Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλοι μου!!!! Εγώ πρόβλημα με ένα s4. Ξαφνικά σταμάτησε να διαβάζει την σιμ. Βάζω την σιμ σε άλλο τηλέφωνο λειτουργει, βάζω αλλη σιμ στο σ4 την διαβαζει, έβγάλω καινούρια κάρτα και δεν δουλεύει πάλι στο σ4. Άλλαξα το tray μήπως έχει κανένα θέμα αλλά συνεχίζει τα ίδια. Πείτε μου κάτι ρε παιδιά να με βοηθήσετε! !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος εδώ και 2 χρόνια του galaxy S4 και από εχτές έχω το εξής πρόβλημα. είμαι στο σπίτι συνδεδεμένος στο wifi και ξαφνικά χάνει το σήμα στην δουλειά πάλι το ίδιο ! έβγαλα της 2 τελευταίες εφαρμογές που εγκατέστησα στο κινητό πάλι τα ίδια !! πφφφ ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω ???? σε ολα τα δίκτυα το κάνει...

 

 

Καποιος ρε παιδια δεν μπορω να δουλεψω... :/

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ρε παιδια δεν μπορω να δουλεψω... :/

δοκιμασε ενα hard reset και πιστευω να στρωσει.κανε backup τα αρχεια σου γιατι θα διαγραφουνε ολα τα δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου!!!! Εγώ πρόβλημα με ένα s4. Ξαφνικά σταμάτησε να διαβάζει την σιμ. Βάζω την σιμ σε άλλο τηλέφωνο λειτουργει, βάζω αλλη σιμ στο σ4 την διαβαζει, έβγάλω καινούρια κάρτα και δεν δουλεύει πάλι στο σ4. Άλλαξα το tray μήπως έχει κανένα θέμα αλλά συνεχίζει τα ίδια. Πείτε μου κάτι ρε παιδιά να με βοηθήσετε! !!!
Σε βλέπω για service!! Για ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις -> πληροφορίες συσκευής -> κατάσταση ,το imei σου το βλέπεις? Και αν ναι, είναι το σωστό?
Link to comment
Share on other sites

sorry, ξέχασα να το πω αυτό, το πήγα στο service και μου είπε πως φταίει το tray
Μας λες τώρα ότι σου διέγνωσε το service βλάβη (το οποίο είχες ξεχάσει να πεις) και ζητάς από εδώ βοήθεια...Δηλαδή σαν τι θα μπορούσαμε να κάνουμε εμείς γι'αυτό??... να το πας εκει να στο φτιάξουν.(ορισμένους πραγματικά δεν μπορώ να σας καταλάβω.) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Πέδες καλησπέρα! εδώ και Κανά δυο ημέρες έχω ένα πρόβλημα στο κινητό μου, μου εμφανίζει όλο διαφημίσεις με προτεινόμενες εφαρμογές για να κατεβάσω απο την google. Και μου το εμφανίζει και σαν παράθυρο αλλά και στις ειδοποιήσεις. τι μπορεί να έχω κολλήσει; Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πέδες καλησπέρα! εδώ και Κανά δυο ημέρες έχω ένα πρόβλημα στο κινητό μου, μου εμφανίζει όλο διαφημίσεις με προτεινόμενες εφαρμογές για να κατεβάσω απο την google. Και μου το εμφανίζει και σαν παράθυρο αλλά και στις ειδοποιήσεις. τι μπορεί να έχω κολλήσει; Ευχαριστώ!!!

 

καποια εφαρμογη ισως που εβαλες και πεταει διαφημισεις οσο εχεις συνδεση στο ιντερνετ.

1 λυση βρισκεις την εφαρμογη και την σβηνεις

2 λυση εγκαθιστας καποια εφαρμογη που κανει block τις διαφημισεις

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να στείλω emoji με sms και μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να συνδεθώ στο internet για να το στείλει. Από τις ρυθμίσεις των sms δεν βρήκα κάτι. Σε ένα note 3 που δοκίμασα στέλνει κανονικά emoji με απλό sms. Το πληκτρολόγιο είναι της samsung. Η εταιρία είναι η Vodafone. Υπάρχει κάποια ρύθμιση; Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

sorry, ξέχασα να το πω αυτό, το πήγα στο service και μου είπε πως φταίει το tray

 

