Jump to content

myphone POLL: Πόσα χρήματα ξοδεύετε σε λογαριασμούς κινητής;


DJDB
 Κοινοποίηση

Πόσα χρήματα ξοδεύετε μηνιαίως σε λογαριασμούς και κάρτες ανανέωσης χρόνου;  

1.258 members have voted

  1. 1. Πόσα χρήματα ξοδεύετε μηνιαίως σε λογαριασμούς και κάρτες ανανέωσης χρόνου;

    • Έως 5 ευρώ
      117
    • Πάνω από 5, κάτω από 20 ευρώ
      509
    • Πάνω από 20, κάτω από 40 ευρώ
      382
    • Πάνω από 40 ευρώ
      243
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      7


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 248
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω συμβόλαιο winb και μου έρχεται γύρω στα 50-55€(με 500mb)και με αρκετό περιορισμό στη χρήση data απο την μεριά μου, για να μην ξεφύγουμε . Είδα πολλά παιδιά που το γύρισαν σε κάρτα .Αξίζει?
Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο winb και μου έρχεται γύρω στα 50-55€(με 500mb)και με αρκετό περιορισμό στη χρήση data απο την μεριά μου, για να μην ξεφύγουμε . Είδα πολλά παιδιά που το γύρισαν σε κάρτα .Αξίζει?

 

F2G: με 5 ευρώ παιρνεις 1gb

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια κλασσική έκφραση που χρησιμοποιείται συχνά στο forum. Οτι δίνουν κάποιοι 700 ευρώ για κινητό και το έχουν καρτοκινητό λες και είναι υποτιμητικό το να έχεις καρτοκινητό. Κάποιος μπορεί να θέλει τις ευκολίες και όλα τα εξτρά που προσφέρει μια ναυαρχίδα των 700 ευρώ αλλά να μην θέλει να τα σκάει στις εταιρίες της κινητής, που το κακό. Μπορεί να μην θέλει πχ να του έρχεται λογαριασμός στο σπίτι κάθε μήνα βρέξει-χιονίσει, μπορεί να μην μιλάει 1500 λεπτά το μήνα μπορεί...μπορεί....

Άλλωστε τα πακέτα που προσφέρουν οι καρτοκινητές δεν έχουν σε τίποτα να ζηλέψουν τα συμβόλαια...το αντίθετο.

 

Ήμουν 14 χρόνια περίπου με συμβόλαιο στην cosmote και πλήρωνα 30-40...60 ευρώ κάθε μήνα, μιλούσα δεν μιλούσα στο κινητό. Εδώ και 1 1/2 χρόνο το γύρισα σε cosmoκάρτα και πραγματικά βρήκα την ησυχία μου. Μέσο όρο χαλάω 10 ευρώ το μήνα περίπου και δεν μου λείπει τίποτα. ΑΝ χρειαστεί κάποιο μήνα του χρόνου να μιλήσω περισσότερο, ιντερνετ κτλ απλά θα βάλω ένα εξτρά 10ευρο.

 

Εκτός απο κάποιους που πραγματικά είναι όλη μέρα στο τηλέφωνο λόγω δουλειάς, αν κάποιος κάνει μια μέση χρήση είναι μεγάλη χασούρα να δίνει 30-40 ευρώ για τα δήθεν απεριόριστα (που στην πραγματικότητα δεν καταναλώνει ποτέ).

 

υ.γ. Για την απάτη των επιδοτήσεων δεν θα πω τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 10€ συνήθως δε δίνω το μήνα λόγω του φοιτητικού προγράμματος της Cosmote με το οποίο έχω 600 λεπτά προς Whats up και 600mb και στη συνέχεια, με 5€ αγοράζω το πακέτο των 600 μηνυμάτων. Σε ορισμένες περιπτώσεις δίνω 15€/μήνα για αγορά επιπρόσθετου πακέτου μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Σβηστές μηχανές με το f2go και μηδενικό πάγιο στο εταιρικό και είμαστε κομπλέ.
[sIGPIC][/sIGPIC] Ronnie 2004♥2018
Link to comment
Share on other sites

Είχα σύνδεση cosmote και πλήρωνα κατά μέσο όρο 35-40 ευρώ το μήνα. Και όλα αυτά για να μου δίνει επιδότηση συσκευής το μέγιστο 120 το χρόνο. Το γύρισα σε f2g και μέσα σε ένα εξάμηνο αφού το μέγιστο που χρειάζομαι για κάρτες είναι 20 ευρώ έχω εξοικονομησει ήδη τα χρήματα της επιδότησης. Άσε που μιλάω και πολύ περισσότερο.. Πραγμματικα δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό τους με το γδαρσιμο στις συνδέσεις. Είναι σαν να θέλουν να σε διώξουν από συνδρομητή συμβολαίου.
Samsung Nexus S - LG Nexus 4 - LG Nexus 5 - OnePlus 5 - LG G-Tab 8.3
Link to comment
Share on other sites

133 posts και η πλειοψηφια ειναι, ή πηγε F2G ....

