Jump to content

myphone POLL: Πόσα χρήματα ξοδεύετε σε λογαριασμούς κινητής;


DJDB
 Κοινοποίηση

Πόσα χρήματα ξοδεύετε μηνιαίως σε λογαριασμούς και κάρτες ανανέωσης χρόνου;  

1.258 members have voted

  1. 1. Πόσα χρήματα ξοδεύετε μηνιαίως σε λογαριασμούς και κάρτες ανανέωσης χρόνου;

    • Έως 5 ευρώ
      117
    • Πάνω από 5, κάτω από 20 ευρώ
      509
    • Πάνω από 20, κάτω από 40 ευρώ
      382
    • Πάνω από 40 ευρώ
      243
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      7


Recommended Posts

Vodafone στα 50€

1000 προς όλους+1500 σταθερά και τον προηγούμενο μήνα έφτασα τα 940

 

Μόλις λήξει με βλέπω για το Red στα 35€

700 προς όλους+1500 και θα προσπαθώ να μην το ξεπερνάω...

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 248
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

What's up here....

 

Πολύ δύσκολα να χρειαστεί να βάλω και δεύτερη κάρτα μέσα στον μήνα άρα maximum 20euro. :D

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Είχα 2 συμβόλαια στην Cosmote (οικογενειακό) και ένα Internet on The Go. Είχαμε το μήνα με όλες τις εκπτώσεις 48€ περίπου το μήνα.

 

Τώρα 2 f2g και max κόστος τον μήνα 2 κάρτες των 10 € σύνολο 20€ αλλά όχι κάθε μήνα!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το Απειορισυα 45 της cosmote και λογω της πιστωτικης cosmote πληρωνω 10-20 ευρω τον μηνα ο μοναδικος λογος που δεν φευγω απο cosmote
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Είχα το Vodafone unlimited 45 και hol double play και πλήρωνα το λιγότερο 45€+20€=65€ το μήνα,οπου αρκετες φορες τα περνούσα τα πάγια!

Απο τον Δεκέμβριο εκανα φορητοτητα στο f2g και μου βγαίνει λιγότερο από 10€ το μήνα το κινητό και με αίτηση φορητοτητας προς wind η hol μου εκανε προσφορά στα 14,80€, αρα σύνολο κατω απο 25€ το μήνα με όφελος για εμένα τουλάχιστον 40€ ανά μήνα σε σχέση με πριν!

Δεν υπάρχει περίπτωση να ξανά πληρώσω παραπάνω για αυτες τις δύο ανάγκες,εχω ήδη εξοικονόμησει σε 5 μήνες 200 € και ανα χρόνο βγαίνει 480 € τα οποία πήγαιναν στις εταιρίες έχοντας ακριβώς την ίδια χρήση!

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνω 50€ το μήνα για το cosmote απεριόριστα 55. Δεν ανησυχώ μήπως ξεπεράσω τον χρόνο ομιλίας γιατί για τα δεδομένα μου είναι ατελείωτος. Μόνο το internet μου είναι λίγο γιατί ειδικά με το 4G τα 750 mb εξαφανίζονται!
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

είχα cosmote συμβόλαιο με περίπου 25 ευρώ το μήνα. και εδώ και κάτι μήνες έχω wind κάρτα. μία 10άρα το μήνα και μιλάω πιο πολύ από παλιά. τι να λέμε... δεν υπάρχει σύγκριση!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω καρτοκινητό F2G και με 10€ περνάω άνετα 2 μήνες.

Απλώς, όπως πολύ σωστά ειπώθηκε, λόγω οικονομικής κρίσης κι επειδή ποτέ δεν ξέρεις, για καλό και για κακό ανανεώνω κάθε μήνα, έτσι ώστε με το υπόλοιπο να μπορέσω να καλυφθώ σε μια δύσκολη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Λίγο άσχετο με το topic, περισσότερο σαν παρατήρηση μιας και έχει να κάνει με τους λογαριασμούς. Στην Ελλάδα χρησιμοποιώ Cosmote ( what's up, 10 ευρώ το μήνα ), αλλά εδώ και δύο μήνες είμαι στο εξωτερικό ( Σλοβενία ) και χρησιμοποιώ τοπικό παροχέα. Οι χρεώσεις δεν έχουν καμμία σχέση. Για ένα λεπτό που μιλάω ελλάδα σε κινητό απο το δικό μου, μου τρώει 30 - 40 λεπτά, ενώ τις πρώτες μέρες με cosmote μετά απο ένα τηλέφωνο έπρεπε να βάλω κάρτα ( για να μη πω ότι σε χρεώνουν ακόμα και για την κλήση στο 1314 ). Δεν έχουν προσφορές με internet, χρόνο ομιλίας δωρεάν και τα σχετικά ( μόνο για συμβολαίο ισχύουν αυτά ) αλλά οι χρεώσεις είναι πραγματικά φτηνές.

