Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι καθόλου και με παρεξένεψε γιατί ποσα κινητά έχω αλλάξει αλλά και φίλοι μου πάντα είχαν αρκετή μπαταρία μην σου πω και το 50%, εγω πάτησα να ανοίξει και μου έδειξε οτι δεν είχε μπαταρία και έκλεισε..

Το φόρτισα μέχρι το 100% και προς το παρόν το ψάχνω, είναι όντως πολύ γρήγορο και αξίζει..:D

 

Κι εγώ που πήρα το vοdaφονε 32gb είχε ελάχιστη μπαταρία όταν το πρωτοάνοιξα. Δεν είχε πάντως κάποιο θέμα. Φόρτισα κανονικά και το χω 1,5 μήνα μια χαρά. Ίσως είναι καμιά νεα πολιτική να μη τα δίνουν φορτισμένα τι να πω...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να κάνω μια ερώτηση μήπως έχει ξανατύχει σε κάποιον από εδώ, μου έκλεισε χθες από μπαταρία το 925 μου, το φόρτισα μια ώρα δεν άνοιγε, μπα λέω δεν θα φτασε, το έβαλα όλο το βράδυ και σήμερα το πρωί ακόμα δεν ανοίγει, το ανησυχητικό είναι ότι δεν δείχνει πουθενά αν φορτίζει όταν το βάζω. Του έχει ξανατύχει κάποιου άλλου αυτό; και αν πως αντιμετωπίζεται;
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση μήπως έχει ξανατύχει σε κάποιον από εδώ, μου έκλεισε χθες από μπαταρία το 925 μου, το φόρτισα μια ώρα δεν άνοιγε, μπα λέω δεν θα φτασε, το έβαλα όλο το βράδυ και σήμερα το πρωί ακόμα δεν ανοίγει, το ανησυχητικό είναι ότι δεν δείχνει πουθενά αν φορτίζει όταν το βάζω. Του έχει ξανατύχει κάποιου άλλου αυτό; και αν πως αντιμετωπίζεται;

 

Αν φορτιζε θα ανοιγε αυτοματα, οποτε η λογικη λεει οτι δεν φορτιζει καν.

 

Δοκιμασε αυτο που ειπωθηκε (ή να το φορτισεις με αλλο φορτιστη). Αν το προβλημα ειναι στο τηλεφωνο και οχι φορτιστη τοτε μαλλον δεν θα αποφυγεις επισκεψη σε nokia care.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ενας φιλος ειναι αναμεσα σε αυτο και στο 920...και επειδη εγω δεν ειμαι ο πιο καταληλος για να του απαντησω ρωταω εδω στους κατοχους......

 

αμα ειναι ιδια τιμη τοτε 925. Αμα μιλας στην τωρινη τιμη που το ενα ειναι +100 ευρω τοτε 920.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ενας φιλος ειναι αναμεσα σε αυτο και στο 920...και επειδη εγω δεν ειμαι ο πιο καταληλος για να του απαντησω ρωταω εδω στους κατοχους......

 

Προσωπικά προτιμουσα και προτιμώ το πιο νέο 925. Πιο ελαφρυ, καλύτερο σασί, προσωπικά προτιμώ το αλουμινένιο. Απο εκει και πέρα ειναι το ιδιο. Αν και ανεπίσημα το 925 ειναι η εξέλιξη του 920. Παντως το σχεδιο του Ν9 που κρατηθηκε σε πολλά λουμια οπως το 920 είναι διαχρονικό.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτιμουσα και προτιμώ το πιο νέο 925. Πιο ελαφρυ, καλύτερο σασί, προσωπικά προτιμώ το αλουμινένιο. Απο εκει και πέρα ειναι το ιδιο. Αν και ανεπίσημα το 925 ειναι η εξέλιξη του 920. Παντως το σχεδιο του Ν9 που κρατηθηκε σε πολλά λουμια οπως το 920 είναι διαχρονικό.

 

Κοιτα αν οπως εγω θες ασυρματη φορτιση και σκεφτεις οτι το 920 ειχε εξαρχης τη δυνατοτητα, αλλα αυτο θελεις θηκη + 23g βαρος τοτε λιγο πολυ το ιδιο ειναι. Και επισης η ιδια η νοκια ειπε πως το 925 ΔΕΝ ειναι η εξελιξη του 920 αλλα συμπληρωματικο μοντελο για αυτο κραταει και τα δυο σε παραγωγη. Συμφωνω για το σχεδιο. Διαχρονικο και επιτελους κατι να διαφερει απο Iphone :).

