Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα @ αγγελε και xvipes μιας και ειστε με viper ,εχετε αυτο το θεμα οταν γυριζετε σε landscape mode, ρωτησα 2 φορες

στο xda αλλα δεν πηρα απαντηση, και αλλη μια ερωτηση οταν βαζω τα μαμα ακουστικα για να ακουσω μουσικη, παταω το πλαινο πληκτρο της εντασης και δεν χαμηλωνει ,ακουγετε παντα στο μαξιμουμ η μουσικη, χωρις ακουστικα δεν με ενοχλη

αλλα με τα ακουστικα ειναι καπως...

http://s1.postimg.org/mttp45pp7/Screenshot_2014_12_14_11_53_40.jpg

 

To rotation το κλείνω και το ανοίγω κατά περίπτωση οπότε δε ξέρω να σου πω.Όσες φορές το έχω χρειαστεί μια χαρά δούλευε.

 

Για την ένταση ήχου αν πας στις ειδικές ρυθμίσεις του viper θα δεις ότι έχει επιλογή για τα πλαϊνά πλήκτρα να τους ορίσεις ενέργεια.Αν θυμάμαι καλά από default του έχουν βάλει να κάνει κάτι οπότε πήγαινε και βάλτο να κάνει volume up και down.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To rotation το κλείνω και το ανοίγω κατά περίπτωση οπότε δε ξέρω να σου πω.Όσες φορές το έχω χρειαστεί μια χαρά δούλευε.

 

Για την ένταση ήχου αν πας στις ειδικές ρυθμίσεις του viper θα δεις ότι έχει επιλογή για τα πλαϊνά πλήκτρα να τους ορίσεις ενέργεια.Αν θυμάμαι καλά από default του έχουν βάλει να κάνει κάτι οπότε πήγαινε και βάλτο να κάνει volume up και down.

Oκ φιλε σε ευχαριστω πολυ ,μαλλον θα πρεπει να ξανα φλασαρω την rom ισως κατι δεν εκατσε καλα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Με πιο τρόπο θα επαναφέρω stock /system, /boot και /recovery ? Έχω την Guru_Reset_M7_2.24.111.3 που θεωρητικά έκανε αυτό που λες αλλά πάλι τα ίδια μόλις πήγαινα να κάνω update μου έλεγε ότι έχω πειραγμένη συσκευή και δεν προχώραγε.

 

Αν ξέρεις κάτι παραπάνω πες μου σε παρακαλώ το ψάχνω μέρες! :D

Ευχαριστώ.

Με την βοήθεια του Kollatos τελικά τα κατάφερα και είμαι πλέον stock rom και δέχομαι OTA updates.

 

Για όποιον άλλον ενδιαφέρεται τα παρακάτω αναφέρονται σε htc one m7 hboot 1.57 .

 

A) πηγαίνουμε στο http://android-revolution-hd.blogspot.gr/p/android-revolution-hd-mirror-site-var.html και κατεβάζουμε το Odexed stock rom (Download stock odexed 6.09.401.5)

Β) Κατεβάζουμε το Download stock recovery 6.09.401.5

C) Ο τρόπος που το κατάφερα ήταν να περάσω την rom σαν zip με το twrp (προσοχή θέλει την twrp-2.6.3.3-m7 εκδοσή) και μετά να βάλω το recovery με τις οδηγίες που έχει μέσα(από fastboot κάνει adb push δλδ :P )

D) Πλέον είμαι stock rom με Tampered και unlock flags αλλά παίρνω κανονικά τα updates :D

Edited by xvipes
Link to comment
Share on other sites

Με την βοήθεια του Kollatos τελικά τα κατάφερα και είμαι πλέον stock rom και δέχομαι OTA updates.

 

Για όποιον άλλον ενδιαφέρεται τα παρακάτω αναφέρονται σε htc one m7 hboot 1.57 .

 

A) πηγαίνουμε στο http://android-revolution-hd.blogspot.gr/p/android-revolution-hd-mirror-site-var.html και κατεβάζουμε το Odexed stock rom (Download stock odexed 6.09.401.5)

Β) Κατεβάζουμε το Download stock recovery 6.09.401.5

C) Ο τρόπος που το κατάφερα ήταν να περάσω την rom σαν zip με το twrp (προσοχή θέλει την twrp-2.6.3.3-m7 εκδοσή) και μετά να βάλω το recovery με τις οδηγίες που έχει μέσα(από fastboot κάνει adb push δλδ :P )

D) Πλέον είμαι stock rom με Tampered και unlock flags αλλά παίρνω κανονικά τα updates :D

Ωραιος ευχαριστουμε και σενα και τον kollato .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Important message for M7 users, in case you experience "no sound calls", please try this method to fix it.

