Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Κλήση η απάντηση με SMS στο iPhone μπορώ να απαντήσω ενώ το τηλ είναι κλειδωμένο. Στο s4 πρέπει να ξεκλειδωσω για να δώ τα notification.

Και επιπλέον στο iPhone ενώ είναι κλειδωμένο όχι μόνο βλέπω τον αποστολέα του SMS αλλά και το περιεχόμενο του SMS.

Επίσης πως μπορώ ενώ είναι κλειδωμένο το τηλ να ενεργοποίησω την κάμερα και απλά να βγάλω φωτό η video όπως κάνω στο iPhone;sorry για τις συγκρίσεις αλλά τα είχα συνηθίσει 4 χρόνια.

 

Τέλος για το video απλά παρατηρώ ότι έχει χαμηλά frame rate και δείχνει σπαστη κίνηση.

 

Πρεπει να βαλεις κλειδωμα με κυλιση και οχι με κωδικο για να κανεις μετα οτι θελεις στην οθονη κλειδωματος.αν οχι δοκιμασε και αυτη την εφαρμογη

 

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=robj.floating.notifications

 

Μπορεις να ορισης συντομευσης στην αρχικη οθονη κλειδωματος..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και επιπλέον στο iPhone ενώ είναι κλειδωμένο όχι μόνο βλέπω τον αποστολέα του SMS αλλά και το περιεχόμενο του SMS.

 

Αυτό νομίζω είναι θέμα privacy της εφαρμογής. Για το s4 δεν ξέρω αλλά γενικά στο android έχει επιλογές τι θες να σου εμφανίζει στην μπάρα το sms(αποστολέα, περιεχόμενο, τπτ μόνο ειδοποίηση κλπ) αλλά δεν το ξέρω γιατί δεν θέλω ποτέ να φαίνεται για να μην το βλέπει 3ος που τυχαίνει να κοιτάει το κινητό. Μόνο αν το ανοίξει και το δει αλλά τότε θα ξέρω ότι το είδε

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω είναι θέμα privacy της εφαρμογής. Για το s4 δεν ξέρω αλλά γενικά στο android έχει επιλογές τι θες να σου εμφανίζει στην μπάρα το sms(αποστολέα, περιεχόμενο, τπτ μόνο ειδοποίηση κλπ) αλλά δεν το ξέρω γιατί δεν θέλω ποτέ να φαίνεται για να μην το βλέπει 3ος που τυχαίνει να κοιτάει το κινητό. Μόνο αν το ανοίξει και το δει αλλά τότε θα ξέρω ότι το είδε

 

Σε αυτό έχεις δίκιο,δηλαδή να μην μπορεί να βλέπει κάποιος το περιεχόμενο πριν ξεκλειδωθει. Είχα δει μια ταινία που κλειδωμένο φαινόταν το περιεχόμενο του SMS και την πάτησε ο χρήστης.

 

Καλά όλα τα λεφτά είναι η απάντηση της κλήσης με κλειδωμένο τηλ με τις 2 κινήσεις των χεριών.δεν μπορειται να φανταστείτε πόσο βολεύει στην δουλειά μου.

 

Μπράβο Samsung.!!!!

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παίδες.

Είναι κάτι που προσπαθώ να καταλάβω σχεδόν εξ αρχής.

Πολλές φορές μου δείχνει ενώ είναι συνδεδεμένο στο δίκτυο

ότι η σύνδεση δεν είναι σταθερή η γενικά αρκετές φορές δεν είναι ταχύ ακόμη και χωρίς την ειδοποίηση.

Κάποια στιγμή κάπου είχε πάρει το μάτι μου κάποιο παρεμφερές θέμα με όσους είναι σε δίκτυο Wind, σταθερό η κινητό.

