Jump to content

[S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ομως. Μιλαω για περασμα 2 rom με odin και μετα απο twrp omega 9. Ζεματαγε πανω στο ακουστικο. Προφανως στο odin ηταν συνδεδεμενο. Δεν γινεται κ αλλιως. Οχι οτι δεν ακουμπιοταν στο αυτι απλα ηταν πιο ζεστο απο το κανονικο. Δηλαδη το ενιωθες στο χερι χαλαρα οτι ειναι ζεστο.

Εγω δεν χρησιμοποιω titanium αλλα mybackup pro στο οποιο δεν ζεσταινεται τοσο οσο στο περασμα rom

 

Στο φλασαρισμα με Odin αλλά και custom μεσω recovery δεν νοιώθει τίποτα. Απλά είναι μια ιδέα πιο ζεστό απ οτι σε sleep mode.

Γενικά το θέμα θερμοκρασία δεν μ απασχολεί πλέον.

Αλλά ουτε και κάτι άλλο όπως η αργοπορεια στο άνοιγμα του dialer η της κάμερας.

Ο dialer ακόμα και αν έχω να τον χρησιμοποιησω ώρες και έχει απενεργοποιηθεί χρειαζεται λιγοτερο χρονο απ οτι στο Note2 και ουσιαστικά η διαφορά είναι οτι αν τον ανοιξεις εν όσο είναι σε φάση ετοιμότητας, ανοίγει ακαριαία πριν προλαβεις να πάρεις το δάχτυλο σου απο το εικονίδιο, αν έχει κλείσει χρειαζεται κάτι λιγοτερο απο ενα δευτερόλεπτο.

Η κάμερα χρονομετρημενη κάνει απο 2.05" έως 2.7". Είναι αργή σε σχέση με αλλες συσκευές αλλά κάνει τόσα πολλά που δικαιολογείται.

Δεν τα λες bag αυτά.

Η συλλογή το ίδιο. Έχω 1000 φωτογραφιες και αρκετά βίντεο.

 

Το τηλέφωνο το αγορασα γιατί το βρήκα σε ημερήσια προσφορά νεου καταστήματος σε mall λογο εγκαινίων και το πήρα 520 ευρώ και δώρο την S-view, δηλαδή 120 φθηνότερα απο την τρέχουσα τιμή που εδώ είναι 5780 EGP δηλαδή 640€.

Το σκεπτικό μου ήταν επειδή το φοβόμουν, αν δεν με ικανοποιήσει να το δώσω και να χάσω 50ευρω.

Λίγο έλειψε να το κάνω την δεύτερη μέρα. Είχα κανονίσει να έλθει να το πάρει η αδελφή αυτής που της πουλησα το Note2. Πέρασα όμως το τελευταίο firmware για την περιοχή (ΜΕΑ) και συνήλθε οποτε είπα χάρη της κάμερας και της οθόνης να το κρατήσω και βλέπουμε.

Με την MG1 όμως η συσκευή έγινε όπως την θέλω οπότε θα παραμείνει για πολύ εκτός και αν το Note3 είναι κάτι εξαιρετικό και με βγάλει απο το πρόγραμμα που είναι η αγορά του Note 8.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ που δεν πολύ-ασχολούμαι με το κινητό, μόνο στο ίντερνετ μπαίνω, χθες παρατήρησα ότι είχα να το φορτίσω 2 μέρες και 15 ώρες και είχε ακόμα μπαταρία 42%

 

φιλαράκι δεν παίζει με τίποτα αυτο που λές εκτός και εαν το κινητο το έχεις stand by συνεχεια και η χρηση του wifi για το ιντερνετ ειναι μόνο 5 λεπτα

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Στο φλασαρισμα με Odin αλλά και custom μεσω recovery δεν νοιώθει τίποτα. Απλά είναι μια ιδέα πιο ζεστό απ οτι σε sleep mode.

Γενικά το θέμα θερμοκρασία δεν μ απασχολεί πλέον.