 

Αυτή είναι η αλήθεια. Ο κόσμος ξύπνησε και είδε τι τον συμφέρει πραγματικά και όχι τι έχει ο άλλος ή τι είδε στην τηλεόραση. Η πλειοψηφία των επαφών μου είναι F2G πλέον.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

10 ευρώ το μήνα είτε στο f2go ή στο vodafone καρτοκινητό εναλλάξ. 300 λεπτά προς όλους και 500 MB ή 1 giga και καθάρισα, και τα ψιλά σε κανα sms .... το συμβόλαιο των 100 λεπτών με 25 ευρώ έχει πάει περίπατο χρόνια τώρα...:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Cosmote Απεριόριστα 25.

 

1500 λεπτά προς cosmote

1500 sms

100 λεπτά προς άλλους

30 sms προς άλλους

200ΜΒ ίντερνετ

 

Δεδομένου ότι η γυναίκα μου, η οικογένεια της, ο πατέρας, μου η μάνα μου, ο αδερφός μου έχουν cosmote, όπως και οι 4 από τους 6 καλύτερους φίλους μου, θεωρώ ότι είναι η καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

απορω με πολυ κοσμο απο εδω μεσα που παρολο που ειναι χρηστες της σελιδας, και γενικοτερα του ιντερνετ πραγμα που σημαινει πως εχουν μια ενημερωση... Εχουν ακομα κοσμοτε... Το λεω αυτο γιατι... λαμβανοντας υποψιν την προσφορα της wind για Online συνδεση σε wind to all 60 με 42 ευρω... (1500 λεπτα προς ολους, 150 sms και 1,5 GB)! και λαμβανοντας υποψιν την συνδιαστικη προσφορα με σταθερο και μειωση 10 ευρω στο παγιο πεφτει στα 32 ευρω! Λαμβανοντας υποψιν την προσφορα της voda για το red 1 με 42 ευρω (1500 λεπτα, 1500 sms, 500mb internet) απορω πως ακομα καποιος εχει cosmote!!!

 

στην κοσμοτε δινουν ακομα 200 λεπτα με 30 ευρω!!!

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote Απεριόριστα 25.

 

1500 λεπτά προς cosmote

1500 sms

100 λεπτά προς άλλους

30 sms προς άλλους

200ΜΒ ίντερνετ

 

Δεδομένου ότι η γυναίκα μου, η οικογένεια της, ο πατέρας, μου η μάνα μου, ο αδερφός μου έχουν cosmote, όπως και οι 4 από τους 6 καλύτερους φίλους μου, θεωρώ ότι είναι η καλύτερη επιλογή.

 

Δεν νομιζω να ειναι η καλυτερη προσφορα που θα μπορουσες να εχεις... κανεις online wind to all 50 με 35 ευρω. το συνδιαζεις με online σταθερο double play M με 24 ευρω στο σπιτι και παιρνεις ακομα 10 ευρω εκτπωση. πληρωνεις συνολο 25+24=49 ευρω. Βαζεις και την γυναικα σου με κινητο επισης και καποιο παγιο παιρνεις και ακομα 10% εκπτωση στα παγια!!!!

 

Με 49 ευρω για εσενα εχεις...

Στο κινητο, 1000 λεπτα ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ, 100sms και 1 GB internet

Στο σταθερο, 24mbit internet, Απεριοριστες αστικες και υπρεστικες!

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

10 ευρώ whats up το μήνα και έχω δώρο 500'+500mb λόγω φοιτητικής προσφοράς + τα δώρα απ'το reload it. Οτιδήποτε κλήσεις εκτός whats up τις κάνω μέσω viber-skype...
Link to comment
Share on other sites

Ζω καθημερινα τον τρομο των εταιριων κινητης,αλλα και ιντερνετ.Απο τα συνεχη τηλεφωνα και τις προσφορες,ξανα και ξανα,μεχρι αηδιας πια......

Αλλα δεν ιδρωνει το αυτακι μου,και ειπα να τους σπρωξω λιγο παραπερα.....:lol::lol::lol:

Βρεθικα λοιπον ως ιδιωτης να πληρωνω συνολικα 50-60 ευρω τον μηνα για τις επικοινωνιες μου.....

