Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Έχει επιλογή να μένει ανοιχτό το wifi και όταν κλείνει η οθόνη. Ψαξτο !!!

2) Είναι καινούργια συσκευή? Πόσους κύκλους πλήρης φόρτισης? Υπάρχει εφαρμογή μπαταρίας? Μήπως κάποιο mail δεν καταφερνει να συγχρονιστεί? Κάτι στην τρώει την μπαταρία...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα το κοιτάξω για το wifi ευχαριστώ , την συσκευή την πήρα τώρα 27/12/2013 αν θυμάμαι καλά, στα mail όχι μια χαρά έρχονται, δεν βρίσκω κάτι να τρέχει και μου ρουφάει την μπαταρία έτσι. όμως στο 83% έχει μείνει αρκετά σε σχέση με το πως χάθηκε το υπόλοιπο απο το 100% στο 83%

 

Στις επιλογές του wifi έχει τσεκαρισμένη την 3η που λέει "Αποστολή πληροφοριών για συνδέσεις wifi για τον εντοπισμό κοντινών δικτύων wifi"

Τι ακριβώς κάνει αυτό ?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγότερο απο 1 ώρα πλήρους φόρτισης είναι στο 83%!!!!!!!!!! :cry::cry::cry:

Ήμαρτον δλδ, όλα κλειστά τα έχω εκτός του wifi το οποίο οταν κλείσω την οθόνη μετά απο 2 λεπτά αποσυνδέεται?! Γιατί? Πρέπει δλδ να ανοίγω συνεχώς την οθόνη να μπαίνει στο wifi για να βλέπω εαν έχει έρθει mail κλπ?

Αλλά με την μπαταρία έχω απογοητευτεί, nfc off, τοποθεσία off , στα sms είχα βαλει να μου έρχονται τα μνμ απο το facebook το έκλεισα και αυτό, bluetooth off και όμως τρώει μπαταρία!

Απο live tiles έχω μόνο 4 τα άλλα δεν είναι live.

Mail o συγχρονισμός είναι /2 ώρες, 3g off.

 

Δεν υπάρχει αυτη ξ κατανάλωση. Απλα δεν υπάρχει. Εγω που μιλάω παααρα πολύ στο τηλέφωνο και 7 ώρες το πρωί στο γραφειο δεν πέφτει τόσο. Ειδικά απο τότε που έβγαλα τις εφαρμογές μπαταρίας δεν πέφτει κάτω από 92-93%!!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω για το wifi ευχαριστώ , την συσκευή την πήρα τώρα 27/12/2013 αν θυμάμαι καλά, στα mail όχι μια χαρά έρχονται, δεν βρίσκω κάτι να τρέχει και μου ρουφάει την μπαταρία έτσι. όμως στο 83% έχει μείνει αρκετά σε σχέση με το πως χάθηκε το υπόλοιπο απο το 100% στο 83%

 

Στις επιλογές του wifi έχει τσεκαρισμένη την 3η που λέει "Αποστολή πληροφοριών για συνδέσεις wifi για τον εντοπισμό κοντινών δικτύων wifi"

Τι ακριβώς κάνει αυτό ?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

κανε reboot,όταν το έβγαλες από την φόρτιση έπεσε αμέσως στο 83%?

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κάτι αλλά δεν ξέρω εάν είναι βλακεία , απλά παλιά είχα ακούσει για την "μνήμη" που κρατά η μπαταρία, απο το 100% έπεσε μέσα σε 20 λεπτά στο 83% και μετά με 3g και όλη την ώρα πείραγμα πέρασαν 3 ώρες να πάει απο το 83% στο 82%, άρα κάτι άλλο παίζει, μήπως να το αφήσω να σβήσει απο μπαταρία και να το φορτίσω ξανά?

Κάτι ακόμα οι φωτογραφίες που είχε το κινητό απο την smart camera τον τυπά με το skate και μια με εναν πιτσιρικα σε πισίνα, όταν πάω στο άλμπουμ φωτογραφιών ανά ημερομηνία μου τις έχει βάλει Ιούνιος 2012, οταν εγώ το πήρα πριν λίγες ημέρες + οτι οταν το πήρα ηταν ξεφόρτιστο τελείως.

 

Δεν έφτασε στο 83% απο reboot έπεσε χωρίς 3g χωρίς να το πειράζω καν. Μια φορά έκανα πριν ημέρες reboot και έχασε αν θυμάμαι καλά ένα 10%!

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έφτασε στο 83% απο reboot έπεσε χωρίς 3g χωρίς να το πειράζω καν. Μια φορά έκανα πριν ημέρες reboot και έχασε αν θυμάμαι καλά ένα 10%!

 

Καθόλου απίθανο να είναι θέμα λάθους ένδειξης και όχι πραγματικό πρόβλημα της μπαταρίας.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Δεν έφτασε στο 83% απο reboot έπεσε χωρίς 3g χωρίς να το πειράζω καν. Μια φορά έκανα πριν ημέρες reboot και έχασε αν θυμάμαι καλά ένα 10%!

