Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίεργο κι ενοχλητικό πολύ μιας και χρησιμοποιώ κατά κόρον τα SMS επί καθημερινής βάσης. Μέχρι στιγμής άξιζε η μετάβασή μου απ'το iPhone 5, με το μοναδικό μελανό σημείο που το iPhone τα πήγαινε περίφημα αυτό των μηνυμάτων.

 

Έχεις δοκιμάσει να στείλεις με το handcent SMS από το playstore?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εμένα με το handcent δουλεύει τέλεια στο One S. Γλώσσα Αγγλικά και μηνύματα Ελληνικά με 160 χαρακτήρες. Τώρα μόλις το δοκίμασα!
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με το handcent δουλεύει τέλεια στο One S. Γλώσσα Αγγλικά και μηνύματα Ελληνικά με 160 χαρακτήρες. Τώρα μόλις το δοκίμασα!

 

δοκιμαστε και go sms, εχει στις ρυθμισεις αποστολης τοπικες ρυθμισεις για υποστηριξη ελληνικων. Το προτεινω ανεπιφυλακτα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gosms&hl=el

send settings->enable local support, supported languages (Greek)

Edited by gk1971
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην εφαρμογή Foursquare ενώ έχω όλα τα Location Services on και είτε είμαι με 3g ή wifi δεν μπορεί να βρει την τοποθεσία μου για να μπορέσω να κάνω Check-in. Μόνο όταν κάνει lock το gps με βρίσκει κανονικά. Έχει κανείς το ίδιο θέμα με μένα; Πρέπει να έχει πάθει κάποιο κόλλημα γιατί ούτε την τοποθεσία μου βρίσκει στον καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην εφαρμογή Foursquare ενώ έχω όλα τα Location Services on και είτε είμαι με 3g ή wifi δεν μπορεί να βρει την τοποθεσία μου για να μπορέσω να κάνω Check-in. Μόνο όταν κάνει lock το gps με βρίσκει κανονικά. Έχει κανείς το ίδιο θέμα με μένα; Πρέπει να έχει πάθει κάποιο κόλλημα γιατί ούτε την τοποθεσία μου βρίσκει στον καιρό.

 

Τελευταία το κάνει και σε εμένα με τον στοκ καιρό...

Μου κάνει ανανέωση μόνο όταν ενεργοποιώ το gps...

Πριν με το wifi end 3g έκανε κανονικά ανανέωση, τώρα θέλει ενεργό το gps...

Άβυσσος...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να στείλεις με το handcent SMS από το playstore?

Ευχαριστώ πολύ, μ'αυτό δούλεψε κανονικά.

Αν και μου τη δίνει να φορτώνω εφαρμογές όταν με τη native θα μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου..

Θα τη χρησιμοποιήσω και βλέπουμε..

 

δοκιμαστε και go sms, εχει στις ρυθμισεις αποστολης τοπικες ρυθμισεις για υποστηριξη ελληνικων. Το προτεινω ανεπιφυλακτα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gosms&hl=el

send settings->enable local support, supported languages (Greek)

Έκανα και τις ρυθμίσεις αλλά το Go Pro SMS δε μου δούλεψε..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, μ'αυτό δούλεψε κανονικά.

Αν και μου τη δίνει να φορτώνω εφαρμογές όταν με τη native θα μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου..

Θα τη χρησιμοποιήσω και βλέπουμε..

 

 

Έκανα και τις ρυθμίσεις αλλά το Go Pro SMS δε μου δούλεψε..

 

Λογικά ήθελε επανεκκίνηση του go sms αλλά αφού σου άρεσε το handcent είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ήθελε επανεκκίνηση του go sms αλλά αφού σου άρεσε το handcent είσαι οκ

Ωπ, σωστός!! :$

Θα τα δουλέψω και τα 2 apps και θα δω ποιο θα κρατήσω. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έριξα την 4.2.2...

 

Τι λεει Αντρεα?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει Αντρεα?