Link to comment
Share on other sites

Η χαμηλότερη τιμή για 32αρι στην Ελλάδα αυτή την στιγμή! 370€

 

http://www.ebw.gr/el/Product/175454/6438158583122-00300467-Nokia-925-Lumia-32GB-black-Vodafone

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

και θα αγορασεις απο ενα καταστημα που σε πολλα προιοντα δες με τηλεχειριστηρια ps3 πουλουσε μαιμουδες;
Link to comment
Share on other sites

Κάνε soft reset να δεις μήπως έφαγε κανένα κόλλημα και δοκίμασε να το φορτίσεις στον η/υ...

 

λοιπόν την βρήκα την άκρη, απίθανο κόλλημα, το αναφέρω για να υπάρχει μήπως τύχει και σε άλλον.

είχα τις 2 κάρτες σιμ της κοτε που είναι το ίδιο νούμερο και τις έχεις σε 2 κινητά και ενεργοποίεις όποιο θέλεις. Η μια είναι κανονική και η άλλη microsim. Την κανονική την είχα εκτός κινητού. Τελειώνει η μπαταρία και σβήνει το 925. Από εκείνη την στιγμή το τηλέφωνο ήταν νεκρό, δεν φόρτιζε, δεν άνοιγε, δεν έκανε soft-hard reset τίποτα, ακόμα και όταν έβγαλα την κάρτα. Μόλις έβαλα μια άλλι microsim κανονική αυτή την φορά ξαφνικά αμέσως ξεκίνησε να φορτίζει και να λειτουργεί κανονικά. Αφού είχε ανοίξει πλέον και φόρτιζε έβγαλα την κανονική σιμ και έβαλα την προηγούμενη, έκανε επανεκίννηση μόνο του κανονικά και άναψε φυσιολογικά και όλε κομπλέ.

το πρόβλημα δλδ είναι όταν κλείνει από μπαταρία και έχεις αυτού του τύπου την κάρτα μεσα. Δεν ξέρω αν είναι θέμα λειτουργικού, θέμα συσκευής και ΝΟΚΙΑ ή απλά θέμα κάρτας, αλλά υπάρχει ένα θεματάκι και όσοι έχουν τέτοιες κάρτες καλό είναι το γνωρίζουν μην τρομάξουν αν τους τύχει κάτι ανάλογο.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 3 ημές χρήσης του 925 και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τις απόψεις μου σχειτκά με το κινητό.

Όπως είχα αναφέρει και σε πιο παλιά μνμ μου είμαι νέος σε WP και η εμπειρία πρωτόγνωρη.

Λοιπόν μου αρέσει γτ είναι πρώτα κινητό και μετά smartphorne, έχει τα extra του λόγω επιλογών κάμερας και αυτό του δίνει κάποια plus.

1) Απο την άλλη με δυσκολεύει αρκετά το select all/copy/paste όπως και το να πάω στον δρομέα στο γράμμα που θέλω.

Πιστεύω είναι μακράν μπροστά σε αυτό το android.

2) Επίσης οταν βλέπω βίντεο δεν μου δίνει την δυνατότητα πάντα να το τρέξω όσο θέλω εγω αλλά μου έχει τοfast forward/fast backward , σε άλλα βίντεο *δεν έχω προσέξει ακόμα σε πια* μου δίνει την δυνατότητα να τρέξω όσο θέλω την ροή.

3) Πήγα να κατεbάσω το flipboard που είχα στο galaxy s3 αλλά και στο pc μου με τα windows8 και ηταν πάντα free και μου το χρεώνει τώρα η nokia?!

4) Αυτονομία, οκ έχω διαβάσει διάφορα αλλά σε 1ώρα απο την πλήρης φόρτιση το να πέσει στο 80% με wifi ανοιχτό και η μόνη χρήση να μιλήσω για 3 λεπτά μου φαίνεται τραγικό... Δεν εχω πολλά live tiles αλλά και πάλι δεν το πείραζα * δεν ξέρω εαν φταίει που η ώρα φωτίζει συνεχώς οταν το κλειδώνω..