Και εγώ Wind έχω σταθερό και κινητό, πρέπει να ρυθμίσω κάτι;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

αν και of topic πιστευω θα ενδιαφερει αρκετους

 

οριστε ενα leak του S5

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2659993

Link to comment
Share on other sites

αν και of topic πιστευω θα ενδιαφερει αρκετους

 

οριστε ενα leak του S5

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2659993

 

Καλά αν είναι αυτό τσάμπα κρατούσα το s4 τόσο καιρό με παλιό bootloader για να το δώσω σε κανέναν που θέλει να παίξει και να μην το νοιάζει. Καλώς ήρθες knox λέω από σήμερα... Περνάω γερμανική 4.4 και άντε γεια

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν είναι αυτό τσάμπα κρατούσα το s4 τόσο καιρό με παλιό bootloader για να το δώσω σε κανέναν που θέλει να παίξει και να μην το νοιάζει. Καλώς ήρθες knox λέω από σήμερα... Περνάω γερμανική 4.4 και άντε γεια

 

 

μολις συνδεσα το κινητο στο kies και μου εβγαλε το update......παντως απο οτι καταλαβα μιας και το καλοκαιρι περιμενουμε το συνεδριο της google για το 4.5 νομιζω οτι καπου εκει θα κολλησουμε και δεν θα δουμε ποτε το 5.0..οποτε μου φαινεται και εγω θα το ρουταρω και αντε γεια!!!

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση σε 4.4.2 το κινητο κυριολεκτικά μεταμορφωθηκε!!!!

Ολα ανοιγουν πολυ πιο γρήγορα ειδικα έκθεση και dialer, η αυτόματη φωτινοτητα δουλεύει πιο αμεσα, ενα bug που ειχα με την 4.3 με ενα ασύρματο bluetooth λυθηκε κι αυτό.

Γενικα δείχνει να μην "βαριεται" να ανοιξει κατι, οχι οτι πριν ειχα κανενα ιδιαίτερο πρόβλημα αλλα φαίνεται οτι με το τελευταίο update εχουν περιοριστει αρκετα τα lags!

Μενει τώρα να δούμε κ την αυτονομία της..

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

εννοεις custom rom σωστα?γιατι εχω που εχω σ4 απο γερμανια δεν εχω παρει ακομα 4.4..και μου φαινεται δεν θα την παρουμε ποτε...παντως απο οτι καταλαβα μιας και το καλοκαιρι περιμενουμε το συνεδριο της google για το 4.5 νομιζω οτι καπου εκει θα κολλησουμε και δεν θα δουμε ποτε το 5.0..οποτε μου φαινεται και εγω θα το ρουταρω και αντε γεια!!!

 

Βγήκε ή 4.4.2(FNB8 - DBT) σήμερα. Επίσημη rom από την Sammy! Θα την περάσω αυτή, ρουτ φυσικά και custom rom μετά χωρίς να με απασχολούν τα bug με παλιό bootloader που έχω τώρα. Αλλά αυτά θα τα συζητήσουμε αν θες στο αντίστοιχο θέμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι το συνδεσα πριν λιγο στο Kies και ειδα οτι βγηκε η ενημερωση...αλλα ξενερωσα γιατι δεν βλεπω να πηγαινουμε πανω απο το 4.5..οποτε μου φαινεται οτι αναγκαστικα θα παω για ροοτ(οταν λεω αναγκαστικα οκ το κινητο λειτουργει αψογα και ετσι αλλα αργοτερα αν θελω τις παραπανω εκδοσεις μονο ετσι θα τις παρω)...

 

κακα τα ψεμματα παντως μικρες οι διαφορες απο εκδοση σε εκδοση..μακαρι οι επομενες να μας δωσουν πιο εμφανεις διαφορες..

Link to comment
Share on other sites

ναι το συνδεσα πριν λιγο στο Kies και ειδα οτι βγηκε η ενημερωση...αλλα ξενερωσα γιατι δεν βλεπω να πηγαινουμε πανω απο το 4.5..οποτε μου φαινεται οτι αναγκαστικα θα παω για ροοτ(οταν λεω αναγκαστικα οκ το κινητο λειτουργει αψογα και ετσι αλλα αργοτερα αν θελω τις παραπανω εκδοσεις μονο ετσι θα τις παρω)...