Αλλά ουτε και κάτι άλλο όπως η αργοπορεια στο άνοιγμα του dialer η της κάμερας.

Ο dialer ακόμα και αν έχω να τον χρησιμοποιησω ώρες και έχει απενεργοποιηθεί χρειαζεται λιγοτερο χρονο απ οτι στο Note2 και ουσιαστικά η διαφορά είναι οτι αν τον ανοιξεις εν όσο είναι σε φάση ετοιμότητας, ανοίγει ακαριαία πριν προλαβεις να πάρεις το δάχτυλο σου απο το εικονίδιο, αν έχει κλείσει χρειαζεται κάτι λιγοτερο απο ενα δευτερόλεπτο.

Η κάμερα χρονομετρημενη κάνει απο 2.05" έως 2.7". Είναι αργή σε σχέση με αλλες συσκευές αλλά κάνει τόσα πολλά που δικαιολογείται.

Δεν τα λες bag αυτά.

Η συλλογή το ίδιο. Έχω 1000 φωτογραφιες και αρκετά βίντεο.

 

Το τηλέφωνο το αγορασα γιατί το βρήκα σε ημερήσια προσφορά νεου καταστήματος σε mall λογο εγκαινίων και το πήρα 520 ευρώ και δώρο την S-view, δηλαδή 120 φθηνότερα απο την τρέχουσα τιμή που εδώ είναι 5780 EGP δηλαδή 640€.

Το σκεπτικό μου ήταν επειδή το φοβόμουν, αν δεν με ικανοποιήσει να το δώσω και να χάσω 50ευρω.

Λίγο έλειψε να το κάνω την δεύτερη μέρα. Είχα κανονίσει να έλθει να το πάρει η αδελφή αυτής που της πουλησα το Note2. Πέρασα όμως το τελευταίο firmware για την περιοχή (ΜΕΑ) και συνήλθε οποτε είπα χάρη της κάμερας και της οθόνης να το κρατήσω και βλέπουμε.

Με την MG1 όμως η συσκευή έγινε όπως την θέλω οπότε θα παραμείνει για πολύ εκτός και αν το Note3 είναι κάτι εξαιρετικό και με βγάλει απο το πρόγραμμα που είναι η αγορά του Note 8.

 

Απορω τοσο εμπειρος χρηστης πως ασχολεισαι ακομα με τον dialer της samsung... Νομιζα οτι ολοι χρησιμοποιειτε τον exdialer. Τον εχεις δοκιμασει και δεν σε βολεψε?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Απορω τοσο εμπειρος χρηστης πως ασχολεισαι ακομα με τον dialer της samsung... Νομιζα οτι ολοι χρησιμοποιειτε τον exdialer. Τον εχεις δοκιμασει και δεν σε βολεψε?

 

Τον έχω αγοράσει απο τον καιρό του Siii.

Απλά στο S4 δεν τον χρειάζομαι γιατί δεν έχω delay.

Οι επαφές μου είναι στα Λατινικα επειδή δεν είμαι στην Ελλάδα, οποτε έχω και αναζήτηση μέσω αυτού.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τον έχω αγοράσει απο τον καιρό του Siii.

Απλά στο S4 δεν τον χρειάζομαι γιατί δεν έχω delay.

Οι επαφές μου είναι στα Λατινικα επειδή δεν είμαι στην Ελλάδα, οποτε έχω και αναζήτηση μέσω αυτού.

 

Εγω παλι δεν τον εχω αγορασει αλλα παλι τη δουλεια μου την κανω κομπλε. Εχω βαλει και την επιλογη να τον κραταει παντα στη μνημη και ειμαι υπερ-κομπλε (offtopic)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια λετε ολοι για τις θερμοκρασιες οτι εχουν πεσει. Εγω γιατι σε ολες τις ρομ απο την mdmκαι μετα οταν παιζω παιχνιδι η του περναω ρομ νεα κτλ ζεσταινεται πολυ το κινητο. Σε αλλες φασεις απλα ειναι λιγο ζεστο. Αν παιξω πολυ ωρα παιχνιδι εχει πολυ πραμα απο θερμοκρασια

 

Και ομως. Μιλαω για περασμα 2 rom με odin και μετα απο twrp omega 9. Ζεματαγε πανω στο ακουστικο. Προφανως στο odin ηταν συνδεδεμενο. Δεν γινεται κ αλλιως. Οχι οτι δεν ακουμπιοταν στο αυτι απλα ηταν πιο ζεστο απο το κανονικο. Δηλαδη το ενιωθες στο χερι χαλαρα οτι ειναι ζεστο.

