Jump to content

Αξεσουάρ για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και θήκες για το ΟΝΕ υπάρχουν πλέον αρκετές προτιμώ να το έχω χωρίς θήκη.

Το δια ταύτα μετά από πτώση ελαφριά γδασιρματα περιμετρικά στο πίσω μέρος. Κόστος για το πίσω καπάκι ( ασημί), 72 ευρώ γνήσιο από Γερμανία. Απλά περιμένω η arvato να ανοίξει πρώτα άλλα και μετά το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 538
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξεκίνησα με το hd ,μετά πήρα το hd2 και μετά το 3d evo...και τώρα το one...όντως μακράν καλύτερο σε πολλά ιδιαιτερα ο ήχος είναι εκπληκτικός..the θυμάμαι σε κάποιο άλλο να το έχω δει αυτό!...όμως το μονο που με χαλάει είναι "οτι δεν" υπάρχει προς το παρόν είναι η ότι δε βρίσκω την λειτουργία (δεν ξέρω καν αν υπάρχει!)όταν χρησιμοποιούσες τα τελευταία apps απλά κατέβαζες την οθόνη από πάνω προς τα κάτω και άμεσος επέλεγες ενα από te τελευταία που είχες χρησιμοποίηση,τώρα angazome να κάνω κύκλο!!και κατά δεύτερο δε nporoume να piraksoue την μπάρα κάτω που έχει τα στάνταρ ,το phone την φωτό κτλ.ένα ακόμα προβληματάκι είναι τα κουμπιά στο "σκριν" που πατάς...(home,left)δε πατιούνται και πολύ,,εύκολα.,πολλές φορες χρειάζεται να τα πατήσω 2 φορες για να λειτουργήσουν και λίγο ποιο δυνατά...δεν ξέρω μήπως φταίει και η μεβράνη..τές πα..αυτά p[ros το παρόν... Edited by nasos206
σε λάθος ενότητα το έγραψα αστο σβήσει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μια ερώτηση για όποιον/ους έχουν αυτή τη θήκη http://www.ebay.com/itm/370808049120?var=640084595132&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_1872wt_949, της Nillkin, είναι αξιόλογη, εφαρμόζει καλά, αξίζει?

 

Πήρα και εγΩ της "νιλλκιν" ...πραγματικά πολύ ομορφι!στο πιασιμο δε γλιστράει "καιΘολου" ,ωραία αίσθηση ,δε το χοντραίνει πολύ ισα ισα το κάνει ποιο στιβαρό γίνετε ένα mΕ το one...ένα μονο ελάττωμα έχει αρκετά σημαντικό το οποιο δε το πρόσεξα πριν την αγοράσω...το πάνω μέρος και το κάτω...είναι εντελώς ακάλυπτο!!!άπαξ και πέσει εκεί θα τις φαΐ πρώτα στις γωνιές και ΕΚΕΙ ΠΟΥ έχει την μπροσούρα την αλουμινενια ειδικά εκει δε τι γλιτώνει με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...

μου ηρθε και το εγκατεστησα σημερα...

αψογο σαν screen protector..

δε χαλαει καθολου την αισθηση της οθονης..

 

παρα το οτι ειναι 0,24 mm στην αφη ειναι αισθητη..(οταν πας να "κατεβασεις" την status bar)

οποτε φαντασου πως θα ειναι με την TR στα 0,4 mm..

 

μαζι μου ηρθε και η θηκη ultra thin air της Spigen...

μετρια εντυπωση....το μεγαλο μειον της ειναι οτι δεν κανει καλη εφαρμογη...δεν "αγκαλιαζει" καλα το κινητο...η θηκη της Nillknin μαλλον μου αρεσει περισσοτερο αν και πιο χοντρη και λευκη...

το διαφανες της Spigen ειναι αυτο που την κανει να κερδιζει ποντους...

 

αυταααααααα

 

 

 

 

Έκανα πριν λίγο παραγγελία το μαύρο απο Expansys, είδα το screen protector και σκέφτομαι να το πάρω και εγώ. Πόσο καιρό έκανε να σου έρθει, να παραγγείλω άμεσα και αυτό; Αν και δεν νομίζω να προλάβει να έρθει πρώτα το κινητό . . .