 

Πάνω κάτω τα ίδια Αργύρη, λίγα πράγματα έχουν αλλάξει, ακόμα το σετάρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εβαλες την stock 4.2.2 ή κάποια custom;

 

Την OrDroid έβαλα αλλά δεν έχει πειράξει πολλά ακόμα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα επιτέλους το κινητό καθώς σε όποιο κατάστημα πήγαινα δεν είχαν microsim για να μου αλλάξουν . . .

Θέλω να κάνω μια ερώτηση για τις επαφές. Έφτιαξα νέο λογαριασμό στο gmail το οποίο δήλωσα στην αρχή, αλλά εκείνη την ώρα δεν είχε επαφές. Έκανα αργότερα import csv στον υπολογιστή και στον λογαριασμό φαίνονται κανονικά. Στο κινητό όμως στο Τηλεφωνικός κατάλογος->Πολλές πηγές στο Google εμφανίζει (0) ενώ έχει γίνει συγχρονισμός. Πρέπει να περάσω εκ νέου τον λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone, κάθε φορά που φόρτιζε το κινητό και ήταν σε Wi-Fi κρατούσε αυτόματα backup στο iCloud. Έτσι αν κάτι πήγαινε στραβά με τη συσκευή, έκανα ένα restore κι είχα μια φρεσκότατη συσκευή με τα πάντα περασμένα (εφαρμογές, επαφές, σημειώσεις, ημερολόγια) ακόμα και με τις εκάστοτε ρυθμίσεις που είχα κάνει στο iOS, και δε χρειαζόταν ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω ν'ασχοληθώ.

 

Εδώ, στο Android, και συγκεκριμένα στο One μπορούμε να το κάνουμε αυτό; Πως κρατάμε backup;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγώ το handsent sms αλλά πώς μπορώ ρε παιδιά να "εξαφανίσω" τη stock εφαρμογή από την μπάρα από κάτω ή να την αντικαταστήσω με το shortcut του handsent?? Μη μου πείτε ότι δε γίνεται και φτιαχτώ!!! :lol:

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone, κάθε φορά που φόρτιζε το κινητό και ήταν σε Wi-Fi κρατούσε αυτόματα backup στο iCloud. Έτσι αν κάτι πήγαινε στραβά με τη συσκευή, έκανα ένα restore κι είχα μια φρεσκότατη συσκευή με τα πάντα περασμένα (εφαρμογές, επαφές, σημειώσεις, ημερολόγια) ακόμα και με τις εκάστοτε ρυθμίσεις που είχα κάνει στο iOS, και δε χρειαζόταν ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω ν'ασχοληθώ.

 

Εδώ, στο Android, και συγκεκριμένα στο One μπορούμε να το κάνουμε αυτό; Πως κρατάμε backup;

 

Χωρίς να έχω δοκιμάσει τη χρηστικότητά του (στήνω το τηλέφωνο από την αρχή κάθε φορά που το κάνω reset) δοκίμασε στα settings - backup & reset να ενεργοποιήσει το backup. Νομίζω ότι συγχρονίζει με τον google account σου γι' αυτό αν δεις και στα accounts & sync στο google λογαριασμό μου έχει τη δυνατότητα να συγχρονίζει και το app data ...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα επιτέλους το κινητό καθώς σε όποιο κατάστημα πήγαινα δεν είχαν microsim για να μου αλλάξουν . . .

Θέλω να κάνω μια ερώτηση για τις επαφές. Έφτιαξα νέο λογαριασμό στο gmail το οποίο δήλωσα στην αρχή, αλλά εκείνη την ώρα δεν είχε επαφές. Έκανα αργότερα import csv στον υπολογιστή και στον λογαριασμό φαίνονται κανονικά. Στο κινητό όμως στο Τηλεφωνικός κατάλογος->Πολλές πηγές στο Google εμφανίζει (0) ενώ έχει γίνει συγχρονισμός. Πρέπει να περάσω εκ νέου τον λογαριασμό;

Μπορείς να τις κάνεις εξαγωγή από το τηλέφωνο και μετά Import στο Google.

