Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δεν μπορεί κάποιος να σου "φάει" τα MB. Αυτά που βλέπεις είναι τα διαθέσιμα στο χρήστη. Ότι δεν βλέπεις το καταλαμβάνει το λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορεί κάποιος να σου "φάει" τα MB. Αυτά που βλέπεις είναι τα διαθέσιμα στο χρήστη. Ότι δεν βλέπεις το καταλαμβάνει το λειτουργικό.

οκ απλα παραξενευτηκα επειδη χωρια απο το λειτουργικα βαζει και 1,9 στο συστημα που νομιζα οτι αυτα ειναι το λειτουργικο.Οπως καταλαβαινεις δεν ειμαι και πολυ σχετικος γι αυτο ειπα να ρωτησω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση κυριως σε οσους την εχουν καιρο τη συσκευη

 

τι γινεται μετο τζαμι?δεν ειανι γκοριλα?σημερα μου εκανε μια μικρη γρατζουνια, πολυ μικρη, αλλα εγινε...το κινητο το ειχα μεσα στην τσεπη και μαλιστα καθαρη...τοσο ευκολα γρατζουνιεται?

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή απ' τον 9/13. Τη χρησιμοποιώ καθημερινά και για την μεταφορά της τη βάζω σε phone wallet... Η οθόνη είναι όπως την πρώτη μέρα που το πήρα! Δεν έχω την παραμικρή γρατσουνιά !!! Γενικά όμως τις προσέχω τις συσκευές μου...

Το 925 έχει Gorilla Glass 2 αλλά πάνω απ' αυτό έχει και oleophobic coating. Κατά πάσα πιθανότητα το 2ο είναι που "γρατσουνίστηκε" και φαίνεται...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση κυριως σε οσους την εχουν καιρο τη συσκευη

 

τι γινεται μετο τζαμι?δεν ειανι γκοριλα?σημερα μου εκανε μια μικρη γρατζουνια, πολυ μικρη, αλλα εγινε...το κινητο το ειχα μεσα στην τσεπη και μαλιστα καθαρη...τοσο ευκολα γρατζουνιεται?

 

Δεν γίνεται αυτό. Μήπως είχες την γρατσουνιά και σπλα την είδες όταν βγήκε απο την τσέπη σου και νόμισες πως δημιουργήθηκε εκει???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

κι ομως στην τσεπη εγινε...φιλε μη φανταστεις καμια χαρακωματια, δε μπορω καν να το τραβηξω φωτο δλδ...και πρεπει να το δεις υπο συγκεκριμενη γωνια...απλα μου εκανε εντυπωση αυτη η γραμμη, σα λερωμα ειναι πιο πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας το κινητό κόντρα στον ήλιο ώστε να αυξηθεί στο τέρμα η φωτεινότητα έχετε παρατηρήσει ξεθώριασμα των χρωμάτων;

Πχ εγώ που έχω τα tiles σε βαθύ μπλε χρώμα, γίνεται σκέτο ξέπλυμα.

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας το κινητό κόντρα στον ήλιο ώστε να αυξηθεί στο τέρμα η φωτεινότητα έχετε παρατηρήσει ξεθώριασμα των χρωμάτων;

Πχ εγώ που έχω τα tiles σε βαθύ μπλε χρώμα, γίνεται σκέτο ξέπλυμα.

 

Eχεις ενεργοποιησει την αναλογη λειτουργια και προσαρμοζει αναλογως το χρωμα ωστε να εχεις το μεγιστο δυνατο αποτελεσμα αναγνωσης. Δε νομιζω οτι χρειαζεται καν αυτη η λειτουργια ομως, η οθονη εχει αψογη αναγνωσιμοτητα κατω απο ηλιο, ακομα και με συννεφια που δυσκολευει ακομα πιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Eχεις ενεργοποιησει την αναλογη λειτουργια και προσαρμοζει αναλογως το χρωμα ωστε να εχεις το μεγιστο δυνατο αποτελεσμα αναγνωσης. Δε νομιζω οτι χρειαζεται καν αυτη η λειτουργια ομως, η οθονη εχει αψογη αναγνωσιμοτητα κατω απο ηλιο, ακομα και με συννεφια που δυσκολευει ακομα πιο πολυ.

 

Που αλλάζει αυτό;

 

Edit: το βρήκα.

