Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην χαίρεσαι και πολύ. Αν διαβάζω καλά δεν μιλάει μόνο για S4 αλλά γενικά για όλες τις Samsung συσκευές που θα πάρουν 4.4! Αυτό δε σημαίνει ότι έχει ξεκινήσει η διάθεση 4.4 για το S4 και το αυτό το επιβεβαιώνει στο τέλος

 

Availability varies by carrier and product, with updates beginning today and continuing throughout the coming months."

 

Δηλαδή ούτε για ποιο θα ξεκινήσει λέει αλλά και ούτε πότε θα αρχίσει για κάθε μοντέλο. Εδώ έχει και το S3 μέσα, λες να το πάρουν ταυτόχρονα? Αμφιβάλω!!! Μια τρύπα στο νερό αυτό το ποστ. Έτσι και αλλιώς το ξέραμε λίγο πολύ.

Εγώ λέω να αράξετε γιατί δεν νομίζω να έρθει η στιγμή για το S4 πρίν την επίσημη του S5 με το νέο TouchWiz

 

Εβαλα λάθος άρθρο ρε συ :p . Σύμφωνα με φήμες στην Αμερική θα ξεκινήσει απο σήμερα, τη μέρα που ξημερώνει δηλάδη. Θα φανεί σε λιγες ώρες αν ισχύει ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εβαλα λάθος άρθρο ρε συ :p . Σύμφωνα με φήμες στην Αμερική θα ξεκινήσει απο σήμερα, τη μέρα που ξημερώνει δηλάδη. Θα φανεί σε λιγες ώρες αν ισχύει ή οχι.

 

Μακάρι να ισχύει και να την έχουμε όσο πιο γρήγορα στις custom αν και δυστυχώς για μένα ο friedrich420 πήρε μία απόφαση που δεν μου αφήνει επιλογή άλλη από τον να περάσω νεό bootloader και να ανεβάσω τον knox, αφού δεν θα βγάλει ξανά rom για παλιό bootloader.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,μολις παρελαβα απο Birdphone to s4,ολα καλα,το κουτι απολυτως σφραγισμενο με τις ταινιες ασφαλειας,γερμανικο,αλλα οταν ανοιξα το κουτι,η συσκευη γυρω γυρω κ πισω ειχε κανονικα τα αυτοκολλητα,μονο η οθονη αντι να εχει το μαυρο αυτοκολλητο ειχε μια κανονικη μεβρανη που αθρωπινο χερι δεν τι βαζει με τπτ τοσο καλα με ακριβεια.αναροτηθηκα γιατι δεν ειχε το μαυρο αυτοκολλητο,κατα τα αλλα ειναι αψογη.
Link to comment
Share on other sites

Ποιό μαύρο αυτοκόλλητο? Δεν έχω πάρει ποτέ κινητό με μαύρο αυτοκόλλητο. Όλα μεβράνη/ζελατινούλα κολλημένη είχαν απλά σε μερικά είχε και γράμματα που φαίνονταν σαν να τα απεικονίζει η οθόνη.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειμαι offtopic,θελω μονο αν μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να δω απο που ειναι το κινητο μου,ωστε να του περασω το καταλληλο firmware.Δοκιμασα με τα δυο kies αλλα με κανενα απο τα δυο δεν τα καταφερα.Υπαρχει αλλος τροπος;

 

Παρε τηλέφωνο στην samsung hellas ή δοκίμασε με το Phone INFO (Samsung) απο το play .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ποιό μαύρο αυτοκόλλητο? Δεν έχω πάρει ποτέ κινητό με μαύρο αυτοκόλλητο. Όλα μεβράνη/ζελατινούλα κολλημένη είχαν απλά σε μερικά είχε και γράμματα που φαίνονταν σαν να τα απεικονίζει η οθόνη.

 

εννοω την μαυρη μεβρανη,εμενα ειχε ζελατινουλα αντι την μαυρη μεβρανη.αλλα ηταν ανοιχτο κ ειναι αψογο.

Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλέφωνο στην samsung hellas ή δοκίμασε με το Phone INFO (Samsung) απο το play .

 

Ευχαριστω πολυ.Με το Phoneinfo βρηκα αυτο που εψαχνα.

Πηγα να κανω μεσω οντιν αλλαγη στο stock firmware και μου βγαζει firmware upgrade encountered an issue. please select recovery mode in kies & try again.Ποιο kies πρεπει να χρησιμοποιησω?Το 2.6 η το 3?