Το είχα πάθει κι εγώ αυτό, και δεν έφταιγε το tray (το οποίο άλλαξα και μόνος μου δοκιμαστικά πριν το δώσω), ήθελε αλλαγή ολόκληρη η μητρική. Και φυσικά μόνο αν το παραδώσεις θα το φτιάξουν. Αν είσαι εντός εγγύησης δώστο να το φτιάξουν.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πέδες καλησπέρα! εδώ και Κανά δυο ημέρες έχω ένα πρόβλημα στο κινητό μου, μου εμφανίζει όλο διαφημίσεις με προτεινόμενες εφαρμογές για να κατεβάσω απο την google. Και μου το εμφανίζει και σαν παράθυρο αλλά και στις ειδοποιήσεις. τι μπορεί να έχω κολλήσει; Ευχαριστώ!!!

Όταν θα σου βγάλει την επόμενη διαφήμιση στις ειδοποιήσεις πάτησε πάνω στην ειδοποίηση και κρατά το δάχτυλο πατημένο μέχρι να γράψει από κάτω "πληροφορίες εφαρμογής" ή κάτι παρόμοιο. Έτσι βλέπεις ποια εφαρμογή σου την κάνει. Είτε τη βγάζεις είτε της απαγορεύεις να σου δείχνει ειδοποιήσεις. Τώρα για αυτές σε παράθυρο θα σε γελάσω. Μήπως φαίνονται όταν πατάς το multitasking;

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Εχω ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο προβλημα κ μου την εχει δωσει! Εχεις οτε? Μηπως εχει να κανει με το otemywifi??

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καποιος ρε παιδια δεν μπορω να δουλεψω... :/

 

Εχω ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο προβλημα κ μου την εχει δωσει! Εχεις οτε? Μηπως εχει να κανει με το otemywifi?? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αντιμετωπιζω ενα προβλημα:εχω μια βαση φορτισης για το Ι9505 την samsung multimedia dock station EDD-S20EWE http://www.ebay.com/itm/Original-Multimedia-Dockingstation-Samsung-Galaxy-S3-S4-Note-2-3-EDD-S20EWEGSTD-/251500446324?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a8e984274, οταν βαζω πανω το τηλ να φορτισει παντα μου σβηνει κ ξανανοιγει αλλαξα καλωδιο παλι τπτ γιατι μου το κανει συνεχως αυτο? Edited by toothpick
Link to comment
Share on other sites

Για ρίξτε μια ματιά εδώ στα smartphone updates!!!!!

 

http://samsung.youmobile.org

 

ναι φιλε μου χθες το ειδα εγραφε ROLLING OUT και σημερα που το ξαναειδα λεει PENDING :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας αντιμετωπιζω ενα προβλημα:εχω μια βαση φορτισης για το Ι9505 την samsung multimedia dock station EDD-S20EWE http://www.ebay.com/itm/Original-Multimedia-Dockingstation-Samsung-Galaxy-S3-S4-Note-2-3-EDD-S20EWEGSTD-/251500446324?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a8e984274, οταν βαζω πανω το τηλ να φορτισει παντα μου σβηνει κ ξανανοιγει αλλαξα καλωδιο παλι τπτ γιατι μου το κανει συνεχως αυτο?

 

κατι μαλλον δεν κανει καλη επαφη και αναβοσβηνει συνεχεια σαν να φορτιζει τη μια στιγμη και την αλλη οχι εκτος και αν φταιει ο φορτιστης με το καλωδιο usb που εχει μεσα . Δοκιμασε να το δουλεψεις και με τον φορτιστη που εχεις απο το τηλεφωνο και αν σε κανει το ιδιο τοτε εχεει προβλημα η συσκευη.

Και δοκιμασε και μια με το φορτιστη που ειχε to docking station σκετο να το φορτισεις το κινητο .

Edited by lambgeo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά!

 

Χτες ραγισε σε ενα σημειο η οθονη. Γνωριζετε καποιο μαγαζι Αθηνα που να αλλαζει μονο το τζαμι και οχι ολη την οθονη ? Γιατι σε 1-2 που ρώτησα αλλαζουν ολοκληρη οθονη (170-190€)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ειμαι καινουριος κατοχος του s4 . Ειχα βαλει ενα gmail και ειχα κατεβασει καποιες εφαρμογες οι οποιες αρχειοποιουνται στην εφαρμογη playstore και αν κανεις πχ hard reset με το που βαζεις το mail σου εμφανιζει ποιες εφαρμογες ειχες κατεβασει.Χτες αλλαξα gmail και δεν υπαρχουν οι εφαρμογες που ειχα κατεβασει στη μνημη του playstore οποτε δεν μπορω να δω ποιες χρειαζονται αναβαθμιση και ποιες οχι. Εχει κανεις καποια ιδεα τι να κανω? Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το παλιό gmail κάνεις τα update και μετα περνάς ξανά το καινουργιο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το παλιό gmail κάνεις τα update και μετα περνάς ξανά το καινουργιο .

