Jump to content

Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110) : Οδηγός Root, CWM, Custom rom, Dual boot


dimfil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε την τελευταία android έκδοση από το Adobe Archived Flash Player versions...

 

Και που ακριβως ειναι αυτο Δημητρη??? Στο λινκ που δινεις δεν βρισκω για android..........

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 293
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και που ακριβως ειναι αυτο Δημητρη??? Στο λινκ που δινεις δεν βρισκω για android..........

 

Λίγο μετά τη μέση της σελίδας...

Σου δίνω direct link...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει ασφαλής τρόπος να ρουτάρω από 4.2 εργοστασιακή? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Ναι.

Θα φλασάρεις με ODIN το CF-Auto-Root...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα χαθήκαμε,dim.. Αλλαξα σκληρό στο PC μου και έχασα τα παντα ,θελω τη μαμα 4.2.2 την ελληνική

Που έβγαλε η Vodafone αλλά το official sammy σάιτ έχει πρόβλημα..κάποια βοήθεια για το που μπορω να το βρω? Η την ελληνικη 4.1.1 η .2 μήπως και ερθει σε ΟΤΑ η voda thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν παίδες όποιος ξέρει βοηθά:

 

Θέλω να περάσω την στοκ 4.2.2 στο Ρ3100 το οποίο είναι σε στοκ 4.0.3 και δεν είναι ρουταρισμένο.

Αυτό που με ενδιαφέρει σε πρώτη φάση είναι να μείνω σε στοκ λειτουργικό και να ΜΗΝ χάσω δεδομένα.

Έχω κατεβάσει την εν λόγω αναβάθμιση, το odin και το rom manager apk.

Αν μπορεί κανείς να δώσει αναλυτικές πληροφορίες ευπρόσδεκτες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες όποιος ξέρει βοηθά:

 

Θέλω να περάσω την στοκ 4.2.2 στο Ρ3100 το οποίο είναι σε στοκ 4.0.3 και δεν είναι ρουταρισμένο.

Αυτό που με ενδιαφέρει σε πρώτη φάση είναι να μείνω σε στοκ λειτουργικό και να ΜΗΝ χάσω δεδομένα.

Έχω κατεβάσει την εν λόγω αναβάθμιση, το odin και το rom manager apk.

Αν μπορεί κανείς να δώσει αναλυτικές πληροφορίες ευπρόσδεκτες.

 

Για να μην τα ξαναγράφω, δες εδώ...

Ισχύουν τα ίδια ακριβώς και στην περίπτωσή σου, απλά θα επιλέξεις τα αρχεία που κατέβασες για την 4.2.2 φυσικά...

 

Edit: Τώρα είδα ότι δεν θες να χάσεις δεδομένα. Αυτό μπορεί να γίνει μόνο εάν κάνεις ΟΤΑ update. Σε κάθε άλλη περίπτωση (όπως και στο link που σου δίνω) θα γίνει clean install και θα χάσεις όλες τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους. Γνώμη μου πάντως είναι να κάνεις clean install αφού θα αλλάξεις έκδοση. Έχει βέβαια παραπάνω κόπο, αλλά είναι σωστότερη μέθοδος...

Edited by dimfil
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το Tablet μου έχω το GT-P3110 με 4.1.1 και δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση γιατί μου λέει ότι "Η συσκευή σας έχει τροποποιηθεί. Οι ενημερώσεις λογισμικού δεν είναι διαθέσιμες." είχα κάνει κάποια στιγμή ροοτ άλλα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν υπάρχει το SuperSU. Και ούτε το Kies το αναγνωρίζει.Τι να κάνω plz help.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το Tablet μου έχω το GT-P3110 με 4.1.1 και δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση γιατί μου λέει ότι "Η συσκευή σας έχει τροποποιηθεί. Οι ενημερώσεις λογισμικού δεν είναι διαθέσιμες." είχα κάνει κάποια στιγμή ροοτ άλλα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν υπάρχει το SuperSU. Και ούτε το Kies το αναγνωρίζει.Τι να κάνω plz help.

 

Βάλε τη rom που θέλεις με odin...

Δεν ξέρω ακριβώς ποια διαδικασία ακολούθησες αλλά προφανώς δεν έχει γίνει σωστό un-root γι' αυτό δε μπορείς να κάνεις update...

Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα και το Odin μου βγάζει Fail

 

Έλεγξε προσεκτικά τις επιλογές του odin.

Τσεκαρισμένο μόνο reboot και f.reset

Link to comment
Share on other sites

έχω προσπαθήσει τα πάντα τώρα κατέβασα ξανά το SuperSU και όταν το ανοίγω μου λέει ότι δεν υπάρχει SU binary και ο SuperSU δεν μπορεί να το εγκαταστήσει.. Κανένας καμιά ιδέα????
Link to comment
Share on other sites

έχω προσπαθήσει τα πάντα τώρα κατέβασα ξανά το SuperSU και όταν το ανοίγω μου λέει ότι δεν υπάρχει SU binary και ο SuperSU δεν μπορεί να το εγκαταστήσει.. Κανένας καμιά ιδέα????