 

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Κατα λάθος έκανα απεγκατάσταση τις ρυθμίσεις Google!Και δεν υπάρχουν στο store.Τι γίνεται τώρα;

Edit:Όλα καλά έκανα επαναφορά του play store που ειχα back-up.

Edited by thanos55
Link to comment
Share on other sites

10846048_10154938137385008_7801011764970838066_n.jpg?oh=a2a79bf5dd8299ce6cf4e6916be11832&oe=5507E29C&__gda__=1425654129_dfa9badd337b77f1d8de1847f6d4fd98

 

Πηγή: HTC Australia Facebook

 

Έρχεται fix για τη stock ROM, περιμένουμε να το ενσωματώσουν και οι devs στις custom :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μια απορια αν την γνωριζεται... Χρησιμοποιω το μπλοκαρισμα κλησεων της συσκευης. Οταν με περνει αυτος που εχω μπλοκαρει δεν εμφανιζει τιποτα. Μονο αν ααφησει μηνυμα στον τηλεφωνητη βλεπω οτι πηρε. Υπαρχει τροπος να δω την κληση χωρις αλλη εφαρμογη; Οταν ενεργοποιω εξωτερικη εφαρμογη μου εμφανιζει και τις αποριφθεισες κλησης του τηλεφωνου πριν την ενεργοποιησω , που καταλαβαινω οτι καπου κραταει μητρωο.... Εχετε καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Εσεις με το gpe lollipop απο benchmarks τι πιανεται;Πιανει πιο πανω καθολου; Γιατι με την unofficial cm12 που εβαλα επιανα 20000 στο antutu..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινετε με τις υπηρεσίες google;μου πινει την μπαταρια καθε μερα.τι γινετε;κανεις αλλος;;τι να κανω;ειμαι στοκ και οχι ροοτ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινετε με τις υπηρεσίες google;μου πινει την μπαταρια καθε μερα.τι γινετε;κανεις αλλος;;τι να κανω;ειμαι στοκ και οχι ροοτ

1,4% σε μένα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινετε με τις υπηρεσίες google;μου πινει την μπαταρια καθε μερα.τι γινετε;κανεις αλλος;;τι να κανω;ειμαι στοκ και οχι ροοτ

 

Κι εμένα πολύ ψηλά είναι. 35% τώρα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμεις με t-mob συσκευή τι να πούμε που ακόμα περιμένουμε την 4.4.4 ( αραγε θα την πάρουμε ποτέ; ). Και να δώσει η HTC την 5 τον Ιανουάριο, η t-mobile θα την δώσει το Πάσχα....
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Εμεις με t-mob συσκευή τι να πούμε που ακόμα περιμένουμε την 4.4.4 ( αραγε θα την πάρουμε ποτέ; ). Και να δώσει η HTC την 5 τον Ιανουάριο, η t-mobile θα την δώσει το Πάσχα....

 

Και το international 4.4.3 είναι

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ανεφερε δυο εκδοσεις οθονων εκ των οποιων η μια θερμοτερη. Ποια ειναι καλυτερη και πως ξερουμε ποια εχουμε?
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά η HTC είχε πει ότι θα προσπεράσει κατευθείαν την 4.4.4 (ενσωματώνοντας κάποια fixes της στην 4.4.3) και θα πάει κατ'ευθείαν στην 5.0.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα μεταχειρισμενο και ειχε twrp recovery , αρα ειναι ξεκλειδωτο και μπορω να φλασαρω ?

 

Μπες στο recovery και δες αν ειναι unlocked o bootloader.αν ειναι μπορεις να φλασαρεις κανονικα μεσο twrp.απλα δες τι version ειναι το twrp και αν υποστιριζει την ρομ που θες

Link to comment
Share on other sites

Tελευταία ημέρα η σημερινή για την την ψηφοφορία σχετικά με την ανάδειξη των κορυφαίων smartphones και tablets για το 2014. Όσοι δεν έχετε ακόμα ψηφίσει, σπεύσατε!

