Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy Note 3


chris_pro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο nexus 4 όλο το μενού είναι πιο γρήγορο και κυρίως πιο smooth και αλαγκαριστο απ το note 2.

Όχι ότι οι εφαρμογές οι βαριές ή οι τρίτες ανοίγουν πιο γρήγορα, μιλάω για το μενού,dialer k τέτοια

 

Εμένα αυτό μου δείχνει ότι δεν φταίει η Google για τα χάλια που δείχνουν μερικές βασικές εφαρμογές της Samsung.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα Πάρη μου κάνει περισσότερο το κλικ απο ότι μου το έκανε το note 2. Αν το καλοσκεφτείς το note 2 ήταν ένα S3 με μεγαλύτερη μνήμη και ελαφρώς υπερχρονισμένο επεξεργαστή. Η δε GPU του είχε πρωτοκάνει την εμφάνισή της στο παρωχημένο S2. Hardware-wise λοιπόν δεν μου έλεγε πολλά την στιγμή που το αρκετά πιο φθηνό nexus 4 για παράδειγμα έβγαινε τότε με krait επεξεργαστή (μικρότερης λιθογραφίας) και την πολύ ανώτερη adreno 320. Ο λόγος που επέλεξα το note δεν ήταν ούτε το hardware, ούτε φυσικά η μάρκα (αφού όπως και εσύ, έτσι και εγώ δεν συμπαθώ τις τακτικές της Samsung). Ηταν η μεγάλη οθόνη. Ηθελα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό και το έκανα (και φυσικά δεν το μετάνιωσα)

 

Το Note 3 απο την άλλη δεν είναι απλά ένα φουσκωμένο S4. Αλλος επεξεργαστής, άλλη GPU (ολα state of the art) σε συνδυασμό με μεγαλύτερη και πάλι μνήμη, με ακόμα μεγαλύτερη μπαταρία, είναι μεγάλος πειρασμός.

 

Για να το θέσω πιο απλά, πέρσι έβλεπα συχνά το ερώτημα αν αξίζει κάποιος να πάει απο το S3 στο Note2. Φέτος νομίζω η αντίστοιχη ερώτηση (S4 vs Note3) θα γίνει λιγότερες φορές, αφού η απάντηση είναι πιο προφανής.

Κωστα η αληθεια ειναι οτι περυσι βλεποντας τα specs του s3 και του note 2 ήμουν πολυ επιφυλακτικος για το ποσο καλυτερο μπορει να ειναι.Οταν το πρωτοεπιασα στα χερια μου και το δουλεψα για λιγο δεν πιστευα στα ματια μου, ελεγα οτι αποκλειεται να εχει αυτα τα specs και να δουλευει ετσι εχοντας ηδη το s3 στο σπιτι (το ειχα παρει στη γυναικα μου τοτε γιατι εγω δεν το συμπαθουσα).Μπηκα στην πριζα και πηρα στην αρχη ενα μεταχειρισμενο για να δω τι παιζει (δεν το εχω ξανακανει αυτο).Ε εκει εφαγα το κλικ και το κολλημα και πηγα κατευθειαν για καινουριο.Τελικα δεν εχουν τοσο σημασια τα specs οσο το δεσιμο της ολης συσκευης και το οποιο δεσιμο δεν ξερω αν θα το δουμε και στο τριαρι.Ειναι μια συσκευη που αυτη τη στιγμη χτυπαει αλλες καινουριες με καλυτερα specs.Το οτι ειναι ακρως επιτυχημενο το note 2 δεν μου εγγυαται οτι θα ειναι και το 3, μπορει να ειναι και καλυτερο μπορει ομως και οχι.Συσκευες με κορυφαια χαρακτηριστικα βγαινουν παρα πολλες, επιτυχημενες ομως ελαχιστες.Ειναι αρκετα ζητηματα που με απασχολουν στο κατα ποσο θα ειναι σωστα και λειτουργικα στο τριαρι και μενει να τα εξακριβωσουμε στην πραξη.Θα δείξει...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε κυκλοφορεί Ελλάδα;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν ειναι για 800 ευρω . Για ενα 650 βλεπουμε πουλωντας το s4 βεβαια και βαζοντας την διαφορα. Αλλα με τιποτα day1 φεν ξανακανω αυτο το λαθος που εκανα παλιοτερα. Απο θεμα το ποσο θα παει πιστευω οτι μεγαλο ρολο θα παιξει και η ιστορια με το knox. Αν δεν υπηρχε αυτο θα ειχε πιο πολυ κινηση και το νημα εδω και γενικα.

