Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βιαστηκα και την εβαλα εγω μη χασω.απιστευτη αυτονομια σε σημειο 7 ωρες αδρανειας που κοιμομουν δηλαδη δεν επεσε ουτε 1% η μπαταρια!! Αλλα 2 μερες που την ειχα, δεν μπορουσαν να με παρουν τηλεφωνο και ενω εδειχνε φουλ σημα,σε αυτον που με καλουσε ελεγε πως το χω κλειστο!το δοκιμασα με 5 ατομα δε μπορουσε να με παρει κανεις και μετα απο 2 μερες ηρθε μηνυμα ποιος με επαιρνε..μαλλον γ αυτο να την κατεβασαν την ΜF8... Edited by Aspondylos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με την MF8.. Πολλή καλή και στην αυτονομία και γενικά χωρίς κωλύματα.

Ρόδο και το LTE 4g μια χαρά αλλά οχι παντού γιατί έχει λίγες κεραίες ...

Link to comment
Share on other sites

Βιαστηκα και την εβαλα εγω μη χασω.απιστευτη αυτονομια σε σημειο 7 ωρες αδρανειας που κοιμομουν δηλαδη δεν επεσε ουτε 1% η μπαταρια!! Αλλα 2 μερες που την ειχα, δεν μπορουσαν να με παρουν τηλεφωνο και ενω εδειχνε φουλ σημα,σε αυτον που με καλουσε ελεγε πως το χω κλειστο!το δοκιμασα με 5 ατομα δε μπορουσε να με παρει κανεις και μετα απο 2 μερες ηρθε μηνυμα ποιος με επαιρνε..μαλλον γ αυτο να την κατεβασαν την ΜF8...

 

Κανένα πρόβλημα με τις κλήσεις με MF8 εδώ, και όντως η αυτονομία της είναι υποδειγματική.

Link to comment
Share on other sites

Βιαστηκα και την εβαλα εγω μη χασω.απιστευτη αυτονομια σε σημειο 7 ωρες αδρανειας που κοιμομουν δηλαδη δεν επεσε ουτε 1% η μπαταρια!! Αλλα 2 μερες που την ειχα, δεν μπορουσαν να με παρουν τηλεφωνο και ενω εδειχνε φουλ σημα,σε αυτον που με καλουσε ελεγε πως το χω κλειστο!το δοκιμασα με 5 ατομα δε μπορουσε να με παρει κανεις και μετα απο 2 μερες ηρθε μηνυμα ποιος με επαιρνε..μαλλον γ αυτο να την κατεβασαν την ΜF8...

 

Εγω την εβαλα απο τις πρωτες ωρες που βγηκε, και ειναι πολυ καλη...κανενα προβλημα...και ΔΕΝ την εχουν κατεβασει.Παντα εκει ητανε:):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τραγουδαω εδω, για αρκετο καιρο. Το κιν. ειναι βουλγαρικο και ειμαι ρουταρισμενος.

Με τρωει το ποπουδακι μου κ θελω να φλασαρω αλλα δεν ξερω τι.

Να παιξω με mf8? Να παω σε custom?

Με ενδιαφερουν τα gestures και οι λειτουργιες της καμερας και δεν θελω να τα χασω. Πως προχωραω?

Edited by jpcupra

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τραγουδαω εδω, για αρκετο καιρο. Το κιν. ειναι βουλγαρικο και ειμαι ρουταρισμενος.

Με τρωει το ποπουδακι μου κ θελω να φλασαρω αλλα δεν ξερω τι.

Να παιξω με mf8? Να παω σε custom?

Με ενδιαφερουν τα gestures και οι λειτουργιες της καμερας και δεν θελω να τα χασω. Πως προχωραω?

