Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy Note 3


chris_pro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά

 

Μήπως έχει μάθει κανένας πότε θα έρθει τελικά Ελλάδα;;;

 

Στην παρουσίαση είχαν πει, ότι τέλη του μήνα θα υπάρχει σε 149 χώρες, μέσα σε αυτές λογικά και η Ελλάδα! :-)

Edited by agelos_22
Link to comment
Share on other sites

Στην παρουσίαση είχαν πει, ότι τέλη του μήνα θα υπάρχει σε 149 χώρες, μέσα σε αυτές λογικά και η Ελλάδα! :-)

 

To ξέρω φίλε μου, για τις 25 του μήνα, απλά μου φαίνεται περίεργο πως δεν έχουν βγάλει ακόμα τιμή αλλά και προπαραγγελίες...

Μάλιστα σήμερα που πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά της Samsung μου είπαν ότι θα βγει στους επόμενους μήνες!!!

Link to comment
Share on other sites

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έφερε για προπαραγγελία το Πλαίσιο παιδιά...

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/kinita/tilefwna/Samsung-Galaxy-Note-3-Black-SM-N9005ZKEEUR.htm

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έφερε για προπαραγγελία το Πλαίσιο παιδιά...

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/kinita/tilefwna/Samsung-Galaxy-Note-3-Black-SM-N9005ZKEEUR.htm

 

Τσάμπα πράμα . Πάρε κόσμε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έφερε για προπαραγγελία το Πλαίσιο παιδιά...

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/kinita/tilefwna/Samsung-Galaxy-Note-3-Black-SM-N9005ZKEEUR.htm

 

Τι κλέφτες θεε μου!

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έφερε για προπαραγγελία το Πλαίσιο παιδιά...

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/kinita/tilefwna/Samsung-Galaxy-Note-3-Black-SM-N9005ZKEEUR.htm

 

Ρε πάνε καλά; 800€ η πλαστικούρα; Πέρασε και το iphone σε τιμή

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

750€ έχουν το 2 με 16GB οπότε το 3 με 32GB 40€ πάνω είναι μια χαρά

 

Πάντα το Πλαίσιο έχει ακριβότερη την τιμή του S4 και του Νote2 LTE έναντι του iPhone ;)

 

 

Στο Amazon.de παιδιά

http://www.amazon.de/gp/product/B00F07WTF2/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=ce-de

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση για αυτούς που έχουν το 2 είναι να περιμένουν την αναβάθμιση να δούμε πως θα πάει το 2 και επισης να έχουμε υπομονή να περάσει ο καιρός και να πέσει λίγο η τιμή του. Επισης πιστεύω να μας κάνει πάλι δώρο η samsung τα Χριστούγεννα με επιστροφή κλπ. Δεν ξέρω! Πάντως εγώ μετα απο αρκετά βίντεο εχω πάθει την πλάκα μου. Αν το πιάσω στα χέρια μου και είναι ακόμα καλύτερο απο το 2 δεν ξέρω ρι θα κάνω...
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάω στο οκταπυρηνο 64μπιτο με 4GB ram, 5.9 ίντσες RGB οθόνης και την επίσης 64μπιτη έκδοση του android....Ναι για το note4 λέω:p

 

Τωρα που το λες,δεν το ειχα σκεφτει ετσι.... εχεις τα δικια σου!!!!

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι καποιος που το εχει στα χερια του ,μπορειτε να του κανετε οτι ερωτηση εχετε σχετικα με το τηλεφωνο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2443574

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι καποιος που το εχει στα χερια του ,μπορειτε να του κανετε οτι ερωτηση εχετε σχετικα με το τηλεφωνο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2443574

 

Τα λέει ολα ο άνθρωπος στην δεύτερη σελίδα.

Τετράγωνο πολύ και νομίζω πως στη φωτογραφία με τις ανοιχτές πλάτες είναι πιο μεγάλο απο το 2. Κανω λάθος;

 

Τον ζηλεύω πάντως :p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τα λέει ολα ο άνθρωπος στην δεύτερη σελίδα.