Και άφησέ τες εκεί και κάθε φορά που κάνεις reset ή αλλάζεις συσκευή, θα δίνεις email και password και είσαι ΟΚ.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγώ το handsent sms αλλά πώς μπορώ ρε παιδιά να "εξαφανίσω" τη stock εφαρμογή από την μπάρα από κάτω ή να την αντικαταστήσω με το shortcut του handsent?? Μη μου πείτε ότι δε γίνεται και φτιαχτώ!!! :lol:

 

Φίλε μου προς το παρόν δε γίνετε να αλλάξουμε τα εικονίδια από την κάτω μπάρα.Πιστεύω να γίνει με την καινούργια αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου προς το παρόν δε γίνετε να αλλάξουμε τα εικονίδια από την κάτω μπάρα.Πιστεύω να γίνει με την καινούργια αναβάθμιση.

 

Μη λέτε ό,τι να'ναι. Μπείτε μέσα στο app drawer και σείρτε όποια εφαρμογή θέλετε εκεί για να φύγει. Από εκεί μπορείτε επίσης να σείρετε οποία εφαρμογή θέλετε στο app tray.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τις κάνεις εξαγωγή από το τηλέφωνο και μετά Import στο Google.

Και άφησέ τες εκεί και κάθε φορά που κάνεις reset ή αλλάζεις συσκευή, θα δίνεις email και password και είσαι ΟΚ.

 

Import στο gmail τα έχω κάνει απο csv καθώς τις είχα στο Outlook και τις εμφανίζει. Το πρόβλημα είναι στο κινητό ότι δεν εμφανίζει τίποτα ενώ δείχνει ότι έχει συγχρονίσει

Link to comment
Share on other sites

Import στο gmail τα έχω κάνει απο csv καθώς τις είχα στο Outlook και τις εμφανίζει. Το πρόβλημα είναι στο κινητό ότι δεν εμφανίζει τίποτα ενώ δείχνει ότι έχει συγχρονίσει

 

Καλημέρα, πάνω αριστερά ενώ είσαι στις επαφές λέει "τηλεφωνικός κατάλογος" πάτα εκεί και επέλεξε τον google a/c λογικά θα στις εμφανίσει.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πάνω αριστερά ενώ είσαι στις επαφές λέει "τηλεφωνικός κατάλογος" πάτα εκεί και επέλεξε τον google a/c λογικά θα στις εμφανίσει.

 

Καλημέρα, έχω πάει σε αυτήν την επιλογή και στο λογαριασμό του google έχει (0). Στο μενού με τις 3 τελείες είναι τσεκαρισμένο "Οι επαφές μου". Μπορώ να σβήσω τον λογαριασμό και να το περάσω απο την αρχή; Ή και με κάποιο τρόπο αν βοηθάει να το κάνω reset factory default, δεν έχω προλάβει να περάσω και τίποτα το ιδιαίτερο μέσα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω πάει σε αυτήν την επιλογή και στο λογαριασμό του google έχει (0). Στο μενού με τις 3 τελείες είναι τσεκαρισμένο "Οι επαφές μου". Μπορώ να σβήσω τον λογαριασμό και να το περάσω απο την αρχή; Ή και με κάποιο τρόπο αν βοηθάει να το κάνω reset factory default, δεν έχω προλάβει να περάσω και τίποτα το ιδιαίτερο μέσα

 

Σε μένα όταν έκανα συγχρονισμό μου εμφάνισε αμέσως το νούμερο των επαφών μου που είχα στο λογαριασμό google, χωρίς να πατήσω τις τρεις τελίτσες. Δε θυμάμαι αν έκανα restart, αλλά λογικά δε χρειάζεται.

Edited by eimaiallou
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να καταβάσει το Stock Google Keyboard?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.inputmethod.latin

 

Το Play store δείχνει το ΟΝΕ οτι δεν είναι compatible??????

 

Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος να μου πεί αν συμβαίνει μόνο σε εμένα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...