Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοεις την διαδικασια μεσω odin ?

 

Ναι.Αν τη περασεις με kies τοτε γινεται update

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και προφανως δεν επανερχεται, ακομη κι αν περασεις αλλη παλαιοτερη rom ?

Εαν ναι, τοτε το τηλεφωνο δεν επανερχεται ποτε στην αρχικη του κατασταση ?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που την εχει ανεβασει καπου αλλου εκτος απο το hotfile γιατι το διεκοψα και οταν παω να το κατεβασω μου λεει πως πρεπει να περιμενω 45 λεπτα. αν το εχει καποιος....

 

http://www.androidfilehost.com/?fid=22979706399755001

Edited by argic
Link to comment
Share on other sites

Και προφανως δεν επανερχεται, ακομη κι αν περασεις αλλη παλαιοτερη rom ?

Εαν ναι, τοτε το τηλεφωνο δεν επανερχεται ποτε στην αρχικη του κατασταση ?

 

Τα εχουμε ξαναπει...Για επανελθει στην αρχικη κατασταση το τηλεφωνο:

 

Flashαρεις με odin μια official prerooted rom η μια σκετη official , της κανεις root.

 

Mετα μηδενιζεις counter με triangle away.

Μετα κανεις unroot. Ετοιμος...

Ισως χρειαστει και ενα wipe για να εισαι σιγουρος...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανω εγκατασταση το κις και εχει κολλησει στην εγκαταστση του hotfix εχει κανενα μεσαωρο εκει και δεν λεει να ξεκολλησει και ουτε μπορω να το ακυρωσω τι να καννω>?

πως γινεται αναγκαστικη διακοπη- αναγκαστικος τερματισμος του προγραμματος στα windows?

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!εχω ενα θεμα!απο τοτε που εβαλα το γερμανικο update,ενεργοποιειται μονο του συνεχεια το wifi...πηγα στις ρυθμισεις του κ εβαλα να μην ανοιγει αυτοματα αλλα....ξερει καποιος καμια ρυθμιση;

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το περασα για πρωτη φορα. Εχω περασει το σωστο ομως.? Δεν βλεπω τις γερμανικες εφαρμογες που ειπανε μερικοι πως εχει το κιν . Παραθετω μια φωτο να μου πειτε αν ειναι το τελευταιο γερμανικο
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση βρει παιδιά να περάσουμε την αναβάθμιση και εμείς που έχουμε τα μαμίσια γερμανική βερζιόν :(

 

odin. σίγουρη λύση, ειδικά για σένα με γερμανικό τηλ.

 

εχεις γερμανικο τηλεφωνο και δεν μπορεις να περασεις την νεα εκδοση ? πως γινεται παλι αυτο ? εμ γερμανικο εμ δεν μπορεις να κανεις αναβαθμιση ?

 

Η τελευταια αναβαθμιση γινεται με Kies και Wi Fi (OTA) μονο για τις Γερμανικες συσκευες οι οποιες ανηκουν σε δικτυο DBT.Αλλιως κατεβασμα και περασμα με το προγραμμα ODIN οπως αναφερουν τα παιδια ποιο πανω στα σχολια τους.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

τωρα που περασα μεσω οντιν την νεα εκδοση πρεπει να αλλαξω και το csc και να μηδενισω και τον counter?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Τα εχουμε ξαναπει...Για επανελθει στην αρχικη κατασταση το τηλεφωνο:

 

Flashαρεις με odin μια official prerooted rom η μια σκετη official , της κανεις root.

 

Mετα μηδενιζεις counter με triangle away.

Μετα κανεις unroot. Ετοιμος...

Ισως χρειαστει και ενα wipe για να εισαι σιγουρος...

 

Το wipe τι ακριβώς είναι?

Και πώς γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!εχω ενα θεμα!απο τοτε που εβαλα το γερμανικο update,ενεργοποιειται μονο του συνεχεια το wifi...πηγα στις ρυθμισεις του κ εβαλα να μην ανοιγει αυτοματα αλλα....ξερει καποιος καμια ρυθμιση;

το εχει παρατηρήσει αλλος?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Το wipe τι ακριβώς είναι?

Και πώς γίνεται?

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων http://www.hard-reset.com/samsung-galaxy-s4-hard-reset.html

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εβαλα αυτην I9505XXUBMEA-PRE-ROOTED-ODEX-FULL ολα καλα μηδενισα και το counter ολα καλα .μολις ανοιξα την καμερα μου εκανε και αναβαθμιση.το μονο που δεν ξερω αν ειναι νορμαλ ειναι οτι στην κατασταση μου βγαζει προσαρμοσμενη.λογικα ετσι δεν πρεπει να ειναι αφου ειμαι τωρα ροοτ?
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το προσαρμοσμενη στο εκανε το triangle away...Γιατι εγω χτες που ειχα αυτη τη rom που εβαλες μου εβγαζε official...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το προσαρμοσμενη στο εκανε το triangle away...Γιατι εγω χτες που ειχα αυτη τη rom που εβαλες μου εβγαζε official...

