Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξιζει η μεταβαση στην mf8 ? Εχει βγει για γαλλια?

 

Νομιζω ειναι λιγο πιο smooth απο οποιαδηποτε αλλη...γενικα νομιζω οτι αν εχεις ορεξη να ασχοληθεις αξιζει να την περασεις αλλιως δεν εχει και καμια τρελη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις την περασα...εκανα και επαναφορα ρυθμισεων και εχουνε σβηστει και οολες οι εφραμογες που ηταν αποθηκευμενες στην καρτα μνημης ! τι παιχτηκε ρε παιδια ? που τισ βρισκω τωρα αυτες τις εφαρμογες?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις την περασα...εκανα και επαναφορα ρυθμισεων και εχουνε σβηστει και οολες οι εφραμογες που ηταν αποθηκευμενες στην καρτα μνημης ! τι παιχτηκε ρε παιδια ? που τισ βρισκω τωρα αυτες τις εφαρμογες?

 

Γιατί σου κανει εντύπωση που σβήστηκαν τα παντα απο τη κάρτα μνημης (φαντάζομαι εννοεις την εσωτερική μνήμη);Αφού εκανες factory reset

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

εννοω την εξωτερικη μνημη ! την καρτα μνημης!! δηλαδη σβηνονται και απο την καρτα μνημης οι εφαρμογες?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

εννοω την εξωτερικη μνημη ! την καρτα μνημης!! δηλαδη σβηνονται και απο την καρτα μνημης οι εφαρμογες?

 

Εννοείς αυτές που είχες μεταφέρει , και ναι σβήνονται .

 

:!:

Δεν χρειαζεται να κανουμε την ίδια ερώτηση σε όλα τα θέματα ,όταν κάποιος γνωρίζει θα σου απάντηση .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αυτές που είχες μεταφέρει , και ναι σβήνονται .

 

:!:

Δεν χρειαζεται να κανουμε την ίδια ερώτηση σε όλα τα θέματα ,όταν κάποιος γνωρίζει θα σου απάντηση .

 

Οπότε πρίν προχωρήσουμε σε εγκατάσταση νέας firmware, να έχουμε βγάλει την εξωτερική κάρτα μνήμης?????

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πρίν προχωρήσουμε σε εγκατάσταση νέας firmware, να έχουμε βγάλει την εξωτερική κάρτα μνήμης?????

 

Καλό θα ήταν, έστω προληπτικά..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι και την external sd να βγάλει οι εφαρμογές απο το play που εχει μεταφέρει εκεί χάνονται μετά το factory reset ,για αυτό υπάρχουν τόσα προγράμματα για backup

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Tα αρχεία ενδεχομένως δε χάνονται και μένουν σαν σαβούρα στην κάρτα, αλλά δεν έχουν πια σχέση με τα προγράμματα.

Γενικά ο κανόνας είναι, μην περιμένετε να κρατήσετε εφαρμογές αν κάνετε factory reset.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά mf8 firmware ποιες χώρες άλλες έχουν βγάλει εκτός το Γερμανίας, γένικα ποια είναι η τελευταίο firmware για s4.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορείς να επιλέξεις ποια έκδοση Android να έχει το κινητό;

Την native ή της Samsung και πως ακριβώς γίνεται αυτό;

 

Αν πάρεις κινητό από μαγαζί θα είναι της Samsung. S4 με aosp android μπορείς να πάρεις από το Google store αλλά μόνο σε συγκεκριμένες χώρες.

https://play.google.com/store/devices/details/Samsung_Galaxy_S_4?id=samsung_galaxy_s4&hl=en

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Γερμανικό με ΜΕΑ και δε μπορώ να συνδεθώ σε 4G Cosmote αν και είναι ενεργοποιημένο από την εταιρία. Τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα απο τοτε που εκανε το καινουργιο update το ελληνικο s4 μου λαγκαρη και κολλαει σε παρα πολυ ασχημο βαθμο..εχει κανεις το ιδιο θεμα και καποια λυση?ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα απο τοτε που εκανε το καινουργιο update το ελληνικο s4 μου λαγκαρη και κολλαει σε παρα πολυ ασχημο βαθμο..εχει κανεις το ιδιο θεμα και καποια λυση?ευχαριστω..

 

Αν είναι τόσο έντονο κανε factory reset .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει MF8 από την ΜΕΑ κάι ποιά MF8 να κατεβάσω ποιά είναι καλύτερη.