Γενικά μου αρέσει λεπτομέριες όλα μέχρι στιγμής αλλά η μπαταρία είναι μεγάλο σφάλμα και έχει 2000 mah δεν είναι καμία απλή.

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 3 ημές χρήσης του 925 και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τις απόψεις μου σχειτκά με το κινητό.

Όπως είχα αναφέρει και σε πιο παλιά μνμ μου είμαι νέος σε WP και η εμπειρία πρωτόγνωρη.

Λοιπόν μου αρέσει γτ είναι πρώτα κινητό και μετά smartphorne, έχει τα extra του λόγω επιλογών κάμερας και αυτό του δίνει κάποια plus.

1) Απο την άλλη με δυσκολεύει αρκετά το select all/copy/paste όπως και το να πάω στον δρομέα στο γράμμα που θέλω.

Πιστεύω είναι μακράν μπροστά σε αυτό το android.

2) Επίσης οταν βλέπω βίντεο δεν μου δίνει την δυνατότητα πάντα να το τρέξω όσο θέλω εγω αλλά μου έχει τοfast forward/fast backward , σε άλλα βίντεο *δεν έχω προσέξει ακόμα σε πια* μου δίνει την δυνατότητα να τρέξω όσο θέλω την ροή.

3) Πήγα να κατεbάσω το flipboard που είχα στο galaxy s3 αλλά και στο pc μου με τα windows8 και ηταν πάντα free και μου το χρεώνει τώρα η nokia?!

4) Αυτονομία, οκ έχω διαβάσει διάφορα αλλά σε 1ώρα απο την πλήρης φόρτιση το να πέσει στο 80% με wifi ανοιχτό και η μόνη χρήση να μιλήσω για 3 λεπτά μου φαίνεται τραγικό... Δεν εχω πολλά live tiles αλλά και πάλι δεν το πείραζα * δεν ξέρω εαν φταίει που η ώρα φωτίζει συνεχώς οταν το κλειδώνω..

Γενικά μου αρέσει λεπτομέριες όλα μέχρι στιγμής αλλά η μπαταρία είναι μεγάλο σφάλμα και έχει 2000 mah δεν είναι καμία απλή.

 

Μήπως έχεις nfc ανοικτό?????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το flipboard δεν εχει κυκλοφορησει ακομα για Windows Phone, αλλα αναμενεται σχετικα συντομα αφου εχει ανακοινωθει. Μαλλον καποιο αλλο 3rd party app ηταν αυτο που αναφερεις.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Το nfc όντως το είχα ανοιχτό και μόλις το έκλεισα.

Σχετικά με την εφαρμογή τι είναι το party 3d και πως καταλαβαίνω οτι είναι κάτι τέτοιο?

Επίσης στις ρυθμίσεις-> κινητή τηλεφωνία-> Τα δεδομένα τα ανοίγω όποτε θέλω να χρησιμοποιήσω 3g

Πιο κάτω που λέει " Μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης" το έχω στο 2g όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα το βάζω 4g , εαν το έχω απο τώρα 4g και απενεργοποιημένα τα δεδομένα έχει θέμα η μπαταρία?

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Το nfc όντως το είχα ανοιχτό και μόλις το έκλεισα.

Σχετικά με την εφαρμογή τι είναι το party 3d και πως καταλαβαίνω οτι είναι κάτι τέτοιο?

Επίσης στις ρυθμίσεις-> κινητή τηλεφωνία-> Τα δεδομένα τα ανοίγω όποτε θέλω να χρησιμοποιήσω 3g

Πιο κάτω που λέει " Μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης" το έχω στο 2g όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα το βάζω 4g , εαν το έχω απο τώρα 4g και απενεργοποιημένα τα δεδομένα έχει θέμα η μπαταρία?

 

Νομίζω πως ναι γιατί το κινητό θα ψάχνει για 4g (η 3g) σήμα. Αυτό σημαίνει κατανάλωση, ειδικά αν δεν υπάρχει καλό σήμα 3g και 4g.