Καποια λυση εχει καποιος να προτεινει?

Edited by gfilip
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.Με το Phoneinfo βρηκα αυτο που εψαχνα.

Πηγα να κανω μεσω οντιν αλλαγη στο stock firmware και μου βγαζει firmware upgrade encountered an issue. please select recovery mode in kies & try again.Ποιο kies πρεπει να χρησιμοποιησω?Το 2.6 η το 3?

Καποια λυση εχει καποιος να προτεινει?

 

Μήπως προσπαθείς να πας από 4.3 σε 4.2.2? Γιατί αυτό δεν γίνεται. Επίσης δοκίμασε να συνδέσεις το τηλέφωνο στις πίσω θύρες USB του υπολογιστή γιατί οι μπροστινές έχουν συνήθως πρόβλημα με το voltage και σκαλώνει το Odin.

Αν φοράει την 4.3 το κινητό τότε το Kies 3, αν φοράει 4.2.2 τότε το Kies 2.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο.Απο 4.3 ηθελα να βαλω 4.2.2.Στο κιες 3 μου βγαζει οτι δεν υποστηριζεται η συσκευη.

 

Ε πέρνα αυτή που θες με Odin. Αλλά αφού είσαι ήδη στην 4.3 μόνο προς τα πάνω μπορείς να πας. Οπότε δες αν υπάρχει νεότερη 4.3 από αυτήν που φοράς ή περίμενε την 4.4 όπως όλοι!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,σχετικα με το μαυρο χρωμα backround.Οταν μπαινω στο φακελο ΜΗΝΥΜΑΤΑ,κ σε σκοταδι διακρινω οτι το μαυρο χρωμα μεσα στην οθονη δεν ειναι καταμαυρο κατω χαμηλα,κανει σαν μια περιεργη οχρα πρασινη.σαν παχνη,ειναι λογικο?τσεκαρα μαυρες ταπετσαριες κ φενετε μια χαρα το μαυρο,μονο μεσα στο μενου κ σε συγκεκριμενες λειτουργιες βλεπεις αυτην την αχνα στο μαυρο κατω κατω.δυστηχως δεν φενετε απο την φωτο.ειναι τρομερα διακριτικο κ σε σκοταδι. Edited by giorgossam
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,σχετικα με το μαυρο χρωμα backround.Οταν μπαινω στο φακελο ΜΗΝΥΜΑΤΑ,κ σε σκοταδι διακρινω οτι το μαυρο χρωμα μεσα στην οθονη δεν ειναι καταμαυρο κατω χαμηλα,κανει σαν μια περιεργη οχρα πρασινη.σαν παχνη,ειναι λογικο?τσεκαρα μαυρες ταπετσαριες κ φενετε μια χαρα το μαυρο,μονο μεσα στο μενου κ σε συγκεκριμενες λειτουργιες βλεπεις αυτην την αχνα στο μαυρο κατω κατω.δυστηχως δεν φενετε απο την φωτο.ειναι τρομερα διακριτικο κ σε σκοταδι.

 

Μην τρελαίνεσαι και μην ψάχνεις να βρεις προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν :) Απολαυσε τη συσκευή σου

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεσαι και μην ψάχνεις να βρεις προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν :) Απολαυσε τη συσκευή σου

βρε δικιο εχεις,απλα επειδη ειναι ολοκαινουργιο κ δεν γνωριζω κ πολλα,λογικα δεν ειναι κατι,το ξεχωριζω μονο σε μερικες λειτουργειες μεσα απο το μενου που εχουν μαυρο απο πισω,πχ οταν κατεβαζω την notification bar το μαυρο φενεται μια χαρα,ενω αμα μπαινω στην εφαρμογη ΡΟΛΟΙ,εκει βλεπω σε απολυτο σκοταδι αυτην την αχνα απο την μεση κ κατω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,σχετικα με το μαυρο χρωμα backround.Οταν μπαινω στο φακελο ΜΗΝΥΜΑΤΑ,κ σε σκοταδι διακρινω οτι το μαυρο χρωμα μεσα στην οθονη δεν ειναι καταμαυρο κατω χαμηλα,κανει σαν μια περιεργη οχρα πρασινη.σαν παχνη,ειναι λογικο?τσεκαρα μαυρες ταπετσαριες κ φενετε μια χαρα το μαυρο,μονο μεσα στο μενου κ σε συγκεκριμενες λειτουργιες βλεπεις αυτην την αχνα στο μαυρο κατω κατω.δυστηχως δεν φενετε απο την φωτο.ειναι τρομερα διακριτικο κ σε σκοταδι.