 

κακα τα ψεμματα παντως μικρες οι διαφορες απο εκδοση σε εκδοση..μακαρι οι επομενες να μας δωσουν πιο εμφανεις διαφορες..

 

όσο μένει το 4 μπροστά δεν περιμένω μεγάλες αλλαγές! Και επειδή και αυτοί(google) δεν τις έχουν κάνει ακόμα βγάζουν όλη την ώρα με αρχικό το 4.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι το συνδεσα πριν λιγο στο Kies και ειδα οτι βγηκε η ενημερωση...αλλα ξενερωσα γιατι δεν βλεπω να πηγαινουμε πανω απο το 4.5..οποτε μου φαινεται οτι αναγκαστικα θα παω για ροοτ(οταν λεω αναγκαστικα οκ το κινητο λειτουργει αψογα και ετσι αλλα αργοτερα αν θελω τις παραπανω εκδοσεις μονο ετσι θα τις παρω)...

 

κακα τα ψεμματα παντως μικρες οι διαφορες απο εκδοση σε εκδοση..μακαρι οι επομενες να μας δωσουν πιο εμφανεις διαφορες..

 

Που ακριβως το ειδες οτι δεν θα παρει το S4 περα απο 4.5 και ξενερωσες να το δω και γω...

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ή 4.4.2(FNB8 - DBT) σήμερα. Επίσημη rom από την Sammy! Θα την περάσω αυτή, ρουτ φυσικά και custom rom μετά χωρίς να με απασχολούν τα bug με παλιό bootloader που έχω τώρα. Αλλά αυτά θα τα συζητήσουμε αν θες στο αντίστοιχο θέμα.

 

Φιλε καλά τα λες ούτε bug ούτε τίποτα αλλα με το Knox τι γίνετε?

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως το ειδες οτι δεν θα παρει το S4 περα απο 4.5 και ξενερωσες να το δω και γω...

 

Δεν έχει βγεί κάπου αλλά λογικά 5άρα δεν θα πάρει. Και σαν πολιτική συνήθως αυτή ακολουθείται για την αγορά των πιο πρόσφατων μοντέλων.

 

Φιλε καλά τα λες ούτε bug ούτε τίποτα αλλα με το Knox τι γίνετε?

 

Δεν με ενδιαφέρει. Ο μόνος λόγος ήταν ξεκάθαρα να το δώσω για να πάρω το S5 και να το πάρει κάποιος πιο έυκολα γιατί πολλοί ψάχνουν S4 με παλιό bootloader. Αλλά αφού δεν βλέπω να το δίνω, νέο bootloader και δώσε root στο λαό

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγεί κάπου αλλά λογικά 5άρα δεν θα πάρει. Και σαν πολιτική συνήθως αυτή ακολουθείται για την αγορά των πιο πρόσφατων μοντέλων.

 

 

 

Δεν με ενδιαφέρει. Ο μόνος λόγος ήταν ξεκάθαρα να το δώσω για να πάρω το S5 και να το πάρει κάποιος πιο έυκολα γιατί πολλοί ψάχνουν S4 με παλιό bootloader. Αλλά αφού δεν βλέπω να το δίνω, νέο bootloader και δώσε root στο λαό

 

Και εγώ αυτό θα κάνω μετά περιμένω το S5 πως και πως για να κάνω την αλλαγή!

 

 

Λοιπόν παιδιά το έκανα πέρασα την 4.4.2(FNB8 - DBT) που βγήκε σήμερα Επίσημη rom από την Sammy

 

και δεν μου δουλεύει το κινητό σωστά δεν δουλεύει το wifi και από ότι είδα μέσα στις λειτουργία κλειδώματος είναι κλειδωμένα τα pin και αυτά... τέλος πάντων το θέμα είναι ότι έχω περάσει την επίσημη rom και την πάτησα δεν ξέρω τι κάνω τα έχω δοκιμάσει όλα το κινητό δουλεύει σαν μην έχει περάσει τον σωστό kernel όπως ήταν και στην custom rom!!!!!

 

Μια βοήθεια κάνεις καμια ιδέα?

