Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το εξής προβλημα μετα την αναβαθμιση σε λολιποπ στις ρυθμίσεις για κληση στο υπομενου επιπλεον ρυθμίσεις μολις μπω μεσα μου μου βγάζει σφαλμα σιμ ή δικτύου. Ξερεις κανεις που οφείλεται ευχαριστω προκαταβολικα!!!

 

Ξέρει καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη Lollipop ROM της Samsung δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις αποκλειστικά LTE δίκτυο;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα. Γιατι μου εξαφανιζει τις εφαρμογες , ξερει κανεις ρε παιδια? Αμα κανω reboot εμφανιζονται αλλα μετα απο λιγο αμα ξαναθελησω να παω στις εφαρμογες ειναι κενο.
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εκανα οτα αναναθμιση αλλα θελω να κανω μια καθαρη ενα format να κανω επαναφορα ρυθμισεων η μεσω odin καλυτερα;υπαρχει εφαρμογη χωρις ροοτ να κανει backup και δεδομενα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εκανα οτα αναναθμιση αλλα θελω να κανω μια καθαρη ενα format να κανω επαναφορα ρυθμισεων η μεσω odin καλυτερα;υπαρχει εφαρμογη χωρις ροοτ να κανει backup και δεδομενα;

 

το helium δεν χρειάζεται root! αλλά δουλεύει παρέα με pc!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω ρε παιδια να χρειαζεται μετα απο ΟΤΑ update να θελει και format,διοτι οσες φορες εκανα update με ΟΤΑ δεν μου παρουσιασε καποιο προβλημα! Edited by Geo_1983
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω ρε παιδια να χρειαζεται μετα απο ΟΤΑ update να θελει και format,διοτι οσες φορες εκανα update με ΟΤΑ δεν μου παρουσιασε καποιο προβλημα!

Και εμενα οσες φορες εκανα με ΟΤΑ δεν μου παρουσιασε το παραμικρο.Και εγω ουγγαρια είμαι φιλε παντως και δεν μου εχει ερθει ακομα update οποτε μην ανησυχεις περιμενουμε!!:(:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω ρε παιδια να χρειαζεται μετα απο ΟΤΑ update να θελει και format,διοτι οσες φορες εκανα update με ΟΤΑ δεν μου παρουσιασε καποιο προβλημα!

 

Και εμενα οσες φορες εκανα με ΟΤΑ δεν μου παρουσιασε το παραμικρο.Και εγω ουγγαρια είμαι φιλε παντως και δεν μου εχει ερθει ακομα update οποτε μην ανησυχεις περιμενουμε!!:(:(

 

οχι απλα απο πριν ηθελα να το κανω εγω format και τωρα ειναι ευκαιρια!

 

Μπορουμε να κατεβασουμε απο καπου αλλου το firmware εκτος απο sammobile;γτ η ληψη σταματαει συνεχεια...επισημα δε μπορουμε να κανουμε μια καθθαρη εγκατασταση του λογισμικου;μεσω kies η κατι αλλο;

Edited by panoutsi
Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη Lollipop ROM της Samsung δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις αποκλειστικά LTE δίκτυο;

 

οχι δεν σου δινει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια φίλη έχει το S4 και δεν της έχει έρθει το update ακόμα.

Βρήκα το CSC : I9505OXXGNG2

Το έβαλα εδώ http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9505/ και αν δεν βαριέται κανείς θα δει ότι βγαίνει σε 7 χώρες. Ρουμανία Cosmote, Σλοβακία, Βουλγαρία, Λουξεμβούργο, Πορτογαλία (TPH), Ιρλανδία (ΜΕΤΕΟR), Ισπανία.

 

Σε καμία δεν έχει βγει η 5.0.1.

 

Εάν κατεβάσω από άλλη χώρα, θα υπάρχει πρόβλημα? και ποια προτείνετε εάν το χει κάνει κανείς δλδ και δεν είχε προβλήματα...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

εαν κανω hard reset ειναι τ ιδιο με το αν θα του περνουσα όγισμικο μεσω odin?

Όχι. Με το hard reset επαναφέρεις τη συσκευή στην εργοστασιακή κατάσταση, ενώ με το odin του περνάς νεο λειτουργικό.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για ποιο λογο οι ελληνικες εταιριες(cosmote, vodafone, wind) αργουν τοσο πολυ να βγαλουν τις νεες android εκδοσεις για τα ελληνικα κινητα αφου απ' οτι ξερω η οποια εκδοση τους ερχεται ετοιμη απο το εξωτερικο ακομα και με την ελληνικη γλωσσα απλα οι ελληνικες εταιριες βαζουν τα προγραμματα τους μεσα σε αυτην.

 

Για ποιο λογο λοιπον αργουν τοσο πολυ π.χ. στην android 5 lollipop τα κινητα s4 i9505 που ειναι σε αλλες χωρες την εχουν παρει εδω και κατι μηνες και εμεις με ελληνικες εταιριες στα κινητα μας ακομα περιμενουμε.

 

Δεν ξερω γιατι συμβαινει κατι τετοιο και μου φαινετε και τρομερα περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Με το hard reset επαναφέρεις τη συσκευή στην εργοστασιακή κατάσταση, ενώ με το odin του περνάς νεο λειτουργικό.