 

συμφωνω μαζι σου.εγω με το που ειδα την παρουσιαση του 3 ειπα πως αυτο ειναι σιγουρα το επομενο τηλ μου,οχι απο day 1 οπως ειχα κανει με το 1 αλλα σιγουρα το εππομενο.και καπακι γινεται ολος αυτος ο χαμος με το knox και πλεον και εγω και ενας φιλος κατοχος s3 που μετα απο τα οσα του ειπα και ποσα βιντεακια του εδειξα ηταν να κανει την μεταβαση, εχουμε ξενερωσει περιμενοντας να δουμε που θα παει ολο αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

@Παρη εγώ φοβάμαι την υλοποίηση του snapdragon στο Note 3.

 

Διαβάζω συνεχώς για προβλήματα στο S4 9505 που εγώ δεν έχω δει στο Octa.

Εκτός της αρχικής rom που ανέβαζε θερμοκρασία η εμπειρία χρήσης είναι παρόμοια με του Note 2.

 

Και δεν τα λέω μόνο εγώ αλλά όλοι όσοι το έχουμε. Ειδικά ο lazman τα είχε και τα δύο για λίγες μέρες και είναι κατηγοριματικός.

 

Ελπίζω να μην συμβεί το ίδιο στο Note 3.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αν στο expansys το τιμολογούν 740, είμαι σίγουρος πως στα άλλα μαγαζιά η τιμή θα ναι γυρω στα 600€.

 

Στα 600 δεν υπαρχει περιπτωση να το βρεις πριν το πρωτο διμηνο...

Link to comment
Share on other sites

@Παρη εγώ φοβάμαι την υλοποίηση του snapdragon στο Note 3.

 

.

 

Εγω να δεις!!!! Γι αυτο ειμαι τοσο επιφυλακτικος και λεω περιμενετε να δουμε και μην ενθουσιαζεστε αμέσως.Τα χαρτια με τα specs δεν μου λενε τιποτα, το "δια ταυτα" θελω να δω!! Κωστα εχουν περασει απο τα χερια μου 5 s4 και ολα με snapdragon (με octa δεν εχω πιασει κανενα, διαβαζω οτι γραφετε εσεις που τα εχετε), απλα να πω οτι αν ειναι με παρομοια υλοποιηση και το note 3,ευχαριστω αλλα δεν θα παρω.Περιττο να σου πω οτι προσφατα που αλλαξα το κινητό του μικρου πηγα κατευθειαν σε xperia z,ουτε κατα διανοια για s4 με αυτα που εχω δει.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

@Παρη εγώ φοβάμαι την υλοποίηση του snapdragon στο Note 3.

 

Διαβάζω συνεχώς για προβλήματα στο S4 9505 που εγώ δεν έχω δει στο Octa.

Εκτός της αρχικής rom που ανέβαζε θερμοκρασία η εμπειρία χρήσης είναι παρόμοια με του Note 2.

 

Και δεν τα λέω μόνο εγώ αλλά όλοι όσοι το έχουμε. Ειδικά ο lazman τα είχε και τα δύο για λίγες μέρες και είναι κατηγοριματικός.

 

Ελπίζω να μην συμβεί το ίδιο στο Note 3.

 

Λοιπόν έχει πολύ πλάκα το γεγονός ότι εδώ στην India παραπονιούνται που δεν έχουν τον snapdragon αλλά τον πιο αδύναμο Octa...

Τελικά ο καταναλωτής δεν είναι ποτέ ικανοποιημένος!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχει πολύ πλάκα το γεγονός ότι εδώ στην India παραπονιούνται που δεν έχουν τον snapdragon αλλά τον πιο αδύναμο Octa...

Τελικά ο καταναλωτής δεν είναι ποτέ ικανοποιημένος!