Link to comment
Share on other sites

Για αυτη τη θηκη τι γνωμη εχετε? σκεφτομαι να την παρω, μου αρεσει αυτη η τριχρωμια, δεν ξερω ομως αν προστατευει σωστα τη συσκευη και αν την χοντραινει

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/HTC-Case-double-dip-hard-shell-for-One-99H11105-00.htm

Link to comment
Share on other sites

Για αυτη τη θηκη τι γνωμη εχετε? σκεφτομαι να την παρω, μου αρεσει αυτη η τριχρωμια, δεν ξερω ομως αν προστατευει σωστα τη συσκευη και αν την χοντραινει

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/HTC-Case-double-dip-hard-shell-for-One-99H11105-00.htm

 

Πολύ καλή θήκη που δίνει αρκετά καλή προστασία και έχει και αυτή την όμορφη τριχρωμια. Δεν φαίνεται να δίνει ιδιαίτερο όγκο.

 

Με φοβίζει λίγο ότι για να την τοποθετήσεις συρεις το κινητό ,οπότε εάν εναλλασεις συχνά θήκες ίσως δημιουργήσει φθορά στην συσκευή.

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Για αυτη τη θηκη τι γνωμη εχετε? σκεφτομαι να την παρω, μου αρεσει αυτη η τριχρωμια, δεν ξερω ομως αν προστατευει σωστα τη συσκευη και αν την χοντραινει

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/HTC-Case-double-dip-hard-shell-for-One-99H11105-00.htm

 

Δες post 38

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγΩ της "νιλλκιν" ...πραγματικά πολύ ομορφι!στο πιασιμο δε γλιστράει "καιΘολου" ,ωραία αίσθηση ,δε το χοντραίνει πολύ ισα ισα το κάνει ποιο στιβαρό γίνετε ένα mΕ το one...ένα μονο ελάττωμα έχει αρκετά σημαντικό το οποιο δε το πρόσεξα πριν την αγοράσω...το πάνω μέρος και το κάτω...είναι εντελώς ακάλυπτο!!!άπαξ και πέσει εκεί θα τις φαΐ πρώτα στις γωνιές και ΕΚΕΙ ΠΟΥ έχει την μπροσούρα την αλουμινενια ειδικά εκει δε τι γλιτώνει με τίποτα!

 

Καλημέρα, η αλήθεια είναι πως ούτε κι εγώ το είχα προσέξει, αλλά νομίζω πως οι πιο πολλές θήκες σε αυτο το στιλ πάνω κάτω κάτω ίδιες είναι. Αυτή τη στιγμή έχω μια hard crystal αγορασμένη από e-bay που επίσης το κινητό στο πάνω και το κάτω μέρος το αφήνει ελεύθερο...

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η αλήθεια είναι πως ούτε κι εγώ το είχα προσέξει, αλλά νομίζω πως οι πιο πολλές θήκες σε αυτο το στιλ πάνω κάτω κάτω ίδιες είναι. Αυτή τη στιγμή έχω μια hard crystal αγορασμένη από e-bay που επίσης το κινητό στο πάνω και το κάτω μέρος το αφήνει ελεύθερο...

 

και όμως έστω και αν όντως οι ποιο πολλές δεν είναι έτσι ,προσωπικά για εμενα το να καλύπτουν μονο την πλάτη του κινητού ειναι λάθος!τα νευραλγικά τους σημεία είναι οι γωνιές τους που αυτές τρώνε πάντα "σχεσδον" το πρώτο χτύπημα.και ειδικά το on e που έχει το βουρτσισμένο αλουμίνιο με τον όμορφο "σχεσδιασμο" που του έχουν σχοιάσει το φάλτσο στη γωνια.

Link to comment
Share on other sites

και όμως έστω και αν όντως οι ποιο πολλές δεν είναι έτσι ,προσωπικά για εμενα το να καλύπτουν μονο την πλάτη του κινητού ειναι λάθος!τα νευραλγικά τους σημεία είναι οι γωνιές τους που αυτές τρώνε πάντα "σχεσδον" το πρώτο χτύπημα.και ειδικά το on e που έχει το βουρτσισμένο αλουμίνιο με τον όμορφο "σχεσδιασμο" που του έχουν σχοιάσει το φάλτσο στη γωνια.

 

ενώ αyτι

αν βλέπω καλά το καλύπτει στο μέγιστο
Link to comment
Share on other sites

ενώ αyτι
αν βλέπω καλά το καλύπτει στο μέγιστο

 

Έχεις δίκιο αυτή που δείχνεις το καλύπτει πολύ περισσότερο και επίσης δε το χαλάει ιδιαίτερα την αισθητική...μου φαίνεται θα τη παραγγείλω κι εγώ :)

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αυτή που δείχνεις το καλύπτει πολύ περισσότερο και επίσης δε το χαλάει ιδιαίτερα την αισθητική...μου φαίνεται θα τη παραγγείλω κι εγώ :)

 

Να επιβεβαιώσετε ότι θα πάρετε τη καινούργια έκδοση γιατί η παλιά έχει θεματάκια.Διαβάστε τα σχόλια για παράδειγμα στο amazon

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έκανα πριν λίγο παραγγελία το μαύρο απο Expansys, είδα το screen protector και σκέφτομαι να το πάρω και εγώ. Πόσο καιρό έκανε να σου έρθει, να παραγγείλω άμεσα και αυτό; Αν και δεν νομίζω να προλάβει να έρθει πρώτα το κινητό . . .

