Jump to content

[S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε φίλε ενεργό είναι αλλά δεν φαίνεται...μήπως φταίει κάτι άλλο;

 

settings>my device>air view>information preview και τσεκαρε το.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις ενεργοποιηση εμενα μου εμφανιζει την κουκιδα οταν πλησιαζω το δαχτυλο αλλα με κλειδωμενη οθόνη, οταν ξεκλειδωσει δεν βγαζει κουκιδα.. :)

 

Σχετικά με την μπαταρία του παντως ξεκιναω μεσημερακι κατα της 2 με φουλ παω παραλια ασχολουμε αρκετα με ενεργοποιημενα δεδομενα γιατι εδω μυκονο που δουλευω δεν εχω παντα ασύρματη συνδεση..

Αντε να με φτασει μεχρι το βραδάκι αλλα αν το αφησω στην ησυχια του με μετρια χρηση με παει μεχρι την επομενη το πρωι που σχολαω κατα της 7..

Ειδικα αν εχω ασύρματη συνδεση πολυ καλυτερα σε διαρκεια..

Edited by Anastasios76
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα σήμερα με το νέο γαλαξία στα χέρια μου.

 

Μια πρώτη παρατήρηση θα ήθελα να κάνω. Το άφησα να σβήσει μόνο του με την εργοστασιακή φόρτιση και το άφησα όλο το βράδυ να γεμίσει. Σήμερα, μετά από 3 ώρες χωρίς καθόλου χρήση (3 λεπτά ομιλίας. ένα sms και καθόλου ίντερνετ) η μπαταρία έχει πέσει στο 79%. Είναι φυσιολογικό;

 

ΥΓ: Έχω κάνει το ίδιο ποστ στο επίσημο τόπικ, ας το σβήσει κάποιος admin. #1811

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα σήμερα με το νέο γαλαξία στα χέρια μου.

 

Μια πρώτη παρατήρηση θα ήθελα να κάνω. Το άφησα να σβήσει μόνο του με την εργοστασιακή φόρτιση και το άφησα όλο το βράδυ να γεμίσει. Σήμερα, μετά από 3 ώρες χωρίς καθόλου χρήση (3 λεπτά ομιλίας. ένα sms και καθόλου ίντερνετ) η μπαταρία έχει πέσει στο 79%. Είναι φυσιολογικό;

 

ΥΓ: Έχω κάνει το ίδιο ποστ στο επίσημο τόπικ, ας το σβήσει κάποιος admin. #1811

 

 

Εννοειτε πως οχι!δες απο τις ρυθμίσεις μπαταρια να δεις τη σου τρωει μπαταρια. Α και κατι αλλο δεν κανεις καλα που το αφηνεις να σβησει....δεν ειναι nokia 3210

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα σήμερα με το νέο γαλαξία στα χέρια μου.

 

Μια πρώτη παρατήρηση θα ήθελα να κάνω. Το άφησα να σβήσει μόνο του με την εργοστασιακή φόρτιση και το άφησα όλο το βράδυ να γεμίσει. Σήμερα, μετά από 3 ώρες χωρίς καθόλου χρήση (3 λεπτά ομιλίας. ένα sms και καθόλου ίντερνετ) η μπαταρία έχει πέσει στο 79%. Είναι φυσιολογικό;

 

ΥΓ: Έχω κάνει το ίδιο ποστ στο επίσημο τόπικ, ας το σβήσει κάποιος admin. #1811

 

Καθόλου φυσιολογικό.Μάλλον έχεις αφήσει ανοιχτα τα πάντα γι αυτο σου τρώει την μπαταρια.Αρχισε να απενεργοποιεις οτι δεν χρησιμοποιεις και δες πως παει.(air gestures,nfc etc)

 

edit:Άκυρο.Δεν είχα δει την συνέχεια στην επόμενη σελίδα.

Edited by ioannis_m
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο νεο κατοχο του super γαλαξια μας!

 

Λοιπον ερωτηση...Υπαρχει μεγαλυτερη γνησια μπαταρια ;

Edited by SpecialMan
Link to comment
Share on other sites

3 παρά ώρες; αν κλείσεις ορισμένα πράγματα μπορείς να το ανεβάσεις κι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε paok δεν είπες το πιο βασικό όμως ,6 ώρες οθόνη ΑΛΛΑ σε flight Mode. Μην παραπληροφορουμε των κόσμο.

Η φωτεινότητα σε τι επίπεδο ήταν?πόσα λεπτά κλήσεων? Κ.α. Η μπαταρία εξαρτάτε από παρα πολλούς παράγοντες και ένα ξερω screenshoot δεν λέει τίποτα.

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Φίλε paok δεν είπες το πιο βασικό όμως ,6 ώρες οθόνη ΑΛΛΑ σε flight Mode. Μην παραπληροφορουμε των κόσμο.

Η φωτεινότητα σε τι επίπεδο ήταν?πόσα λεπτά κλήσεων? Κ.α. Η μπαταρία εξαρτάτε από παρα πολλούς παράγοντες και ένα ξερω screenshoot δεν λέει τίποτα.

 

Καλημέρα.Το flight mode ενδέχεται να το έβαλε την ωρα που έβγαλε τα screenshots.:)

Αλλά

Επιπεδο φωτεινότητας,τροπος χρήσης και αν η χρηση των 6 ωρών ηταν σε wifi,data ή mixed

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο νεο κατοχο του super γαλαξια μας!