 

κοίταξε λίγο στη φωτό κανονικά δεν έπρεπει να είναι ίδιο η εκδώσει βασικού φάσματος με τον αριθμό κατασκευής???

 

η εκδώσει βασικού φάσματος έχει mini η παλιά όπως ήταν μαμά το κινητό στις γαλλική εκδώσει

Edited by Fourtounas
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως το ειδες οτι δεν θα παρει το S4 περα απο 4.5 και ξενερωσες να το δω και γω...

 

 

μεχρι να βγει η 5.0(αν μετα την 4.5 δεν βγει 4.6 που λογικα δεν θα βγει αλλα ποτε δεν ξερεις) θα εχουμε χαλαρα περασει τα 2 χρονια κυκλοφοριας της συσκευης μας..οποτε να που το στηριζω..

 

 

υ.γ. περασα κανονικα και εγω τη ρο μεσω kies...τις επαφες στο viber τις βγαζει με τους αριθμους τους και οχι με τα ονοματα ενω δεν σβηστηκαν απο το κινητο η κατι τετοιο..καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό θα κάνω μετά περιμένω το S5 πως και πως για να κάνω την αλλαγή!

 

 

Λοιπόν παιδιά το έκανα πέρασα την 4.4.2(FNB8 - DBT) που βγήκε σήμερα Επίσημη rom από την Sammy

 

και δεν μου δουλεύει το κινητό σωστά δεν δουλεύει το wifi και από ότι είδα μέσα στις λειτουργία κλειδώματος είναι κλειδωμένα τα pin και αυτά... τέλος πάντων το θέμα είναι ότι έχω περάσει την επίσημη rom και την πάτησα δεν ξέρω τι κάνω τα έχω δοκιμάσει όλα το κινητό δουλεύει σαν μην έχει περάσει τον σωστό kernel όπως ήταν και στην custom rom!!!!!

 

Μια βοήθεια κάνεις καμια ιδέα?

 

κοίταξε λίγο στη φωτό κανονικά δεν έπρεπει να είναι ίδιο η εκδώσει βασικού φάσματος με τον αριθμό κατασκευής???

 

η εκδώσει βασικού φάσματος έχει mini η παλιά όπως ήταν μαμά το κινητό στις γαλλική εκδώσει

 

παιδια ακυρο ολα το εφτιαξα!!!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά με το update στην γερμανική 4.4.2. αλλά στην Lock screen δεν βλέπω την κάμερα...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά με το update στην γερμανική 4.4.2. αλλά στην Lock screen δεν βλέπω την κάμερα...

 

Στη γερμανική λείπουν συντομεύσεις στη lockscreen.

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά με το update στην γερμανική 4.4.2. αλλά στην Lock screen δεν βλέπω την κάμερα...

 

αν εννοείς όπως φαίνεται στο s5 ναι δεν υπάρχει αλλά μπορείς να την βάλεις αν ενεργοποιήσεις τα widget της οθόνης κλειδώματος

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς όπως φαίνεται στο s5 ναι δεν υπάρχει αλλά μπορείς να την βάλεις αν ενεργοποιήσεις τα widget της οθόνης κλειδώματος

 

Με αυτό τον τρόπο τη βλέπω, ευχαριστώ!

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Και έχω και μια άλλη ερώτηση. Γιατί στην συντόμευση του gmail βλέπω μόνο το default email μου και δεν μου βγάζει και τον άλλο που έχω? Πηγαίνω στις τρεις οριζόντιες γραμμές που έχει αλλά δεν έχει τον άλλο λογαριασμό όπως πιο παλιά. Στη συντόμευση του Email αντίθετα μου τους δείχνει και τους δύο...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως λεγεται η εφαρμογη που ενεργοποιει την "Γρηγορη ματια"? Εχω βαλει εναν auto task killer και απενεργοποειται η λειτουργια οταν κλειδωνει η οθονη..θελω το ονομα για να την προσθεσω στην λιστα αγνοησης ωστε να μην απενεργοποιειται
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...