Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα και αν περάσεις μανισια firmware; έχουν ξεφύγει τελείως
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συμφωνα με τη samsung οτιδηποτε κ αν κανεις στο λογισμικο του κινητου που δεν αφορα official update της ιδιας( ακομα και restore i reinstall του λογισμικου πχ ) ακυρωνει εγγυηση.Εγω θελοντας να ξαναπερασω απο τη αρχη την 4.4.2 αναγκαζομαι να περιμενω ως την τριτη να ανοιξει η samsung να παω το κινητο...καταντια....

 

Ακόμα και αν περάσεις μανισια firmware; έχουν ξεφύγει τελείως

 

Μη λέτε ότι να ναι ρε παιδιά. Restore ή εγκατάσταση official ROM με Odin δεν ακυρώνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις firmware άλλης χώρας από αυτή του τηλεφώνου, ακόμα και Ευρωπαϊκής, η εγγύηση παύει να ισχύει.

Το firmware που φοράς μπορείς να το περάσεις όσες φορές θελεις ,δεν χάνεται καμία εγγύηση .Αν και όλα είναι σχετικά γιατί έχουν παει στο service και έχουν δεχτεί αρκετές συσκευές με διαφορετικό firmware από αυτο που έπρεπε να έχουν .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Συγγνωμη αν εχει υπωθει σε προηγουμενο post αλλα θελω να κανω την ενημερωση 4.4.2 σε γαλλικο s4 αλλα διαβαζω απο καποιους οτι υπαρχει προβλημα με την αποθηκευση στην καρτα sd. Τι ειναι αυτο που δεν μπορει να αποθηκευτει πλεον εκει? Ας μου πει καποιος αν γνωριζει παρακαλω?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Συγγνωμη αν εχει υπωθει σε προηγουμενο post αλλα θελω να κανω την ενημερωση 4.4.2 σε γαλλικο s4 αλλα διαβαζω απο καποιους οτι υπαρχει προβλημα με την αποθηκευση στην καρτα sd. Τι ειναι αυτο που δεν μπορει να αποθηκευτει πλεον εκει? Ας μου πει καποιος αν γνωριζει παρακαλω?

 

Ευχαριστω

 

π.χ. Με τον Nova πας να κάνεις backup στην εξωτερική και δεν σ' αφήνει..Με τον Es πας να κανεις rename και δεν σου επιτρέπει, με τον Jota txt. Editor ανοίγεις 1 αρχείο από εξωτερική κάρτα, κάτι αλλάζεις πας να το αποθηκεύσεις, και σου λέει αποθήκευση απέτυχε κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι παιδια! Λοιπον τελικα σημερα εβαλα κιτ κατ σε γαλλικο s4 κανοντας πριν και μετα factory reset!

Δεν εχω καποιο σοβαρο προβλημα μεχρι τωρα εκτος απο την καρτα sd! Πλεον οταν αποθηκευω mp3 για να φενεται στο προγραμμα της μουσικης θα πρεπει το τραγουδι να το αποθηκευσω στην εσωτερικη μνμη σε ενα φακελο που λεγετε music! Σε αντιθετη περιπτωση δεν φενεται πουθενα παρα μονο στον file explorer. Αυτο συμβαινει μονο στα τραγουδια! Στις φωτογραφιες που αποθηκευω στην sd φαινονται κανονικα στην Συλλογη!

Πειτε μου παρακαλω τι συμβαινει

 

Ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Υστερα απο το μικρο χρονικο διαστημα που εχω εγκαταστησει την κιτκατ σε γαλλικο s4 (απο τοτε που δωθηκε δηλαδη)εχω παρατηρησει τα εξης:

1. Οι κλησεις,σημα κτλ οκ.

2 . Η αποθηκευση mp3 φωτο κτλ οκ,οπως στην 4.3

3. Πιο γρηγορη αποκριση κινητου. Ελαχιστο lag.

4. Κολλαει το ρολοι της lockscreen

5.Δε δουλευει το air gesture

 

Η αναβαθμιση εγινε ΟΤΑ και reset πριν και μετα.

Αν εχει κανενας τα ιδια προβληματα και ξερει καμια λυση θα τον ευχαριστουσα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Υστερα απο το μικρο χρονικο διαστημα που εχω εγκαταστησει την κιτκατ σε γαλλικο s4 (απο τοτε που δωθηκε δηλαδη)εχω παρατηρησει τα εξης:

1. Οι κλησεις,σημα κτλ οκ.

2 . Η αποθηκευση mp3 φωτο κτλ οκ,οπως στην 4.3

3. Πιο γρηγορη αποκριση κινητου. Ελαχιστο lag.