 

Έκανε περίπου 10 ημέρες νΑ έρθει...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Την περιμένω αρχές της επόμενης εβδομάδας από Amazon και θα σας πω εάν είναι η updated έκδοση μόλις την παραλάβω.

Επί της ουσίας βέβαια αυτό που αλλάζει είναι να επιτρέπει το ir χωρίς να χρειάζεται να βγάλουμε την θήκη.

Οποίος παραλάβει την παλιά έκδοση θα του αποσταλεί αυτόματα σε δεύτερο χρόνο η updated :)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Aυτη εδω πως σας φαινεται?

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/HTC-Silicon-Case-Htc-One-Transparent-HTCONESTR.htm

 

Δεν ειναι κ ασχημη για 10 ευρω και δεν προσθετει (ιδιαιτερο) ογκο...

Eχει και εδω ενα βιντεο..

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Aυτη εδω πως σας φαινεται?

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/HTC-Silicon-Case-Htc-One-Transparent-HTCONESTR.htm

 

Δεν ειναι κ ασχημη για 10 ευρω και δεν προσθετει (ιδιαιτερο) ογκο...

Eχει και εδω ενα βιντεο..

 

Συμπαθητική φαίνεται. Σε αυτές τις θήκες αυτά που προσωπικά κοιτάω είναι να εφαρμόζει καλά και να μην εμποδίζει τα κουμπιά ή οτιδήποτε άλλο. Η προστασία που δίνουν είναι κυρίως γρατζουνιές και τέτοια. Αν θέλει κάποιος πεσίματα τότε θα πρέπει να πάρει άλλου είδους (που θα κόβει και από την εμφάνιση και από την αίσθηση). Είναι καθαρά θέμα επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Aυτη εδω πως σας φαινεται?

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/HTC-Silicon-Case-Htc-One-Transparent-HTCONESTR.htm

 

Δεν ειναι κ ασχημη για 10 ευρω και δεν προσθετει (ιδιαιτερο) ογκο...

Eχει και εδω ενα βιντεο..

 

Την πηρα σημερα γιατι δεν μπορω να περιμενω μεχρι να μου ερθει απο το εξωτερικο καποια αλλη, εφαγα την πρωτη μου τρομαρα σημερα με πτωση (ευτυχως ολα καλα:lol:).

Δεν ειναι ασχημη, δινει καλη προστασια, δεν προσθετει πολυ ογκο, ειναι σχεδον διαφανης πισω οποτε δεν κρυβει και το κοσμημα της htc, εκτος απο το puro logo που κρυβει το "beats audio" ( για πειτε κανα τροπο να σβηστει το puro χωρις να φθαρει η σιλικονη) εχει ομως προβλημα στο σημειο που ειναι τα κουμπια της εντασης...εκτος του οτι δεν εφαρμοζει απολυτα εκει και η σιλικονη κουνιεται, ειναι δυσκολο να πατησεις και τα κουμπια...εγω σκεφτομαι να πιασω το ψαλιδι αργοτερα και να το κοψω εκει:p

Σε γενικες γραμμες αν τη θες για προσωρινη λυση μεχρι να βαλεις κατι καλυτερο ειναι καλη, και σε σχετικα καλη τιμη

Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

Την πηρα σημερα γιατι δεν μπορω να περιμενω μεχρι να μου ερθει απο το εξωτερικο καποια αλλη, εφαγα την πρωτη μου τρομαρα σημερα με πτωση (ευτυχως ολα καλα:lol:).