 

edit: να συμπλήρωσω επίσης ότι με κάθε ανανέωση κάρτας σου προσθέτουν και ένα μικρό bonus (10 ευρώ + 1.5 ευρώ ) αντί για να σου τρώνε 40 - 50 λεπτά λόγω ΦΠΑ.

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

η προσωπικη μου γραμμη 40 ευρω και η εταιρικη 100,αλλα το τηλεφωνο στην δουλεια ειναι η προεκατση του χεριου μου.παντως υπερκαλυμενος απο παροχες,το εταιρικο μονο εχει 3000 λεπτα και 3gb ιντερνετ.το προσωπικο 1000 λεπτα και 1 gb ιντερνετ.wind και τα δυο.

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πολλα χρονια cosmote με τελικη τιμη στο παγιο 45 γιουρια. Τους τελευταιους μηνες στην αναλυση του λογαριασμου ειδα οτι τα 12 ειναι φοροι και ειπα μεχρι εδω .. Το γυρισα σε Q που με 3 ευρω σου δινει 60 λεπτα προς ολους και με 3 ευρω 250 mb .. Πλεον απο 45-50 δινω 15 max
Link to comment
Share on other sites

Συμβολαιο στην cosmote με 25 ευρω το μηνα μαζι με ιντερνετ,σπανια το ξεπερναω σε ομιλια sms και ποτε σε ιντερνετ λογω ληστρικων χρεωσεων.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα πρεπε να υπήρχε και ένα εύρος 40-50 και 50-60 και να να πάει μετά 60+

 

Το 40 και πάνω είναι μεγάλο

Link to comment
Share on other sites

Λογαριασμοί; Μπα... περασμένα μεγαλεία! F2G από τον γενάρη και όποτε τελειώνει η κάρτα την ανανεώνω. Έχω εξοικονομήσει αρκετά χρήματα έτσι και τα 300' το μήνα μου φτάνουν και μου περισσεύουν! Μηνύματα πια δε στέλνω πολλά. Χοντρικά μια κάρτα των 10 ευρώ μου βγάζει ενάμιση μήνα, μπορεί και δύο!!
Link to comment
Share on other sites

Vodafone φοιτητικο.. βαζω 10 ευρω το μηνα μου μενουν 3 στην καρτα και εχω 600 προς ολους,600 mb, 100 μνματα, 600 προς cu + 100προς vodafone η 500mb αναλογα το θα διαλεξω. Στις μερες μας υπαρχουν καλες λυσεις για οικονομια..

 

+1 έχει αφήσει εποχή η vodafone με αυτό το πρόγραμμα. Αυτό θα βάλω και εγώ τις επόμενες ημέρες.

 

3 Ευρώ σου μένουν ή 2,16; 0.84 ευρώ δεν είναι ο φόρος των πολιτικών για να τα τρώνε;

 

Πράγματι η προσφορά της vodafone με 7.84 Ευρώ (όχι 7) να έχεις 200 κλήσεις προς όλους (όχι 600 λεπτά), 600 MB και 100 sms είναι τέλεια.

 

Γνώμη μου, όποιος χαλάει πάνω από 15 ή το πάρα πολύ 20 Ευρώ τον μήνα για το κινητό του ...... καλά κάνει γιατί λεφτά υπάρχουν.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παλιο προγραμμα απο ΤΙΜ που εγινε WIND 240 και internet 350ΜΒ συνολο 29 euro.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

cosmokarta με 10ερω και 300 λεπτα προς ολου και 0,01 λεπτο το λεπτο σε δυο αριθμους...και αλλα 500mb με 5 ευρω...μεχρι στιγμης οτι πιο οικονομικο εχω χρησιμοποιησει....
Link to comment
Share on other sites

Ειχα 2 συνδεσεις με οικογενειακο προγραμμα της Vodafone.Διεκοψα το ενα και το εχω ως καρτοκινητο με 10 ευρω καρτα μηνιαιως.Και μολις ολοκληρωθει το 18μηνο ,παπαλα και το αλλο συμβολαιο..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Από 50,40 έως 53 ευρώ για την vodafone σύνδεσή μου.

Και 10 ευρώ το μήνα για το what's up μου.κάποιες φορές 15.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

15 ευρώ συμβόλαιο Vodafone και βάζω πού και πού καμιά κάρτα στο whats'up για να με παίρνουνε, να μην καταργηθεί το νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως πληρωνω 25-30€ για συνδεση Cosmote και γυρω στα 10€ για Q card. Τον περασμενο μηνα απεκτησα και F2G για να δω πως παει και εξοικονομησα γθρω στα 10€ απο Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Περιπου 30 το μηνα cosmote σε συμβολαιο

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

εχω συμβόλαιο στην voda με προνομιακή έκπτωση και μου βγαίνει στα 28 ευρω κάθε μήνα, με 320 λεπτά προς όλους, 500 προς voda και 750mb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...