Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy Note 3


chris_pro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγώ που είχα την τύχη να το δω live για καμιά ώρα την Τρίτη, το ερωτευτηκα.. Τι και αν έχω το 2? Με το που πέσει λίγο η τιμή με βλέπω για αγορά!

 

Mιας που το ειδες .. η οθονη του πως σου φανηκε; Τι σ' αρεσε περισσοτερο; Η αισθηση στο χερι; Καλυτερη απο το 2? Πισω το καλλυμα;

 

Eεε πες ντε :lol: :D

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά εγώ που είχα την τύχη να το δω live για καμιά ώρα την Τρίτη, το ερωτευτηκα.. Τι και αν έχω το 2? Με το που πέσει λίγο η τιμή με βλέπω για αγορά!

 

 

καλα τι κανεις τοση ωρα?ακομα να πεις???? :) :P

Link to comment
Share on other sites

Mιας που το ειδες .. η οθονη του πως σου φανηκε; Τι σ' αρεσε περισσοτερο; Η αισθηση στο χερι; Καλυτερη απο το 2? Πισω το καλλυμα;

 

Eεε πες ντε :lol: :D

 

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά είμαι δουλειά.. Η οθόνη άψογη όπως την περίμενα, η απόκριση του spen μου φάνηκε, αν είναι δυνατόν, ακόμα καλύτερη από του 2.. Η κάμερα και ιδιαίτερα το βίντεο εξαιρετικά.. Το κάλυμμα από πίσω πολύ πλαστικό αλλά με βλέπω να το αγοράζω με το δερμάτινο flip cover οπότε όλα κομπλέ..

Τι να πω ρε παιδιά..? Υπομονή να το δείτε live γιατί το κινητό δεν υπάρχει!!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μεταξύ μας δεν νομίζω να σε κερδίσει τίποτα άλλο αν έχεις δουλέψει τα νοτελια (1-2)...

Εγω πρώτα ο Θεός θα το πάρω και θα φύγει το ένα από τα δύο s4...

Μάλλον προς λευκό με κόβω να καταλήγω στο note 3...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μεταξύ μας δεν νομίζω να σε κερδίσει τίποτα άλλο αν έχεις δουλέψει τα νοτελια (1-2)...

Εγω πρώτα ο Θεός θα το πάρω και θα φύγει το ένα από τα δύο s4...

Μάλλον προς λευκό με κόβω να καταλήγω στο note 3...

 

Το καλύτερο αν μπορείς να έχεις Note και s4.

Όποιο και να χρειαστείς να πάρεις μαζί σου, θα έχεις τα πάντα όπως στο άλλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς έχω εγώ τώρα και όντως είναι απίστευτα βολικό.

Στο σπίτι ή στο καφέ είμαι όλο με το νοτε ενώ στο δρόμο ή σε έξοδο με το S4.

Το 1 καλύπτει το αλλο :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο αν μπορείς να έχεις Note και s4.

Όποιο και να χρειαστείς να πάρεις μαζί σου, θα έχεις τα πάντα όπως στο άλλο.

 

Λίγο υπερβολή δεν είναι το Note και το S4; Εγω σκέφτομαι το Note και το Galaxy S3 mini για δεύτερο. Tώρα που το βρίσκεις καινούριο με 187 ευρώ πιστεύω είναι μια χαρά και μπορείς και να τα έχεις και ταυτόχρονα μαζί καθώς το S3 είναι πολύ διακριτικό!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Λίγο υπερβολή δεν είναι το Note και το S4; Εγω σκέφτομαι το Note και το Galaxy S3 mini για δεύτερο. Tώρα που το βρίσκεις καινούριο με 187 ευρώ πιστεύω είναι μια χαρά και μπορείς και να τα έχεις και ταυτόχρονα μαζί καθώς το S3 είναι πολύ διακριτικό!

 

Τι να πω και εγώ που συνδυάζω ΝΟΤΕ2 και Νοτε 8. Άσε που ενίοτε παίρνωκ αι το Νοτε 8 έξω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Λίγο υπερβολή δεν είναι το Note και το S4; Εγω σκέφτομαι το Note και το Galaxy S3 mini για δεύτερο. Tώρα που το βρίσκεις καινούριο με 187 ευρώ πιστεύω είναι μια χαρά και μπορείς και να τα έχεις και ταυτόχρονα μαζί καθώς το S3 είναι πολύ διακριτικό!