 

Και γω να φλασαρω την ΜF8 ή να μεινω στην ΜΕΑ;:rolleyes:

Υπαρχουν αρκετες διαφορες ή δεν αξιζει το κοπο; Γιατι θερμοκρασιες κατω απο 45oc δεν βλεπω...:P

Link to comment
Share on other sites

Και γω να φλασαρω την ΜF8 ή να μεινω στην ΜΕΑ;:rolleyes:

Υπαρχουν αρκετες διαφορες ή δεν αξιζει το κοπο; Γιατι θερμοκρασιες κατω απο 45oc δεν βλεπω...:P

 

κατσε να μας δωσει κανεις τα φωτα του γιατι αν ειναι να μπλεκω με wipe-full wipe-csc κλπ δεν θα την παλεψω :p

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Και γω να φλασαρω την ΜF8 ή να μεινω στην ΜΕΑ;:rolleyes:

Υπαρχουν αρκετες διαφορες ή δεν αξιζει το κοπο; Γιατι θερμοκρασιες κατω απο 45oc δεν βλεπω...:P

 

Η μόνη διαφορά που είδα εγώ είναι στην διάρκεια μπαταρίας προς το καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ηρθε και για τα ελληνικα το τελευταιο update..

 

Ναι!!!!Επιτέλους μεταφορά εφαρμογών στην SD card. Αυτό παρατήρησα τουλάχιστον. Αν διαπίστωσε κάποιος άλλο καμιά επιπλέον αλλαγή ας το αναφέρει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. ..αγορασα το s4 και μεσω οτα μου έκανε τις σχετικές αναβαθμίσεις. .Μάλιστα είχε κσι γερμανικά προγραμματα μεσα(και έχει)...δεν εχω πειραξει κάτι και το εβαλα στο kies οπου μου έβγαλε μισ αναβάθμιση την οποια ακύρωσα διοτι θα έπαιρνε τουλαχιστον 4 ωρεε...Μόλις βρηκα χρόνο το ξανά προσπάθησα σλλσ προς μεγάλη έκπληξη το kies με ενημέρωσε οτι ειχα το τελευταίο λογισμικό. .τωρα5 δεν ξερω τι έγινε και ξαφνικά χάθηκε η αναβάθμιση. ..η έκδοση μου εινσι i9505xxubmea...μπορει κάποιος νσ μου εξηγήσει τι εχει γίνει;

Επίσης πατώντας συνέχεια την επιλογή με την έκδοση ενεργοποιηθηκε η επιλογή του προγραματιστη που δεν το ειχα ωε μενου...είναι λογικό αυτο;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. ..αγορασα το s4 και μεσω οτα μου έκανε τις σχετικές αναβαθμίσεις. .Μάλιστα είχε κσι γερμανικά προγραμματα μεσα(και έχει)...δεν εχω πειραξει κάτι και το εβαλα στο kies οπου μου έβγαλε μισ αναβάθμιση την οποια ακύρωσα διοτι θα έπαιρνε τουλαχιστον 4 ωρεε...Μόλις βρηκα χρόνο το ξανά προσπάθησα σλλσ προς μεγάλη έκπληξη το kies με ενημέρωσε οτι ειχα το τελευταίο λογισμικό. .τωρα5 δεν ξερω τι έγινε και ξαφνικά χάθηκε η αναβάθμιση. ..η έκδοση μου εινσι i9505xxubmea...μπορει κάποιος νσ μου εξηγήσει τι εχει γίνει;

Επίσης πατώντας συνέχεια την επιλογή με την έκδοση ενεργοποιηθηκε η επιλογή του προγραματιστη που δεν το ειχα ωε μενου...είναι λογικό αυτο;;

 

για το τελευταίο και μόνο ναι είναι λογικό. Έτσι ενεργοποιείται η συγκεκριμένη επιλογή :)

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα η τελευταια αναβαθμιση σημερα.

Το changelog το εχουμε?

 

Changelog:

 

New Camera firmware

Smearing issue has been fixed (Purple effect while scrolling)

Smart Pause Toggle

Move Apps to SD Card

HDR Video (Can record HDR video)

Semi-transparent status bar

New Icons in Settings

Secure boot status (About Phone)

Increase legibility (Display) (New feature)

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Κατεβασα το τελευταιο firmware για euro ελλαδα που βγηκε σημερα.

