Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιος να κανει εναν απλο οδηγο που να μπορουμε εμεις με τα ελληνικα να τα κανουμε παραδειγμα γερμανικα ετσι ωστε να περνουμε πιο γρηγορα τις αναβαθμισεις;οχι τιποτα τρελο απλος να αλλαξουμε την χωρα csc του τηλ.και εναν οδηγο για να το κανεις μετα οπως ηταν σε περιπτωση που χρειαστουμε εγγυηση.εκτος και αν εχει κατι καπου και δεν το ειδα .στην πρωτη σελιδα εχει για αλλαγη firmware απο οτι καταλαβα.ευχαριστω!:)

 

αν το έχω και εγώ καταλάβει καλά......

με την odin του αλλάζεις τα φώτα.......το κάνει ότι και από όπου θες

και όταν έρθει η ώρα να πας για service, ο απλός και εύκολος τρόπος να το κάνεις όπως ήταν όταν το πήρες είναι να βάλεις ROM ελληνική (εδώ δεν ξέρω αν μπορούν από samsung να δούν τι αλχημείες και αλλαγές έχεισ κάνει πριν τους το πας-θεωρώ ότι μα flash ελληνικής rom και επαναφορά εργοστασιακών γίνεται του "κουτιού")

ας το διευκρινίσει κάποιος "γνώστης" παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα,

 

έχω τη γερμανική έκδοση από τη "μαμά". Συνδέομαι στο Kies μου βγάζει ότι έχω αναβάθμιση, πατάω να κατέβει, φαίνεται να κατεβαίνει στο Kies και μόλις τελειώσει το donwload στο Kies κλείνει το Kies μόνο του και σταματάει.

 

Τι κάνω λάθος; ή τι δεν κάνω σωστά; τι παραλείπω;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

αν το έχω και εγώ καταλάβει καλά......

με την odin του αλλάζεις τα φώτα.......το κάνει ότι και από όπου θες

και όταν έρθει η ώρα να πας για service, ο απλός και εύκολος τρόπος να το κάνεις όπως ήταν όταν το πήρες είναι να βάλεις ROM ελληνική (εδώ δεν ξέρω αν μπορούν από samsung να δούν τι αλχημείες και αλλαγές έχεισ κάνει πριν τους το πας-θεωρώ ότι μα flash ελληνικής rom και επαναφορά εργοστασιακών γίνεται του "κουτιού")

ας το διευκρινίσει κάποιος "γνώστης" παρακαλώ

 

σε ευχαριστω argic.και γω ετσι νομιζω ειχα παλια το s3 και το ειχα κανει ροοτ με το odin .απλος το φοβαμε λιγο αυτο:p

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι και να το κανεις απο πανω την ελληνικη ας πουμε flash θα φαινεται ο counter οτι θα εχει νουμερο. Αρα παλι δεν εχει εγγυηση αν ο αλλος θελει να σε βγαλει εκτος. Αρα ο μονος τροπος ειναι να βαλεις νομιζω official rooted rom να μηδενισεις το counter και μετα wipe...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι και να το κανεις απο πανω την ελληνικη ας πουμε flash θα φαινεται ο counter οτι θα εχει νουμερο. Αρα παλι δεν εχει εγγυηση αν ο αλλος θελει να σε βγαλει εκτος. Αρα ο μονος τροπος ειναι να βαλεις νομιζω official rooted rom να μηδενισεις το counter και μετα wipe...

 

σωστό και αυτο στο s3 ειχα κανει μονο ροοτ και μετα το εκανα oficial οταν το εδωσα.τωρα θελω να το κανω μονο γερμανικο χωρις ρουτ απλος για να περνουμε πιο γρηγορα αναβαθμισεις.αρα θελει να το κανεις ροοτ πριν το ξανακανεις ελληνικο για να μηδενισεις το κοντερ?

 

οσες φορες πηγα να κατεβασω τη γερμανικη απο εδω http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9505 στο τελος με πετουσε .τωρα που το ξαναεβαλα να κατεβαίνει κατεβαίνει σαν χελονα!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εγω ετσι οπως τα εχω δει ετσι νομιζω...Ας πει και αλλος ομως γιατι εγω το ειχα κανει αυτο τις πρωτες μερες με τις πρωτες εκδοσεις λογισμικου και triangle away 2.9...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι και να το κανεις απο πανω την ελληνικη ας πουμε flash θα φαινεται ο counter οτι θα εχει νουμερο. Αρα παλι δεν εχει εγγυηση αν ο αλλος θελει να σε βγαλει εκτος. Αρα ο μονος τροπος ειναι να βαλεις νομιζω official rooted rom να μηδενισεις το counter και μετα wipe...

 

σαν να έχεις δίκιο.....

