Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στις 2 περιπτώσεις γράφει πάνω πάνω "ServiceMode" κι από κάτω κενές γραμμές σαν σε τετράδιο.

 

Δυστυχώς πας για πλακέτα....:(

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να κάνω root το S4; Προσπάθησα με το kingoroot και μέσω της android εφαρμογής που απέτυχε αλλά και μέσω pc που επίσης απέτυχε.Μάλιστα στο pc ενώ μπήκε σε download mode , έφτασε η διαδικασία κοντά στο 90% αν θυμάμαι καλά και σταμάτησε...Μου ήρθε εγκεφαλικό όταν συνειδητοποίησα οτι μπορεί και να το μπρίκαρα αλλά ευτυχώς το έσβησα και το ανάψα χωρίς να παρουσιάσει κάτι.Άλλη φορά δεν ξαναδοκιμάζω αυτές τις ****εφαρμογές.

Είμαι με android 4.4.2

Edited by truckman

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να κάνω root το S4; Προσπάθησα με το kingoroot και μέσω της android εφαρμογής που απέτυχε αλλά και μέσω pc που επίσης απέτυχε.Μάλιστα στο pc ενώ μπήκε σε download mode , έφτασε η διαδικασία κοντά στο 90% αν θυμάμαι καλά και σταμάτησε...Μου ήρθε εγκεφαλικό όταν συνειδητοποίησα οτι μπορεί και να το μπρίκαρα αλλά ευτυχώς το έσβησα και το ανάψα χωρίς να παρουσιάσει κάτι.Άλλη φορά δεν ξαναδοκιμάζω αυτές τις ****εφαρμογές.

Είμαι με android 4.4.2

αυτες οι εφαρμογες ειναι μια χαρα φιλε μου κυριως ομως για mtk κινητα, και οχι για το χιλιοκλειδωμενο s4, δοκιμασε με cfroot εγγυηση. Οδηγους θα βρεις πως να το κανεις μεσω odin.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις ιδεα το κοστος για αλλαγη οθονης;Επεσε κατω και δεν εσπασε μονο το τζαμακι αλλα κι οθονη.Ουτε το touch δεν υπακουει καλα και δεν φαινεται και τιποτα.Σα να εχει χυθει μελανι στην οθονη.

Στην Samsung ζητανε κανα 150αρι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις ιδεα το κοστος για αλλαγη οθονης;Επεσε κατω και δεν εσπασε μονο το τζαμακι αλλα κι οθονη.Ουτε το touch δεν υπακουει καλα και δεν φαινεται και τιποτα.Σα να εχει χυθει μελανι στην οθονη.

Στην Samsung ζητανε κανα 150αρι.

 

απο ali με 70$ περιπου δεδομενου οτι ειναι το i9505, η αλλαγη ειναι καπως επιπονη.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

παιζει ενα S4 στα 70 ευρω αριστο εμφανισιακα,αγρατσουνιστο,αλλα με σπασμενο το εξωτερικο τζαμι.η οθονη υπακουει σε ολα αψογα.:)

Ειδα ενα βιντεο επισκευης τζαμιου στο....σπιτι.

Που υπαρχει 100% τζαμι samsung s4 για να κανω την προσπαθεια?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ευκολος τροπος(Κατι σαν το towelroot οταν δουλευε) για να κανουμε ρουτ κινητο με την τελευταια εκδοση android 5.0.1 και αν γινεται χωρις να γραψει το knox ακομα καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά

μετά από αναβάθμιση σε 5.0.1 δεν υπάρχει το widget της μουσικής στην αρχική οθόνη όταν είναι κλειδωμένο

μου είναι πολύ χρήσιμο όταν πάω για τρέξιμο γιατί δεν χρειάζεται να ξεκλειδώνω συνέχεια το τηλέφωνο

υπάρχει κάποιος τρόπος να εμφανιστεί ? υπάρχει κάποια εφαρμογή μήπως να κατεβάσω ?