 

Όχι το S3 mini. Δε βλέπεις τη τύφλα σου με αυτό έξω, το είχα και ήταν άστα.

Το S4 mini που έχει η γυναίκα μου τώρα είναι πολύ πολύ καλύτερο σε όλα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά πόσο χρήμα κυκλοφορεί σε αυτή τη χώρα! Όλοι δύο κινητά έχουν?

 

Όσοι είναι άρρωστοι με αυτά όπως εμείς, και παραπάνω ενίοτε. :)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Με μια real leather flip case που θα καλύπτει το πίσω καπάκι θα είναι υπέροχο.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και εγώ που συνδυάζω ΝΟΤΕ2 και Νοτε 8. Άσε που ενίοτε παίρνωκ αι το Νοτε 8 έξω.

 

Μια από τα ίδια και από εδώ

 

Μάλλον προς λευκό με κόβω να καταλήγω στο note 3...

 

Με την καψούρα που έχω μαζί του και σε ροζ με κίτρινες βούλες να έβγαινε μόνο θα το χτύπαγα αβλεπι :p

Πάντως προς το λευκό κλείνω και εγώ.

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς έχω εγώ τώρα και όντως είναι απίστευτα βολικό.

Στο σπίτι ή στο καφέ είμαι όλο με το νοτε ενώ στο δρόμο ή σε έξοδο με το S4.

Το 1 καλύπτει το αλλο :)

 

Που σε καλυπτει το s4 βρε Μανο? Αφου αυτο που κανεις κυριως με τα κινητα σου ειναι σερφαρισμα και με το s4 δεν μπορεις (δεν παλευεται ο opera που δουλευεις με αυτο ).Παντως κι εγω το θεωρω υπερβολη και απ οτι παρατηρω εδω και καιρό, περισσοτερο παρασυρεται ο ενας με τον αλλον που προτεινει κατι,παρα ειναι θεμα αναγκης και βολικοτητας.Προσωπικα δεν μου εχει δημιουργηθει η αναγκη για δευτερο κινητο πουθενα.Παω παντου και στις δουλειές μου και στις εξοδους μου και κανω τα παντα μονο με το νοτελακι μου χωρις το παραμικρο προβλημα, ολα σε ενα νοικοκυρεμενα :)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Που σε καλυπτει το s4 βρε Μανο? Αφου αυτο που κανεις κυριως με τα κινητα σου ειναι σερφαρισμα και με το s4 δεν μπορεις (δεν παλευεται ο opera που δουλευεις με αυτο ).Παντως κι εγω το θεωρω υπερβολη και απ οτι παρατηρω εδω και καιρό, περισσοτερο παρασυρεται ο ενας με τον αλλον που προτεινει κατι,παρα ειναι θεμα αναγκης και βολικοτητας.Προσωπικα δεν μου εχει δημιουργηθει η αναγκη για δευτερο κινητο πουθενα.Παω παντου και στις δουλειές μου και στις εξοδους μου και κανω τα παντα μονο με το νοτελακι μου χωρις το παραμικρο προβλημα, ολα σε ενα νοικοκυρεμενα :)

 

Εγώ να προσθέσω στην πολύ σωστή παρατήρηση σου ότι δεν έχω καμία διάθεση για 2 κινητά. Ούτε έχω όρεξη να αναβαθμιζω και να συγχρονιζω 2 συσκευές. Πώληση την εκάστοτε "παλια" και με μια διαφορά αγορά μιας και καλής για χρήση παντού...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να προσθέσω στην πολύ σωστή παρατήρηση σου ότι δεν έχω καμία διάθεση για 2 κινητά. Ούτε έχω όρεξη να αναβαθμιζω και να συγχρονιζω 2 συσκευές. Πώληση την εκάστοτε "παλια" και με μια διαφορά αγορά μιας και καλής για χρήση παντού...