Τετράγωνο πολύ και νομίζω πως στη φωτογραφία με τις ανοιχτές πλάτες είναι πιο μεγάλο απο το 2. Κανω λάθος;

 

Τον ζηλεύω πάντως :p

Δεν είναι πιο μεγάλο, ελάχιστο πιο ψηλό είναι αλλά σίγουρα το τετραγωνισμενο design το κάνει να δείχνει έτσι. Το κακό με αυτό το design είναι ότι κάνει ακόμα πιο δύσκολη την μεταφορά σε τσέπη παντελονιού. Πολύ καλό φυσικά είναι που είναι πιο ελαφρύ. Για όσους δεν έχουν θέμα μεγέθους και δεν έχουν βαρεθεί το όλο πακέτο Samsung (tw, ίδιο περιβάλλον κτλ) θα είναι σίγουρα η καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πιο μεγάλο, ελάχιστο πιο ψηλό είναι αλλά σίγουρα το τετραγωνισμενο design το κάνει να δείχνει έτσι. Το κακό με αυτό το design είναι ότι κάνει ακόμα πιο δύσκολη την μεταφορά σε τσέπη παντελονιού. Πολύ καλό φυσικά είναι που είναι πιο ελαφρύ. Για όσους δεν έχουν θέμα μεγέθους και δεν έχουν βαρεθεί το όλο πακέτο Samsung (tw, ίδιο περιβάλλον κτλ) θα είναι σίγουρα η καλύτερη επιλογή.

 

Λεμε λεμε για το περιβάλλον και το ui της samsung αλλά εκτός ότι δεν υπάρχει κάτι καλύτερο, το έχουμε συνηθίσει τόσο πολύ που μας κακοφαινεται με οτιδήποτε άλλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λεμε λεμε για το περιβάλλον και το ui της samsung αλλά εκτός ότι δεν υπάρχει κάτι καλύτερο, το έχουμε συνηθίσει τόσο πολύ που μας κακοφαινεται με οτιδήποτε άλλο.

 

Δεν υπαρχει κατι καλυτερο hardwarικα, γιατι σαν ui ειναι κατωτερο απο τα περισσοτερα ui των μεγαλων κατασκευαστων...

Τη Δευτερα θα εχω την ευκαιρια να παιξω λιγο με το note 3. Αν μου επιτραπει θα βγαλω και ενα μικρο συγκριτικο βιντεο με το Xperia Z Ultra που εχω αυτη τη στιγμη...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

H εμπειρία μου με το android ξεκίνησε με nexus s, galaxy nexus και αυτή τη στιγμή έχω ένα note 2 και ένα nexus 7. Εν ολίγοις έρχομαι από roms με vanilla android.

 

Αναφορικά με το UI της samsung θεωρώ ότι το touchwiz είναι ένας πολύ μέτριος launcher, με φτωχά χαρακτηριστικά αλλά και κακή απόδοση(lags κλπ). Όχι ότι ο vanilla launcher έχει σπουδαία χαρακτηριστικά, αλλά τουλάχιστον δεν αντιμετώπιζα lags κλπ.

 

Από τις πρώτες ημέρες πειραματισμού με το note 2 κατέληξα στην αντικατάσταση του touchwiz με τον nova launcher τον οποίον προς το παρόν δεν αλλάζω με τίποτα, γιατί με εκνευρίζει να έχω ένα από τα δυνατότερα κινητά της αγοράς και παράλληλα να αντιμετωπίζω lags λες και έχω κινητό προηγούμενης γενιάς που δυσκολεύεται με τις απαιτήσεις του software.

 

Όσον αφορά στο bloatware της samsung, αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ rom που έχει αφαιρεμένο το bloatware στο σύνολό της και πάλι αν δεν αλλάξω launcher και kernel η απόδοση παραμένει μέτρια, οπότε δε νομίζω ότι το bloatware ευθύνεται για την απόδοση.

