Jump to content

Αξεσουάρ για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, εγώ φοβάμαι να αφήσω το τηλέφωνο σκέτο, έτσι πριν το κινητό παρήγγειλα από e-bay: http://www.ebay.co.uk/itm/imak-Crystal-Hard-Cover-Back-Case-Screen-Protector-For-HTC-One-6445LVW-HTC-M7-/271182360857?ssPageName=ADME:L:OU:US:3160 και έτχε και ήρθαν την ίδια μέρα και τα δυο, η ζελατίνα είναι σα να μην έχει τίποτα πάνω (εκτός από τις δαχτυλιές) η θήκη θέλει αλλαγή, διότι στη μια γωνία δε ταιριάζει καλά, αλλά τη δουλειά της τη κάνει :)
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 538
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ειχα δυο βδομαδες χωρις γιατι δεν ειχα παραλαβει απο ebay.δεν επαθε τιποτα αλλα το προσεχα πολυ.ειχα ενα αγχος ειδικα τωρα καλοκαιρι παραλια με λιγη αμμο στα χερια καταλαθος χωρις να το καταλαβεις θα παθει ζημια(παθων σε nexus).Oποτε εβαλα και ηρεμησα.οσο για αισθηση μικρη διαφορα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έλα να το συζητήσουμε όταν θα αρχίσεις να κάνεις τα πρώτα μπάνια στην θάλασσα και θα θες να το αγγίξεις με τα αλάτια:p....

 

Χεχε ευτυχώς εκεί που πάω για μπάνιο έχει ντουζιέρες..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δει αυτό απλά σκεφτόμουν να πάρω το GLAS-tR που έχει στρογγυλεμένες άκρες.

 

Nομίζω ότι η καλύτερη λύση είναι

HTC One Screen Protector GLAS.tR

θα ήθελα να ρωτήσω το έξεις:η διαφορα με το T και το TR είναι μονο στο σχέδιο,και που ακριβώς?το premium είναι το κορυφαίο που μπορούμε να πάρουμε από την spigen sgp?

Link to comment
Share on other sites

Nομίζω ότι η καλύτερη λύση είναι

HTC One Screen Protector GLAS.tR

θα ήθελα να ρωτήσω το έξεις:η διαφορα με το T και το TR είναι μονο στο σχέδιο,και που ακριβώς?το premium είναι το κορυφαίο που μπορούμε να πάρουμε από την spigen sgp?

 

 

ημουν κι εγω αναμεσα σε αυτα τα δυο screen protectors αλλα προτιμησα το Τ λογω παχους..

 

GLAS.tR SLIM = 0.4mm

GLAS.t SLIM = 0.26mm

 

δε μου εχει ερθει ακομα για να σου πω εντυπωσεις αλλα ελπιζω μεσα στην εβδομαδα να το εχω στα χερια μου...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/290901489541

Εγω προτείνω αυτή!!!Και ένα βιντεακι για να δείτε πόσο καλά εφαρμόζει κ προστατεύει!

 

Τελικά κατέληξα και αποφασησα να πάρω αυτή http://www.amazon.com/Poetic-Atmosphere-Case-Manufacturer-Warranty/dp/B00C9Q1WC8 δεν ξέρω εάν την έχει βάλει κάποιος άλλος εδώ αλλά πιστεύω είναι όμορφη,σε διάφορα χρώματα και προστατεύει αρκετά την συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

ημουν κι εγω αναμεσα σε αυτα τα δυο screen protectors αλλα προτιμησα το Τ λογω παχους..

 

GLAS.tR SLIM = 0.4mm

GLAS.t SLIM = 0.26mm

 

δε μου εχει ερθει ακομα για να σου πω εντυπωσεις αλλα ελπιζω μεσα στην εβδομαδα να το εχω στα χερια μου...

 

Νομίζω είναι ανάποδα οι διαστάσεις, στην ότι το R έχει στρογγυλεμένες άκρες και άρα θα είναι πιο δύσκολο να πάθει ζημιά. Γιατί μην ξεχνάς ότι μιλάμε για γυαλί στην ουσία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι ανάποδα οι διαστάσεις, στην ότι το R έχει στρογγυλεμένες άκρες και άρα θα είναι πιο δύσκολο να πάθει ζημιά. Γιατί μην ξεχνάς ότι μιλάμε για γυαλί στην ουσία.

 

Αρα το καλυτερο που μπορουμε να εχουμε ειναι το με το R an katalava sosta...αλλα παλυ ποιο εχει καλυτερι ανταποκριση ,το r εχει ποιο πολυ παχος απο το T.

Edited by nasos206
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι ανάποδα οι διαστάσεις, στην ότι το R έχει στρογγυλεμένες άκρες και άρα θα είναι πιο δύσκολο να πάθει ζημιά. Γιατί μην ξεχνάς ότι μιλάμε για γυαλί στην ουσία.