 

δεν σε ρώτησα αυτό αλλά αν έπεσε αμέσως με το που το έβγαλες από τον φορτιστή γιατί αν έγινε αμέσως δεν έπεσε η μπαταρία απλά διαβάζει λάθος το λογισμικό και αν κάνεις reboot θα διαβάσει το πραγματικό ποσοστό της μπαταρίας το έχω αναφέρει αρκετές σελίδες πίσω

Link to comment
Share on other sites

Θα το αφήσω να ξεφορτιστεί τελείως και εαν μου το κάνει ξανά θα του κάνω ενα reboot , τώρα για παράδειγμα έφτασε στο 60%! μέσα σε λίγες ώρες. Δεν ξέρω έω απογοητευτεί λίγο , ελπίζω να λυθεί και να είναι θέμα "εικονικής μνήμης" μπαταρίας. Θα προσπαθήσω να βρω αυτό που έγραψες σε παλαιότερες σελίδες.
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Θα το αφήσω να ξεφορτιστεί τελείως και εαν μου το κάνει ξανά θα του κάνω ενα reboot , τώρα για παράδειγμα έφτασε στο 60%! μέσα σε λίγες ώρες. Δεν ξέρω έω απογοητευτεί λίγο , ελπίζω να λυθεί και να είναι θέμα "εικονικής μνήμης" μπαταρίας. Θα προσπαθήσω να βρω αυτό που έγραψες σε παλαιότερες σελίδες.

 

http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia-925/248501-925-sometimes-doesnt-charge-fully.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα!!! Μολις σημερα το απεκτησα...ειχα παλιοτερα κ το trophy σε wp κ ενα....glofiish x600 se windows mobile πολυ παλιοτερα, καμμια σχεση απ' οτι βλεπω μεχρι στιγμης. Το μονο θεματακι που παρατηρησα (εχει να κανει με το λογισμικο βεβαια) ειναι οτι σε forward email δεν μπορεις να 'επεμβεις' κ απλα το στελνεις οπως σου ρθε... anyway, θα το 'λιωσω' κ τις επομενες μερες βεβαια κ θα δουμε. Overall πολυ καλη κατασκευη, υπεροχη οθονη, αποκριση, ΙΕ φανταστικος κ σε πολυ καλυτερο επιπεδο απ οτι σε αλλα λογισμικα. Ελπιζω να μη μου λειψει το nexus κ τα androids. :)

 

PS Μιλατε για αγγελιες ....γιατι δεν τις βρισκω?

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το άρθρο αυτό, απο οτι κατάλαβα το έχουν αρκετοί, σε μερικούς μετα το reboot διορθώνει, εγώ δεν το φορτίζω ασύρματα πάντως, εαν δοκιμάσω άλλο φορτιστή απο πχ samsung έχει 5.0V , 2.0Α, στα Volt είναι κομπλέ στα αμπέρ είναι πιο πάνω της samsung απ'οσο ξέρω δεν το καίει το παραπάνω αμπερ , αλλά προς το παρόν θα το αφήσω να κλείσει απο μπαταρία και εαν μου το κάνει ξανά θα κάνω reboot αλλιώς μετα θα το φορτίσω με της samsung το φορτιστή
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το άρθρο αυτό, απο οτι κατάλαβα το έχουν αρκετοί, σε μερικούς μετα το reboot διορθώνει, εγώ δεν το φορτίζω ασύρματα πάντως, εαν δοκιμάσω άλλο φορτιστή απο πχ samsung έχει 5.0V , 2.0Α, στα Volt είναι κομπλέ στα αμπέρ είναι πιο πάνω της samsung απ'οσο ξέρω δεν το καίει το παραπάνω αμπερ , αλλά προς το παρόν θα το αφήσω να κλείσει απο μπαταρία και εαν μου το κάνει ξανά θα κάνω reboot αλλιώς μετα θα το φορτίσω με της samsung το φορτιστή

 

δεν είναι θέμα φορτιστή ούτε ασύρματης φόρτισης,ελπίζω να είναι θέμα λογισμικού και να λυθεί με κάποια αναβάθμιση,δεν κάνει καλό στην μπαταρία να αποφορτιζεται εντελώς

Link to comment
Share on other sites

τότε να περιμένω κάποιο update? αλλά πότε? γτ απο οτι είδα στο site τα παιδιά είχαν το ίδιο πρόβλημα και τα post ηταν απο τον Μάρτιο.

 

τι είναι το GDR3 που γράφουν?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

 

τι είναι το GDR3 που γράφουν?

 

 

 

 

Είναι το τελευταίο update της Microsoft για τα Wp8

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

τι είναι το GDR3 που γράφουν?

 

update: είδα οτι είναι update3 εμένα όμως δεν μου βγάζει να κάνω κάποιο update αλλά στο multitaskiing δεν μου έχει να σβήνω καρτέλες άρα έχω την GDR2?

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

τι είναι το GDR3 που γράφουν?