Δεν ειναι ασχημη, δινει καλη προστασια, ειναι σχεδον διαφανης πισω οποτε δεν κρυβει και το κοσμημα της htc, εκτος απο το puro logo που κρυβει το "beats audio" ( για πειτε κανα τροπο να σβηστει το puro χωρις να φθαρει η σιλικονη) εχει ομως προβλημα στο σημειο που ειναι τα κουμπια της εντασης...εκτος του οτι δεν εφαρμοζει απολυτα εκει και η σιλικονη κουνιεται, ειναι δυσκολο να πατησεις και τα κουμπια...εγω σκεφτομαι να πιασω το ψαλιδι αργοτερα και να το κοψω εκει:p

Σε γενικες γραμμες αν τη θες για προσωρινη λυση μεχρι να βαλεις κατι καλυτερο ειναι καλη, και σε σχετικα καλη τιμη

 

 

Γενικως δεν με πολυαπασχολει το θεμα θηκη γιατι τα προσεχω τα τηλεφωνα.. Φυσικα μεσα στην τσεπη παντα τα βαζω σε μια τυπου pouch για να μη τριβονται ή πιανουν σκονη στις εσοχες τους (ενωσεις, θυρα ακουστικων κλπ).

Η συγκεκριμενη μου φαινεται μια χαρα... Αν παρω καλυτερη αναγκαστικα θα προστεθει αρκετος ογκος στο τηλεφωνο και θα χαθει κ η ''αισθηση'' και το σχεδιο... Παντως αν προστατευει οπως μια belkin ιδιου τυπου που ειχα για το iphone τοτε δεν χρειαζεται κατι αλλο...

Τωρα αυτο με τα κουμπια ειναι ενα θεμα...

 

Εdit... Το μονο προβλημα που θα εχει φυσικα μελλοντικα ειναι οτι θα κιτρινισει η σιλικονη...

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

 

Για να παραγγηλω την λευκη-γκρι πιο χρωμα επιλεγω ? Το Glacier ???

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Τους ενημερωσα μεσω του online chat για τα περιεργα ονοματα των χρωματων και τα αλλαξαν αμεσως.....

 

Σαν online-shop ειναι αξιοπιστο ? Να κανω αφοβα συναλλαγη με χρεωστικη καρτα ?

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την Poetic Atmosphere σε γκρι.

Η συσκευασία γενικά δείχνει ποιότητα, δεν βγάζει φτήνια.

Η θήκη σαν θήκη φαίνεται αρκετή γερή. Αν πέσει το κινητό με πλάτη δηλαδή δεν νομίζω ότι θα πάθει κάτι.

Καλύπτει και τα πλάγια.

Δεν είναι διάφανη, αλλά όταν κολλήσει πάνω σε ανοιχτή επιφάνεια δεν την κρύβει (με λίγα λόγια για το ασημί είναι ΟΚ, για το μαύρο δεν ξέρω πόσο). Το IR είναι ανοιχτό, οπότε κανένα πρόβλημα.

Το πόσο θα αντέξει στον χρόνο θα φανεί.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα τη παρακάτω θήκη

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00C3LQG7K/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

 

Οι fotos πάνω αριστερά με έχουνε μπερδέψει λίγο.......

 

Εγώ θέλω τη πρώτη επάνω μου είναι mat....στη δεύτερη φωτό είναι άσπρη mat....βάζοντας το ποντίκι επάνω δεν αλλάζει ούτε η περιγραφή ούτε τίποτα άλλο.....τι παίζει ?

 

Δε γνωρίζω από αγορές Amazon, πως τα έχουνε στημένα στο site και είναι λίγο μπέρδεμα.

 

Φυσικά και όταν έκανα add το cart είχα τη μαύρη αλλα ας ρωτήσω καλού κακού.

 

Θα έχει πλακα να στέλνουν και τις δυο..

 

Επίσης θα έχει πλακα να είναι άσπρη γενικώς και στη πρώτη να μη φαίνεται λόγω φωτισμού....τι να πω δε ξέρω

 

Edit: Πηγαίνοντας στο site στης Spiegen βλέπω ότι η soft είναι η ασπριδερή....δε πειράζει μια χαρά φαίνεται,έτσι και αλλιώς δε θα φοριέται όλη μέρα παρα σε ειδικές αποστολές

 

https://www.spigen.com/cell-phone/htc/htc-one/htc-one-case-ultra-thin-air.html

 

Edit 2: θα την ακυρώσω και θα τους πω να στείλουνε τη Crystal clear.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχω καταλήξει σε θήκη αν και η τελευταία μου κάνει κλικ.

Τελικά η εταιρία που έχει εκείνη με το πορτοκαλή χρώμα έβγαλε έκδοση που να έχει κενό στην IR ;

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχω καταλήξει σε θήκη αν και η τελευταία μου κάνει κλικ.

Τελικά η εταιρία που έχει εκείνη με το πορτοκαλή χρώμα έβγαλε έκδοση που να έχει κενό στην IR ;

 

Αν εννοείς τη Poetic στο post #74 διαβάζω ότι ναι το IR είναι ανοικτό πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...