Υ.Γ. Μπορείς να βάλεις σχετικά tiles ώστε μα μην τρέχεις διαρκώς στις ρυθμίσεις. Ένα κλικ και τέλος...;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

να αναφερω οτι στο δευτερο κινητο που αγορασα μου στειλανε κουπονι απο το πλαισιο που εχει ηδη ενεργοποιηθει και ελεγε διαθεσιμο υπολοιπο μηδεν.... Τους εστειλα μηνυμα και βλεπουμε....
Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι νωρίς να μιλήσω απο την ώρα που το έκλεισα το nfc έχει είναι στο 83% άρα αυτό θα ήταν ευελπιστώ.

:p

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε φυσιολογικό να πέφτει η μπαταρία περίπου 6% κατά τη διάρκεια της νύχτας, χωρίς καμία απολύτως χρήση;

Δηλ. πριν κοιμηθώ το άφησα στο 70% και το πρωί είχε πέσει στο 63%, με το κινητό να είναι κλειδωμένο (μαύρη οθόνη).

Έχω κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις για εξοικονόμηση ενέργειας (κλειστό nfc, κλπ). Το μόνο που έχω ανοιχτό είναι το WiFi.

 

Πριν από το 925 είχα το 720 που έχει την ίδια μπαταρία. Η αυτονομία του 720 δεν συγκρίνεται, χωρίς βαριά χρήση δεν έπεφτε τόσο εύκολα η μπαταρία...

Το 925 βγάζει άνετα τη μέρα αλλά θα περίμενα παραπάνω, από τη στιγμή που δεν του κάνω έντονη χρήση (δηλ. μόνο τηλεφωνήματα και κάνα μήνυμα)...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι όχι ότι το 'χεις συνδεδεμένο στο wifi, αλλά πόσο συχνά ενημερώνεται, συγχρονίζει mails κλπ. Αν π.χ. συγχρονίζει mails 2-3 λογαριασμούς κάθε 30', τότε δεν μου κάνει κάθολου εντύπωση το 7%...
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε.

Εμένα μου κάνει εντύπωση ότι με τις ίδιες ρυθμίσεις και ίδια μπαταρία (2000 mAh) το Lumia 720 έπεφτε το πολύ 2% τη νύχτα. Βέβαια θα μου πεις διαφορετικά κινητά όμως και πάλι η διαφορά είναι μεγάλη (υπό τις ίδιες συνθήκες πάντα, δηλ. με το κιν. κλειδωμένο, με τις ίδιες εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο, τους ίδιους συγχρονισμούς κλπ)...

 

Η αυτονομία του 720 πάντως δεν έχει καμία σχέση με αυτή του 925. Στο μεν πρώτο η στάθμη έπεφτε ανάλογα με τη χρήση, δηλ. αν δεν έκανες βαριά χρήση το κινητό κράταγε 3 και 4 μέρες. Αντίθετα στο 925 η στάθμη πέφτει με το παραμικρό, με έντονη χρήση βγάζει τη μέρα με το ζόρι...

Edited by syshalt
Link to comment
Share on other sites

Το double tap το έχεις ενεργό; Αν ναι ένα μέρος της μεγαλύτερης κατανάλωσης σε σχέση με το 720 ίσως να οφείλεται εκεί.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Oι κηλίδες είναι χαρακτηριστικό των amoled. Στις lcd υπάρχει bleeding.

 

Επιβεβαιώνω. Και τα δύο Ν9 μου τις έχουν. Ανεπαίσθητες αλλά υπάρχουν.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι νεος κατοχος του κινητου 5 μερες το εχω λατρεψει απλα θα ηθελα μια βοηθεια γιατι προερχομαι απο απλο κινητο (οχι smartphone) και τα εχω ψιλοπαιξει....θα ηθελα να μου πειτε ποιες ειναι οι ενεργοβορες αχρειαστες ρυθμισεις που λειτουργουν και καταναλωνουν μπαταρια.και πως μπορω να τις κλεισω. Η αρχη εγινε με το κλεισιμο του NFC και ηδη εχει τεραστια διαφορα στην μπαταρια νμζ. Ευχαριστω εκ των προτερων (θεωρω παρεπιπτοντως οτι χρειαζεται ενας οδηγος που να βοηθαει στο να ζει η μπαταρια περισσοτερο κλεινοντας καποιες αχρειαστες ρυθμισεις)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...