 

Ερωτηση, δεν μου εβγαλε καποια αναβαθμηση οταν ανοιξα την καμερα. Ειπα, ε θα κατεβηκε με το firmware. Ψαχνω μπαινοντας στα internal settings '*#34...#' και μου εχει την επιλογη 'phone to cam fw write' ελευθερη να την επιλεξω (πριν δεν το ειχε) παταω, ´κανει αναβαθμησή δηθεν και παραμενει το ιδιο.

 

Μπορειτε να μου πειτε ποιο ειναι το τελευταιο camera firmware?

Link to comment
Share on other sites

για το τελευταίο και μόνο ναι είναι λογικό. Έτσι ενεργοποιείται η συγκεκριμένη επιλογή :)

 

τι πετυχαινουμε ενεργοποιοντας αυτη την επιλογη?και πως απενεργοποιηται?την ενεργοποιησα και εγω χωρισ να ξερω τι ειναι.. :confused:

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου κατέβασε κι εμένα μία αναβάθμιση 384mb,ελληνικό.

Το θέμα είναι ότι τώρα αν πατήσω *#0228# δεν δείχνει την θερμοκρασία του επεξεργαστή ενώ μπαίνει κανονικά σε αυτό το μενού

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου κατέβασε κι εμένα μία αναβάθμιση 384mb,ελληνικό.

Το θέμα είναι ότι τώρα αν πατήσω *#0228# δεν δείχνει την θερμοκρασία του επεξεργαστή ενώ μπαίνει κανονικά σε αυτό το μενού

 

Αν το ψαξεις θα δεις οτι δεν ειναι θεμα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

τι πετυχαινουμε ενεργοποιοντας αυτη την επιλογη?και πως απενεργοποιηται?την ενεργοποιησα και εγω χωρισ να ξερω τι ειναι.. :confused:

 

Δεν ενεργοποίησες ακόμα τίποτα!!! Απλώς εμφάνισες το κρυφό μενού επιλογών για developers.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

τι πετυχαινουμε ενεργοποιοντας αυτη την επιλογη?και πως απενεργοποιηται?την ενεργοποιησα και εγω χωρισ να ξερω τι ειναι.. :confused:

 

το πρώτο που μπορείς να κάνεις και στο συνιστώ ανεπιφύλακτα είναι να μειώσεις τα παρακάτω στο 0.5 για να δεις αισθητές διαφορές στο lag.

[ATTACH]33884[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

το πρώτο που μπορείς να κάνεις και στο συνιστώ ανεπιφύλακτα είναι να μειώσεις τα παρακάτω στο 0.5 για να δεις αισθητές διαφορές στο lag.

[ATTACH]33884[/ATTACH]

 

Δεν θα έλεγα ότι ισχύει ακριβώς. Πιο πολύ placebo είναι! Απλά πλέον δεν έχεις ουσιαστικά animation και κατα συνέπεια δεν καταλαβαίνεις πιθανά lags.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα ότι ισχύει ακριβώς. Πιο πολύ placebo είναι! Απλά πλέον δεν έχεις ουσιαστικά animation και κατα συνέπεια δεν καταλαβαίνεις πιθανά lags.

 

Ενδεχομένως να είναι όπως τα λες. Το βασικό για μένα είναι οτι ανοίγουν τα μενού πιο γρήγορα οπότε με εξυπηρετεί :)

Link to comment
Share on other sites

Oταν κατεβαζουμε ενα firmware και εχει δυο αρχεια το ενα ειναι .tar και το αλλο ειναι .dll ...το .ταρ ξερω που μπαινει στο odin το .dll σε πιο σημειο στο odin μπαινει ?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Oταν κατεβαζουμε ενα firmware και εχει δυο αρχεια το ενα ειναι .tar και το αλλο ειναι .dll ...το .ταρ ξερω που μπαινει στο odin το .dll σε πιο σημειο στο odin μπαινει ?

 

Πουθενά ,πάει στον κάδο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...