 

myphone BEST OF 2014: Ψηφίστε τα καλύτερα smartphones και tablets του 2014!

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ενδιαφερομαι για το εν λογω κινητο! το εχω βρει ανακατασκευασμενο απο εδω http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Hot-Original-HTC-One-M7-Android-4-1-32GB-Quad-core-1-7GHz-4/1830559897.html σε πολυ καλη τιμη! ο πωλητης φαινεται αρκετα καλος! εχει αγορασει κανεις ανακατασκευασμενο? αν μπορει να μου στειλει ενα μηνυμα με τον πωλητη και τις εντυπωσεις του..

Τελευταια ερωτηση..η μπαταρια κραταει μια μερα με καλη χρηση? ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ενδιαφερομαι για το εν λογω κινητο! το εχω βρει ανακατασκευασμενο απο εδω http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Hot-Original-HTC-One-M7-Android-4-1-32GB-Quad-core-1-7GHz-4/1830559897.html σε πολυ καλη τιμη! ο πωλητης φαινεται αρκετα καλος! εχει αγορασει κανεις ανακατασκευασμενο? αν μπορει να μου στειλει ενα μηνυμα με τον πωλητη και τις εντυπωσεις του..

Τελευταια ερωτηση..η μπαταρια κραταει μια μερα με καλη χρηση? ευχαριστω πολυ!

Για τον πωλητή δεν ξέρω να σου πω. Για την μπαταρία θα σου πω ότι το 3g είναι θάνατος. Μια πλήρη μέρα με 3g δεν πρόκειται να βγάλει η συσκευή με τίποτα. Σήμερα για παράδειγμα είμαι εκτός σπιτιού από το μεσημέρι που έφυγα με 70+ % μπαταρία. Χρησιμοποιώντας για μηνύματα Viber και τηλέφωνα θα σου πω ότι χρειάστηκε να το γυρίσω σε 2g για να μπορέσω να γυρίσω σπίτι με μπαταρία. Εν συντομία θα σου πω ότι σε 3g το πρόβλημα είναι η αναμονή και λιγότερο η χρήση. Εκεί που νομίζεις ότι θα αφήσεις το κινητό να ηρεμήσει για να σώσεις μπαταρία θα το δεις να χάνει έως και 10% την ώρα σε δύσκολα δίκτυα (όχι μόνο εκεί που δεν έχεις σήμα αλλά και σε μέρη με πολύ κόσμο όπου η συσκευή ζορίζεται να πάρει λίγο ίντερνετ). Σε χρήση Wi-Fi, browsing, μηνύματα και τέτοια οι 5+ ώρες οθόνης δεν είναι δύσκολες.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ενδιαφερομαι για το εν λογω κινητο! το εχω βρει ανακατασκευασμενο απο εδω http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Hot-Original-HTC-One-M7-Android-4-1-32GB-Quad-core-1-7GHz-4/1830559897.html σε πολυ καλη τιμη! ο πωλητης φαινεται αρκετα καλος! εχει αγορασει κανεις ανακατασκευασμενο? αν μπορει να μου στειλει ενα μηνυμα με τον πωλητη και τις εντυπωσεις του..

Τελευταια ερωτηση..η μπαταρια κραταει μια μερα με καλη χρηση? ευχαριστω πολυ!

Καλησπερα η τιμη ειναι οντως δελεαστικη, ανακατασκευασμενο δεν ξερω δεν θα επαιρνα.... Να σου προτεινω καποιον πωλητη

δεν εχω, αλλα αν θελεις να το παρεις απο ιντερνετικο καταστημα , κοιτα καλυτερα στο ebay.uk ωστε

αν υπαρχει εγγυηση να σε καλυπτει και στην ελλαδα.

Η μπαταρια βγαζει σχετικα ανετα την ημερα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με 3G/4G, δεδομένα και bluetooth συνεχώς ανοιχτά και λίγη ώρα wifi βγάζει 1, ίσως οριακά 1,5 μέρα. Το κινητό μάλιστα "φορτωμένο" με εφαρμογές. Εσάς που δεν βγάζει ούτε μέρα δεν ξέρω τι κάνετε....
Link to comment
Share on other sites

Πιάνω 4 ώρες και κάτι με χρήση WiFi, ενώ ακόμη και με χρήση 3G δεν πέφτω κάτω από 3.5 ώρες.Οπότε δεν υπάρχει καν θέμα για τον αν βγάζει τη μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...