Jump to content

Αξεσουάρ για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 538
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Το ένα είναι για USA και το άλλο για Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα τη παρακάτω θήκη

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00C3LQG7K/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

 

Οι fotos πάνω αριστερά με έχουνε μπερδέψει λίγο.......

 

Εγώ θέλω τη πρώτη επάνω μου είναι mat....στη δεύτερη φωτό είναι άσπρη mat....βάζοντας το ποντίκι επάνω δεν αλλάζει ούτε η περιγραφή ούτε τίποτα άλλο.....τι παίζει ?

 

Δε γνωρίζω από αγορές Amazon, πως τα έχουνε στημένα στο site και είναι λίγο μπέρδεμα.

 

Φυσικά και όταν έκανα add το cart είχα τη μαύρη αλλα ας ρωτήσω καλού κακού.

 

Θα έχει πλακα να στέλνουν και τις δυο..

 

Επίσης θα έχει πλακα να είναι άσπρη γενικώς και στη πρώτη να μη φαίνεται λόγω φωτισμού....τι να πω δε ξέρω

 

Edit: Πηγαίνοντας στο site στης Spiegen βλέπω ότι η soft είναι η ασπριδερή....δε πειράζει μια χαρά φαίνεται,έτσι και αλλιώς δε θα φοριέται όλη μέρα παρα σε ειδικές αποστολές

 

https://www.spigen.com/cell-phone/htc/htc-one/htc-one-case-ultra-thin-air.html

 

Edit 2: θα την ακυρώσω και θα τους πω να στείλουνε τη Crystal clear.

 

Η crystal clear να ξέρεις ότι θα γυαλίζει αρκετά από ότι έχω δει σε διάφορες φωτογραφίες. Δηλαδή ναι μεν δεν φαίνεται σαν θήκη γιατί δεν είναι ματ, αλλά από την άλλη γυαλίζει αρκετά. Εμένα δεν μου είχε αρέσει τόσο αισθητικά, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό.

 

Τώρα να σου πω την αλήθεια, τις κοιτούσα αυτές τις θήκες αλλά κάτι με έκανε να κάνω πίσω. Δες το αντίστοιχο topic στο xda, εκεί είχα κάτι διαβάσει κάτι που δεν μου άρεσε, αλλά δεν θυμάμαι τι ήταν.

:)

Link to comment
Share on other sites

Η crystal clear να ξέρεις ότι θα γυαλίζει αρκετά από ότι έχω δει σε διάφορες φωτογραφίες. Δηλαδή ναι μεν δεν φαίνεται σαν θήκη γιατί δεν είναι ματ, αλλά από την άλλη γυαλίζει αρκετά. Εμένα δεν μου είχε αρέσει τόσο αισθητικά, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό.

 

Τώρα να σου πω την αλήθεια, τις κοιτούσα αυτές τις θήκες αλλά κάτι με έκανε να κάνω πίσω. Δες το αντίστοιχο topic στο xda, εκεί είχα κάτι διαβάσει κάτι που δεν μου άρεσε, αλλά δεν θυμάμαι τι ήταν.

:)

 

Αυτό ακριβώς που λες.....συμφωνώ, για αυτό πήγα στην αρχή να παραγγείλω τη Soft που έδειχνε mat μαύρο.....τελικά ήταν ασπρουλιάρα και με χάλασε.

 

Τώρα αν παραγγείλω τη Crystal clear φοβάμαι τις γρατζουνιες που σε συνδυασμό με το γυαλιστερό θα φαίνεται σα @@@@@@ κλαμενο.

 

Απλά τώρα ακύρωσα τη παραγγελια και δε ξέρω τι θα κάνω.

 

Καλύτερα σκέτο και ας γρατζουνιστεί....θα φαίνεται και πιο ωραίο.....περπατημένο :lol:

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την Poetic Atmosphere σε γκρι.

Η συσκευασία γενικά δείχνει ποιότητα, δεν βγάζει φτήνια.

Η θήκη σαν θήκη φαίνεται αρκετή γερή. Αν πέσει το κινητό με πλάτη δηλαδή δεν νομίζω ότι θα πάθει κάτι.

Καλύπτει και τα πλάγια.

Δεν είναι διάφανη, αλλά όταν κολλήσει πάνω σε ανοιχτή επιφάνεια δεν την κρύβει (με λίγα λόγια για το ασημί είναι ΟΚ, για το μαύρο δεν ξέρω πόσο). Το IR είναι ανοιχτό, οπότε κανένα πρόβλημα.

Το πόσο θα αντέξει στον χρόνο θα φανεί.

 

Παρέλαβα σήμερα και εγώ την παραπάνω θήκη της Poetic και επιβεβαιώνω ότι το πρόβλημα με το ir δεν υφίσταται πλέον.