 

+1

 

Αν ερχόταν και οι 2 εκδόσεις θα είχαμε παράπονα γιατί ήρθαν και οι 2 και δεν ξέρουμε πιο να διαλέξουμε!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Είχα χθες την ευκαιρία να πιάσω στα χέρια μου για πολύ λίγο το note 3 από άνθρωπο που λόγω επαγγέλματος το έχει στην κατοχή του. Στις πρώτες και πολύ πρόχειρες εντυπώσεις μου έχω να κάνω δυο σχόλια:

 

- Υπέροχη οθόνη

- Κακή αίσθηση φτηνού πλαστικού ιδίως στο πίσω πλαστικό

Link to comment
Share on other sites

Κακή αίσθηση φτηνού πλαστικού ιδίως στο πίσω πλαστικό

 

Παπαπα, μη λες τετοια πραγματα. Θα σε μαλωσουμε. Ακου εκει κακη αισθηση φτηνου πλαστικου. Δωστε Tupperware στο λαο. Αφθονο πλαστικο, ανθεκτικο και μπολικη κλαρινογαμπριατικη ραφη στην πλατη :lol:

 

On topic τωρα, την Τεταρτη το βραδυ καταστηματα στην Αγγλια εχουν ειδικο event στο οποιο θα παραδοθουν κι οι συσκευες των προπαραγγελιων. Πεμπτη κανονικα θα διατιθεται παντου (και στα ελληνικα καταστηματα). Τα logistics της σαμμυ ειναι πολυ δυνατα πλεον, επιπεδου apple (και μαλιστα πλεον ακομα πιο δυνατη), αφου περα απο Ευρωπη το release ειναι ταυτοχρονο και στις ΗΠΑ.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχει πολύ πλάκα το γεγονός ότι εδώ στην India παραπονιούνται που δεν έχουν τον snapdragon αλλά τον πιο αδύναμο Octa...

Τελικά ο καταναλωτής δεν είναι ποτέ ικανοποιημένος!

 

Εξαρτάται απο την εμπειρία προηγούμενων συσκευών.

Εγώ δεν κραταω με τίποτα συσκευή που δεν μου κάνει. Πέρυσι το S3 το έστειλα στους 2,5 μήνες χάνοντας 300 ευρώ μόνο και μόνο για την ram, παρόλο που ήμουν ευχαριστημένος από όλα τα άλλα.

 

Το S4 Octa την πρώτη μερα ήθελα να το δώσω στον αγοραστή που είχα βρει για το Note2 στα 350€ :eek: εξ αιτίας της θερμοκρασίας.

Ήταν με το πρωτο firmware. Ευτυχώς το βράδυ πέρασα την αναβάθμιση και γλυτωσα τα λεφτά μου.

Τώρα δεν το αλλαζω με τίποτα. Ακόμα και 1650ΜΒ απο τα 1870 σε χρηση δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παπαπα, μη λες τετοια πραγματα. Θα σε μαλωσουμε. Ακου εκει κακη αισθηση φτηνου πλαστικου. Δωστε Tupperware στο λαο. Αφθονο πλαστικο, ανθεκτικο και μπολικη κλαρινογαμπριατικη ραφη στην πλατη :lol:

:yahoo: LOLOL! Να 'σαι καλά ρε Βαγγέλη, πέθανα στο γέλιο...

 

Πάντως ειλικρινά, να δεχτώ το τάπερ πλαστικό στην πλάτη, αλλά αυτή την αναθεματισμένη την πλαστική ραφή τι την ήθελαν; Δεν με χαλάει το πλαστικό σαν υλικό, το "ιμιτασιόν" είναι που με χαλάει και φέτος η Samsung με τις πλαστικές ραφές το παραξήλωσε... :lol:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παπαπα, μη λες τετοια πραγματα. Θα σε μαλωσουμε. Ακου εκει κακη αισθηση φτηνου πλαστικου. Δωστε Tupperware στο λαο. Αφθονο πλαστικο, ανθεκτικο και μπολικη κλαρινογαμπριατικη ραφη στην πλατη :lol:

 

On topic τωρα, την Τεταρτη το βραδυ καταστηματα στην Αγγλια εχουν ειδικο event στο οποιο θα παραδοθουν κι οι συσκευες των προπαραγγελιων. Πεμπτη κανονικα θα διατιθεται παντου (και στα ελληνικα καταστηματα). Τα logistics της σαμμυ ειναι πολυ δυνατα πλεον, επιπεδου apple (και μαλιστα πλεον ακομα πιο δυνατη), αφου περα απο Ευρωπη το release ειναι ταυτοχρονο και στις ΗΠΑ.