 

update: είδα οτι είναι update3 εμένα όμως δεν μου βγάζει να κάνω κάποιο update αλλά στο multitaskiing δεν μου έχει να σβήνω καρτέλες άρα έχω την GDR2?

 

Εμείς με τα lumia δεν το έχουμε πάρει ακόμα επίσημα γιατί θα μας έρθει μαζί με ένα update της Nokia που ονομάζεται Black.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω την GDR3 πρέπει να κάνω αυτά?

http://pocketnow.com/2013/10/14/install-windows-phone-8-gdr3-for-free

 

άρα να περιμένω την official?

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω την GDR3 πρέπει να κάνω αυτά?

http://pocketnow.com/2013/10/14/install-windows-phone-8-gdr3-for-free

 

άρα να περιμένω την official?

 

Ναι δεν θα αργήσει! Μέσα στον μήνα θα την έχουμε!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν θα αργήσει! Μέσα στον μήνα θα την έχουμε!

 

Πολύ ωραία οκ ευχαριστώ πολύ

απότι έψαξα διάβασα αυτό

 

will see the Lumia Black update from next Wednesday.

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα!!! Μολις σημερα το απεκτησα...ειχα παλιοτερα κ το trophy σε wp κ ενα....glofiish x600 se windows mobile πολυ παλιοτερα, καμμια σχεση απ' οτι βλεπω μεχρι στιγμης. Το μονο θεματακι που παρατηρησα (εχει να κανει με το λογισμικο βεβαια) ειναι οτι σε forward email δεν μπορεις να 'επεμβεις' κ απλα το στελνεις οπως σου ρθε... anyway, θα το 'λιωσω' κ τις επομενες μερες βεβαια κ θα δουμε. Overall πολυ καλη κατασκευη, υπεροχη οθονη, αποκριση, ΙΕ φανταστικος κ σε πολυ καλυτερο επιπεδο απ οτι σε αλλα λογισμικα. Ελπιζω να μη μου λειψει το nexus κ τα androids. :)

 

PS Μιλατε για αγγελιες ....γιατι δεν τις βρισκω?

 

Νομίζω πως πρέπει να συμπληρώσεις έναν αριθμό μηνυμάτων για να μπορείς να τις δεις...

Εδώ ειναι οι αγγελειες: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

 

Καλώς ήρθες.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@stakas: Σου είπα ότι η μπαταρία είναι φρέσκια ακόμα και μετά από κάποιες φορτίσεις θα μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα !!! Μην τα λέμε συνεχώς τα ίδια !!! :rtfm:

 

Τώρα, η μπαταρία δεν παθαίνει κάτι αν αποφορτιστεί τελείως. Αλλά και να πάθαινε, ποτέ δεν αποφορτίζεται τελείως...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα, η μπαταρία δεν παθαίνει κάτι αν αποφορτιστεί τελείως. Αλλά και να πάθαινε, ποτέ δεν αποφορτίζεται τελείως...

 

Η πλήρης εκφόρτιση έχει καταστροφικές συνέπειες για τα ιόντα της μπαταρίας, και πρέπει να αποφεύγεται. Συγκεκριμένα, πρέπει πάντα να υπάρχει κάποια ποσότητα φόρτισης, γιατί διαφορετικά μπορεί να γίνει ζημιά στο σύστημα προστασίας που έχουν αυτές οι μπαταρίες ( προστασία από “υπερφόρτιση” κ.α.). Οι συχνές και πλήρεις εκφορτίσεις μπορεί να θέσουν την μπαταρία σε κατάσταση “βαθιάς εκφόρτισης” (deep discharge) και να επηρεάσουν τους χρόνους φόρτισης και την διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

 

Θα πω κάτι αλλά δεν ξέρω εάν είναι βλακεία , απλά παλιά είχα ακούσει για την "μνήμη" που κρατά η μπαταρία, απο το 100% έπεσε μέσα σε 20 λεπτά στο 83% και μετά με 3g και όλη την ώρα πείραγμα πέρασαν 3 ώρες να πάει απο το 83% στο 82%, άρα κάτι άλλο παίζει, μήπως να το αφήσω να σβήσει απο μπαταρία και να το φορτίσω ξανά?

Κάτι ακόμα οι φωτογραφίες που είχε το κινητό απο την smart camera τον τυπά με το skate και μια με εναν πιτσιρικα σε πισίνα, όταν πάω στο άλμπουμ φωτογραφιών ανά ημερομηνία μου τις έχει βάλει Ιούνιος 2012, οταν εγώ το πήρα πριν λίγες ημέρες + οτι οταν το πήρα ηταν ξεφόρτιστο τελείως.

 

Δεν έφτασε στο 83% απο reboot έπεσε χωρίς 3g χωρίς να το πειράζω καν. Μια φορά έκανα πριν ημέρες reboot και έχασε αν θυμάμαι καλά ένα 10%!

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

οι μπαταρίες λιθιου δεν επηρεάζονται απο αυτό το φαινόμενο

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...