Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ουσιαστικά αν χρειαστεί βάλεις την ελληνική παλι πρεπει να κανεις ενα root μηδενίζεις το counter και μετα unroot και εργοστασιακές ρυθμίσεις.ενω στο σ3 με οdin δεν μέτραγε counter σε οποια μαμα ρομ έβαζες.

σας ευχαριστώ όλους!!!

 

Μισό λεπτό, γιατί τότε έχω χάσει κάτι εγώ.Αν φλασάρεις official rom μέσω odin και δεν ρουτάρεις, ποιός είπε ότι αυξάνει ο counter?

Ό,τι ίσχυει στο s3 για φλασάρισμα official rom μέσω pc odin χωρίς root,ισχύει και στο s4

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μισό λεπτό, γιατί τότε έχω χάσει κάτι εγώ.Αν φλασάρεις official rom μέσω odin και δεν ρουτάρεις, ποιός είπε ότι αυξάνει ο counter?

Ό,τι ίσχυει στο s3 για φλασάρισμα official rom μέσω pc odin χωρίς root,ισχύει και στο s4

 

α οκ αυτο ηθελα να μαθω αν γράφει counter με official rom!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι εντελως σιγουρος γιατι για να δεις στο triangle away το counter πρεπει να εισαι root αρα σιγουρα θα εχεις counter 1...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ειδα και μια MFE νομιζω αλλα ειχε το ιδιο changelog.Αρα το ιδιο πραγμα.Μενουμε με τη γερμανικη...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ρε παιδια εβγαλε αναβαθμιση ΜΕΑ για ROM περιμενα να ειναι για καποιο παροχο Ρουμανιας επειδη εχω Ρουμανικη συσκευη αλλα τελικα ηταν σκετη για Ρουμανια.Τι λετε να παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ρε παιδια εβγαλε αναβαθμιση ΜΕΑ για ROM περιμενα να ειναι για καποιο παροχο Ρουμανιας επειδη εχω Ρουμανικη συσκευη αλλα τελικα ηταν σκετη για Ρουμανια.Τι λετε να παιζει;

 

Αν η συσκευή σου δεν είναι ήδη σε πάροχο πως θα αναβαθμιστεί σε πάροχο?Αν έχεις vanilla συσκευή (non branded) θα πάρεις την αναβάθμιση της εκάστοτε χώρας χωρίς παρόχους για την συσκευή.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή σου δεν είναι ήδη σε πάροχο πως θα αναβαθμιστεί σε πάροχο?Αν έχεις vanilla συσκευή (non branded) θα πάρεις την αναβάθμιση της εκάστοτε χώρας χωρίς παρόχους για την συσκευή.:)

 

Ειναι σε παροχο σε COA δηλαδη Cosmote αραγε η αναβα8μιση αυτη ειναι για non branded συσκευες.

Ευχαριστω για την ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σε παροχο σε COA δηλαδη Cosmote αραγε η αναβα8μιση αυτη ειναι για non branded συσκευες.

Ευχαριστω για την ενημερωση.

ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ EUR

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω παραγγείλει το S4 και με το που έρθει ήθελα να βάλω την γερμανική ή γαλλική ROM από το link που υπάρχει στην αρχική σελίδα.

 

Ερώτηση: Θα είμαι root κατευθείαν? Στο S2 (που έχω ως σήμερα) μετά την ολοκλήρωση της αναβάθμισης έκανα στη συνέχεια ξεχωριστά root. Και επίσης, μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι το "counter", βλέπω ότι αναφέρεται συνέχεια, αλλά δε γνωρίζω τι είναι.

 

Σας Ευχαριστώ.

...Sign of Living Fast
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω παραγγείλει το S4 και με το που έρθει ήθελα να βάλω την γερμανική ή γαλλική ROM από το link που υπάρχει στην αρχική σελίδα.

 

Ερώτηση: Θα είμαι root κατευθείαν? Στο S2 (που έχω ως σήμερα) μετά την ολοκλήρωση της αναβάθμισης έκανα στη συνέχεια ξεχωριστά root. Και επίσης, μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι το "counter", βλέπω ότι αναφέρεται συνέχεια, αλλά δε γνωρίζω τι είναι.

 

Σας Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα. Δεν θα είσαι root κατευθείαν. Αν διαβάσεις τον οδηγό το καταλαβαίνεις.

Ο counter είναι το αντίστοιχο του triangle στο S2.Δεν σου εμφανίζει εδώ κάποιο τρίγωνο όταν μπουτάρεις ή δεν φαίνεται στο download mode πια . Είναι κρυφό και δείχνει ότι έχεις custom kernel ή και recovery . Υπάρχει τρόπος όταν κάνεις root να το μηδενίσεις με την εφαρμογή triangle away (free στο xda και επί πληρωμή στο market).O οδηγός του Aλέκου (Tyxerakia) θα σε βοηθήσει.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιως αν βαλεις απλα την official γαλλικη η γερμανικη δεν θα μεγαλωσει το counter σου.Αρα δεν ασχολεισαι. Αν κανεις root βεβαια θα γινει 1.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια απορια ειχα την γαλλικη μανισια που φορουσε το κιν μου...τωρα πριν μια βδομαδα περασα τη γερμανικη...τωρα οταν βγει αναβαθμιση στην γερμανικη θα μπορω να υην παρω μεδω ΟΤΑ ?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια απορια ειχα την γαλλικη μανισια που φορουσε το κιν μου...τωρα πριν μια βδομαδα περασα τη γερμανικη...τωρα οταν βγει αναβαθμιση στην γερμανικη θα μπορω να υην παρω μεδω ΟΤΑ ?

αν δεν έχει τροποποιηθεί η συσκευή σου , ναι

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Και πως το καταλαβαινω αυτο...ρουτ παντως δεν ειμαι!

 

To csc το άλλαξες; τι csc έχει τώρα η συσκευή σου; Αν έχεις DBT (βάλτο στο Kies να δεις), θα πάρεις αναβάθμιση. Αν όχι, όχι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και πως το καταλαβαινω αυτο...ρουτ παντως δεν ειμαι!

μενού/ρυθμίσεις/περισσότερα/πληροφορίες συσκευής/κατάσταση/κατάσταση συσκευής(π,χ. προσαρμοσμένη συσκευή)

αν κάνεις ενημέρωση (μενού/ρυθμίσεις/περισσότερα/πληροφορίες συσκευής/ενημέρωση λογισμικού) , θα σου πει ότι δεν υπάρχει ενημέρωση , οπότε όλα είναι καλά , θα κάνει ενημέρωση

edit: κοιτάς και το προηγούμενο ποστ

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Στην κατασταση τηλεφωνου μου γραφει :επισημη εκδοση!

 

Csc δεν εχω αλλαξει !

 

Δεν θα έγραφε κάτι διαφορετικό εκεί.. Όπως είπα, βάλτο στο kies και δες αν έχεις dbt.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Στο kies μου γραφει οτι δεν το αναγνωριζει για αναβαθμιση .....αν περασω τωρα την καινουρια γαλλικη θα ειναι ολα οκ? Δηλαδη θα ειναι σαν να ειναι απειραχτο το κινητο?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Στο kies μου γραφει οτι δεν το αναγνωριζει για αναβαθμιση .....αν περασω τωρα την καινουρια γαλλικη θα ειναι ολα οκ? Δηλαδη θα ειναι σαν να ειναι απειραχτο το κινητο?

 

Αυτο που ειπε ο Αλεκος ομως το διαβασες?Το kies ανεξαρτητα απο το γεγονος οτι ειναι "πειραγμενο",σου γραφει το csc που εχεις τωρα?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...