 

Χωρίς παρεξήγηση κάπου γίνεσαι κουραστικός. Ναι είσαι "απο τους πρώτους που πήραν Note", ναι το κράζεις αλλά το πέρνεις, όμως κάπου είναι γελοίο κάθε 3-4 post να πρέπει να διαβάζουμε κράξιμο (για τα ίδια πράγματα) απο το ίδιο άτομο. Και αν οι άλλοι έχουν δικαιολογίες (troll, δεν μπορούν να το έχουν, apple lovers, samsung haters), εσύ δεν έχεις. Δηλαδή έχεις μια συσκευή που δεν κάνεις άλλη δουλειά απο να την κράζεις. Εγώ προσωπικά θα ντρεπόμουν ακόμα και να βγώ έξω με μια συσκευή που την αποκαλώ, ξεφτίλα, άσχημη, κλαρινογαμπριατικη ή να επιμένω να έχω μια συσκευή που κολλάει, έχει ασχημο UI κτλ κτλ. Δηλαδή έλεος κανένα μηχάνημα δεν είναι τέλειο.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πίσω κάλυμμα αλλάζει έτσι δεν είναι; οπότε πολύ κακό για το τίποτα... Βάζεις μια flip ή άλλη θήκη και τελείωσε το πρόβλημα με τη ραφή...
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση κάπου γίνεσαι κουραστικός. Ναι είσαι "απο τους πρώτους που πήραν Note", ναι το κράζεις αλλά το πέρνεις, όμως κάπου είναι γελοίο κάθε 3-4 post να πρέπει να διαβάζουμε κράξιμο (για τα ίδια πράγματα) απο το ίδιο άτομο. Και αν οι άλλοι έχουν δικαιολογίες (troll, δεν μπορούν να το έχουν, apple lovers, samsung haters), εσύ δεν έχεις. Δηλαδή έχεις μια συσκευή που δεν κάνεις άλλη δουλειά απο να την κράζεις. Εγώ προσωπικά θα ντρεπόμουν ακόμα και να βγώ έξω με μια συσκευή που την αποκαλώ, ξεφτίλα, άσχημη, κλαρινογαμπριατικη ή να επιμένω να έχω μια συσκευή που κολλάει, έχει ασχημο UI κτλ κτλ. Δηλαδή έλεος κανένα μηχάνημα δεν είναι τέλειο.

 

Δοκιμαζω ο,τι μου κινει την περιεργεια και μπορω να υποστηριξω οικονομικα και κραταω ο,τι μου κανει τη δουλεια μου, χωρις προληψεις και προκαταληψεις. Μαζι με την απαριθμηση των πλειστων οσων προτερηματων της συσκευης, θα κανω και την κριτικη μου -ειναι αναφαιρετο δικαιωμα μου. Αλλωστε ειμαστε σε ενα prerelease θεμα, που υπαρχει χρονος και χωρος για αμπελοφιλοσοφιες. Στο "Επισημη Κυκλοφορια" θα εχουμε μυριαδες "αποθεωτικα" σχολια για τη συσκευη, ας κανει καποιον τον κοπο και για τον αντιλογο, μπας και καποτε διορθωθουν και καποια κακως κειμενα.

Σε οποιον δεν αρεσει, του χαλα την αισθητικη, κοκκινιζει που του προσβαλλουν τον "ερωτα" κλπ κλπ απλα προσπερνα. Τοσο απλα.

 

On topic τωρα, ειχα κι εγω την ευκαιρια να παιξω με τη συσκευη, αλλα δε μου επιτραπηκε ουτε να βγαλω δειγματα με την καμερα του, ουτε να βιντεοσκοπησω καποια πραγματα που ηθελα να σας δειξω. Την Τεταρτη υπαρχει προσκληση για παρουσιαση στους δημοσιογραφους κι απο εκεινο το σημειο οριζεται το επισημο release.

