Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εν ολιγης ακομα και απλη μεταφορα δεδομενων στη καρτα sd θα πρεπει να την κανεις με το mtp mode σαν αυτο που χρησιμοποιει το προγραμμα hellium για να κανεις backup των δεδομενων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενημερωτικά έστειλα το τηλ μου στην σμαρτεκ λόγω ότι δεν αναγνώριζε την sim παρόλο που άλλαξα δυο φορές και ότι έκανε συχνά επανεκκίνησεις.Αλλαγη κεντρικής πλακετας το πόρισμα μέσα στην εγγύηση φυσικά. Το ανεφερω σε περίπτωση που και κάποιος άλλος έχει παρόμοια προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

Την βοήθεια σας και παλι !!

Στα καλά καθούμενα το τηλέφωνο του αδερφού μου άρχισε να ανοίγει και να κλείνει μόνο του ..

Έβγαλε την μπαταρία έκανε επανεκκίνηση και παλι τα ίδια το κάνει συνέχεια γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει ; :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

Την βοήθεια σας και παλι !!

Στα καλά καθούμενα το τηλέφωνο του αδερφού μου άρχισε να ανοίγει και να κλείνει μόνο του ..

Έβγαλε την μπαταρία έκανε επανεκκίνηση και παλι τα ίδια το κάνει συνέχεια γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει ; :(

Μάλλον κάποια εφαρμογή που έβαλε του δημιουργεί το πρόβλημα ,ας αρχίσει να αφαιρεί απο τις τελευταίες που εγκατάστησε μέχρι να βρει ποια είναι .

 

Αυτό βέβαια αφού πρώτα έχετε κοιταξει οτι η μπαταριά του είναι εντάξει και δεν είναι φουσκωμένη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

Την βοήθεια σας και παλι !!

Στα καλά καθούμενα το τηλέφωνο του αδερφού μου άρχισε να ανοίγει και να κλείνει μόνο του ..

Έβγαλε την μπαταρία έκανε επανεκκίνηση και παλι τα ίδια το κάνει συνέχεια γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει ; :(

 

δοκιμασε να του κανεις επαναφορα εργοστασιακες ρυθμισεις κ βλεπουμε!!!παρε ενα back up πρωτα τις εφαρμογες σου!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το Factory Reset είναι η τελευταία λύση. Ας δοκιμάσει πρώτα τις εφαρμογές και μετά βλέπουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποια εφαρμογή που έβαλε του δημιουργεί το πρόβλημα ,ας αρχίσει να αφαιρεί απο τις τελευταίες που εγκατάστησε μέχρι να βρει ποια είναι .

Αυτό βέβαια αφού πρώτα έχετε κοιταξει οτι η μπαταριά του είναι εντάξει και δεν είναι φουσκωμένη .

Δεν έχει βάλει καμία εδώ και μέρες ..

Και η μπαταρία απο ότι βλέπουμε ειναι εντάξει .. :O

 

δοκιμασε να του κανεις επαναφορα εργοστασιακες ρυθμισεις κ βλεπουμε!!!παρε ενα back up πρωτα τις εφαρμογες σου!!!

Και να θέλει δεν μπορεί δεν έχει πρόσβαση ανοίγει και κλείνει ασταμάτητα .. :(

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις σε Recovery αν θες να κάνεις Factory Reset οπότε αυτό δεν είναι πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βάλει καμία εδώ και μέρες ..

Και η μπαταρία απο ότι βλέπουμε ειναι εντάξει .. :O

 

 

Και να θέλει δεν μπορεί δεν έχει πρόσβαση ανοίγει και κλείνει ασταμάτητα .. :(

 

Βάλτε το σε recovery mode και κάντε wipe cache αν δεν φτιάξει τότε η λύση είναι wipe data /factory ( θα χαθούν όλα όσα υπάρχουν στην εσωτερική μνήμη ).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις σε Recovery αν θες να κάνεις Factory Reset οπότε αυτό δεν είναι πρόβλημα.

 

Πως το κανουμε αυτό ;; :O

Και back up δεν γίνεται με αυτό τον τροπο ε;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην εγκατέστησε καινούργια, αλλά να αναβάθμισε κάποια.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο τον Σεπτεμβρη, σημερα πηγε για service.

Εδω και 20 μερες μου εκανε κατι παραξενα. Ζεσταινοταν πολυ και η μπαταρια αδειασε μεσα σε 4 ωρες.

Εσβηνε και οταν το ανοιγα απο 80% εδειχνε οτι ηταν 20%.

Ειχε κολληματα γενικα.

Νομιζα οτι ηταν η μπαταρια, αλλα δεν εδειχνε να ηταν φουσκωμενη. Ειχε μια μικρη καμπυλη, δεν εφαπτοταν 100% στο τραπεζι, αλλα δεν θα την ελεγες φουσκωμενη.

Βασικα δεν ξερω πως ηταν και απο την μανα του.

Τελος παντων, πριν 1 εβδομαδα μου σβηνει και δεν ανοιγε με τιποτα. Εβαζα εβγαζα τον φορτιστη-μπαταρια, τιποτα. Ξαφνικα αρχισε να φορτιζει και δουλευε αψογα η μπαταρια, σε σημειο να μου κραταει 2,5 μερες!!!

Σημερα μου εσβησε παλι αλλα πλεον δεν ανοιγε με τιποτα.

Το πηγα στο service, εβαλε μια αλλη μπαταρια, αλλα και παλι τιποτα.