 

Μην τρελαίνεσαι και μην ψάχνεις να βρεις προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν :) Απολαυσε τη συσκευή σου

 

για την όχρα πράσινη θα έλεγα να το κοιτάξει λίγο. Πολλές συσκευές στο εξωτερικό είχαν θέμα με την οθόνη και έγινε αλλαγή λόγω αυτού του tint. Κατέβασε το LCD Test από play store και βάλε διάφορα χρώματα να δείς καθώς και total black.

 

* Όσο για την ζελατίνα μεμβράνη συνεχίζω να μην καταλαβαίνω που κολλάς. Εμένα κανένα κινητό δεν είχε μάυρη μεμβράνη αλλά διάφανη αυτοκόλλητη ζελατίνα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

για την όχρα πράσινη θα έλεγα να το κοιτάξει λίγο. Πολλές συσκευές στο εξωτερικό είχαν θέμα με την οθόνη και έγινε αλλαγή λόγω αυτού του tint. Κατέβασε το LCD Test από play store και βάλε διάφορα χρώματα να δείς καθώς και total black.

 

* Όσο για την ζελατίνα μεμβράνη συνεχίζω να μην καταλαβαίνω που κολλάς. Εμένα κανένα κινητό δεν είχε μάυρη μεμβράνη αλλά διάφανη αυτοκόλλητη ζελατίνα

 

εβαλα total black και φενεται μια χαρα.μονο σε λειτουργιες μεσα απο το μενου το εμφανιζει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έπεσα μέσα, ξεκίνησε η διάθεση σε αμερική της kitkat. Πλησιάζει και για τα δικά μας.

 

sammobile δεν έχει τίποτα πάντως

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω

 

Για να δούμε αν και όλα αυτά δεν μου δίνουν ελπίδες μιας και κανένα δεν είναι 9500/9505 αλλά τα μοντέλα της sprint που ίσως έχουν τελείως διαφορετικό ρυθμό

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε αν και όλα αυτά δεν μου δίνουν ελπίδες μιας και κανένα δεν είναι 9500/9505 αλλά τα μοντέλα της sprint που ίσως έχουν τελείως διαφορετικό ρυθμό

 

Μέχρι στιγμής πρώτα βλέπω τα updates στη συγκεκριμένη σελίδα και μετά αναβαίνει σε blogs. Το sammobile θα το βγάλει όπου να ναι πιστεύω, να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς το S4 του από το Galaxystore; Ρωτάω για να μάθω αν οι συσκευές είναι Γερμανικές, Γαλλικές ή άλλων χωρών;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή από το skroutz γιατί πάνω από τα μισά μαγαζιά αγοράζουν branded Τηλέφωνα ευρωπαϊκών χωρών και τα κάνουν debranded. 5 αγόρασα πριν 2 μήνες από 2 διαφορετικά μαγαζιά και τα 4 ήρθαν ανοιγμένα, σφραγισμένα μεν αλλά στο πρώτο άνοιγμα άνοιξαν κανονικά χωρίς να μου βγάλει τον οδηγό εγκατάστασης του κινητού
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα.

 

Κάθε φορά που κάνω κάποιο wipe και ενώ επανέρχονται τα τηλέφωνα όλα μια χαρά από το gmail, οι φώτος που έχω αντιστοιχίσει στις επαφές άλλες επαναφέρονται όπως και πριν (μεγάλες και full ανάλυση) και άλλες μικρές και με χάλια ανάλυση.

 

Τι φταίει γι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή από το skroutz γιατί πάνω από τα μισά μαγαζιά αγοράζουν branded Τηλέφωνα ευρωπαϊκών χωρών και τα κάνουν debranded. 5 αγόρασα πριν 2 μήνες από 2 διαφορετικά μαγαζιά και τα 4 ήρθαν ανοιγμένα, σφραγισμένα μεν αλλά στο πρώτο άνοιγμα άνοιξαν κανονικά χωρίς να μου βγάλει τον οδηγό εγκατάστασης του κινητού

 

πως ήταν σφραγισμένα ενώ ήταν ανοιγμένα?

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...