Εγω σαν πρωτη εντυπωση θα πω με τη σειρα μου πως ειναι μια καλη αναβαθμιση της σειρας, προσωπικα θεωρω πως το leap απο το 2 στο 3 ειναι μεγαλυτερο και σημαντικοτερο απο οτι ηταν απο το 1 στο 2. Ολα τα επιμερους components αναβαθμιστηκαν, η αυξηση της ram τη δεδομενη χρονικη στιγμη δεν λεει κατι, αλλα μελλοντικα θα αποτελεσει σοβαρο λογο να μην αναβαθμισει καποιος (android 5???) καθως τα specs ειναι διετιας (ενα major component, η οθονη, δεν αναμενεται να αλλαξει την επομενη διετια αναφορικα με την αναλυση της).

Το μονο που με προβληματισε -και παλι- τα μικρολαγκακια, τα γνωστα σε ολους μας. Ναι, ειναι και παλι εκει, ευτυχως σε μικροτερο βαθμο απο οτι στο S4 ως εχει αυτο σημερα και τους περισσοτερους δεν θα τους προβληματισουν καν... Για να δουμε...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω ο,τι μου κινει την περιεργεια και μπορω να υποστηριξω οικονομικα και κραταω ο,τι μου κανει τη δουλεια μου, χωρις προληψεις και προκαταληψεις. Μαζι με την απαριθμηση των πλειστων οσων προτερηματων της συσκευης, θα κανω και την κριτικη μου -ειναι αναφαιρετο δικαιωμα μου. Αλλωστε ειμαστε σε ενα prerelease θεμα, που υπαρχει χρονος και χωρος για αμπελοφιλοσοφιες. Στο "Επισημη Κυκλοφορια" θα εχουμε μυριαδες "αποθεωτικα" σχολια για τη συσκευη, ας κανει καποιον τον κοπο και για τον αντιλογο, μπας και καποτε διορθωθουν και καποια κακως κειμενα.

Σε οποιον δεν αρεσει, του χαλα την αισθητικη, κοκκινιζει που του προσβαλλουν τον "ερωτα" κλπ κλπ απλα προσπερνα. Τοσο απλα.

 

On topic τωρα, ειχα κι εγω την ευκαιρια να παιξω με τη συσκευη, αλλα δε μου επιτραπηκε ουτε να βγαλω δειγματα με την καμερα του, ουτε να βιντεοσκοπησω καποια πραγματα που ηθελα να σας δειξω. Την Τεταρτη υπαρχει προσκληση για παρουσιαση στους δημοσιογραφους κι απο εκεινο το σημειο οριζεται το επισημο release.

Εγω σαν πρωτη εντυπωση θα πω με τη σειρα μου πως ειναι μια καλη αναβαθμιση της σειρας, προσωπικα θεωρω πως το leap απο το 2 στο 3 ειναι μεγαλυτερο και σημαντικοτερο απο οτι ηταν απο το 1 στο 2. Ολα τα επιμερους components αναβαθμιστηκαν, η αυξηση της ram τη δεδομενη χρονικη στιγμη δεν λεει κατι, αλλα μελλοντικα θα αποτελεσει σοβαρο λογο να μην αναβαθμισει καποιος (android 5???) καθως τα specs ειναι διετιας (ενα major component, η οθονη, δεν αναμενεται να αλλαξει την επομενη διετια αναφορικα με την αναλυση της).

Το μονο που με προβληματισε -και παλι- τα μικρολαγκακια, τα γνωστα σε ολους μας. Ναι, ειναι και παλι εκει, ευτυχως σε μικροτερο βαθμο απο οτι στο S4 ως εχει αυτο σημερα και τους περισσοτερους δεν θα τους προβληματισουν καν... Για να δουμε...

 

Η αίσθηση που σου άφησε σε σχέση με το ultra ποια είναι;

Μιλάω αποκλειστικά σαν λειτουργία.

 

Για την ποιότητα μην κάνεις λόγο εκεί γνωρίζει και η γιαγιά μου τι γίνεται.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε το ultra παίδες.. Το ultra και το honami τα είχε φίλος μου από τον Ιούλιο μέχρι πριν μερικές μέρες.

Ούτε με το νοτη δύο δεν τα συγκρίνω εγώ προσωπικά, όχι με το τρία..

