Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω ένα θέμα.

 

Κάθε φορά που κάνω κάποιο wipe και ενώ επανέρχονται τα τηλέφωνα όλα μια χαρά από το gmail, οι φώτος που έχω αντιστοιχίσει στις επαφές άλλες επαναφέρονται όπως και πριν (μεγάλες και full ανάλυση) και άλλες μικρές και με χάλια ανάλυση.

 

Τι φταίει γι αυτό?

 

Καμιά ιδέα????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω μια απορία με το S4 μου i9500 να ρωτήσω ίσος ξέρει κανεις τι φταίει.

είναι όλα stock απείραχτο εντελώς κάτι έπαθε έχει περίπου 2 μήνες και όταν δέχομαι κλίση από κάποιον χτυπάει κανονικά αλλα μου δείχνει την εντάσσει στο τέρμα αριστερά off δηλαδή..την ένταση για τα 'Μέσα'

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εσύ που την έχεις χρησιμοποιήσει βλέπεις καθόλου drain?

Θα τη βαλω στο note3 αλλά μέχρι να κάνω τις δοκιμές ρωτάω από περιέργεια

 

Μάνο δεν εμφανίζεται στο status της μπαταρίας οποτε δεν εχω παρατηρήσει τίποτα. Θα μου πεις δεν εμφανίζεται ούτε το Skype που το έχω 24 ώρες το 24 ενεργοποιημένο. Πιστεύω όμως ότι δεν έχουν σπουδαία κατανάλωση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μάνο δεν εμφανίζεται στο status της μπαταρίας οποτε δεν εχω παρατηρήσει τίποτα. Θα μου πεις δεν εμφανίζεται ούτε το Skype που το έχω 24 ώρες το 24 ενεργοποιημένο. Πιστεύω όμως ότι δεν έχουν σπουδαία κατανάλωση.

 

Την έβαλα και θα τη παρακολουθήσω στο note3.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το kitkat άρχισε να δίνεται στο 9500 octa. Υπάρχει ΟΤΑ για Ρωσια και Ινδίες. Το κατεβάζω και θα το περάσω αύριο.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι η 4.4.2 θα καταναλωνει λιγοτερη απο την 4.3

 

Δεν έχει σημασία η ram. Δεν λειτουργεί έτσι το android παιδιά! Είναι διαφορετικός ο τρόπος. Μην τρελαίνεστε με την ram! 1,78gb είναι υπέρ αρκετή

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία η ram. Δεν λειτουργεί έτσι το android παιδιά! Είναι διαφορετικός ο τρόπος. Μην τρελαίνεστε με την ram! 1,78gb είναι υπέρ αρκετή

 

Και όμως η διαθέσιμη ram στο android ειδικά ποτέ δεν είναι αρκετή, πόσο μάλλον υπέρ αρκετή που λες και εσύ.

Με τη kit Kat θα βελτιωθούν σαφώς τα πράγματα όπως έγιναν με το note3

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και όμως η διαθέσιμη ram στο android ειδικά ποτέ δεν είναι αρκετή, πόσο μάλλον υπέρ αρκετή που λες και εσύ.

Με τη kit Kat θα βελτιωθούν σαφώς τα πράγματα όπως έγιναν με το note3

 

Μάνο στο note 8 δεν καθαρίζω πότε μνήμη και μπορεί να περάσει ενας μήνας χωρίς να το κλείσω. Δεν καταλαβαίνει τίποτα. Όσο ψάχνεσαι με την ram τόσο μειώνεται η ταχύτητα απο τις εφαρμογές που βάζεις για να την κρατάνε χαμηλά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ενω εχω εγκαταστησει το samsung kies 3 δεν βλεπει το κινητο μου?

 

Με το που το συνδεω στην usb του υπολογιστη ψαχνει και εγκαθιστα τι samsung android drivers

 

Edit: το προβλημα λυθηκε απλα επρεπε να εγκαταστησω και τους "Samsung usb drivers for mobile phones ver. 1.5.33.0" αν και μου φαινετε περιεργο μιας και λογικα επρεπε να υπαρχουν μεσα στο samsung kies 3.

Edited by physics
Link to comment
Share on other sites

Μάνο στο note 8 δεν καθαρίζω πότε μνήμη και μπορεί να περάσει ενας μήνας χωρίς να το κλείσω. Δεν καταλαβαίνει τίποτα. Όσο ψάχνεσαι με την ram τόσο μειώνεται η ταχύτητα απο τις εφαρμογές που βάζεις για να την κρατάνε χαμηλά.