Βασικα αναβει το κινητο χωρις μπαταρια, με μονο τον φορτιστη;

Ουτε ετσι αναβε, αλλα δεν ξερω αν το εκανε ουτως ή αλλως.

Καποια κινητα αναβουν γι αυτο ρωταω

 

Παλι καλα που δεν ειχε γραψει το knox.

Ξενερωνω βασικα που θα μου το περασουν τωρα και δεν θα μπορω να το rootαρω, αλλα δεν παιζει να ρισκαρω εγγυηση

2 χρονια ειναι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Πως το κανουμε αυτό ;; :O

Και back up δεν γίνεται με αυτό τον τροπο ε;

 

Σε recovery μπαίνεις πατώντας ταυτόχρονα volume up /power / home button .

Αν γνωρίζεις ποια ρομ εχει το τηλέφωνο μπορείς να την περάσεις με odin μήπως γλιτώσετε το reset ( που δεν το νομίζω )

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε recovery μπαίνεις πατώντας ταυτόχρονα volume up /power / home button .

Αν γνωρίζεις ποια ρομ εχει το τηλέφωνο μπορείς να την περάσεις με odin μήπως γλιτώσετε το reset ( που δεν το νομίζω )

 

Θα κανουμε μια επαναφορά αναγκαστικά και βλέπουμε ... :( σας ευχαριστώ παρα πολυ !!!!

Edit : κάναμε .. Παλι τα ίδια ανοίγει γραφει samsung galaxy s4 κλείνει και παλι απο την αρχή .. :O

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Θα κανουμε μια επαναφορά αναγκαστικά και βλέπουμε ... :( σας ευχαριστώ παρα πολυ !!!!

Edit : κάναμε .. Παλι τα ίδια ανοίγει γραφει samsung galaxy s4 κλείνει και παλι απο την αρχή .. :O

 

ξεκινα να περασεις παλι την ρομ με odin!!!ξεκινωντας απο εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365151

διαβασε προσεκτικα..

να δουμε τι ρομ φοραει το κινητο!!!χωρα προευλευσης!!! να βαλουμε το δικο του filmware!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ξεκινα να περασεις παλι την ρομ με odin!!!ξεκινωντας απο εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365151

διαβασε προσεκτικα..

να δουμε τι ρομ φοραει το κινητο!!!χωρα προευλευσης!!! να βαλουμε το δικο του filmware!!!

 

Θα το πάμε καλύτερα για servise αύριο το πρωί εκεί που το αγοράσαμε και ας βγάλουν εκείνοι άκρη ...

Ευχαριστώ παρα πολυ για την βοήθεια και παλι !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα μου ηρθε ειδοποιηση στο κινητο για καποια ενημερωση. Την κατεβασα αλλα διαπιστωσα οτι ειναι μεγαλη 718mb. Και μαλλον εχει μεγαλες αλλαγες για τη συσκευή μου. Ξερετε τι ενημερωση ειναι? Να την κανω? Θα χασω δεδομενα ή ρυθμισεις? Πρεπει να κανω καποιο back up πρωτα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα μου ηρθε ειδοποιηση στο κινητο για καποια ενημερωση. Την κατεβασα αλλα διαπιστωσα οτι ειναι μεγαλη 718mb. Και μαλλον εχει μεγαλες αλλαγες για τη συσκευή μου. Ξερετε τι ενημερωση ειναι? Να την κανω? Θα χασω δεδομενα ή ρυθμισεις? Πρεπει να κανω καποιο back up πρωτα?

 

Θεωρητικα η 4.3 ειναι, δεν θα χασεις τιποτα !

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα η 4.3 ειναι, δεν θα χασεις τιποτα !

 

Αρα να την κανω? Ειναι καλυτερη εκδοση απο την προηγουμενη που εχω?

Link to comment
Share on other sites

Αρα να την κανω? Ειναι καλυτερη εκδοση απο την προηγουμενη που εχω?

 

100% καλύτερη. Εξαλείφεται κάθε είδους μικροκολληματάκι που μπορεί να υπήρχε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια. Θα την περασω την ενημερωση στη συσκευη. Ευχαριστω. Καλημερα
Link to comment
Share on other sites

Θα το πάμε καλύτερα για servise αύριο το πρωί εκεί που το αγοράσαμε και ας βγάλουν εκείνοι άκρη ...

Ευχαριστώ παρα πολυ για την βοήθεια και παλι !!

 

Ενημέρωσέ μας πως πήγε στο service και τι σας είπαν για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι σε ανάλογη περίπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω θέμα στη μπαταρία και θέλει αλλαγή. Πήγα στη samsung και μου είπαν να το κρατήσουν για να επιβεβαιώσουν το πρόβλημα. Να κάνω unroot για να το αφήσω? Δεν καταλαβαίνω γιατί χρειάζεται μιας και η μπαταρία έχει φουσκώσει και έχει γίνει διπλάσια,αλλά μήπως εκεί έχουν κάποιο πρωτόκολλο και μου πουν τίποτα για το root?
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο βγάλε το Root και πήγαινέ το.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο βγάλε το Root και πήγαινέ το.

 

Το πρόβλημα είναι ότι με βάση τον οδηγό εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364799 πάω να κατεβάσω το firmware XXUBMF4 που είναι το τελευταίο ασφαλές από cosmote και δεν με αφήνει γιατί έχει πέσει το hotfile... Υπάρχει άλλος τρόπος για unroot?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...