Link to comment
Share on other sites

εχω ζαλιστει και εχω καταμπερδευτει με τοσα που διαβαζω απο τοτε που βγηκε αυτη η γερμανικη ρομ η αλλιως μερκελ ρομ ! λοιπον εχουμε π.χ τηλεφωνο γαλλιας, την περναμε τμεσα την γερμανικη, μεδενιζουμε εκεινο που μηδενιζουμε ! μετα π.χ ειναι σαν να εχω ενα κινητο γερμανιας? θα περνω αναβαθμισεις μεσω οτα η kies η θα πρεπει μονο με odin ? υ.γ αντε να βγει για ολες τις χωρες η αναβαθμιση να ησυχασει ο κοσμακης!
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

εχω ζαλιστει και εχω καταμπερδευτει με τοσα που διαβαζω απο τοτε που βγηκε αυτη η γερμανικη ρομ η αλλιως μερκελ ρομ ! λοιπον εχουμε π.χ τηλεφωνο γαλλιας, την περναμε τμεσα την γερμανικη, μεδενιζουμε εκεινο που μηδενιζουμε ! μετα π.χ ειναι σαν να εχω ενα κινητο γερμανιας? θα περνω αναβαθμισεις μεσω οτα η kies η θα πρεπει μονο με odin ? υ.γ αντε να βγει για ολες τις χωρες η αναβαθμιση να ησυχασει ο κοσμακης!

 

αναβαθμίσεις OTA δεν θα παίρνεις αν το σκαλίσεις.......και λέει προσαρμοσμένη έκδοση, αν το αφήσεις με γερμανική ROM θα παίρνεις ΟΤΑ.

τα γερμανικά σκουπίδια που εγκαταστάθηκαν δεν βλέπω να τα σχολίασε κανείς!!!!!! (taxi, bild.....και άλλες 3-4 που έφυγαν νύχτα....)

Αυτό που μου άρεσε είναι στην κάμερα πλέον με ένα πάτημα κουμπιού βγαίνουν ΟΛΕΣ οι δυνατότητες λήψης και δεν χρειάζεται scroll μέχρι να βρεις την HDR!!!!

Link to comment
Share on other sites

ωραια αρα περναω μονο την επισημη γερμανικη ρομ και θα εχω OTA ! και δεν χρειαζεται να κανω κατι αλλο !
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση βρει παιδιά να περάσουμε την αναβάθμιση και εμείς που έχουμε τα μαμίσια γερμανική βερζιόν :(

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση βρει παιδιά να περάσουμε την αναβάθμιση και εμείς που έχουμε τα μαμίσια γερμανική βερζιόν :(

 

odin. σίγουρη λύση, ειδικά για σένα με γερμανικό τηλ.

Link to comment
Share on other sites

εχεις γερμανικο τηλεφωνο και δεν μπορεις να περασεις την νεα εκδοση ? πως γινεται παλι αυτο ? εμ γερμανικο εμ δεν μπορεις να κανεις αναβαθμιση ?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

http://www.androidfilehost.com/?fid=22979706399755001

Ο μηδενισμός γίνεται μετά απο ολη την διαδικασία .

εισαι ευχαριστημενος με αυτην την ρομ?

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε τελικά με Odin. Δεν έκανα factory reset μετά την αναβάθμιση. Παρόλα αυτά το τηλέφωνο ξεκίνησε κανονικά. Όλα φαίνονται εντάξει. Έχω κανένα λόγο να κάνω factory reset; τι λέτε; Edited by gnikolai
προσθήκη

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου άρεσε είναι στην κάμερα πλέον με ένα πάτημα κουμπιού βγαίνουν ΟΛΕΣ οι δυνατότητες λήψης και δεν χρειάζεται scroll μέχρι να βρεις την HDR!!!!
Αυτό υπήρχε και πριν. Δεν είναι νέα προσθήκη.
Link to comment
Share on other sites

εχω ουγγρικη,και θελω να περασω την γερμανικη...μετα αν εχω προβληματα με την συσκευη και περασω παλι την ουγγρικη...θα εχω εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να κατεβάσετε την ενημέρωση και από εδώ

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9505

 

πιο απο τα 2 κατεβαζουμε αυτο που λεει stock firmware η το αλλο που λεει kernel ?

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

πιο απο τα 2 κατεβαζουμε αυτο που λεει stock firmware η το αλλο που λεει kernel ?
Φυσικά το stock firmware, το λέει και ο τίτλος του :O
Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να θελει 4 ωρες για να κατεβει η γερμανικη ρομ ? σαν πολλες ωρες μου φαινονται !
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

εχω ουγγρικη,και θελω να περασω την γερμανικη...μετα αν εχω προβληματα με την συσκευη και περασω παλι την ουγγρικη...θα εχω εγγυηση?

 

 

 

 

Οταν περασεις την ουγγρικη και το csc του τηλεφωνου σου ταυτιζεται με το ουγγρικο csc,ναι θα εχεις εγγυηση (χωρις root,custom rom,binary counter εννοειται)

 

 

ειναι δυνατον να θελει 4 ωρες για να κατεβει η γερμανικη ρομ ? σαν πολλες ωρες μου φαινονται !

 

 

Αναλογα με ποσο κατεβαζεις.

1.6gb ειναι αυτο :banghead:

 

 

 

 

Μπορει καποιος να κοιταξει σε αυτη την rom αν ξεκλειδωνει το developer option ?

 

Αν τη σεταρεις απο την αρχη το developer options δεν εμφανιζεται.Αν τη κανεις update θα στο εμφανιζει κανονικα το developer options

Ααα και δεν ειναι κλειδωμενο το developer options Απλα κρυμμενο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που την εχει ανεβασει καπου αλλου εκτος απο το hotfile γιατι το διεκοψα και οταν παω να το κατεβασω μου λεει πως πρεπει να περιμενω 45 λεπτα. αν το εχει καποιος....
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...