 

Πιστεύω ότι όλα τα παραπάνω μάλλον θα έχουν εξαφανιστεί στα διάφορα note 3 διότι είναι κτήνη από πλευράς hardware, αλλά με ενοχλεί λιγάκι ότι απαιτείται τόσο εξελιγμένο hardware για να τρέξουν τα βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Και παλι το Samsung σε περναει:lol::D

 

http://i.imgur.com/1cFWcVp.png

 

Ειναι απο το xda developers , ενας που εχει ηδη το Νοτε 3 εβγαλε αυτη τη φωτογραφια απο το Antutu..

(το λινκ το εχουν δωσει παραπανω τα παιδια..)

 

Αν και πραγματικα δεν νομιζω οτι κερδιζουμε κατι με το να κοιταμε benchmarks..

Σημασια εχει η καθημερινη εμπειρια χρησης...

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

H εμπειρία μου με το android ξεκίνησε με nexus s, galaxy nexus και αυτή τη στιγμή έχω ένα note 2 και ένα nexus 7. Εν ολίγοις έρχομαι από roms με vanilla android.

 

Αναφορικά με το UI της samsung θεωρώ ότι το touchwiz είναι ένας πολύ μέτριος launcher, με φτωχά χαρακτηριστικά αλλά και κακή απόδοση(lags κλπ). Όχι ότι ο vanilla launcher έχει σπουδαία χαρακτηριστικά, αλλά τουλάχιστον δεν αντιμετώπιζα lags κλπ.

 

Από τις πρώτες ημέρες πειραματισμού με το note 2 κατέληξα στην αντικατάσταση του touchwiz με τον nova launcher τον οποίον προς το παρόν δεν αλλάζω με τίποτα, γιατί με εκνευρίζει να έχω ένα από τα δυνατότερα κινητά της αγοράς και παράλληλα να αντιμετωπίζω lags λες και έχω κινητό προηγούμενης γενιάς που δυσκολεύεται με τις απαιτήσεις του software.

 

Όσον αφορά στο bloatware της samsung, αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ rom που έχει αφαιρεμένο το bloatware στο σύνολό της και πάλι αν δεν αλλάξω launcher και kernel η απόδοση παραμένει μέτρια, οπότε δε νομίζω ότι το bloatware ευθύνεται για την απόδοση.

 

Πιστεύω ότι όλα τα παραπάνω μάλλον θα έχουν εξαφανιστεί στα διάφορα note 3 διότι είναι κτήνη από πλευράς hardware, αλλά με ενοχλεί λιγάκι ότι απαιτείται τόσο εξελιγμένο hardware για να τρέξουν τα βασικά.

 

Έχω το S3 και το Note ΙΙI θα είναι η είσοδός μου στα Note. Στο S3 έχω τον Nova αλλά κάποια απο τα Widgets του TW δεν τα δείχνει. Υπάρχει περίπτωση να αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις εφαρμογές και γενικά με την υποστήριξη του S-Pen αν αλλάξω launcher;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα συζηταμε ολα , αλλα εγω θα πω το εξης.

Ετσι και δω το παραμικρο (το ξαναλεω, το παραμικρο) lag, redraw, καθυστερηση στο note 3 εχει μπει αγγελια στα επομενα 30 δευτερολεπτα και η Samsung δε θα δει ουτε 1 ευρω στο μελλον απο εμενα.

Το Z Ultra δουλευει ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ και δεν ανεχομαι τον παραμικρο συμβιβασμο. Για να δουμε...