Edited by honda22
Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια γεια σας! Ξέρει κανείς αν έχει κάποιο κατάστημα ακόμη την προσφορά στα249 ευρο;

Στον Γερμανό. Δεν ξέρω όμως αν έχει διαθεσιμότητα, πρέπει να ρωτήσεις!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 925ers! Ξέρει κανείς αν μπορώ στο here drive+ να αποθηκεύσω μια τοποθεσία πατώντας πάνω της;

Εννοώ πας κάπου πχ που δεν έχει όνομα η οδός και θες να αποθηκεύσεις το στίγμα σου εκείνη τη στιγμή σαν τοποθεσία. Γίνεται? Χρειάζομαι πολύ μια τέτοια λειτουργία και νομίζω την έχουν όλα τα gps. Επίσης δοκίμασα στην αναζήτηση να του δώσω συντεταγμένες αλλά με έβγαλε τελείως αλλού(αν και Ελλάδα).

 

Επίσης όταν το συνδέω στον υπολογιστή μου το εμφανίζει στις φορητές συσκευές αλλά όταν το ανοίγω είναι τελείως κενό! Την 1η φορά που το είχα βάλει (για να του περάσω την black με το NSRT) μου έβγαζε κανονικά τους φακέλους ringtones κλπ.

Κάνω κάτι λάθος?

Just because I rock Doesn't mean I'm made of stone...
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησα τη συσκευή,την ξανάνοιξα και το πρόβλημα με το ακουστικό,όπως ανέφερε και κάποιος πιο πάνω,λύθηκε.Περίεργα πράγματα...

Όσον αφορά τα αρχεία pdf. Έχω κατεβάσει την εφαρμογή της adobe κι όχι της microsoft(διάβαζα στα σχόλια ότι δεν είναι τόσο καλή,ακόμα τουλάχιστον). Συνέδεσα το κινητό στον υπολογιστή,του πέρασα ,\με αντιγραφή επικόλληση 2 αρχεία pdf στο φάκελο documents που εμφανίζει,αλλά ανοίγοντας την εφαρμογή της adofe...πουθενά. Μάλλον αποθηκεύει μόνο ό,τι κατεβάζεις από τη συσκευή. Και το θέμα είναι ότι αυτά τα pdf δε μπορώ να τα κατεβάσω μέσω κινητού,γιατί βρίσκονται σε ιστοσελίδα που,όπως είχαμε ξαναναφέρει με άλλον έναν κάτοχο 925, δεν υποστηρίζεται από τον ie διότι έχει τα αναδυόμενα παράθυρα που εξαφανίζονται (επιεικώς απαράδεκτο για τέτοιο smartphone που υποτίθεται τη σήμερον ημέραν σου επιτρέπει να κάνεις τέτοιες απλές ενέργειες).

Link to comment
Share on other sites

batman007, δίκιο έχεις για τα pdf! Το δοκίμασα τώρα.

Έλα όμως που σ ένα ταξιδι που έκανα είχα περάσει ένα βιβλίο και διάβαζα με το Acrobat Reader και λέω δεν μπορεί να το φαντάστηκα!

Κι αφού με το καλώδιο και στα Documents, ή χύμα στο τηλέφωνο ο AcRead, δεν τα βρίσκει, λέω μάλον με buetooth θα το είχα περάσει.

Και τελικά όντως αν το στείλεις με BT, εμφανίζεται το pdf στο "Documents" του Αcrobat Reader κι απο κει μια χαρά ανοίγει.

Μυστήριο ότι δεν φαίνεται πουθενά στο τηλέφωνο αν το ψάξεις πάντως! Κι ακόμη πιο παράξενο που με usb μεταφορά δεν το βλέπει ο Reader!

 

Διόρθωση

Τελικά αν τα περάσεις στο Documents του τηλεφώνου, ανοίγοντας το Office>Τηλέφωνο θα τα βρεις εκεί. Ανοιγοντας τα μετά είναι διαθέσιμα και από το μενού Documents και του Acrobat Reader.

Edited by PagouroLand
Link to comment
Share on other sites

οπως ειχα το κινητο και φορτιζε ξαφνικα χωρισ να πατησω τιποτα εκανε επαννεκινηση μονο του, μου το ειχε κανει ξανα πριν απο κανα μηνα αλλα δεν εδωσα σημασια. ξερει κανεις τι παιζει??
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2 μέρες με το 925 μπορώ να πω οτι το κινητό πεταει στα πάντα και η οθόνη του ειναι πολυ καλη.Οσο αφορα την μπαταρία περιμενω να στρωσει για να βγαλω ασφαλη συμπερασματα.

 

Μου εκανε εντυπωση όμως,οτι μς 20 λεπτα χρηση here drive η μπαταρια επεσε κατα 35-40% περιπου και το κινητο στο πισω μερος εκαιγε.:O

 

Ειναι φυσιολογικο αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Χθες πήγα να φορτίσω το κινητό κλειστό. Μόλις συνέδεσα τον φορτιστή αυτο ανοιξε κανονικά. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω εαν αυτο είναι φυσιολογικό. Όχι ότι είναι πρόβλημα απλά μου φαίνεται περίεργο.