 

Ούτε εγώ καθαρίζω στο note3(ούτε στο nexus 5).

Αλλά το θέμα είναι ότι το S4 όταν το είχα εγώ(4.2) είχε θεματάκια.

Είδα και πριν μέρες ενός γνωστού που δεν είχε κάνει update και θυμήθηκα τη χάλια συμπεριφορά του, ειδικά συγκρίνοντας τη με το βούτυρο note3 κιτ κατ που έχω.

Σωστή ρομ και επάρκεια ραμ είναι τα κλειδιά στο android.

Τώρα που πήγε στα 2.7(από 2.3 & κάτι) στο note3 νιώθεις τη συσκευή πιο large και άνετη.

Και σχεδόν ότι φορτώνεις μένει, άσε που όταν ανοίγεις κάτι βαρύ δε νιώθεις ούτε κόμπιασμα, ούτε όταν γυρνάς σε home screen υπάρχει σκαλοπάτι επαναφόρτωσης.

Ακόμα και το μαμά dialer να ανοίξεις που είναι η αχίλλειος πτέρνα μετά από πολλές ώρες δε σκαλώνει, ούτε καν στιγμιαία, όπως συνηθίζεται σε Samsung.

Όλα αυτά είναι τα καλά της περίσσιας Ράμ, καλά τα οποία τα βλέπω στη πράξη καθημερινά.

Ακόμα και το απόλυτα ομαλό nexus 5 μου το νιώθεις αν το αφήσεις και γεμίσει καλά ότι δε θα έλεγε όχι σε παραπάνω ραμ, μιλάω για οριακές καταστάσεις βέβαια αλλά αν δε χρησιμοποιήσεις το dialer για ώρες και του έχεις τρέξει στο μεταξύ όλα βαριά προγράμματα και τα έχεις ΌΛΑ ανοικτά τότε θα δεις ακόμα και αυτό θα πάει να κομπιασει στιγμιαία, καμιά σχέση βεβαίως με τα σκαλώματα που έτρωγε ο μαμά στα S4 όταν το είχα αλλά αμυδρά νιώθεις την επαναφόρτωση.

Ακόμα και τα φημισμένα για το smooth τους(όχι για τη ταχύτητα να το τονίσω) και τη διαχείριση της ραμ wp8 έχουν θέματα.

Στο 1020 που έχω(& έχει 2 giga ram) δε θα δεις επαναφόρτωση η κόλλημα, στο 925(με 1) πριν λίγο καιρό οριακά έβλεπες αλλά σε ένα με 512ram φίλης έχει θέμα έως πανηγύρι όταν τρέχει κάτι χαζό παιχνίδια και στα καπάκια fb και το ένα και άλλο.

Ελπίζω μόνο να σας δώσει τόσο καλή ρομ στα S4 με τη κιτ κατ όπως έδωσε και σε μας με τα note3.

Δε θα είστε τόσο large λόγο μικρότερης ram, αλλά θα έχετε πολύ καλύτερη εμπειρία χρήσης ειδικά απ'το προβληματικό(ακόμα και redraw του TW μου έκανε)S4 με τη 4,2 επαναλαμβάνω.

Κλείνοντας επαναλαμβάνω, αν θες να δουλεύεις τις συσκευές σου και όχι μόνο να πέρνεις τηλέφωνα κ μνμ τα, τότε (εκτός από μια καλογραμμένη ρομ που είναι βασικό) ram και ξερό ψωμί και ξένοιασες!!

Edit:

Και καθάρισμα ποτέ!

Μόνο αν μια εφαρμογή δε θα την ανοίξουμε ξανά για καιρό και αποδεδειγμένα έχει battery drain

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 4.2.2 και με 4.3 δεν είχα ποτέ θέμα. Τόσο με τις στοκ όσο και με τις custom που έχω. Το βούτυρο που λες δεν είναι θέμα της ram. Δηλαδή ο Dialer του TW που είναι ίσως από τους χειρότερους σε θέμα lag είναι λόγω της ram. Μην τρελαθούμε. Εμένα το κινητό δεν έχει πάει ποτέ πάνω από 1,1-1,2GB άρα έχω μισό GB ακόμα ελεύθερο με 100 εγκατεστημένες εφαρμογές!