ευχαριστώ

tool
Link to comment
Share on other sites

παιζει ενα S4 στα 70 ευρω αριστο εμφανισιακα,αγρατσουνιστο,αλλα με σπασμενο το εξωτερικο τζαμι.η οθονη υπακουει σε ολα αψογα.:)

Ειδα ενα βιντεο επισκευης τζαμιου στο....σπιτι.

Που υπαρχει 100% τζαμι samsung s4 για να κανω την προσπαθεια?

 

aliexpress και δεν ειναι μονο τζαμι, ειναι touchscreen με lcd panel παρεα, μη σου πω παρε ενα να εχει και frame μαζι.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

τον τελευταίο καιρό στις κλήσεις δεν ακούγομαι η ακούγομαι λες και μιλάω από μακρυά... το μικρόφωνο όμως λειτουργεί κανονικά τόσο στο βίντεο όσο και στην ηχογράφηση... τι μπορεί να συμβαίνει??
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ελεγα να το παρω μεταχειρισμενο για να εχω και ενα android στην παρεα και βλεπω οτι δεν εχει ραδιαφωνο.

Δεν εχει καν πομπό?Όποτε δεν υπαρχει τροπος για fm radio?

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ελεγα να το παρω μεταχειρισμενο για να εχω και ενα android στην παρεα και βλεπω οτι δεν εχει ραδιαφωνο.

Δεν εχει καν πομπό?Όποτε δεν υπαρχει τροπος για fm radio?

 

Η τελευταία ναυαρχίδα της Samsung με Ραδιόφωνο, νομίζω ήτανε το S3.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για σας.Θέλω βοήθεια.Αρχικά το cloud τι κρατάει?Με ενδιαφέρει να κρατήσει επαφές και φωτογραφίες.Τα κρατάει?

Επειδή δεν ήξερα προσπάθησα να κάνω back up μέσω του mobile go αλλά και του smart switch.H διαδικασία κολλάει.Τι λάθος κάνω?

Έκανα επανεκκίνηση και το pc μήπως φταίει ότι φρεσκοεγκαταστήθικαν αλλά τίποτα.

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσε ένας φιλος ένα s4 I9505XXUHOJ2 το έκανα ρουτ΄και πέρασα twrp 2.8.7.0 recovery και θέλω να του περάσω άλλη ρομ, δοκίμασα μία cyanogen αλλα δεν την περνάει μου βγάζει σφάλμα και κάνει reboot to twrp.

υπάρχει καμία καλή ρομ να δοκιμάσω;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσε ένας φιλος ένα s4 I9505XXUHOJ2 το έκανα ρουτ΄και πέρασα twrp 2.8.7.0 recovery και θέλω να του περάσω άλλη ρομ, δοκίμασα μία cyanogen αλλα δεν την περνάει μου βγάζει σφάλμα και κάνει reboot to twrp.

υπάρχει καμία καλή ρομ να δοκιμάσω;;

Άν κάνεις σωστά τη διαδικάσια είναι πολύ πιθανό να μη σου έχει κατέβει σωστά η ρομ. Δοκίμασε να την ανοίξεις με κάποιο πρόγραμμα αποσυμπίεσης και αν σου βγάλει σφάλμα πρέπει να την ξανακατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά του πέρασα μια Ρομ imperium κάπως έτσι λέγεται, είναι στην ουσία η μαμά Ρομ απαλλαγμένη από bloatware το τηλέφωνο πάει σφαιρα ευχαριστώ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά αλλα 5.0 ή 5.1 δεν παίρνει το S4 officially?

Στο samsungfirmwares τα έχει.. πώς τα περνάμε χωρίς να γίνει root ?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά αλλα 5.0 ή 5.1 δεν παίρνει το S4 officially?

Στο samsungfirmwares τα έχει.. πώς τα περνάμε χωρίς να γίνει root ?

 

Στην 5.0.1 έχει μείνει και εκεί θα μείνει, δεν θα πάρει την 5.1.1

Κατεβάζεις από εδώ όποια θέλεις (όλες είναι επίσημες) και φλασάρεις μέσω odin (οδηγίες θα βρεις στην παραπάνω σελίδα :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται απο τη στιγμη που αν υπαρχει η επισημη 5.1.1 να μην την φερουν και στα ελληνικα κινητα s4 i9505?