 

Κι ομως..αυτες ειναι οι διαστασεις,,,

 

TR : http://www.spigen.com/cell-phone/htc/htc-one/htc-one-screen-protector-glas-tr-slim-premium-tempered-glass.html

 

(28% Slimmer: The GLAS.tR SLIM is only 0.4mm thick glass screen protector is specially processed and chemically treated.)

 

T : http://www.spigen.com/cell-phone/htc/htc-one/htc-one-screen-protector-glas-t-slim-premium-tempered-glass.html

 

(35% Slimmer : GLAS.t SLIM is 0.26mm thick and made with chemically treated, transparent tempered glass.)

 

Η πιο ακριβη TR ειναι και λιγοτερο λεπτη...

αυτος ειναι ο λογος που επελεξα την Τ....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως..αυτες ειναι οι διαστασεις,,,

 

TR : http://www.spigen.com/cell-phone/htc/htc-one/htc-one-screen-protector-glas-tr-slim-premium-tempered-glass.html

 

(28% Slimmer: The GLAS.tR SLIM is only 0.4mm thick glass screen protector is specially processed and chemically treated.)

 

T : http://www.spigen.com/cell-phone/htc/htc-one/htc-one-screen-protector-glas-t-slim-premium-tempered-glass.html

 

(35% Slimmer : GLAS.t SLIM is 0.26mm thick and made with chemically treated, transparent tempered glass.)

 

Η πιο ακριβη TR ειναι και λιγοτερο λεπτη...

αυτος ειναι ο λογος που επελεξα την Τ....

 

Χμ είχα την εντύπωση ότι ήταν ανάποδα.. Μιας και την παρήγγειλες πες μας τι λέει όταν σου έρθει γιατί σκέφτομαι κι εγώ να παραγγείλω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μέσα στην εβδομάδα να μου έρθει...

Κι εμένα μου φάνηκε παράδοξο το να είναι η πιο ακριβή και πιο παχιά...σχεδόν κατά 50% ε...δεν είναι και λίγο....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μια ερώτηση για όποιον/ους έχουν αυτή τη θήκη http://www.ebay.com/itm/370808049120?var=640084595132&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_1872wt_949, της Nillkin, είναι αξιόλογη, εφαρμόζει καλά, αξίζει?
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Για τη double dip official HTC....Προσθέτει πιο πολύ όγκο αλλά θα τη πρότεινα για καλοκαιρινές εξορμήσεις.Το notification led φαίνεται και ο ήχος από τα ηχεία δεν αλλοιώνεται.

Με sgp crystal clear protection κάθεται μια χαρά.Δυστυχώς η sgp thin air clear θήκη είναι φτηνοδουλειά και δεν αξίζει τα λεφτά της.Όσοι θέλετε "καθαρή" θήκη προτιμήστε κάτι πιο φθηνό από το ebay

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε η θηκη της Nillkin..

 

http://www.ebay.co.uk/itm/251252750178?var=550225361212&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

αψογη θηκη και σαν ποιοτητα κατασκευης και σαν εφαρμογη...

ειλικρινα ομως , με χαλαει που του τη φορεσα...το ειχα συνηθισει γυμνο με το αλουμινιο του...:(

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

 

ενδιαφερον φαινεται....

 

ειχε ποτε κανεις κατι τετοιο;;;

απο τι υλικο ειναι?

βινυλιο;;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον φαινεται....

 

ειχε ποτε κανεις κατι τετοιο;;;

απο τι υλικο ειναι?

βινυλιο;;;

 

Οι νεξουσαδες μπορουν να απαντησουν.Καποιο φιλμ ειναι που εχει την αισθηση που περιγραφει (titanium δερμα και αλουμινιο)?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Χμ είχα την εντύπωση ότι ήταν ανάποδα.. Μιας και την παρήγγειλες πες μας τι λέει όταν σου έρθει γιατί σκέφτομαι κι εγώ να παραγγείλω.

 

Λοιπον...

μου ηρθε και το εγκατεστησα σημερα...

αψογο σαν screen protector..

δε χαλαει καθολου την αισθηση της οθονης..

 

παρα το οτι ειναι 0,24 mm στην αφη ειναι αισθητη..(οταν πας να "κατεβασεις" την status bar)

οποτε φαντασου πως θα ειναι με την TR στα 0,4 mm..

 

μαζι μου ηρθε και η θηκη ultra thin air της Spigen...

μετρια εντυπωση....το μεγαλο μειον της ειναι οτι δεν κανει καλη εφαρμογη...δεν "αγκαλιαζει" καλα το κινητο...η θηκη της Nillknin μαλλον μου αρεσει περισσοτερο αν και πιο χοντρη και λευκη...