Η μνήμη είναι υπεραρκετή. Πάντα θες παραπάνω αν εκεί πάει η συζήτηση. Και τα 8GB στο PC είναι αρκετά, τα 16 καλύτερα φυσικά. Εχθρός του καλού το καλύτερο πάντα άλλα είναι διαφορετικο να λέμε ότι το καλό δεν είναι καλό. Ότι βελτιώθηκαν τα πράγματα από 4.2.2 σε 4.3 επίσης είναι δεδομένο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν άτομα πού έχουν περάσει kit kat σε s4 για να μας πουν εντυπώσεις?????και όσο για την ram....όταν σε ένα φορτηγό έχεις ωφέλιμο ένα τόνο και έχεις 500 κιλά να φορτώσεις τότε σου αρκεί....αν τότε έχεις τα ίδια κιλά να φορτώσεις και ψάχνεις να πάρεις μεγαλύτερο φορτηγό....τότε νομίζω κάνεις άστοχες κινήσεις...(γνώμη μου)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 4.2.2 και με 4.3 δεν είχα ποτέ θέμα. Τόσο με τις στοκ όσο και με τις custom που έχω. Το βούτυρο που λες δεν είναι θέμα της ram. Δηλαδή ο Dialer του TW που είναι ίσως από τους χειρότερους σε θέμα lag είναι λόγω της ram. Μην τρελαθούμε. Εμένα το κινητό δεν έχει πάει ποτέ πάνω από 1,1-1,2GB άρα έχω μισό GB ακόμα ελεύθερο με 100 εγκατεστημένες εφαρμογές!

Η μνήμη είναι υπεραρκετή. Πάντα θες παραπάνω αν εκεί πάει η συζήτηση. Και τα 8GB στο PC είναι αρκετά, τα 16 καλύτερα φυσικά. Εχθρός του καλού το καλύτερο πάντα άλλα είναι διαφορετικο να λέμε ότι το καλό δεν είναι καλό. Ότι βελτιώθηκαν τα πράγματα από 4.2.2 σε 4.3 επίσης είναι δεδομένο.

 

Ο dialer είναι λόγο κατ αρχήν της Google k μετά της χάλια γραμμένης εφαρμογής απ'τη Samsung.

Η ram δε το σώζει, βοηθάει όμως όταν κάνεις πολλές δουλειές και έχεις χρόνο να τον ανοίξεις(π.χ. δε μιλάς πολύ στο τηλέφωνο) να μη σου κάνει τη καθυστέρηση ανοίγματος, ούτε το κόμπιασμα.

Τώρα αν έχεις μάθει να ζεις με αυτά ή δεν έχεις δει τα καλύτερα απλά δε τη χρειάζεσαι, σου φτάνει και αυτή που έχει.

Αλλά για να μου πεις ότι με τη 4.2 δεν είχες ποτέ θέμα πάει να πει δε τη χρειάζεσαι.

Απλά να σου πω και εγώ ότι είχα και μάλιστα πολλές φορές καταντούσε σπάσιμο νεύρων να γυρίζω σε home screen μετά από κάποια βαριά εφαρμογή ή με γεμάτη Ράμ και να βλέπω το weather widget να κάνει σκάλωμα ή σε αλλά λόγια να κομπιάζει και πολλές φορές να εξαφανίζετε στιγμιαία τελείως και να ξαναφορτωνει.

Άσε για το στοκ dialer, αλλά ακόμα και με τον ex είχε θέμα πολλές φορές.

Όλα αυτά με.4.2

Με τη 4.4 πιστεύω μιας και έχει καλύτερη διαχείριση δε θα σας τα κάνει αυτά.

Τέλος πάντων γνώμες λέμε,ο καθένας αποφασίζει και αγοράζει ανάλογα με τις ανάγκες του

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ο dialer είναι λόγο κατ αρχήν της Google k μετά της χάλια γραμμένης εφαρμογής απ'τη Samsung.

Η ram δε το σώζει, βοηθάει όμως όταν κάνεις πολλές δουλειές και έχεις χρόνο να τον ανοίξεις(π.χ. δε μιλάς πολύ στο τηλέφωνο) να μη σου κάνει τη καθυστέρηση ανοίγματος, ούτε το κόμπιασμα.

Τώρα αν έχεις μάθει να ζεις με αυτά ή δεν έχεις δει τα καλύτερα απλά δε τη χρειάζεσαι, σου φτάνει και αυτή που έχει.

Αλλά για να μου πεις ότι με τη 4.2 δεν είχες ποτέ θέμα πάει να πει δε τη χρειάζεσαι.