 

Δεν ειναι λιγο κουλο να υπαρχουν οι επισημες rom 5.1.1 για το συγκεκρημενο κινητο και να μην τις φερουν και στην Ελλαδα?

 

Μηπως θα τις φερουν απλα θα αργησουν υπερβολικα οπως εκαναν και με την 5.0.1?

 

Στην 5.0.1 έχει μείνει και εκεί θα μείνει, δεν θα πάρει την 5.1.1

Κατεβάζεις από εδώ όποια θέλεις (όλες είναι επίσημες) και φλασάρεις μέσω odin (οδηγίες θα βρεις στην παραπάνω σελίδα

Στο λινκ που δινεις δεν βλεπω πουθενα 5.1.1 μονο την 5.0.1.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται απο τη στιγμη που αν υπαρχει η επισημη 5.1.1 να μην την φερουν και στα ελληνικα κινητα s4 i9505?

 

Δεν ειναι λιγο κουλο να υπαρχουν οι επισημες rom 5.1.1 για το συγκεκρημενο κινητο και να μην τις φερουν και στην Ελλαδα?

 

Μηπως θα τις φερουν απλα θα αργησουν υπερβολικα οπως εκαναν και με την 5.0.1?

 

 

Στο λινκ που δινεις δεν βλεπω πουθενα 5.1.1 μονο την 5.0.1.

 

μα δεν υπαρχει 5,1,1 για το κινητο μας !!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε θα το εκτιμούσα αν δε με αγνοουσατε...πιστεύω η ερώτηση μου είναι πολύ απλή και ζητάω ευγενικά βοήθεια...περιμένω πόσες μέρες μια απάντηση από έναν καλό άνθρωπο προσπαθώντας να μη σπαμμαρω στο θέμα....οποίος έχει την καλοσύνη θα το εκτιμήσω....
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε θα το εκτιμούσα αν δε με αγνοουσατε...πιστεύω η ερώτηση μου είναι πολύ απλή και ζητάω ευγενικά βοήθεια...περιμένω πόσες μέρες μια απάντηση από έναν καλό άνθρωπο προσπαθώντας να μη σπαμμαρω στο θέμα....οποίος έχει την καλοσύνη θα το εκτιμήσω....

Το ότι δε σου έχουν απαντήσει δεν σημαίνει ότι σε αγνοούν. Απλά το smart switch (αυτό κατάλαβα να εννοείς για το cloud ) που ρωτάς για τρόπο backup, δεν το χρησιμοποιεί η πλειοψηφία των χρηστών. Οι επαφές σου, εφόσον έχεις λογαριασμό google, συγχρονίζονται αυτόματα οπότε δεν χρειάζονται κάποιο επιπλέον backup. Όσο για τις φωτό, συνδέεις τη συσκευή με τον υπολογιστή και δημιουργείς ένα αντίγραφο τους εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κατεβάσατε την τελευταία version 5.0.1 OJ2 (9505) με ΟΤΑ, τί αλλαγές έχετε διαπιστώσει ? Υπάρχει κάποια βελτίωση ?

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

]

 

 

Στο λινκ που δινεις δεν βλεπω πουθενα 5.1.1 μονο την 5.0.1.

 

Είπα κάτι διαφορετικό;

 

Έγραψα:

 

"Στην 5.0.1 έχει μείνει και εκεί θα μείνει, ΔΕΝ θα πάρει την 5.1.1

Κατεβάζεις από εδώ όποια θέλεις (όλες είναι επίσημες) και φλασάρεις μέσω odin (οδηγίες θα βρεις στην παραπάνω σελίδα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά.

Αν το περάσω το official με ODIN θα γράψει το Knox οτι πειράχτηκε?

Γενικώς αξίζει να το πάμε απο 4.4 σε 5.0.1 ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...