 

Λοιπον ερωτηση...Υπαρχει μεγαλυτερη γνησια μπαταρια ;

 

Υπάρχει αλλά όχι γνήσια και όλοι λένε καλά λόγια.... Link

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Το flight mode ενδέχεται να το έβαλε την ωρα που έβγαλε τα screenshots.:)

Αλλά

Επιπεδο φωτεινότητας,τροπος χρήσης και αν η χρηση των 6 ωρών ηταν σε wifi,data ή mixed

 

Το θεωρω απιθανο , η αναμονη ή οι κλησεις εμφανιζονται παντα στην λιστα με τις πο ενεργοβορες εφαρμογες και μαλιστα με υψηλα ποσοστα , έδω δεν υπάρχει κάθολου κανένα απο τα 2, αρα το κινητο ή ηταν καθ όλοι την διαρκεια σε flight mode ,ή αρκετα μεγάλο χρονικο διάστημα .

Ας μας διαφωτίσει ο PAOK επι του θέματος,

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Το θεωρω απιθανο , η αναμονη ή οι κλησεις εμφανιζονται παντα στην λιστα με τις πο ενεργοβορες εφαρμογες και μαλιστα με υψηλα ποσοστα , έδω δεν υπάρχει κάθολου κανένα απο τα 2, αρα το κινητο ή ηταν καθ όλοι την διαρκεια σε flight mode ,ή αρκετα μεγάλο χρονικο διάστημα .

Ας μας διαφωτίσει ο PAOK επι του θέματος,

 

Και τι έκανε 6 ώρες με ανοικτή οθόνη χωρίς Internet;

Εκ πείρας σας λέω ότι η χρήση ήταν μόνο με wifi, η συσκευή δεν άλλαξε τοποθεσίες και έγιναν ελάχιστες κλήσεις.

Αυτή είναι η maxinum αυτονομία και επιτυγχάνεται μόνο υπό τις συνθήκες που ανέφερα.

Το Note 2 σε παρόμοιες συνθήκες μου δίνει 9+ ώρες οθόνης.

Όμως με πραγματική χρήση σε εργάσιμη μέρα που θα χρησιμοποιησω και 3g για διάφορες εργασίες, θα έχω μετακινήσεις κλπ φτάνω με το ζόρι τις 6 ώρες.

Συνεπώς το S4 σε πραγματική χρήση θα δώσει το πολύ 4 ώρες οθόνη με όλα ανοικτά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και τι έκανε 6 ώρες με ανοικτή οθόνη χωρίς Internet;

Εκ πείρας σας λέω ότι η χρήση ήταν μόνο με wifi, η συσκευή δεν άλλαξε τοποθεσίες και έγιναν ελάχιστες κλήσεις.

Αυτή είναι η maxinum αυτονομία και επιτυγχάνεται μόνο υπό τις συνθήκες που ανέφερα.

Το Note 2 σε παρόμοιες συνθήκες μου δίνει 9+ ώρες οθόνης.

Όμως με πραγματική χρήση σε εργάσιμη μέρα που θα χρησιμοποιησω και 3g για διάφορες εργασίες, θα έχω μετακινήσεις κλπ φτάνω με το ζόρι τις 6 ώρες.

Συνεπώς το S4 σε πραγματική χρήση θα δώσει το πολύ 4 ώρες οθόνη με όλα ανοικτά.

 

Το κινητό μπορείς να το έχεις σε flight Mode και το Wifi να είναι ανοικτό άρα να έχεις Internet κανονικά. Θα συμφωνήσω μαζί σου και θα επιβεβαιώσω στο ότι με normal προς βαριά χρήση το κινητό βγάζει 4 ώρες οθόνη ενεργή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Το flight mode ενδέχεται να το έβαλε την ωρα που έβγαλε τα screenshots.:)

Αλλά

Επιπεδο φωτεινότητας,τροπος χρήσης και αν η χρηση των 6 ωρών ηταν σε wifi,data ή mixed

 

Λοιπον...για να ξεκαθαρισει το τοπιο.

Το airplane mode to εβαλα οταν η μπαταρια εφτασε στο 30%.

Δηλαδη απο 100% μεχρι να πεσει στο 30% το wifi ηταν συνεχεια ενεργο.

Κλησεις δεν εκανα καθολου.3g kai data ηταν off συνεχεια.

Φωτεινοτητα γυρω στο 30-40%.

Το wifi explorer χρησιμοποιω αρκετα για να μεταφερω ασυρματα βιντεο, φωτογραφιες και γενικα δεδομενα απο pc προς κινητο και αντιστροφα.

Ελαφρια χρηση flipboard, gmail, facebook,weather, google play, S-health κ.τ.λ.

Τραβουσα βιντεο για 45 λεπτα περιπου κι εβγαλα αρκετες φωτο....αυτα θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στην πρωτη φορτιση με φωτεινοτητα σχεδον ολη την ημερα στο 85% και με πολλες κλησεις και εννοειται ιντερνετ συνεχεια μου εβγαλε 14 ωρες. Μια χαρα !!! Μακαρι να παραμεινει ετσι !!!
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την μπαταρία.

Αλλά θέλω να ρωτήσω. Είναι λογικό με navigon (Europe) να κάνω περίπου 1 ώρα και ένα τέταρτο- ίσως 1μιση ώρα ( 75 χλμ) και να έχω πτώση μπαταρίας από περίπου 95% σε 60%?

Πολύ δεν είναι; μήπως φταίει το συγκεκριμένο gps?

Να σημειώσω ότι δεν ήταν σε φόρτιση το κινητό.

Επίσης άλλη φορά με φορτιστή αυτοκινήτου είδα ότι δεν φορτίζει σχεδόν καθόλου, ίσα ίσα κρατούσε σταθερό το ποσοστό του(απλά να σημειώσω ότι το είχα δοκιμάσει με άλλο καλώδιο, όχι το δικό του οπότε σε αυτή την περίπτωση μπορεί να έφταιγε αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...