Απλά να σου πω και εγώ ότι είχα και μάλιστα πολλές φορές καταντούσε σπάσιμο νεύρων να γυρίζω σε home screen μετά από κάποια βαριά εφαρμογή ή με γεμάτη Ράμ και να βλέπω το weather widget να κάνει σκάλωμα ή σε αλλά λόγια να κομπιάζει και πολλές φορές να εξαφανίζετε στιγμιαία τελείως και να ξαναφορτωνει.

Άσε για το στοκ dialer, αλλά ακόμα και με τον ex είχε θέμα πολλές φορές.

Όλα αυτά με.4.2

Με τη 4.4 πιστεύω μιας και έχει καλύτερη διαχείριση δε θα σας τα κάνει αυτά.

Τέλος πάντων γνώμες λέμε,ο καθένας αποφασίζει και αγοράζει ανάλογα με τις ανάγκες του

 

Προφανώς και λέμε απλά γνώμες και εμπειρίες μας.

Μην μπερδεύουμε την διαχείρηση με το πόση δείχνει ότι έχει ελεύθερη και πόση πιασμένη όμως καθώς και με το αν είναι αρκετά τα 2GB. Και ουσιαστικά σε αυτό απάντησα στο παιδί πιο πάνω. Κοιτάνε όλοι αν έχω 1,1 ή 1,2 ή 1,5 πιασμένη. Εγώ σε στοκ και με 4.2 και με 4.3 είδα μια διαφορά το πολύ 100MB. Με custom είδα παραπάνω. Κάτω από 1GB η φαινομενικά πιασμένη.

Όμως και η υπολοιπη δεν είναι ακριβώς ελεύθερη. Οπότε για αυτό και είπα στο παιδί ότι δεν υπάρχει λόγος.

Τα 2GB είναι αρκετά. Η διαχείρηση μερικές φορές έχει το θέμα μην αξιοποιώντας αυτό το χώρο σωστά! Άλλο το ένα όμως και άλλο το άλλο. Επίσης η διαχείρηση δεν έχει να κάνει ακριβώς με την κατανάλωση της ram. Με τον τρόπο που παρουσιάζεται στον χρήστη τουλάχιστον μέσα από την μπάρα ελεύθερης/παισμένης.

Εγώ σου λέω ότι και το S5 με 3GB που θα έχει, θα έχει και αυτό θέματα. Μακάρι να βγω ψεύτης! Αλλά δεν το πιστεύω... Είναι ο εσωτερικός τρόπος που λειτουργεί το σύστημα και δεν έχει να κάνει απαραίτητα με το πόσο αφήνει ελεύθερο(που δεν είναι ελέυτερο ουσιαστικά)

Ένα δείγμα αυτού που σου λέω είναι στa Nexus αν δείς, τις δήθεν κλειστές εφαρμογές που έχει σαν backround τις έχει εντάξει στο κομμάτι της "ελεύθερης μνήμης"(γκρίζο μέρος) ενώ μόνο όσες είναι στο προσκήνιο της παρουσιάζει στην "πιασμένη" μνήμη(πράσινο μερος).

Πως γίνεται backround εφαρμογή, δηλαδή τρέχει απλά από πίσω να είναι στην ελεύερη μνήμη. Άρα δεν είναι ελεύθερη ακριβώς η μνήμη.

 

Τέλος πάντων βγαίνουμε πολύ εκτός θέματος!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και λέμε απλά γνώμες και εμπειρίες μας.

Η διαχείρηση μερικές φορές έχει το θέμα μην αξιοποιώντας αυτό το χώρο σωστά! Τέλος πάντων βγαίνουμε πολύ εκτός θέματος!

 

Ετσι ακριβως γιαυτο τα λεω και εγω!

Η διαχειριση στο android ακομα πασχει(παλια περισσοτερο),και ειδικα στις φορτωμενες ρομ(καλη ωρα σα το S4).

Καλη λοιπον η φιλοσοφια και η λειτουργια στα χαρτια αλλα στη πραξη δεν ειναι παντα ετσι!

Και επειδη λογο χομπυ αλλαζω πολυ συχνα συσκευες η ακομα περισσοτερο τυχαινει και εχω 2-3 μαζι τα βλεπω live αυτα που σου λεω.

Κλεινω και εγω λοιπον εδω και ευχομαι η κιτ κατ ρομ που θας σας δωσει να ειναι τοσο καλη οσο στο νοτε γιατι αν δε μου κατσει καλα το S5 καλοβλεπω το S4 black edition για κανονικη συσκευη για εξω τωρα που θα ανοιξει ο καιρος(το νοτε ειναι ειδικη περιπτωση):)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση

Τα μηνύματα που αφορούσαν Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις μετακινήθηκαν στο αντίστοιχο θέμα.