Δηλαδη, 20 ευρω whats-up(4χ5) kai 30-40 ευρω on-telecoms 8mb internet και 2 ωρες δωρεαν υπεραστικα.....

Τα θεωρησα υπερβολη,και αρχισανε οι περικοπες........

Εγιναν 3 οι καρτες τον μηνα,ανα 10ημερο,ενω η on telecoms θα παει περιπατο.....Θα αντικατασταθει με το wi-fi του αδελφου μου(ηδη αγορασα crypto air-data),απλα οι ταχυτητες απο 700kb/s θα πεσουνε στα 200kb/s......αλλα τσαμπα,οχι πια φακελος-αγωνια καθε μηνα......:lol:

Ενεργοποιηθικε και το viper.......

Ενα μεροκαματο θα γλυτωνω πλεον......συμαντικο την σημερον ημερα.....

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Οικογενειακα ειμαστε αρκετα χρονια στη βοντα και ειδικα τον τελευταιο εναμιση χρονο πληρωναμε 150€ για τεσσερις αριθμους για πραγματικα ελαχιστες παροχες και λιγα δεδομενα που χρησιμοποιουμε εγω και η αδερφη μου κατα κορον.Ενω εληξε το δεκαοχταμηνο δε μας εγινε καποια προσφορα και σκεφτηκαμε ακομα και τη λυση της καρτοκινητης για να μειωθουν τα εξοδα.Τελικα μετα απο αιτηση φορητοτητας στο 50 της wind που ειχε προσφορα online στα 35€ η βοντα μας εκανε αντιπροσφορα και τα 4 νουμερα μαζι 95€ με τους φορους και 1,5 gb στον αριθμο μου και της αδερφης μου ενω στον πατερα μου 500mb με 1500 λεπτα προς βοντα και αρκετο χρονο προς τριτους.Στη μαμα κρατησαμε το ιδιο προγραμμα που τη βολευει καθως κανεις λιγες κλησεις και ηδη μειωσαμε τα ετησια εξοδα παραπανω απο 600€.
Link to comment
Share on other sites

15 ευρω το μηνα μονο!, σε καρτες κοσμοτε. Ιντερνετ απο το κινητο το εχω κοψει, a-gps δεν το χρειαζομαι πλεον, οποτε την βγαζω μονο με μυνηματα και λιγες κλησεις. Και μου αρεσει περισσοτερο να στελνω μυνημα καθως δεν βιαζομαι κιολας, το κινητο δεν ειναι χρησιμο στην εργασια μου. Δεν ειμαι επαγγελματικος τυπος.:happy:
Link to comment
Share on other sites

Είναι παραπάνω από φανερό από το τόπικ ότι η καρτοκινητη συμφέρει πολύ περισσότερο από το συμβόλαιο.

 

Στην Ολλανδία που είμαι έχω Ολλανδικό νούμερο με κάρτα (Simyo) και πληρώνω 9,5 ευρώ το μηνα για 120 SMS ή λεπτά ομιλιας (ειναι σαν 120 μοναδες και αφαιρειται μία μονάδα ανά λεπτό ομιλίας ή SMS) και 500 ΜΒ data .Μιλαμε για μια χώρα με βασικό μισθό 1470 ευρώ,το δευτερο υψηλότερο της ΕΕ μετά τα 1510 ευρώ του Λουξεμβούργου,ενώ στην Ελλάδα ο βασικός είναι πλέον 430 ευρώ και 300κάτι αν είσαι κάτω των 25.

 

Στην Ελλάδα χρησιμοποιούσα (και έχω κρατησει) κυρίως το Vodafone CU , όπου με 7 ευρώ το μηνα είχα 100 λεπτά προς όλους, 100 SMS προς όλους, 500 λεπτά προς CU, 500 SMS προς CU, 160 ΜΒ συν 500 ΜΒ έξτρα δώρο ανα 10αρα καρτα (έβαζα 3 τέτοιες ανα τετραμηνο περίπου) που ενεργοποιουσα συν διάφορες random προσφορες με καμποσα λεπτά προς Vodafone και τα 2-3 GB's που δίνει η Vodafone Χριστουγεννα,Πασχα και 15υγουστο. Στην πραγματικότητα την εβγαζα με 7-8 ευρω το μηνα.

 

Βεβαια,είχα (και έχω) και το εταιρικό νούμερο.Επειδή πλέον στο εξωτερικό δεν το χρησιμοποιω καθολου (μονο για εισερχομενες σε γιορτη,γενεθλια κτλ) ,το έχουμε βάλει στο χαμηλο πάγιο του Vodafone Business με 11 ευρω το μηνα και απεριοριστα ενδοεταιρικά,τίποτα άλλο.Το κρατάω ίσα για να συμμετεχει στην επιδοτηση.