4. Κολλαει το ρολοι της lockscreen

5.Δε δουλευει το air gesture

 

Η αναβαθμιση εγινε ΟΤΑ και reset πριν και μετα.

Αν εχει κανενας τα ιδια προβληματα και ξερει καμια λυση θα τον ευχαριστουσα πολυ.

 

Και εγω φιλε μου εχω γαλλικο xef με κιτκατ αλλα εχω αλλο προβλημα , εχω παρατηρησει lag στην περιστροφη απο οριζοντια θεση σε καθετη κ αντιστροφως αργει παρα πολυ γυρνας το κινητο κ περιμενεις μεχρι να γυρισει κ η εικονα γυρω στα 4 δευτερολεπτα ειναι φυσιολογικο ? ή θα επρεπε να ειναι αμεση η αποκριση ?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια πιθανοτητα να ειναι ενεργοποιημενη στις ρυθμισεις η επιλογη εξυπνη οθονη-εξυπνη περιστροφη.το ειχα βαλει και εγω και το εβγαλα λογω αυτης της καθυστερησης

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια πιθανοτητα να ειναι ενεργοποιημενη στις ρυθμισεις η επιλογη εξυπνη οθονη-εξυπνη περιστροφη.το ειχα βαλει και εγω και το εβγαλα λογω αυτης της καθυστερησης

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου μολις το εκανα κ οντως τωρα κανει περιστροφη πολυ πιο γρηγορα !!!

Link to comment
Share on other sites

διαβαστε παρα πολυ καλα και τις σελιδες πισω..το κινητο με σωστο στησιμο δεν θα σας προβληματισει!!!βγαλτε φωτογραφιες με πολλες δοκιμες,σωστη σταση των χεριων κ θα δειτε οτι εχει αμετρητες δυνατοτητες
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και εγω φιλε μου εχω γαλλικο xef με κιτκατ αλλα εχω αλλο προβλημα , εχω παρατηρησει lag στην περιστροφη απο οριζοντια θεση σε καθετη κ αντιστροφως αργει παρα πολυ γυρνας το κινητο κ περιμενεις μεχρι να γυρισει κ η εικονα γυρω στα 4 δευτερολεπτα ειναι φυσιολογικο ? ή θα επρεπε να ειναι αμεση η αποκριση ?

 

καλησπέρα...εχώ κι εγώ γαλλικό αναβαθμισμένο σε kitkat και επίσης παρατήρησα ότι πλέον με την 4.4.2 δεν υπάρχει η επιλογή στο μενού στις οθόνες εφαρμογών για απόκρυψη κάποιων εφαρμογών απο αυτές , όπως υπήρχε με την έκδοση 4.3 και γενικά είναι πολύ πιο μικρό το μενού σε οθόνη εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να επιστρεψω στην 4.3 απο την 4.4.2? Εδω ειδα ενα βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=KUebfbEn5HU αλλα τα Links που εχει για download ειναι στα γερμανικα και δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κατεβασω,μπορει να βοηθησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να επιστρεψω στην 4.3 απο την 4.4.2? Εδω ειδα ενα βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=KUebfbEn5HU αλλα τα Links που εχει για download ειναι στα γερμανικα και δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κατεβασω,μπορει να βοηθησει κανεις?

 

δεν χρειαζεται να κανετε τετοια πειραματα στην..δεν χρειαζεται να επιστρεψεις για μικροπραγματα!!!στην πορεια θα ερθει καποιο update και θα τα διορθωσει αυτα!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο θέμα που έχω είναι ότι δεν γίνεται απόκρυψη εφαρμογών φωτογραφιών και μηνυμάτων με εφαρμογές όπως πχ το hide it pro που δουλευε μια χαρά στην 4.3.Γι αυτό ρωτάω αν μπορώ να επιστρέψω και πως
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο θέμα που έχω είναι ότι δεν γίνεται απόκρυψη εφαρμογών φωτογραφιών και μηνυμάτων με εφαρμογές όπως πχ το hide it pro που δουλευε μια χαρά στην 4.3.Γι αυτό ρωτάω αν μπορώ να επιστρέψω και πως

 

Δουλεύει με το audio manager. ..

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η ελληνική 4.4.2 για black edition (I9505XXUFNC4)

Την πέρασα OTA χωρίς να κάνω factory reset. Δε μου πείραξε κάτι στη συσκευή...προς το παρόν όλα δουλεύουν ρολόι, δεν έχω δλδ εντοπίσει κανένα απ'τα προβλήματα που έχουν αναφέρει φίλοι πιο πάνω. Οτιδήποτε έχει να κάνει με την κάρτα sd είναι οκ, lag μηδέν, τα air gestures οκ.