 

MF8 ειναι το τελευταιο και πιο σταθερο fw, κατεβαζεις το γερμανικο(DBT) PDA: I9505XXUBMF8 CSC: I9505OXABMF8 MODEM: I9505XXUBMF8

Link to comment
Share on other sites

MF8 ειναι το τελευταιο και πιο σταθερο fw, κατεβαζεις το γερμανικο(DBT) PDA: I9505XXUBMF8 CSC: I9505OXABMF8 MODEM: I9505XXUBMF8

 

Δηλαδή για το δικό μου κινητό που είναι γαλλικό θα βγει ποτέ ή αν τη θέλω θα πρέπει να την περάσω με Odin;

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερώτηση:

Υπάρχει η δυνατότητα να μου φέρει ένας συνάδελφος από Αγγλία ένα 9505 κλειδωμένο στο δίκτυο 3 (σαν να λέμε vodafone branded) σε πολύ καλή τιμή.

 

Για να το ξεκλειδώσω και να βάλω ελληνική sim βλέπω στο νετ ότι υπάρχουν site που σου δίνουν κάποιο κωδικό κλπ κλπ.

Οι απόρίες μου είναι:

1. Αν το flash αρω με άλλο επίσημο firmware της Samsung (π.χ. Γαλλικό unbranded) μέσω odin ξεκλειδώνεται αυτόματα ή πάλι παραμένει κλειδωμένο;

2. Η εγγυηση απότι διαβάζω με επίσημο firmware δεν χάνεται έτσι;

Sorry αν ρωτάω πατάτα...

3. Eν ολίγοις να προχωρήσω σε αγορά;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερώτηση:

Υπάρχει η δυνατότητα να μου φέρει ένας συνάδελφος από Αγγλία ένα 9505 κλειδωμένο στο δίκτυο 3 (σαν να λέμε vodafone branded) σε πολύ καλή τιμή.

 

Για να το ξεκλειδώσω και να βάλω ελληνική sim βλέπω στο νετ ότι υπάρχουν site που σου δίνουν κάποιο κωδικό κλπ κλπ.

Οι απόρίες μου είναι:

1. Αν το flash αρω με άλλο επίσημο firmware της Samsung (π.χ. Γαλλικό unbranded) μέσω odin ξεκλειδώνεται αυτόματα ή πάλι παραμένει κλειδωμένο;

2. Η εγγυηση απότι διαβάζω με επίσημο firmware δεν χάνεται έτσι;

Sorry αν ρωτάω πατάτα...

3. Eν ολίγοις να προχωρήσω σε αγορά;

Ευχαριστώ...

 

1. Όχι, παραμένει κλειδωμένο.

2. Δε χάνεται.

3. Θα πρότεινα να πεις στο φίλο σου να το ξεκλειδώσει πρώτα πριν σου το δώσει, επίσημα από τη 3.

 

Δηλαδή για το δικό μου κινητό που είναι γαλλικό θα βγει ποτέ ή αν τη θέλω θα πρέπει να την περάσω με Odin;

Θα βγει όταν βγει... αν βιάζεσαι περνάς ό,τι θες με Odin.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

MF8 ειναι το τελευταιο και πιο σταθερο fw, κατεβαζεις το γερμανικο(DBT) PDA: I9505XXUBMF8 CSC: I9505OXABMF8 MODEM: I9505XXUBMF8

 

Και εγω τελικα στο δικο μου που ειναι γερμανικο εβαλα μεσο kies την (dbt) mf8 μεσο αναβαθμιση uλικολογισμικου

και προετειμασια αργησε λιγο αλλα το εκανε!!!Ειχα κανει back up και μετα hard reset απο το recovery και τωρα

ειναι ολα μια χαρα οντως ειναι πολυ καλη!!!! ;);)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μια ερωρηση θελω να κανω. ειμαι κατοχος s4 με γερμανικη ρομ (ΜΕΑ) επισης το εχω κανει ροοτ. συνδεω κινητο στο pc με usb στο kies αλλα δε μου βρισκει τη νεα ρομ.... γιατι???
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις το Changelist ( αλλαγες ) της τελευταιας βραζιλιανικης rom PDA: I9505VJUBMG3 ; Edited by soctap
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

εγώ έχω αυτήν την έκδοση: I9505XXUBMEA αλλά δεν βρίσκω πουθενά να κατεβάσω την καινούρια. Το κινητό είναι "γερμανικό", αρουτάριστο και θα ήθελα να παραμείνει :)

 

Το KIES Κάνει κουλά :(

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έκανα φορητότητα σε Vodafone και δεν μου βγάζει το 4g. Μετά από αυτά που έχω διαβάσει αποφάσισα να βάλω Rom εκτος Ελληνικής (που έχω) για να παίζει το 4g με vodafone . Τι rom να βάλω και αν την βάλω ο μετρητής που έχει το κινητό θα μου μετρήσει την Rom Η αυτό γίνετε μονο σε Root?

 

Δώστε και link plz της Rom :D

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...