 

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Χθες πήγα να φορτίσω το κινητό κλειστό. Μόλις συνέδεσα τον φορτιστή αυτο ανοιξε κανονικά. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω εαν αυτο είναι φυσιολογικό. Όχι ότι είναι πρόβλημα απλά μου φαίνεται περίεργο.

 

Παύλος

 

Τα winp δεν φορτιζονται κλειστα:)

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2 μέρες με το 925 μπορώ να πω οτι το κινητό πεταει στα πάντα και η οθόνη του ειναι πολυ καλη.Οσο αφορα την μπαταρία περιμενω να στρωσει για να βγαλω ασφαλη συμπερασματα.

 

Μου εκανε εντυπωση όμως,οτι μς 20 λεπτα χρηση here drive η μπαταρια επεσε κατα 35-40% περιπου και το κινητο στο πισω μερος εκαιγε.:O

 

Ειναι φυσιολογικο αυτο ?

 

ναι είναι φυσιολογικό να ζεσταίνεται και το έχεις πολύ λίγες μέρες για να βγάλεις συμπεράσματα για την μπαταρία. Μετά από 2 βδομάδες θα στρώσει.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο!διαβασα και σε ξενα φορουμ οτι ζεσταινεται ιδιαιτερα κατω απ την καμερα!

 

Παντως η οθονη του ειναι απαιχτη και υπο το φως του ηλιου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 925ers! Ξέρει κανείς αν μπορώ στο here drive+ να αποθηκεύσω μια τοποθεσία πατώντας πάνω της;

Εννοώ πας κάπου πχ που δεν έχει όνομα η οδός και θες να αποθηκεύσεις το στίγμα σου εκείνη τη στιγμή σαν τοποθεσία. Γίνεται? Χρειάζομαι πολύ μια τέτοια λειτουργία και νομίζω την έχουν όλα τα gps. Επίσης δοκίμασα στην αναζήτηση να του δώσω συντεταγμένες αλλά με έβγαλε τελείως αλλού(αν και Ελλάδα).

 

Επίσης όταν το συνδέω στον υπολογιστή μου το εμφανίζει στις φορητές συσκευές αλλά όταν το ανοίγω είναι τελείως κενό! Την 1η φορά που το είχα βάλει (για να του περάσω την black με το NSRT) μου έβγαζε κανονικά τους φακέλους ringtones κλπ.

Κάνω κάτι λάθος?

 

Παιδιά κανείς καμιά γνώμη?

Just because I rock Doesn't mean I'm made of stone...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέα.ψαχνω εφαρμογή που να μετράει πόσες ώρες οθόνη έχω στην φόρτιση.υπάρχει η τζάμπα ψάχνω;

 

Δεν υπαρχει, οποτε μην ψαχνεις αδικα.

 

Υπομονη ομως .. αναμενουμε σχετικη εφαρμογη με την 8.1.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 925ers! Ξέρει κανείς αν μπορώ στο here drive+ να αποθηκεύσω μια τοποθεσία πατώντας πάνω της;

Εννοώ πας κάπου πχ που δεν έχει όνομα η οδός και θες να αποθηκεύσεις το στίγμα σου εκείνη τη στιγμή σαν τοποθεσία. Γίνεται? Χρειάζομαι πολύ μια τέτοια λειτουργία και νομίζω την έχουν όλα τα gps. Επίσης δοκίμασα στην αναζήτηση να του δώσω συντεταγμένες αλλά με έβγαλε τελείως αλλού(αν και Ελλάδα).

 

Επίσης όταν το συνδέω στον υπολογιστή μου το εμφανίζει στις φορητές συσκευές αλλά όταν το ανοίγω είναι τελείως κενό! Την 1η φορά που το είχα βάλει (για να του περάσω την black με το NSRT) μου έβγαζε κανονικά τους φακέλους ringtones κλπ.

Κάνω κάτι λάθος?

Με το HERE DRIVE όχι.

Με το HERE MAPS όμως πολύ εύκολα απλώς πατώντας επάνω στο σημείο που θες να αποθηκεύσεις. Και ότι αποθηκεύσεις στο HERE MAPS το βλέπεις και στα αγαπημένα του HERE DRIVE.

3>4
Link to comment
Share on other sites

To δικό μου το έστειλα σε Νοkia Care για αντικατάσταση η επισκευή.

 

Ίσως είμαι ο μόνος που είχε τέτοιο πρόβλημα. Να κάνει freeze το τηλέφωνο σε τυχαίες στιγμές με το 4G ανοιχτό. Κατα τα άλλα πανέμορφο και πολύ smooth με τρομερή κάμερα.

 

Να μήν είχε τόσα προβληματικά κομμάτια μόνο η Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...