Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το παρέλαβα σήμερα το πρωί. Δεν φαίνεται να έχει ούτε κιτρινίλες ούτε άλλα προβλήματα και πάει ΣΦΑΙΡΑ!

 

Και το MIUI ενδιαφέρον λογισμικό. Της παραμέτρου το κάγκελο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ το παρέλαβα σήμερα το πρωί. Δεν φαίνεται να έχει ούτε κιτρινίλες ούτε άλλα προβλήματα και πάει ΣΦΑΙΡΑ.

Και μια που παει σφαιρα δεν μας λες ποιο navigator εβαλες και πως παει το GPS του?

Επισης απο ποιο μαγαζι το πηρες?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όποιο προγραμμα πλοήγησης και να βάλει, δουλεύει άψογα, δεν έχει mediatek επεξεργαστή αυτή η συσκευή και θα ήθελα να σε παρακαλέσω να μη ρωτάς παντού τα ίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η ασυμβατοτητα καποιων Navigators οσον αφορα τις FHD η και ακομα και τις HD οθονες, αφορα μονο τους Mediatek δηλαδη?

Αυτη την ερωτηση ποτε δεν την εκανα, ωστε να μου απαντηθει και να το γνωριζω.

Νομιζα οτι υπαρχει προβλημα σε υψηλης αναλυσης οθονες, με ολους τους επεξεργαστες.

Συγνωμη που δεν το ηξερα.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Είσαι εντελώς εκτός θέματος. Εδώ συζητάμε για τη συσκευή του θέματος και όχι για τα προγράμματα πλοήγησης, για τα οποία υπάρχει ξεχωριστό θέμα.

 

Ο δέκτης του mi2s είναι άψογος και αυτή είναι η ουσία. Αν κάποιο προγραμμα πλοήγησης έχει πρόβλημα στις full hd οθόνες είναι εντελώς άσχετο με το παρόν θέμα και άσχετα μηνύματα διαγράφονται χωρίς καν προειδοποίηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην το πάρεις από εκεί που το πήρα και εγώ;

 

http://www.ebay.com/itm/Xiaomi-MI-2S-32GB-Quad-Core-1-7GHz-2G-Ram-4-3-Screen-13MP-Camera-RAM-/151126983566?pt=Cell_Phones&hash=item232fdec38e

 

EDIT: Δεν είχα δει το βιντεάκι. Όντως έχει όλα αυτά τα έξτρα;;; Ξενέρωσα... Εγώ πρέπει να δώσω 100 ευρώ για όλα αυτά

 

Το αγορασα και εγω απο τον συγκεκριμενο χρηστη το status μου απο EMS- Elta

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 24-10-2013 11:43 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 24-10-2013 08:26 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 24-10-2013 07:15 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 18-10-2013 21:01 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 18-10-2013 16:52 IPS

 

λετε να εχουμε παρατραγουδα με τελωνεια καμια παρομοια εμπειρια κανεις?

http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

θελω να με πειτε τη γνωμη σας αν κ τα δυο ειναι πολυ καλα κινητα κ πανε σφαιρα. ποιο θα προτιμουσατε το xiaomi mi 2s η το oppo find 5 !!!!!!????εδω σας θελω !!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θελω να με πειτε τη γνωμη σας αν κ τα δυο ειναι πολυ καλα κινητα κ πανε σφαιρα. ποιο θα προτιμουσατε το xiaomi mi 2s η το oppo find 5 !!!!!!????εδω σας θελω !!!!!

 

Όχι εδώ, γράφεις σε λάθος θέμα. Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πώς μπορώ στο συγκεκριμένο τηλέφωνο να απενεργοποιώ το δίκτυο κινητής (σαν να είναι σε flight mode), αλλά να εξακολουθώ να χρησιμοποιώ το wifi;
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ στο συγκεκριμένο τηλέφωνο να απενεργοποιώ το δίκτυο κινητής (σαν να είναι σε flight mode), αλλά να εξακολουθώ να χρησιμοποιώ το wifi;

 

Ρυθμισεις - Κινητα Δικτυα - Δεδομενα δικτυου

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες απενεργοποιεί την πρόσβαση στο διαδίκτυο μέσω 3G.

Εγώ θα ήθελα να απενεργοποιείται τελείως το δίκτυο κινητής (να μην δέχομαι ούτε κλήσεις, sms κλπ), αλλά να εξακολουθεί να λειτουργεί το wifi.

Βάζοντάς το όμως το airplane (flight) mode, απενεργοποιείται μαζί και το wifi

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες απενεργοποιεί την πρόσβαση στο διαδίκτυο μέσω 3G.

Εγώ θα ήθελα να απενεργοποιείται τελείως το δίκτυο κινητής (να μην δέχομαι ούτε κλήσεις, sms κλπ), αλλά να εξακολουθεί να λειτουργεί το wifi.

Βάζοντάς το όμως το airplane (flight) mode, απενεργοποιείται μαζί και το wifi

 

Τοτε μονο αν δεν δωσεις το πιν στην εκκινηση και πατησεις ακυρο

Ετσι το κανω εγω με την twin sim και το τηλεφωνο που δεν εδωσα πιν δουλευει κανονικα

 

Ps Δεν χρειαζεται επαννεκινηση με το που μπεις flight mode ξανα βγαινεις και απλα δεν δινεις πιν οταν σου ζητησει

Edited by popay66
upd
Link to comment
Share on other sites

Έξυπνο τρικ. Δείχνει να πιάνει, διότι όταν μου ζητάει pin βλέπω ότι το wifi είναι ενεργό, αλλά όχι το δίκτυο κινητής.