 

πριν το κανω το triangle οντως ελεγε κανονικο.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

πριν το κανω το triangle οντως ελεγε κανονικο.

 

1000%, σε μένα με την ίδια ROM βγάζει official. δεν έχω λόγο να βάλω τώρα triangle, όταν το είχα βάλει δεν δεχόταν με τπτ αναβάθμιση OTA γιατί έλεγε προσαρμοσμένη. αν χρειαστεί μηδενισμός θα το κάνω, αλλά νομίζω πως άμεσα δεν χρειάζεται

τη ¨ζημιά¨ την κάνει το triangle

Link to comment
Share on other sites

1000%, σε μένα με την ίδια ROM βγάζει official. δεν έχω λόγο να βάλω τώρα triangle, όταν το είχα βάλει δεν δεχόταν με τπτ αναβάθμιση OTA γιατί έλεγε προσαρμοσμένη. αν χρειαστεί μηδενισμός θα το κάνω, αλλά νομίζω πως άμεσα δεν χρειάζεται

τη ¨ζημιά¨ την κάνει το triangle

 

Τωρα ετσι οπως το εχεις οταν ερθει αναβαθμισει ota η απο kies θα στην κανει κανονικα ;εχω την απορια γιατι δεν αλαξαμε το csc και ετσι παραμενη ελληνικο αρα οταν ερθει ελληνικη αναβαθμισει θα σου κανει η γερμανικη;

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ετσι οπως το εχεις οταν ερθει αναβαθμισει ota η απο kies θα στην κανει κανονικα ;εχω την απορια γιατι δεν αλαξαμε το csc και ετσι παραμενη ελληνικο αρα οταν ερθει ελληνικη αναβαθμισει θα σου κανει η γερμανικη;

 

Τιποτα δεν θα σου κανει αν δεν εχεις ΚΑΙ το σωστο csc.Η ΟΤΑ αναβαθμιση και η kies ειναι συνδυασμος διαφορων πραγματων.Ακομα και αν στη κατεβασει το πιο πιθανο ειναι να κανει fail στο recovery

 

Αποψη μου,μην ασχολεισαι με csc και binary counter (μονο χτυπα ξυλο αν πας για service)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν θα σου κανει αν δεν εχεις ΚΑΙ το σωστο csc.Η ΟΤΑ αναβαθμιση και η kies ειναι συνδυασμος διαφορων πραγματων.Ακομα και αν στη κατεβασει το πιο πιθανο ειναι να κανει fail στο recovery

 

Αποψη μου,μην ασχολεισαι με csc και binary counter (μονο χτυπα ξυλο αν πας για service)

να βαλεις το σωστο csc γινετε ομως σε αυτην τωρα?

παντος εχει δικιο καλητερα να το κανεις οταν και αμα χρειαστείς σερβις.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

να βαλεις το σωστο csc γινετε ομως σε αυτην τωρα?

παντος εχει δικιο καλητερα να το κανεις οταν και αμα χρειαστείς σερβις.

 

Με εφαρμογη οχι,δεν γινεται...ακομα (θελω να ελπιζω)

Στη περιπτωση μου,αν διαβασεις το factory reset δεν με βοηθησε να αλλαξω csc(δεν καταλαβαινω γιατι)

Χρειαστηκε να παω στη γαλλικη ΜDN,να αλλαξω csc σε DBT και μετα να βαλω τη τελευταια γερμανικη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Με εφαρμογη οχι,δεν γινεται...ακομα (θελω να ελπιζω)

Στη περιπτωση μου,αν διαβασεις το factory reset δεν με βοηθησε να αλλαξω csc(δεν καταλαβαινω γιατι)

Χρειαστηκε να παω στη γαλλικη ΜDN,να αλλαξω csc σε DBT και μετα να βαλω τη τελευταια γερμανικη

το DBT η MDN το γραφεις οταν πας να φλασαρης στο odin η δεν ειναι τοσο απλο ?και πως μπορω να δω τωρα την CSC εχω?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια με την αναβαθμιση εχετε παρατηρησει πως οταν βλεπουμε μια φωτογραφια δεν εχει πλεον τηβ επιλογη διαγραφης πανω δεξια?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει ξαναειπωθει... Οταν εχεις τη γλωσσα ελληνικα δεν στο βγαζει. Αν βαλεις αγγλικα ας πουμε το βγαζει.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...