 

εννοω θελω να κανω format στην ουσια να σβηστουν τα παντα απο μεσα να κανω hard reset η μεσω odin να ξαναπερασω τ ιδιο λογισμικο?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κ εγω σήμερα το γλειφιτζούρι μου μεσω OTA. Εντάξει χαλάστηκα πολύ που ασπρισαν όλα και που αφαιρέθηκαν οι ρυθμίσεις απο το μενου τις αρχικής οθόνης αλλα τι να κανουμε :cool:

Έκανα την αναβάθμιση χωρίς format και όταν άνοιξε αρχησε να κολλάει το σύμπαν.

Μετά την επαναφορά τους ήχους συστήματος τους έπεζε απο το ακουστικο αλλα έστρωσε με επανεκκινηση.

Αν συναντήσω κανενα προβληματακι θα ζητησω την βοηθεια σας :)

Link to comment
Share on other sites

εννοω θελω να κανω format στην ουσια να σβηστουν τα παντα απο μεσα να κανω hard reset η μεσω odin να ξαναπερασω τ ιδιο λογισμικο?

Θα κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα απο το μενού ρυθμίσεων της συσκευής και θα γίνουν format τα πάντα. Φρόντισε να έχεις πάρει backup τα αρχεία σου γιατί θα διαγραφούν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κ εγω σήμερα το γλειφιτζούρι μου μεσω OTA. Εντάξει χαλάστηκα πολύ που ασπρισαν όλα και που αφαιρέθηκαν οι ρυθμίσεις απο το μενου τις αρχικής οθόνης αλλα τι να κανουμε :cool:

Έκανα την αναβάθμιση χωρίς format και όταν άνοιξε αρχησε να κολλάει το σύμπαν.

Μετά την επαναφορά τους ήχους συστήματος τους έπεζε απο το ακουστικο αλλα έστρωσε με επανεκκινηση.

Αν συναντήσω κανενα προβληματακι θα ζητησω την βοηθεια σας :)

 

 

Φιλε μου η συσκευη σου τι χωρα προελευσης ειναι?Γιατι εμενα απο ουγγαρια που ειναι δεν μου εχει ερθει ακομη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η συσκευη σου τι χωρα προελευσης ειναι?Γιατι εμενα απο ουγγαρια που ειναι δεν μου εχει ερθει ακομη! ;)

 

CSC Code: XEO

Country: Poland

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για ποιο λογο οι ελληνικες εταιριες(cosmote, vodafone, wind) αργουν τοσο πολυ να βγαλουν τις νεες android εκδοσεις για τα ελληνικα κινητα αφου απ' οτι ξερω η οποια εκδοση τους ερχεται ετοιμη απο το εξωτερικο ακομα και με την ελληνικη γλωσσα απλα οι ελληνικες εταιριες βαζουν τα προγραμματα τους μεσα σε αυτην.

 

Για ποιο λογο λοιπον αργουν τοσο πολυ π.χ. στην android 5 lollipop τα κινητα s4 i9505 που ειναι σε αλλες χωρες την εχουν παρει εδω και κατι μηνες και εμεις με ελληνικες εταιριες στα κινητα μας ακομα περιμενουμε.

 

Δεν ξερω γιατι συμβαινει κατι τετοιο και μου φαινετε και τρομερα περιεργο.

Προφανώς αν έστελναν τις αναβαθμίσεις ταυτόχρονα σε όλες τις χώρες θα υπήρχε πρόβλημα upload στους servers της Samsung.

Αν δεις τις ημερομηνίες έκδοσης είναι ίδιες για όλες τις χώρες που έχουν ήδη πάρει την 5.0.1 και όσες προστίθενται κάθε λίγο.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα αδέρφια,έχω ένα πρόβλημα έχει από χθες όταν βγάζω φωτογραφίες μετά από λίγα λεπτά η φωτογραφία γίνετε έτσι.

 

Γνωρίζει κάποιος γιατί?

 

Χρησιμοποιώ την κανονικη εφαρμογή της cameras.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αν έστελναν τις αναβαθμίσεις ταυτόχρονα σε όλες τις χώρες θα υπήρχε πρόβλημα upload στους servers της Samsung.

Αν δεις τις ημερομηνίες έκδοσης είναι ίδιες για όλες τις χώρες που έχουν ήδη πάρει την 5.0.1 και όσες προστίθενται κάθε λίγο.

Δεν νομιζω να ειναι αυτο το προβλημα αλλα το οτι οι ελληνικες εταιριες διορθώνουν και καλα την καθε εκδοση με το να βαλουν τα δικα τους προγραμματα σε ταχυτητες χελωνας με αποτελεσμα αυτο που ολοι ξερουμε.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα αδέρφια,έχω ένα πρόβλημα έχει από χθες όταν βγάζω φωτογραφίες μετά από λίγα λεπτά η φωτογραφία γίνετε έτσι.

 

Γνωρίζει κάποιος γιατί?

 

Χρησιμοποιώ την κανονικη εφαρμογή της cameras.

 

Μου μυρίζει κάρτα μνήμης....:worry:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...