Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καπου διαβασα οτι το s4 εχει κλειδωμενο το bootloader ισχυει κατι τετοιο?

 

Αν ναι ΚΑΘΑΡΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ πως ξεκλειδωνει?

 

Όχι δεν ισχύει,κλειδωμένο έχουν μονο κάποιοι παροχοι στην αμερικη.Και ακόμα και αυτό ξεκλειδώνει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη ακομα και στο s4 ο bootloader ειναι κλασικα ξεκλειδωτος οπως σχεδον σε ολα τα samsung κινητα?

 

Ναι.Γιατι σου κανει εντυπωση?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο.

 

Χαζη/νιουμπιστικη ερωτηση:

Αν εχεις ρουτ το κινητο σου δεν σου μπλοκαρει αποκλείει καποια δυνατοτητα που πριν μπορουσες να τρεξεις?

Link to comment
Share on other sites

Το αντιθετο συμβαινει. Μπορεις να κανεις πιο πολλα πραγματα στο κινητο σου.

 

Μάλλον ο φίλος εννοεί κάποιες εφαρμογές πχ το movies της google ή ορισμένες εφαρμογές της samsung (δεν μπορώ να θυμηθώ κάποια συγκεκριμένη αλλά στο note2 ήταν κανα 2 εφαρμογές που έκλειναν γιατί έβρισκαν ότι η συσκευή είναι πειραγμένη) οι οποίες δεν δουλεύουν ή δουλεύουν μερικώς

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο Firmware της κάμερας ξέρει κανείς ποιό είναι ;

Εμένα έχει το:

Cam FW Ver: S13F0SAGB39

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο.

 

Στο έχει ήδη απαντήσει ο arfi-gorgona οπότε μην επανερχόμαστε στα ίδια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο live demo. οταν παω παταω retail mode θελει κωδικο. Ξερει κανεις απο που μπορω να το βρω; Εκανα και firmware update αλλα παλι δε βγαινει το demo...

 

εχω κι εγω το live demo και προσπαθησα να περασω σημερα το XXUAMDM μεσω odin αλλα με το που φτανει κοντα στο τελος μου γραφει fail... και τωρα το τηλ δεν μου ανοιγει καθολου.. εσυ ποιο firmware περασες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πέρασα το γύρισα πίσω.

 

 

τελικα περασα μια αλλη rom το τηλ ανοιξε μετα απο 5 λεπτα περιπου το μονο που τωρα δεν εχω imei γιατι δεν περναει modem και ετσι εχω unknown baseband ακομα δεν εχω βρει καποιο modem να του περασω.... λεω να το rootαρω και να δω τι γινετε με τον efs.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Υπάρχει διαφορά της MDM με την AME2 ? Έχω Γερμανική συσκευή και ακόμα δεν έχω πάρει την αναβάθμιση σε AME2? Ξέρει κανείς γιατί? Ευχαριστώ.

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Υπάρχει διαφορά της MDM με την AME2 ? Έχω Γερμανική συσκευή και ακόμα δεν έχω πάρει την αναβάθμιση σε AME2? Ξέρει κανείς γιατί? Ευχαριστώ.

 

Με την ΜDM καλα εισαι.Εχουν ακριβως το ιδιο changelog με την ΑΜE2

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούριο Firmware: I9505ZHUAME3 προέλευσης (Hong Kong) με changelog 626292 και ημερομηνία 14.05.2013. Το έχει βάλει κανείς; κ αν ναι να μας πει αν βελτιώνει θερμοκρασίες και μικρο lags.

 

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9505

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούριο Firmware: I9505ZHUAME3 προέλευσης (Hong Kong) με changelog 626292 και ημερομηνία 14.05.2013. Το έχει βάλει κανείς; κ αν ναι να μας πει αν βελτιώνει θερμοκρασίες και μικρο lags.

 

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9505

Το πέρασα εγω αλα δεν άνοιγε το wifi και έβγαζε διάφορα fcs... ας το περάσει και κάποιος αλλος να μας πει αν βλέπει τα ίδια .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την I9505ZHUAME3 και δουλεύουν όλα, μόνο στην αρχή έβγαλε λίγα force close του play store.Κατέβασα το real racing 3 και έπαιξα κάνα 20λεπτο. Παραθέτω screenshots. H πρώτη εικόνα με τις θερμοκρασίες είναι αμέσως μετά το κλείσιμο του real racing 3. Η επόμενη λίγα δευτερόλεπτα μετά Edited by Lotus_gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμιά διαφορα. Παλι οι θερμοκρασιες υψηλες και απο lag μια απο τα ίδια. Ειχα βρει το changelog της συγκεκριμενης εκδοσης σε ενα κινεζικο site και δεν έγραφε για λυση στα προβληματα αυτά. Θα το βρω πάλι και θα το ποσταρω εδω.

 

Εδώ είναι το Link με τις αλλαγές

1.) Intermittent unable to solve the problem to unlock the screen

2.) Add preloaded screen wallpaper image

Edited by Lotus_gr
Link to comment
Share on other sites

Μια απτα ίδια δλδ. Οπότε αναμένουμε νέα αναβάθμιση.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα βοηθησε παντως η αναβαθμηση.τουλαχιστον δε λαγκαρει πλεον στο ξεκλειδωμα :) oπως και στον browser κ γενικα εχω παρατηρησει καποιες αλλαγες προς το καλυτερο στο θεμα του λαγκ.την εκανε μονο του την αναβαθμιση στην AME2.τωρα θελει επαναφορα εργοστασιακων?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα βοηθησε παντως η αναβαθμηση.τουλαχιστον δε λαγκαρει πλεον στο ξεκλειδωμα :) oπως και στον browser κ γενικα εχω παρατηρησει καποιες αλλαγες προς το καλυτερο στο θεμα του λαγκ.την εκανε μονο του την αναβαθμιση στην AME2.τωρα θελει επαναφορα εργοστασιακων?

όχι δεν θέλει επαναφορά εργοστασιακών

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Νεο update διαθεσιμο σε γερμανικες συσκευες απ'οτι διαβασα.εγω κανω τωρα update καθως εχω γερμανικη συσκευη.παει λοιπον η MDM Κ παμε για MEA..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

To cf-autoroot δουλευει στην νεα rom με τις αρκετες αλλαγες? Σκεφτομαι το βραδυ να την περασω αλλα θελω και το root-ακι...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...