Πάρα πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής. Η clear/gray ταιριάζει πολύ με την ασημί έκδοση του τηλεφώνου και δείχνει πολύ ποιοτική χωρίς να δίνει έξτρα όγκο. Απο ασφάλεια δίνει ότι και κάποια κλασική tpu. Στα θετικά τα 3 χρόνια εγγύηση.

Πολύ καλά λόγια έχω να πω και για τo screanprotector crystal clear της sgp όπου επίσης παρέλαβα.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανενας τετοιο ηλιακο φορτιστη? Κανουν σωστη δουλεια ή θα μας τα καψουν τα κινητα?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Blue-Solar-Panel-Power-USB-Backup-Battery-Charger-5000mAh-for-MP4-Cell-Phone-/271216479661?pt=UK_Gadgets&hash=item3f25c30dad

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα τη θήκη της Nillkin, καλά απίστευτη αίσθηση και το αγκαλιάζει σχεδόν απόλυτα το τηλέφωνο...είμαι πολύ ικανοποιημένος. Edited by eimaiallou
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει την SPIGEN SGP Ultra Thin Air Crystal Clear γιατί έχω το μαύρο, να μην θαμπώνει απο την Soft Clear. Δεν έχω όμως σκοπό να την χρησιμοποιώ καθημερινά καθώς προτιμώ τις pouch.

 

Πήγα σήμερα που το παρέλαβα στο Media που είχα δει μια Momo Design XXL και δεν χώραγε μέσα, απο το ηχείο και πάνω ήταν εκτεθημένο. Έχετε υπ' όψιν καμιά που να είναι στις διαστάσεις του;

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιο στυλ αποκλειστικά θέλεις; Τι υλικό;

Γενικά pouches δεν έχει πολλά, τουλάχιστον όπως τα θέλω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιο στυλ αποκλειστικά θέλεις; Τι υλικό;

Γενικά pouches δεν έχει πολλά, τουλάχιστον όπως τα θέλω εγώ.

 

Σε στυλ δερμάτινη-δερματίνης σκέφτομαι όπως είχα στο Touch Crusise και HD. Το πρόβλημα είναι το μέγεθος, βρήκα μια στην Handtec αλλά δεν έχει διαθεσιμότητα. Περίμενα ότι θα έκανε η XXL που είχα βρει αλλά τώρα ήρθε το κινητό και είμαι χωρίς θήκη, δεν έχει έρθει ακόμη και της Spigen με την ζελατίνα που έχω παραγγείλει και είναι τελείως γυμνό. Είχε αναφέρει κάποιος στο Προς Κυκλοφορία, αλλά έχει τόσες σελίδες που δεν την βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

 

Σε τέτοιο στυλ θέλω αλλά απο ότι βλέπω οι περισσότερες αναφέρουν το ΗΟΧ που είναι πιο μικρό. Θα ρίξω μια ματιά στο skroutz να δω που υπάρχουν

Link to comment
Share on other sites

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έδινα ποτέ μου τοσα χρηματα για θηκη, οσο καλη κι αν ηταν αυτη.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έδινα ποτέ μου τοσα χρηματα για θηκη, οσο καλη κι αν ηταν αυτη.

 

Δίνεις δηλαδή 600-700 ευρώ για συσκευή και θα λυπηθείς τα 40-50 ευρώ για την προστασία της;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δίνεις δηλαδή 600-700 ευρώ για συσκευή και θα λυπηθείς τα 40-50 ευρώ για την προστασία της;

Με 20-25 ευρω βρισκεις ωραιοτατες θηκες που προστατευουν εξισου καλα το τηλέφωνο, και μαλιστα απο επωνυμες εταιρειες.

Οποτε απο τα 55 που εχει η παραπανω θηκη μιλαμε για μιση τιμη και παρακατω ακομα.

Ολα ειναι θεμα γουστου. Περι ορεξεως ...

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Από το etsy.com πήρα κι εγώ το δικό μου pouch (όχι δερμάτινο).

Είναι λίγο χιπστεριά το σάιτ από την άποψη ότι δεν παραγγέλνεις απο εταιρεία αλλά από ανθρώπους που τα φτιάχνουν οι ίδιοι. Μπορείς να έχεις προσωπική επικοινωνία, να τους ζητήσεις να αλλάξουν κάτι κτλ.

Έχει και πολύ φτηνότερες θήκες για όσους ενδιαφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Με 20-25 ευρω βρισκεις ωραιοτατες θηκες που προστατευουν εξισου καλα το τηλέφωνο, και μαλιστα απο επωνυμες εταιρειες.

Οποτε απο τα 55 που εχει η παραπανω θηκη μιλαμε για μιση τιμη και παρακατω ακομα.

Ολα ειναι θεμα γουστου. Περι ορεξεως ...