το διαφανες της Spigen ειναι αυτο που την κανει να κερδιζει ποντους...

 

αυταααααααα

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει κανεις καμια θηκη πλατης που να μη δινει ογκο στο τηλεφωνο?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Mετά από πολλές ώρες ψαξίματος κατέληξα στην Poetic Atmosphere.

Δεν δίνει καμιά εκπληκτική προστασία, αλλά καλύπτει το πίσω μέρος και έχει και "lip" μπροστά ώστε να μην πέφτει η οθόνη πάνω στην επιφάνεια. Κυρίως δεν κρύβει το κατά τα άλλα πανέμορφο κινητό. Στο xda όσοι την έχουν είναι ικανοποιημένοι από ότι τσέκαρα.

 

Την πήρα από το αγγλικό amazon (δεν βγαίνει και ιδιαίτερα φτηνή λόγω λίρας και μεταφορικών), αλλά έκανα λάθος και δεν πήρα την πορτοκαλί που ήθελα, αλλά την "γκρι" που φαίνεται και στο παρακάτω βίντεο:

 

Το ανακάλυψα σήμερα που είδα το μέιλ και το σκέφτομαι σοβαρά να πάρω τώρα την πορτοκαλί. Αν ενδιαφέρεται (ειδικά αν βρίσκεται προς Θεσ/νίκη) για τη θήκη κανείς ας στείλει κανένα PM.

To λινκ στο άμαζον είναι αυτό και συνολικά βγαίνει κοντά στις 20 Λίρες:

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B00BQ2Y458/ref=ox_ya_os_product

Link to comment
Share on other sites

Mετά από πολλές ώρες ψαξίματος κατέληξα στην Poetic Atmosphere.

Δεν δίνει καμιά εκπληκτική προστασία, αλλά καλύπτει το πίσω μέρος και έχει και "lip" μπροστά ώστε να μην πέφτει η οθόνη πάνω στην επιφάνεια. Κυρίως δεν κρύβει το κατά τα άλλα πανέμορφο κινητό. Στο xda όσοι την έχουν είναι ικανοποιημένοι από ότι τσέκαρα.

 

Την πήρα από το αγγλικό amazon (δεν βγαίνει και ιδιαίτερα φτηνή λόγω λίρας και μεταφορικών), αλλά έκανα λάθος και δεν πήρα την πορτοκαλί που ήθελα, αλλά την "γκρι" που φαίνεται και στο παρακάτω βίντεο:

 

Το ανακάλυψα σήμερα που είδα το μέιλ και το σκέφτομαι σοβαρά να πάρω τώρα την πορτοκαλί. Αν ενδιαφέρεται (ειδικά αν βρίσκεται προς Θεσ/νίκη) για τη θήκη κανείς ας στείλει κανένα PM.

To λινκ στο άμαζον είναι αυτό και συνολικά βγαίνει κοντά στις 20 Λίρες:

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B00BQ2Y458/ref=ox_ya_os_product

 

Πάντως η βαθμολογία δεν είναι και τόσο καλή...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η βαθμολογία δεν είναι και τόσο καλή...

 

Βασικά της έχουν δώσει κάποιοι χαμηλή βαθμολογία λόγω του ότι καλύπτει το ir στο power button.

Όμως έχουν ενημερωθει όλοι όσοι έχουν παραλαβει την θήκη, ότι θα τους σταλεί updated έκδοση δωρεάν, που δεν θα έχει το πρόβλημα αυτό. Έχει και 3 χρόνια εγγύηση !!!

Την παρήγγειλα και εγώ B-)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά της έχουν δώσει κάποιοι χαμηλή βαθμολογία λόγω του ότι καλύπτει το ir στο power button.

Όμως έχουν ενημερωθει όλοι όσοι έχουν παραλαβει την θήκη, ότι θα τους σταλεί updated έκδοση δωρεάν, που δεν θα έχει το πρόβλημα αυτό. Έχει και 3 χρόνια εγγύηση !!!

Την παρήγγειλα και εγώ B-)

Μολις την παρηγγειλα κι εγω, ας ελπισουμε να μας στειλουν την καινουρια εκδοση.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η βαθμολογία δεν είναι και τόσο καλή...

 

Αρχικά όταν βγήκε έκλεινε το IR, χωρίς όμως επί της ουσίας να το εμποδίζει.

Τώρα το διόρθωσαν.

Στο xda σε ένα τόπικ αρκετών σελίδων που διάβασα το μόνο παράπονο είναι για την "άσπρη" που με τη χρήση χάνει λίγο το άσπρο του.

Όλοι οι υπόλοιποι είναι τρομερά ικανοποιημένοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...