 

Εγώ δεν θεωρώ το Νοτε 8 κινητό τηλέφωνο παρότι το χρησιμοποιώ ενίοτε ως τέτοιο. Κάποια στιγμή είχα μόνο το Νοτε 2 αλλά όπως και να το κάνεις στο σπίτι όλη την ώρα με κουραζε. Η αγορά του Νοτε 8 μου έλυσε τα χέρια. Ευκρινής και μεγάλη οθόνη και ταμπλέτα και τηλέφωνο ταυτόχρονα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θεωρώ το Νοτε 8 κινητό τηλέφωνο παρότι το χρησιμοποιώ ενίοτε ως τέτοιο. Κάποια στιγμή είχα μόνο το Νοτε 2 αλλά όπως και να το κάνεις στο σπίτι όλη την ώρα με κουραζε. Η αγορά του Νοτε 8 μου έλυσε τα χέρια. Ευκρινής και μεγάλη οθόνη και ταμπλέτα και τηλέφωνο ταυτόχρονα.

 

Αυτο που περιγράφεις είναι διαφορετικό σενάριο χρήσης. Εγώ αναφέρομαι στο ότι είναι περιττόνα έχεις 2 συσκευές με παραπλήσιο μέγεθος. Αν θες και μια ταμπλέτα αλλάζει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν παραπλήσιο το μέγεθος, το S4 θα ήταν άνετο πχ στο browsing όσο και το note. Αλλά δεν είναι.

Άσχετα αν μια οθόνη 5" ιντσών είναι υπέρ αρκετή για mobile.

Είπαμε το note είναι ιδανική συσκευή για όσους βρίσκονται σε κίνηση. Για πολύωρη χρήση όπως αυτή που του έκανα εγώ, που συμπληρωνα 8 ωρες οθόνη την μέρα γίνεται κουραστικό.

Οπότε για κάποιους ένα Note tablet είναι προτιμότερο για το γραφείο και το σπίτι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που περιγράφεις είναι διαφορετικό σενάριο χρήσης. Εγώ αναφέρομαι στο ότι είναι περιττόνα έχεις 2 συσκευές με παραπλήσιο μέγεθος. Αν θες και μια ταμπλέτα αλλάζει το θέμα.
Eτσι ακριβως.Η κατηγορια των phablet υπαρχει για να λυσει ακριβως το προβλημα των 2 συσκευων.Οσοι την παλευουμε με συσκευη αυτης της κατηγοριας ειμαστε πληρως καλυμενοι και δεν νιωθουμε την αναγκη για επιπλεον συσκευη.Οσοι ομως δεν την παλευουν,ο συνδιασμος συσκευων ειναι μονοδρομος αλλα οχι με μια 5 και μια δευτερη 5,5-6 ιντσων.Δεν βλεπω τον λογο και το σκεπτικο σε αυτη την περιπτωση το να παρει καποιος note η κατι αντιστοιχο.Οταν ενοχλουν καποιον τετοιες συσκευες αναγκαστικα θα παρει μια ελαφρια βολικη για εξω και για το σπιτι η ειδικες περιπτωσεις η λογικη λεει ενα tablet.To να κυκλοφορεις με ενα πενταιντσο και να πας σπιτι με σκοπο να ανοιξεις το πεντεμισαρι για να διαβασεις δεν εχει λογικη. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο S4 που έχω τώρα έχει βρεθεί στα χέρια μου από σπόντα όπως έχω ξαναπεί μιας και το παρήγγειλα για φίλο αλλά δεν είχε τα χρήματα και στο τέλος μου έμεινε.

Μιας και έχω και τα 2 λοιπόν δίπλα δίπλα καθώς δε μπορώ ή μάλλον δε θέλω να το δώσω εδώ που είμαι για δουλειά τα χρησιμοποιώ και τα 2 και βλέπω ότι το ένα, το νοτε δηλαδή το δουλεύω περισσότερη ώρα καθώς κάνω πιο άνετα τα πάντα αλλά δε μπορώ να παραγνωρίσω ότι και το S4 έχει τις ομορφιές του όπως απίστευτα χαμηλό βάρος (ιδανικό για καλοκαίρι με σορτς και τέτοια),καμερα, πιο άμεσο σε ξύπνημα οθόνης, όχι τόσες δαχτυλιές κσι θαμπάδα στην οθόνη, βασικό αυτό, και ένα σωρό άλλα που το καθιστούν πιο τηλέφωνο απ το νοτε αλλά με 1 μεγάλο μείον για μένα.