Link to comment
Share on other sites

24gb και 750mb ελεύθερα με εγκατεστημένα τα facebook viber και whatsapp.

 

http://i.imgur.com/oQer5gHl.jpg

 

http://i.imgur.com/NdyvxM5l.jpg

Edited by kill_noob
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

24gb και 750mb ελεύθερα με εγκατεστημένα τα facebook viber και whatsapp.

 

http://i.imgur.com/oQer5gHl.jpg

 

http://i.imgur.com/NdyvxM5l.jpg

 

Φίλε μου από έξω το έφερες;;;

Καλορίζικο κ όλας!

Link to comment
Share on other sites

Το πόσο συμπαθώ την σαμμυ σαν εταιρεια ειναι γνωστό...Αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι εδώ τα έκανε λιγάκι μανταρα.Το πίσω καπάκι (που ευτυχώς αλλαζει) Και το πλαϊνό μπεζελ (που εδώ δυστυχώς δεν αλλαζει..) Είναι λιγάκι γύφτε παιδιά...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Guys, απ'την εμπειρία σας είτε με το Note 2 είτε όσοι καλύτερα έχουν πάρει το 3, βολεύει το κινητό για ομιλία χωρίς Bluetooth ή δυσκολεύει λόγω όγκου και φαίνεσαι και σαν εξωγήινος; :P

 

Σκέφτομαι να δώσω το One μου και μιας και χρησιμοποιώ πολλές σημειώσεις επί καθημερινής βάσης στη δουλειά μου είναι το μοναδικό που βολεύει λόγω S-Pen. Το μόνο πράγμα που με προβληματίζει είναι το μέγεθος. Πήγα και σήμερα σ'ένα Public και τσέκαρα το Note 2, και είναι πραγματικά μεγάλο. Σας έχει βολέψει εσάς στην καθημερινότητα σας, για τη δουλειά δεν αναφέρομαι γιατί επί τω πλείστω γι'αυτό το αγοράζουμε, αλλά για καφέδες, νυχτερινές εξόδους, στο αμάξι, στις διακοπές κτλ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Guys, απ'την εμπειρία σας είτε με το Note 2 είτε όσοι καλύτερα έχουν πάρει το 3, βολεύει το κινητό για ομιλία χωρίς Bluetooth ή δυσκολεύει λόγω όγκου και φαίνεσαι και σαν εξωγήινος; :P

 

Σκέφτομαι να δώσω το One μου και μιας και χρησιμοποιώ πολλές σημειώσεις επί καθημερινής βάσης στη δουλειά μου είναι το μοναδικό που βολεύει λόγω S-Pen. Το μόνο πράγμα που με προβληματίζει είναι το μέγεθος. Πήγα και σήμερα σ'ένα Public και τσέκαρα το Note 2, και είναι πραγματικά μεγάλο. Σας έχει βολέψει εσάς στην καθημερινότητα σας, για τη δουλειά δεν αναφέρομαι γιατί επί τω πλείστω γι'αυτό το αγοράζουμε, αλλά για καφέδες, νυχτερινές εξόδους, στο αμάξι, στις διακοπές κτλ.

 

Έκανα καιρό να το συνηθίσω (κανά δίμηνο), αλλά ναι το βολεύτηκα, σε σημείο που δε πρόκειται να πάω σε μικρότερο μέγεθος.

(Θα πάω μάλλον κατευθείαν σε Note 4, μιας και μέχρι στιγμής με απογοητεύει το 3, ως αναβάθμιση)

Εγώ τα κάνω όλα αυτά που αναφέρεις και το βάζω και στην τσέπη. :)

Νομίζω όμως ότι είναι λίγο υποκειμενικό το θέμα και ίσως να μη μπορούν όλοι να το συνηθίσουν.

Link to comment
Share on other sites

24gb και 750mb ελεύθερα με εγκατεστημένα τα facebook viber και whatsapp.

 

http://i.imgur.com/oQer5gHl.jpg

 

http://i.imgur.com/NdyvxM5l.jpg

Eντάξει δεν υπάρχει αυτό.3gb ονομαστική ραμ και "καταφέρανε" μόνο με τα προγράμματα χρήστη που λες, να μένει ελεύθερο 750mb;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...