Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με διπλη ταινια ασφαλειας εννοει μαλλον..

Εγω να ρωτησω παλι κατι αλλο...εχω ενα Samsung S4 Ελληνικο και ενα note 8 επισης Ελληνικο.

Εβαλα το προγραμματακι που αναφερθηκε παραπανω το phone info και μου εβγαλε οτι και τα δυο ειναι made Vietnam.

Το εβαλε και ρνας φιλος στο δικο του note 8 επισης Ελληνικο και του εγραψε και αυτουνου Vietnam.

Λεμε τωρα οτι οι Ελληνικες κατα κορο ειναι απο εκει..Οι Ευρωπαικες συσκευες τι προελευσης ειναι;

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα σφραγισμένα έχουν πάνω τα αυτοκόλλητα.από την μια μεριά του κουτιού το αυτοκόλλητο με το imei και από την άλλη ένα άλλο αυτοκόλλητο.

το πρώτο galaxy s4 που είχα πάρει είχε μόνο τα αυτοκόλλητα το δεύτερο είχε και ζελατίνα απέξω.για να τα ανοίξουν πρέπει να σκίσουν τα αυτοκόλλητα.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

τα σφραγισμένα έχουν πάνω τα αυτοκόλλητα.από την μια μεριά του κουτιού το αυτοκόλλητο με το imei και από την άλλη ένα άλλο αυτοκόλλητο.

το πρώτο galaxy s4 που είχα πάρει είχε μόνο τα αυτοκόλλητα το δεύτερο είχε και ζελατίνα απέξω.για να τα ανοίξουν πρέπει να σκίσουν τα αυτοκόλλητα.

 

Εχω την εντυπωση οτι αυτη τη ζελατινα εξωτερικα(χωρις να ειμαι σιγουρος ...αλλα απο οτι εχω ακουση μονο) την βαζουν τα μαγαζια και οχι τα εργοστασιακα.

Link to comment
Share on other sites

5 αγόρασα πριν 2 μήνες από 2 διαφορετικά μαγαζιά και τα 4 ήρθαν ανοιγμένα,

Πες μας και τα μαγαζια να ξερουμε και εμεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά. Κρατοντας πατημένο το μεσαίο κουμπί μπορούμε και κλείνουμε τις εφαρμογές . Η ερώτηση είναι : γίνεται με κάποια συντόμευση για να μην ταλαιπωρω το μεσαιο πληκτρο ;

 

Φώτη ένας τρόπος είναι με gestures αν χρησιμοποιείς nova launcher π.χ.

Άλλος είναι η παρακάτω εφαρμογή

Δείτε το "Recent Apps Quick Button"

https://play.google.com/store/apps/details?id=factory.widgets.recentapps

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και τα μαγαζια να ξερουμε και εμεις.

 

Γι αυτους που ρωτουσαν για τα κουτια , όχι δεν ήταν με διπλή ταινία.

Δεν είχαν ουτε ένα ιχνος παραβίασεις , πόσο δυσκολο ειναι να βάλεις ένα άλλο αυτοκολλητο?

Ενα απο τα μαγάζια ειναι απο τα μεγαλύτερα στο skroutz , αλλα το θέμα ειναι οτι το ολο πραγμα δεν το κανουν τα μαγαζια στην Ελλαδα , αλλα οι εισαγωγεις απο του οποιους αγοράζουν , οι οποιοι ειναι 2 βασικοι για όλα τα μαγαζια στο Skroutz ένας Γερμανος και ένας Αγγλος , Απο αυτους ξεκιναει το όλο θέμα , το μαγάζι που το παιρνει έδω δεν γνωριζει τιποτα , παιρνει και αυτος το κουτι σφραγισμένο κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Γιάννη γνωρίζεις αν έχει battery drain αυτό?

Δε ρωτάω για μένα καθώς εγώ πάντα χρησιμοποιώ τα gestures του nova αλλά ίσως να το προτείνω σε φίλους που δε λένε να φύγουν απ' το TW.

Το άλλο παραπάνω που πρότεινα στο Φώτη δεν έχει εγγυημένα drain καθώς το έχω δοκιμάσει(Όσο άντεξα το TW):)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά. Κρατοντας πατημένο το μεσαίο κουμπί μπορούμε και κλείνουμε τις εφαρμογές . Η ερώτηση είναι : γίνεται με κάποια συντόμευση για να μην ταλαιπωρω το μεσαιο πληκτρο ;

 

Για μένα δεν χρειάζεται να τις κλείνεις τις εφαρμογές. Αν παρατηρήσεις, ακόμα κι αν τις κλείσεις, οι μισές απο αυτές ανοίγουν ξανά δουλεύοντας στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ακόμα κι αν τις κλείσεις, οι μισές απο αυτές ανοίγουν ξανά δουλεύοντας στο παρασκήνιο.