Δε κάνει σωστό browsing k ο Opera είναι για τα σκουπίδια παρ ότι κάποιοι έλεγαν το αντίθετο κ υποστήριζαν ότι διαβάζεις πιο άνετα στο μικρό (αν είναι δυνατόν με αυτές τις ψείρες).

Για μένα λοιπόν δε κάνει απλά μέχρι να κατέβω Χαλκίδα και να το δώσω το δουλεύω όπως είπα παραπάνω και εν αναμονή του note 3 που θα είναι το λιμάνι μου μιας και ξέρω τις ανάγκες μου πλέον πολύ πολύ καλά και με άλλη συσκευή δε μπορώ.

Και αυτά τα έχω πει και υποστηρίξει και ούτε κατά διάνοια δεν αλλάζω τι είπα όπως διάφοροι άλλοι απλά τώρα έχω και το S4 αυτό το καιρό.

Και για μένα που δε με βολεύουν με τίποτα τα tablets απλά περιμένω το note 3 να κάνω το επόμενο βήμα μου και να αράξω εκεί.

Ελπίζω να έλυσα απορίες με το ποστ μου και συγνώμη για το μακροσκελές :)

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το ΠΛΑΙΣΙΟ δέχεται παραγγελίες με την τιμή στα €799 για το μοντέλο με τα 32gb.

 

To έχει βγάλει επίσης σε αυτή την τιμή ο Κοτσόβολος, Electroworld και Media Markt...

Επίσης έκατσα και έκανα μια έρευνα αγορά τι παίζει στο εξωτερικό και βρήκα το εξής...

Γερμανία - 699€

Ιταλία-729€

Γαλλία-749€

Προσωπικά περιμένω να δω τι θα παιχτεί και με τα Skroutzομάγαζα να το πάρω από εκεί γιατί οκ, τέλειο το Notέλι αλλά τα 800 παρά είναι πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Απλά κανείς υπομονή 2 με 3 μήνες και το αγοράζεις από ελληνικό ηλεκτρονικό μαγαζί στα 500 ευρώ περίπου. Με τα 300 που θα έχεις γλυτώσει αγοράζεις και ένα nexus 7 2013 edition για να το χαρίσεις στο εταίρο ήμισυ (win win situation if you know what I mean).
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Στα 800 θα το πάει κάνας λεφτάς ή κάποιος που έχει τεράστια επιδότηση καθώς σε λίγους μήνες θα έχει πέσει πολύ η τιμή του στα σκρουτζομάγαζα.

Κάποτε τα έδινα και εγώ τέτοια ποσά άνετα, ακόμα θυμάμαι το htc touch crouz (που έχω ακόμα) στα 749 με τους χάρτες igo που δε πήραν αναβάθμιση ποτέ, ή το πλαστικό τριζάτο Ν95 που είχα σκάσει παρόμοια λεφτά μόλις είχε πρωτοβγει αλλά πλέον όχι, το ταβάνι μου για τέτοιες συσκευές θα είναι 500-550max καθώς και λεφτάδεν υπάρχουν όπως παλιά αλλά πλέον νιώθω και κορόιδο μεγάλο να σκάσω 800 και σε μερικούς μήνες να το πουλάνε 500 και ίσως και 450, οπότε υπομονή να φύγουν και τα τυχόν προβληματικά της αρχής.

Έτσι και αλλιώς κινητά δυνατά έχω και δε καίγομαι για αγορά day one.

Πάντως με τη συμβίωση των note 2, k S4 που έχω κατάλαβα ότι το note 3 θα το πάρω για να μείνει χωρίς να μπει σε bye & shell καθώς το υπάρχον νοτε το έχω απ τον Οκτώβρη συνεχώς μόνο που λόγο δοκιμών το έδινα και το ξανα έπαιρνα γιατί κανένα δε με κάλυπτε όπως αυτό,άργησα να το καταλάβω αλλά τώρα πλέον για μένα ΔΕΝ υπάρχει άλλη συσκευή για κύρια τέλος :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...