 

Φλασαρισε την μαμά 4.0.1 και ξεκίνα από την αρχή.

Η επαναφορά δεν ξερουταρει τη συσκευή.

Βεβαιώσου ότι το καλώδιο είναι εντάξει.

Το βάζεις σε download mode?

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

έχω προσπαθήσει τα πάντα τώρα κατέβασα ξανά το SuperSU και όταν το ανοίγω μου λέει ότι δεν υπάρχει SU binary και ο SuperSU δεν μπορεί να το εγκαταστήσει.. Κανένας καμιά ιδέα????

 

Έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, γι' αυτό.

Δοκίμασε να αλλάξεις το csc όπως περιγράφεται στο επίσημο thread του tab και να το κάνεις EUR εάν δεν είναι. Κατόπιν δες τι σου δίνει το KIES.

Είναι πολύ παράξενο που το odin δεν βλέπει το tab σου σε download mode. Είσαι σίγουρος ότι ακολουθείς τα βήματα σωστά; Έχεις εγκαταστήσει το KIES ή τους samsung usb drivers;

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρισε την μαμά 4.0.1 και ξεκίνα από την αρχή.

Η επαναφορά δεν ξερουταρει τη συσκευή.

Βεβαιώσου ότι το καλώδιο είναι εντάξει.

Το βάζεις σε download mode?

 

Ναι το βάζω πατώντας το Vol - & Power ταυτόχρονα. Η μαμά είναι η 4.1.1 πως θα την φλασάρω??

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βάζω πατώντας το Vol - & Power ταυτόχρονα. Η μαμά είναι η 4.1.1 πως θα την φλασάρω??

 

με την odin. Υπάρχουν λεπτομερείς οδηγίες στην αρχή του ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια χαζή ερώτηση γιατί έφαγα φλασιά τώρα στο PC μου έχω Windows 8.1 λέτε για αυτό να μην δουλεύει το Kies και το Odin????
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους.Εχω δει στο xda οτι έχουν περάσει την cyanogen cm11 4.4 kit kat σε unofficial .Tην έχει μήπως δοκιμάσει κάποιος για να μαε πεί αν είναι stable και αν έχει κάποια σοβαρα bug?

Eπειδή ψήνομαι να το δοκιμάσω ξέρετε κάποιο link με την τελευταία version οσον αφορά την rom και gapps?

Επίσης απο kernel αφήνουμε την ίδια ή κάποια άλλη είναι καλύτερη και πιο smooth?

Letv Le1 Pro X800.

When The smoke is going down

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους.Εχω δει στο xda οτι έχουν περάσει την cyanogen cm11 4.4 kit kat σε unofficial .Tην έχει μήπως δοκιμάσει κάποιος για να μαε πεί αν είναι stable και αν έχει κάποια σοβαρα bug?

Eπειδή ψήνομαι να το δοκιμάσω ξέρετε κάποιο link με την τελευταία version οσον αφορά την rom και gapps?

Επίσης απο kernel αφήνουμε την ίδια ή κάποια άλλη είναι καλύτερη και πιο smooth?

 

Έχω δοκιμάσει όλες τις διαθέσιμες (cm, mokee, aospa, aokp).

Είναι όλες τους σε πολύ καλό επίπεδο αλλά καμιά stable για καθημερινή χρήση ενώ επίσης λείπουν αρκετές λειτουργίες σε σχέση με τις 4.3. Ωστόσο έρχονται σύντομα νέες αλλαγές από σημαντικά commits και εκεί τα πράγματα θα αλλάξουν.

Μπορείς να δοκιμάσεις τώρα, αλλά καλύτερα να περιμένεις λίγο για πιο ασφαλή συμπεράσματα.

Όλα τα τελευταία builds βρίσκονται στο developer's section του xda.

Kernel καλύτερα να αφήσεις όποιον έρχεται με το build, αν και η πρόσφατη δοκιμαστική 2.1.6 του next είναι επίσης αρκετά καλή...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μήπως έχετε καμια ιδέα πώς να φτιάξω το ταμπλετάκι μου στις πληροφορίες συσκευής γράφει προσαρμοσμένη έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μήπως έχετε καμια ιδέα πώς να φτιάξω το ταμπλετάκι μου στις πληροφορίες συσκευής γράφει προσαρμοσμένη έκδοση.

 

Φίλε μου, αν μπαίνεις σε download mode και το odin δεν βλέπει το tab σου, ίσως εσύ ξεχνάς κάτι.

Είναι εξαιρετικά απίθανο το γεγονός να δουλεύει κανονικά το tab αλλά να μην μπορείς να φλασάρεις κάτι με το odin.

Δες τα βήματα ένα - ένα...

Αν είσαι Αθήνα, ίσως μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε από κοντά...

Link to comment
Share on other sites

Dimfil τα καταφερα απλα το odin δεν δουλευει στα windows 8

 

Οκ...

Όλα καλά λοιπόν...

 

Μόλις τώρα είδα και το pm και σου είχα ήδη απαντήσει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...