Βλέπω να χρησιμοποιεί καμιά 100αρια MB λιγότερα η RAM. Για μπαταρία είναι νωρίς να πω!

Edited by djfotisl7
περαιτερω πληροφοριες
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η ελληνική 4.4.2 για black edition (I9505XXUFNC4)

Την πέρασα OTA χωρίς να κάνω factory reset. Δε μου πείραξε κάτι στη συσκευή...προς το παρόν όλα δουλεύουν ρολόι, δεν έχω δλδ εντοπίσει κανένα απ'τα προβλήματα που έχουν αναφέρει φίλοι πιο πάνω. Οτιδήποτε έχει να κάνει με την κάρτα sd είναι οκ, lag μηδέν, τα air gestures οκ.

Βλέπω να χρησιμοποιεί καμιά 100αρια MB λιγότερα η RAM. Για μπαταρία είναι νωρίς να πω!

 

Οι ROM που είναι για Black Edition ισχύουν και για το κανονικό S4 χωρίς προβλήματα? Γιατί βλέπω στο Sammobile ότι τα έχουν στην ίδια κατηγορία με το απλό S4.

Link to comment
Share on other sites

κολησε το τηλ και δεν ανοιγει, βγαζω μπαταρια για περιπου μιση ωρα και μετα μπορω να το ανοιξω μονο στο KIES recovery mode ! τι κανω ??? ειχα ομεγα rom 4.3 Edited by mger
Link to comment
Share on other sites

κολησε το τηλ και δεν ανοιγει, βγαζω μπαταρια για περιπου μιση ωρα και μετα μπορω να το ανοιξω μονο στο KIES recovery mode ! τι κανω ??? ειχα ομεγα rom 4.3

 

Αν δεν μπορείς να μπεις σε cwm ώστε να περάσεις ξανά την rom ,βάλε μια official με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να μπεις σε cwm ώστε να περάσεις ξανά την rom ,βάλε μια official με odin .

 

να κατεβασω kit kat κατευθειαν ; θα την παρει ετσι; ξεκινω κατεβασμα

 

να κατεβασω kit kat κατευθειαν ; θα την παρει ετσι; ξεκινω κατεβασμα

 

<ID:0/003> FAIL! (Auth)

<ID:0/003>

<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1

 

αυτα μου γραφει το odin και το μενει στο Downloading...Do not turn off target.. Τι κανω ;;

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

<ID:0/003> FAIL! (Auth)

<ID:0/003>

<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1

 

αυτα μου γραφει το odin και το μενει στο Downloading...Do not turn off target.. Τι κανω ;;

 

Eίσαι σίγουρα σε download mode? Κοίτα το πρώτο μήνυμα του θέματος..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οι ROM που είναι για Black Edition ισχύουν και για το κανονικό S4 χωρίς προβλήματα? Γιατί βλέπω στο Sammobile ότι τα έχουν στην ίδια κατηγορία με το απλό S4.

 

Ιδιο κινητο ειναι, αρα λογικα ναι! απλα η black edition, περα απ'τη διαφορετικη πλατη, εχει καποια wallpaper-ringtone διαφορετικα που τα λεει "black-κατι" κλπ., φανταζομαι οτι μπορειτε να την περασετε κανονικα!

Υ.Γ: Συνεχιζω να μη βλεπω κανενα ειδους προβλημα μετα απο 2 μερες χρησης!

Link to comment
Share on other sites

να κατεβασω kit kat κατευθειαν ; θα την παρει ετσι; ξεκινω κατεβασμα

 

 

 

<ID:0/003> FAIL! (Auth)

<ID:0/003>

<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1

 

αυτα μου γραφει το odin και το μενει στο Downloading...Do not turn off target.. Τι κανω ;;

 

Την είχα πατήσει και εγώ έτσι, την πρώτη μέρα που το πήρα μάλιστα.

Πέφτω για ύπνο κατααγχωμένος και μου έρχεται φλασία να φλασάρω recovery. Σηκώνομαι και όλα καλά μετά, άνοιξε στο recovery mode reboot και οκ.

 

Δε σε βγάζει ακριβώς στο download mode αλλά σε κάτι παρόμοιο που γράφει downloading, να συνδεθείς και μέσω kies να κάνεις την αναβάθμιση

To recovery από εδώ: http://teamw.in/project/twrp2/182

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...