλήθεια...επίσης προτείνω να κατεβάσεις αυτή το ROM:

ROM

Επίσης, αφού τελειώσει το πέρασμα της, μην βάλεις άλλο recovery και κάνε wipe data & factory reset από το stock recovery.

Άμα ακολουθήσεις αυτά τα βήματα νομίζω είσαι κομπλε ;)

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι; Μήπως δεν περιμένεις αρκετη ώρα στο 1ο boot? γιατί αργεί πολύ είναι η αλήθεια...επίσης προτείνω να κατεβάσεις αυτή το ROM:

ROM

Επίσης, αφού τελειώσει το πέρασμα της, μην βάλεις άλλο recovery και κάνε wipe data & factory reset από το stock recovery.

Άμα ακολουθήσεις αυτά τα βήματα νομίζω είσαι κομπλε ;)

Καλή επιτυχία

 

Εκανα οτι λες κωστα, περιμενα 45 λεπτα στο προτο boot >αρκετοσ χρονος> αλλα τιποτις , κατοπιν εβγαλα την μπαταρια και wipe data & factory reset από το stock recovery. Αλλα και παλι τιπτα το αντηροπακι τεζα κατο με μια τριγονικη ταμπελα, δεν λειτουργουσε τιποτα μεσα εκει .

τελικα μου ηρτηε η ιδεα και περασα την recovery-6.0.5.1 και μεσω αφτης εκανα wipe data & factory reset, rebbot system, και το κινιτακι ανοιξε σε 2 λεπτα, και επανηρτηε στην κατασταση που ητανε.

 

Σε Ευχαριστω πολυ γεια την Βοηθεια , φιλε κωστα και να εισαι παντα καλα.

 

ελπιζω αφτω το τρικ που περιεγραψα , να βοηθησει και αλλους με παρομοιο προβλημα.

 

καλη ΠΡΟΧΡΟΝΙΑ σε ΟΛΟΥς

Edited by baglan
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace 3 (S7275)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...