Βαγγέλη, έχω μάθει στη ζωή να μην είμαι ποτέ απόλυτος... Σου συνιστώ το ίδιο. Θα δεις ότι το Note 3 θα σου αρέσει και θα το υμνείς για την απροβλημάτιστη λειτουργία του. Τίποτα δεν είναι τέλειο. Σημασία έχει το συνολικό πακέτο, που πιστεύω στο Note II ήταν (και είναι ακόμα) κορυφαίο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έχει κι αυτό τις ατέλειές του... Αν θυμάσαι, εσύ μου το είχες προτείνει τότε που ψαχνόμουνα για το τι να πάρω προς αντικατάσταση του Μήλο 4 που τότε είχα. Ευτυχώς που σε άκουσα και είμαι πανευτυχής σήμερα με το Νοτέλι μου...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, έχω μάθει στη ζωή να μην είμαι ποτέ απόλυτος... Σου συνιστώ το ίδιο. Θα δεις ότι το Note 3 θα σου αρέσει και θα το υμνείς για την απροβλημάτιστη λειτουργία του. Τίποτα δεν είναι τέλειο. Σημασία έχει το συνολικό πακέτο, που πιστεύω στο Note II ήταν (και είναι ακόμα) κορυφαίο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έχει κι αυτό τις ατέλειές του... Αν θυμάσαι, εσύ μου το είχες προτείνει τότε που ψαχνόμουνα για το τι να πάρω προς αντικατάσταση του Μήλο 4 που τότε είχα. Ευτυχώς που σε άκουσα και είμαι πανευτυχής σήμερα με το Νοτέλι μου...

 

Κωστα εχεις πιασει το point. Επειδη ημουν απο τους πρωτους που ακουμπουσαν χρηματα στη σαμμυ οταν το πρωτο note ηταν ακομα niche κι οχι mainstream επιλογη (στη συνεχεια εφερα ενα σωρο κοσμο στη σειρα αυτη) κι επειδη στην πορεια σπαταλησα πολυ χρονο και χρημα σε αυτες τις συσκευες και εκανα εξαιρετικα τη δουλεια μου, πλεον ξερω ακριβως τι θελω.

Και αυτο που θελω ειναι ενα καλοσχεδιασμενο λογισμικο και hardware. Ετσι, λοιπον, δε μπορω να ανεχτω καμια ατελεια μικρη η μεγαλη γιατι πλεον υπαρχει κι ανταγωνισμος (ευτυχως) με το z ultra (που υστερει ουσιαστικα στην ελλειψη αποκλειστικων εφαρμογων για χρηση με γραφιδα) κι ετσι μπορουμε να συγκρινουμε.

Απολυτος δεν ειμαι σε τιποτα (πως να ειμαι απολυτος οταν εχω πληρωσει χρονο και χρημα για να δοκιμασω κυριολεκτικα τα παντα), λεω αυτα που βλεπω καθε φορα και οπως ειπα πολλες φορες για το νοτελι 3 θα το παρω, θα το δοκιμασω, αλλα αν δω εστω και μικρες δυσλειτουργιες δε θα του χαριστω. Στο s4 του αδερφου μου (καθως εγω το εδωσα εδω και καιρο) βλεπω οτι αυτες δεν εχουν διορθωθει. Ετσι, αν εχει καταφερει η σαμμυ και στο νοτελι 3 και τις εχει "κουβαλησει" (με τετοιο hardware), τοτε, ναι, θα ειμαι αυστηρος...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο S4 snapdragon διαβάζω πολλά προβλήματα που εγώ δεν έχω συναντήσει.

Rendering οσο είχα TW έβλεπα αραιά μόνο στον καιρό και μόνο όταν έβγαινα από την εφαρμογή της κάμερας. Πουθενά αλλού.

 

Συμφωνώ πάντως όρο πρέπει να φοβερισουμε την samsung.

 

Πρώτα όμως θα πρέπει να βρούμε μια αντίστοιχη ολοκληρωμένη λύση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που είχα την τύχη να το δω live για καμιά ώρα την Τρίτη, το ερωτευτηκα.. Τι και αν έχω το 2? Με το που πέσει λίγο η τιμή με βλέπω για αγορά!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...