 

...αξίζει όμως για τις άλλες μισές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...αξίζει όμως για τις άλλες μισές.

 

Το κυριότερο πλεονέκτημα αυτής της εφαρμογής είναι ότι δουλεύει ακόμα και όταν είσαι μέσα σε κάποια εφαρμογή.

Στον Nova για να χρησιμοποιησεις τα gestures πρέπει να βγεις απο την εφαρμογή και να πας σε κάποια οθόνη.

Το ίδιο και η εφαρμογή που προτείνει ο Μάνος. Συνεπώς το Swipe to home button, είναι πολύ πιο χρήσιμο.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

...αξίζει όμως για τις άλλες μισές.

 

Δεν είναι όμως ζωτικής σημασίας για να δουλέψει απροβλημάτιστα η συσκευή. Δεν το χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Το κυριότερο πλεονέκτημα αυτής της εφαρμογής είναι ότι δουλεύει ακόμα και όταν είσαι μέσα σε κάποια εφαρμογή.

Στον Nova για να χρησιμοποιησεις τα gestures πρέπει να βγεις απο την εφαρμογή και να πας σε κάποια οθόνη.

Το ίδιο και η εφαρμογή που προτείνει ο Μάνος. Συνεπώς το Swipe to home button, είναι πολύ πιο χρήσιμο.

 

Συφωνω απολυτος μαζι σου δουλευει τελεια μαζι με τον nova που εχω και οταν εισαι στις οθονες του συνεργαζεται αψογα και οταν εισαι σε καποια εφαρμογη φυσικα:up:

 

Υπάρχει δυνατότητα να δουλέψει η εφαρμογή και οταν είναι κλειδωμενη η οθόνη; για να μην πατάμε συνέχεια τα φυσικά πλήκτρα.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να δουλέψει η εφαρμογή και οταν είναι κλειδωμενη η οθόνη; για να μην πατάμε συνέχεια τα φυσικά πλήκτρα.

Δεν γίνεται ,χρειάζεσαι κάποιον kernel που να υποστηρίζει κατι τετοιο ή κάποια εφαρμογή που να ενεργοποιεί τον proximity sensor

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται ,χρειάζεσαι κάποιον kernel που να υποστηρίζει κατι τετοιο ή κάποια εφαρμογή που να ενεργοποιεί τον proximity sensor

 

Ξέρεις καμιά που να μην χρειάζεται root.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις καμιά που να μην χρειάζεται root.

 

Υπάρχουν αρκετές αλλά δεν τις θυμάμαι αυτήν την στιγμή ,δες το Tap Tap App ( Screen On-Off ) που μου έρχεται στο μυαλό .

Επίσης είναι καλύτερα να ρωτήσεις στο Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές ώστε να μην βγαίνουμε off topic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετές αλλά δεν τις θυμάμαι αυτήν την στιγμή ,δες το Tap Tap App ( Screen On-Off ) που μου έρχεται στο μυαλό .

Επίσης είναι καλύτερα να ρωτήσεις στο Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές ώστε να μην βγαίνουμε off topic .

 

Που βρίσκεται αυτός ο σενσορας στο κινητό μας,ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς το S4 του από το Galaxystore; Ρωτάω για να μάθω αν οι συσκευές είναι Γερμανικές, Γαλλικές ή άλλων χωρών;

Εγώ αγόρασα από εκεί, αρχές Νοέμβρη.

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/819/qf4c.jpg

 

Γαλλικό

Edited by kourou13
Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς το Swipe to home button, είναι πολύ πιο χρήσιμο.

 

Κώστα εσύ που την έχεις χρησιμοποιήσει βλέπεις καθόλου drain?

Θα τη βαλω στο note3 αλλά μέχρι να κάνω τις δοκιμές ρωτάω από περιέργεια

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Η 4.4 θα καταναλωνει περισσοτερη μνημη ram από την υπαρχουσα 4.3 ????

 

Η προφήτης από το Matrix είπε να ρωτήσουμε τον Neo γιατί αυτός την έχει πάρει μόνο και μόνος αυτός ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Η προφήτης από το Matrix είπε να ρωτήσουμε τον Neo γιατί αυτός την έχει πάρει μόνο και μόνος αυτός ξέρει...

 

Ωπα!!!! Κι αλλος ματριξομανης!!!!!!!!!

Φορουσε το 8110, kitkat?? ??:p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η προφήτης από το Matrix είπε να ρωτήσουμε τον Neo γιατί αυτός την έχει πάρει μόνο και μόνος αυτός ξέρει...

 

που ξέρεις....ίσως να είναι ψευδαίσθηση και η kit kat.....

Link to comment
Share on other sites

Ωπα!!!! Κι αλλος ματριξομανης!!!!!!!!!

Φορουσε το 8110, kitkat?? ??:p

 

Ναι φορουσε. You've been living in a dream world fanatikos! :p

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...