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Το μονο που μπορω να κανω ειναι να κανω ενα reset και να ξαναπερασω τις εφαρμογες για να αποθηκευτουν σαν μια πιο μονιμη λυση!

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξέρει καποιος πως να συνδεσω το s4 μεσω της εφαρμογής watchON με την Nova?

την τηλεόραση την βλεπει η εφαρμογη και μπορω να την κλεισω-ανοίξω οπως και να αλλαξω την ενταση του ήχου! επισης βλεπω στην εφαρμογη οτι διαβαζει οτι εχω nova και μου δειχνει και τι παιζει εκεινη την ωρα σε αυτην.

αλλα δεν μπορω να της αλλαξω τα κανάλια.

σαν συσκευη η εφαρμογη δίνει την επιλογη novaplex αλλα απο οτι καταλαβαινω δεν εχει σχέση, γιαυτο και δεν συνδέεται! καμια προταση;

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα σε διαφορα φορουμ και ειδικα σε ενα γερμανικο καποιος πηγε το κινητο του για service και του το επιστρεψανε με 5,0,1 μιλαμε για το 9505 παντα !!!! ΟΡΙΣΤΕ και η εκδοση

Model: GT-I9505

Model name: GALAXY S4 LTE

Country: Germany

Version: Android 5.0.1

Changelist: *******

Build date: Thu, 29 Jan 2015 03:40:23 +0000

Product Code: ***

PDA: I9505XXUHOA7

CSC: I9505OXAHOA7

MODEM: I9505XXUHOA7

 

εχει και screenshots !!! μου φαινεται για αληθεια χαχαχα . Λινκ απο αλλο σαιτ για να το δειτε και εσεις δεν ξερω αν κανει να βαλω

Ακομα καπου αλλου διαβασα οτι βγηκε η 5,0,1 για 9505 αλλα εχει πεσει το σαιτ της samsung καθως και το sammobile ΜΥΣΤΗΡΙΑ πραγματα !!

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα σε διαφορα φορουμ και ειδικα σε ενα γερμανικο καποιος πηγε το κινητο του για service και του το επιστρεψανε με 5,0,1 μιλαμε για το 9505 παντα !!!! ΟΡΙΣΤΕ και η εκδοση

Model: GT-I9505

Model name: GALAXY S4 LTE

Country: Germany

Version: Android 5.0.1

Changelist: *******

Build date: Thu, 29 Jan 2015 03:40:23 +0000

Product Code: ***

PDA: I9505XXUHOA7

CSC: I9505OXAHOA7

MODEM: I9505XXUHOA7

 

εχει και screenshots !!! μου φαινεται για αληθεια χαχαχα . Λινκ απο αλλο σαιτ για να το δειτε και εσεις δεν ξερω αν κανει να βαλω

Ακομα καπου αλλου διαβασα οτι βγηκε η 5,0,1 για 9505 αλλα εχει πεσει το σαιτ της samsung καθως και το sammobile ΜΥΣΤΗΡΙΑ πραγματα !!

καλησπερα!!!φαινεται να ειναι αληθεια τελικα.μετα απο ερευνα σε γερμανικο forum εχει βγει σε γερμανικη εκδοση DBT ROM I9505OXAHOA7 και σε Hong Kong Version I9505ZHUHOB1.τωρα απο που θα την κατεβασουμε ποιος ξερει αφου εχει πεσει το site της sammobile και της samsung.υπομονη και βλεπουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά!

 

Χτες ραγισε σε ενα σημειο η οθονη. Γνωριζετε καποιο μαγαζι Αθηνα που να αλλαζει μονο το τζαμι και οχι ολη την οθονη ? Γιατι σε 1-2 που ρώτησα αλλαζουν ολοκληρη οθονη (170-190€)

 

Απ! Κανείς?

Link to comment
Share on other sites

To sam λειτουργεί κανονικά, δεν έχει βγει ακόμα κάτι εκεί....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...