Δυστυχώς όμως δεν υπάρχει η επιλογή "άκυρο", παρά μόνο ΟΚ, οπότε δεν μπορώ να το παρακάμψω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω ενα θέμα(απορια).

Εδώ και ενα μήνα εχω το mi2s και ολα καλά. Το θέμα μου ειναι οτι η μπαταρία δεν κρατάει ούτε μια μέρα.

Ενώ απ'την πρώτη μερα το φόρτισα κανονικά(πλήρες φόρτιση) και το φορτίζω με κλειστή συσκευή.

Στην επιλογή δικτύου το έχω βάλει να είναι μόνο 2G.

Το εχω αυτόματη φωτεινότητα.

Η οθόνη να σβήνει γρήγορα.

Στη λειτουργία της μπαταρίας είναι στο "power saving".\

Η χρηση που του κανω:

Tα δεδομένα ειναι κλειστά. Παίζει μόνο WiFi και οχι πάντα. Κάποιες, εως ελάχιστες κλήσεις και λιγα μηνύματα.

Εδω και λίγες μέρες του έχω περάσει την MIUI-3.11.8, αλλά και πάλι χωρίς κάποιο εμφανές αποτέλεσμα.

Υπάρχει κάποια λύση, η έχω πάρει συσκευή με ελαττωματική μπαταρία ????

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε πρώτη φαςη δοκίμασε να κανεις battery calibration με τη σχετική εφαρμογή που θα βρεις στο google play. Αν δεν δεις αποτέλεσμα, κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν ισχύουν τα ίδια τότε μάλλον μιλάμε για προβληματική μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής:

Επειδή τα τηλέφωνα στον κατάλογο τα έχω περάσει χωρίς το country code (το +30), όταν με καλεί κάποιος, ακόμα κι αν είναι περασμένος στον κατάλογο, δεν μου εμφανίζει το όνομά του, διότι η κλήση έρχεται με το +30 μπροστά. Από μια ρύθμιση στα settings (Telocation > Auto-add the country code), το πρόβλημα λύνεται με τις κλήσεις, αλλά συνεχίζει να υπάρχει στα sms. Γνωρίζει κάποιος τη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά δεν πολυασχολούμαι με τα sms.

 

Αν έκανες την παραπάνω διαδικασία και έχεις κρατήσει τα μηνύματα (που είχαν το πρόβλημα) νομίζω ότι για αυτούς τους αριθμούς θα συνεχίσει να συμπεριφέρεται έτσι.

 

Δηλαδή αν σβήσεις τα παλιά "προβληματικά" μηνύματα λογικά μετά θα δουλεύει οκ. Δοκίμασε το σε 1 παραλήπτη αρχικά, γιατί δεν είμαι σίγουρος ότι έτσι το έλυσα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τον κόπο και συμπλήρωσα το "+30" σε όσες επαφές δεν το είχαν. Όλα λειτουργούν μια χαρά τώρα.
Link to comment
Share on other sites

@athanaso77

Ευχαριστώ πάρα πολυ.

Η αλήθεια είναι οτι το battery calibration δεν παίζει.

Μόλις του δίνω root δικαιώματα και πάω να ανοίξω την εφαρμογή μου βγάζει μήνυμα "Η εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται".

Εργοστασιακές ρυθμίσεις είναι κατι που σκέφτομαι, αλλά δεν θα το κάνω ακόμα.

Υπάρχει κανείς άλλος, που να αντιμετωπίζει το ιδιο πρόβλημα με την μπαταρία ???

Link to comment
Share on other sites

Να σου κρατάει λιγότερο από μία ημέρα με την παραπάνω χρήση όντως δείχνει πρόβλημα. Καλό θα ήταν να μας έδειχνες ένα screenshot με τα battery info από τις ρυθμίσεις του κινητού. Να δούμε λίγο πόσο screen on time έχεις και τι σου τρώει περισσότερη μπαταρία.

 

Επίσης, κατέβασε το wakelock detector και το cpu spy plus.

 

Με το 1ο θα δούμε τι ξυπνάει το CPU της συσκευής σου και πόσο συχνά και με το 2ο αν η συσκευή σου καταφέρνει να πέφτει σε deep sleep κτλ.

 

EDIT: Αν δεν θες να ασχοληθείς με τα παραπάνω, εφόσον δοκίμασες και αυτά που σε συμβούλεψε ο athanaso77, η επαναφορά δείχνει να είναι μονόδρομος

Edited by giarlos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την έγγυηση πως πάει η συσκευή; έχει ένα η δύο χρόνια; με απόδειξη αγοράς; τα ηλεκτρονικά καταστήματα που το παραγγέλνεις έχουν την κανονικη απόδηξη; η βάζουν άλλη για να περνά τελωνείο; επίσης από που μπορείς να παραγγείλεις αυθεντικά ανταλλακτικά όπως πχ οθόνη; ebay?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...