 

...δεν παραγγέλνεις απο εταιρεία αλλά από ανθρώπους που τα φτιάχνουν οι ίδιοι. Μπορείς να έχεις προσωπική επικοινωνία, να τους ζητήσεις να αλλάξουν κάτι κτλ.

 

Το αυτό, οπότε τα €55 δεν είναι πολλά αν έχεις κάτι όπως ακριβώς το θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινεται αυτη?

 

http://www.ebay.com/itm/281102834962?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649&afsrc=1

 

Κι αυτη μεταλλικη.

 

http://www.seidioonline.com/ProductDetails.asp?ProductCode=CSR3HTM7K-RB

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

εγω παρηγγειλα μια δερματινη bugatti με 10 ευρω απο αμαζον.

 

http://www.bugatti-mobilecases.de/taschen-fuer-htc-one_8401.html

 

αν και νομιζω θα με βολευε καλυτερα κατι σε δερματινη παλι αλλα flip case. αν δειτε κατι καλο εημερωστε! :)

Nokia 6110 -> Nokia 3310 -> Sony Ericsson t68i -> Samsung E715 -> Nokia 6230i -> Sony Ericsson W880i -> Samsung Omnia HD i8910 -> HTC One -> OnePlus 3T -> OnePlus 8 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγω παρηγγειλα μια δερματινη bugatti με 10 ευρω απο αμαζον.

 

http://www.bugatti-mobilecases.de/taschen-fuer-htc-one_8401.html

 

αν και νομιζω θα με βολευε καλυτερα κατι σε δερματινη παλι αλλα flip case. αν δειτε κατι καλο εημερωστε! :)

 

Παρέλαβα σήμερα την Skinny glowing coal. Χωράει ίσα ίσα και το σημείο που φαίνεται το logo με κόκκινο είναι κενό απο την μπροστινή μεριά. Αυτό σημαίνει ότι το ηχείο και λίγο η οθόνη είναι εκτεθιμένα. Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, είχα βρει μια Momo πιο ωραία, αλλά την δοκίμασα και ήταν εκτεθιμένο όλο το ηχείο. Συν ότι μου δίνει την εντύπωση ότι είναι χρησιμοποιημένη-πολυδοκιμασμένη. Απο μαγαζί skroutz, ελπίζω να είναι η ιδέα μου

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα την Skinny glowing coal. Χωράει ίσα ίσα και το σημείο που φαίνεται το logo με κόκκινο είναι κενό απο την μπροστινή μεριά. Αυτό σημαίνει ότι το ηχείο και λίγο η οθόνη είναι εκτεθιμένα. Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, είχα βρει μια Momo πιο ωραία, αλλά την δοκίμασα και ήταν εκτεθιμένο όλο το ηχείο. Συν ότι μου δίνει την εντύπωση ότι είναι χρησιμοποιημένη-πολυδοκιμασμένη. Απο μαγαζί skroutz, ελπίζω να είναι η ιδέα μου

 

προεξεχει καθολου το κινητο απο τη θηκη; εμενα αυτο με απασχολει περισσοτερο. αν ναι πες μου αν γινεται για να την ακυρωσω τη παραγγελια οσο προλαβαινω... αν οχι, καλο ειναι που ειναι ελαφρως εκτεθειμμενο το πανω ηχειο γιατι βολευει για να βλεπεις το notification led.

Nokia 6110 -> Nokia 3310 -> Sony Ericsson t68i -> Samsung E715 -> Nokia 6230i -> Sony Ericsson W880i -> Samsung Omnia HD i8910 -> HTC One -> OnePlus 3T -> OnePlus 8 Pro

Link to comment
Share on other sites

προεξεχει καθολου το κινητο απο τη θηκη; εμενα αυτο με απασχολει περισσοτερο. αν ναι πες μου αν γινεται για να την ακυρωσω τη παραγγελια οσο προλαβαινω... αν οχι, καλο ειναι που ειναι ελαφρως εκτεθειμμενο το πανω ηχειο γιατι βολευει για να βλεπεις το notification led.

 

Προεξέχει ελάχιστα έως καθόλου. Υπολόγισε όμως ότι είναι εκτεθιμένο όλο το ηχείο και όσο το μισό του ηχείου λίγο απο την οθόνη. Σε άλλη θήκη δεν ξέρω αν έχει αυτό το κενό που έχει η δικιά μου. Προσωπικά αν ήξερα ότι ήταν έτσι δεν θα την έπαιρνα, νομίζω ότι έχει άλλες που στην φωτογραφία δείχνει να μην έχει κενό.

Link to comment
Share on other sites

εγώ παρελαβα προχθες αυτη:

http://www.senacases.com/htc-cases/one/ultraslim/#

σε μαυρο μεχρι στιγμης ολα καλα, στενη και καλύπτει ολο το κινητο. μονο κακο ειναι οτι δεν εχει οπες για τα ηχεια

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...