Επίσης για εφαρμογές υπάρχει αποκλειστικά η ενότητα Android. Το παρόν θέμα αφορά μόνο το Galaxy S4.

 

Γενικά προσπαθήστε να μην γράφετε στο πρώτο θέμα που θα βρείτε μπροστά σας. Υπάρχουν συγκεκριμένα θέματα για αυτά που θέλετε να ρωτήσετε ή να σχολιάσετε. Ακόμα περισσότερο για το Galaxy S4 που έχει δική του ενότητα. Δεν νομίζω πως είναι τόσο δύσκολο να εντοπίσετε το σωστό θέμα.

 

Ευχαριστώ.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις φωτογραφιες της καμερας που ειναι αποθηκευμενες στην καρτα μνημης κανω δημιουργια νεου φακελου και μετα τις μεταφερω στον νεο φακελο,ομως αποθηκευονται στην μνημη του κινητου και οχι στην καρτα μνημης.Υπαρχει τροπος να αποθηκευονται κατευθειαν στην καρτα μνημης μετα την μετακινηση απο το αλμπουμ καμερας?
Link to comment
Share on other sites

Απο τις φωτογραφιες της καμερας που ειναι αποθηκευμενες στην καρτα μνημης κανω δημιουργια νεου φακελου και μετα τις μεταφερω στον νεο φακελο,ομως αποθηκευονται στην μνημη του κινητου και οχι στην καρτα μνημης.Υπαρχει τροπος να αποθηκευονται κατευθειαν στην καρτα μνημης μετα την μετακινηση απο το αλμπουμ καμερας?

Δεν νομίζω να εχω καταλάβει τι εννοείς :confused:,αλλά κοίταξες στις ρυθμίσεις της κάμερας για το που θελεις να αποθηκεύονται ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφιες που τραβαω αποθηκευονται στην καρτα μνημης.Μετα θελω καποιες απο αυτες να τις μετακινησω σε καποιον φακελο,πατωντας την επιλογη Δημιουργια αλμπουμ και στη συνεχεια επιλεγω ποιες φωτογραφιες θελω να πανε στο φακελο αυτο,αλλα ο φακελος δημιουργειται στην μνημη του τηλεφωνου,αρα και οι φωτογραφιες μετακινουνται εκει
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφιες που τραβαω αποθηκευονται στην καρτα μνημης.Μετα θελω καποιες απο αυτες να τις μετακινησω σε καποιον φακελο,πατωντας την επιλογη Δημιουργια αλμπουμ και στη συνεχεια επιλεγω ποιες φωτογραφιες θελω να πανε στο φακελο αυτο,αλλα ο φακελος δημιουργειται στην μνημη του τηλεφωνου,αρα και οι φωτογραφιες μετακινουνται εκει

 

μπορείς να δημιουργήσεις φάκελο στην κάρτα μνήμης κ να μεταφέρεις εκεί τις εικόνες που θες από "Τα Αρχεία Μου"

γιατί παιδεύεσαι άδικα στη συλλογή;

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα πως μπορώ σε μια επαφή να μην βάλω ήχο και να έχω μόνο δόνηση γίνετε αυτό ;

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει ειδική ρύθμιση αλλά πολύ εύκολα μπορείς να βάλεις ένα κενό mp3 και να το ορίσεις σαν ήχο κλήσης της επαφής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα πως μπορώ σε μια επαφή να μην βάλω ήχο και να έχω μόνο δόνηση γίνετε αυτό ;

 

ο μόνος τρόπος που μου έρχεται είναι να βρεις έναν κενό ήχο π.χ. blank Sound Effect κ να τον προσθέσεις ως ήχο κλήσης σε συγκεκριμένες επαφές

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά στο 9500 Octa, με kitkat ο dialer ανοίγει ακαριαία όσες ώρες και αν περάσουν χωρίς να τον χρησιμοποιησεις και οτι χρήση κι αν κάνεις.

Ενα ακομα πρόβλημα διορθώθηκε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε διλημμα και δεν ξερω τι να κανω.Τωρα ειμαι σε 4.2.2 χωρις knox, να βαλω official με knox ή να περασω custom με root.περισσοτερο με ενδιαφερει το root ωστε να αφαιρεσω τη σαβουρα.Καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...