 

Το Δεκεμβρη ανανεωσαμε το εταιρικό συμβόλαιο με Vodafone για 12 μηνες και πήρα επιδότηση ... 750 ευρω :D. Με τα 700 πήρα τζάπα το Note II, τα 50 τα καναμε εκπτωση στο πάγιο , ενώ πήρα και 100 ευρώ cashback από τη Samsung Hellas.

 

Για κάτι τέτοια μόνο συμφέρει το συμβόλαιο : και πήρα τζάπα το επικό Note II και έκπτωση 50 ευρώ στα πάγια και 100 ευρώ cash στον τραπεζικό μου λογαριασμό.Ηταν το deal της 10ετιας μακραν :up::up::up::up::up::up::up: .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote Απεριόριστα 25 με 25 ευρώ τον μήνα που δεν τα ξεπερνάω ποτέ και επειδή οι περισσότεροι που έχω επικοινωνία έχουν cosmote είμαι ικανοποιημένος με αυτό το πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι η καλυτερη προσφορα που θα μπορουσες να εχεις... κανεις online wind to all 50 με 35 ευρω. το συνδιαζεις με online σταθερο double play M με 24 ευρω στο σπιτι και παιρνεις ακομα 10 ευρω εκτπωση. πληρωνεις συνολο 25+24=49 ευρω. Βαζεις και την γυναικα σου με κινητο επισης και καποιο παγιο παιρνεις και ακομα 10% εκπτωση στα παγια!!!!

 

Με 49 ευρω για εσενα εχεις...

Στο κινητο, 1000 λεπτα ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ, 100sms και 1 GB internet

Στο σταθερο, 24mbit internet, Απεριοριστες αστικες και υπρεστικες!

 

Καταρχάς μόλις έβαλα vdsl σπίτι από τη Cyta με 29 ευρώ. Άρα αλλαγή στο σταθερό δεν μπορώ να κάνω. Σταθερές και υπεραστικές κλήσεις δεν με ενδιαφέρουν καθόλου. Φαντάσου ότι ακόμα και τη συσκευή του σταθερού (στο σπίτι) την έχω βγάλει. Και πίτσα να θέλω να παραγγείλω, από το κινητό.

Για το Wind 35 τώρα, το είχα στα υπόψιν μου πριν κάνω τη 18 μήνη ανανέωση με τη cosmote τον Γενάρη, αλλά μόνο ένα πράγμα με χάλαγε. Οτι θα χρέωνα όοοοοολους τους άλλους όταν θα με καλούσαν ή θα έκανα το εξής σπαστικό : να κλείνω το τηλέφωνο σε όποιον με καλεί, για να τον καλέσω πίσω εγώ. Δεν θέλω να μπω σε μια τέτοια διαδικασία. Της γυναίκας μου το συμβόλαιο δεν έληγε πρόσφατα για να πω ότι τουλάχιστον θα έχω έναν μαζί μου που θα μιλάμε συνέχεια. Με τη γυναίκα μου μιλάμε αρκετές φορές τη μέρα με κλήσεις όχι μεγαλύτερες του ενός λεπτού, γιατί έχουμε περίπτερο που το δουλεύουμε και οι 2 πρωί βράδυ και είμαστε σε συνεχή επικοινωνία για παραγγελίες και προμηθευτές και για έκτακτα γεγονότα. Επίσης αυτά τα 1500 sms προς άτομα του ίδιου δικτύου, είναι μια πολύ μεγάλη ανακούφιση.

Άρα με 25+29, 54 ευρώ, έχω vdsl, 1500 λεπτά προς όλους όσους με ενδιαφέρουν, και τη συνείδηση μου ήσυχη οτι δεν χρεώνω κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

εδώ και αρκετά χρόνια με cu και ευχαριστημένος.

πέρυσι αναγκάστηκα να κάνω cosmote internet on the go συμβόλαιο και ξαναθυμήθηκα πως είναι να πετάς λεφτά.

ευτυχώς βελτίωσε τη κάλυψη της η voda και διέκοψα το συμβόλαιο.

 

έχω και μηδενικό πάγιο cosmote αλλά μόνο για να με παίρνουν ή για περίπτωση ανάγκης (ανασφάλεια στην ουσία) αλλά μάλλον θα την κάνω κάρτα και αυτή.

 

άρα πλέον είμαι στα 10 ευρώ το μήνα και μένει και υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...