Εγω δεν χρησιμοποιω titanium αλλα mybackup pro στο οποιο δεν ζεσταινεται τοσο οσο στο περασμα rom

 

Φίλε, αν περνάς custom, ρώτα τον "developer" σου γιατί ζεσταίνεται. Έχουμε γράψει επανειλημμένα πως μετά την ΜΕΑ πλέον το θέμα έχει λυθεί. Ειδικά με MGA πλέον δεν το νιώθεις. Τέλος. Τώρα αν παίζεις παιχνίδια... ε φυσικά θα το νιώσεις λίγο ζεστό στο χέρι σου, όπως όλες οι συσκευές μην τρελαθούμε...

 

φιλαράκι δεν παίζει με τίποτα αυτο που λές εκτός και εαν το κινητο το έχεις stand by συνεχεια και η χρηση του wifi για το ιντερνετ ειναι μόνο 5 λεπτα

 

Γράφει ο άνθρωπος πως δεν πολυασχολείται .. με χαλαρό surfing άνετα βγάζει τόσο.

 

Απορω τοσο εμπειρος χρηστης πως ασχολεισαι ακομα με τον dialer της samsung... Νομιζα οτι ολοι χρησιμοποιειτε τον exdialer. Τον εχεις δοκιμασει και δεν σε βολεψε?

 

Στο s4 ο Dialer φορτώνει στιγμιαία. Στο s3 που είχε θέμα, το έκανες ένα whitelist με Jkay Deluxe settings και δεν έκλεινε ποτέ οπότε άνοιγε επίσης ακαριαία. Πολλούς μας βολεύει ο dialer της Samsung περισσότερο από ExDialer και κάθε ExDialer. Δεν έχει να κάνει με "εμπειρία" η whatever γράφεις..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, αν περνάς custom, ρώτα τον "developer" σου γιατί ζεσταίνεται. Έχουμε γράψει επανειλημμένα πως μετά την ΜΕΑ πλέον το θέμα έχει λυθεί. Ειδικά με MGA πλέον δεν το νιώθεις. Τέλος. Τώρα αν παίζεις παιχνίδια... ε φυσικά θα το νιώσεις λίγο ζεστό στο χέρι σου, όπως όλες οι συσκευές μην τρελαθούμε...

 

Μα αυτο ειναι το θεμα. Οτι ζεσταινεται και οταν περναω με odin τις official. Γιατι το κανω παντα ετσι. Πρωτα περναω official για να ειμαι σιγουρος οτι θα παιξουν σωστα 4g/wifi κτλ... Οχι οτι θεωρω οτι θα παθει κατι απλα αναφορα κανω οτι ζεσταινεται. Οπως επισης το νιωθω μετα απο browsing αρκετης ωρας (πανω απο 20λεπτο). Η μπαταρια δηλαδη φτανει 37 βαθμους. Αρα καπου εκει πρεπει να ειναι και το πλαστικο στο ακουστικο.

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν πολύ-ασχολούμαι με το κινητό, μόνο στο ίντερνετ μπαίνω, χθες παρατήρησα ότι είχα να το φορτίσω 2 μέρες και 15 ώρες και είχε ακόμα μπαταρία 42%

 

φιλαράκι δεν παίζει με τίποτα αυτο που λές εκτός και εαν το κινητο το έχεις stand by συνεχεια και η χρηση του wifi για το ιντερνετ ειναι μόνο 5 λεπτα

 

Δεν είναι για 5 λεπτά μόνο. Απλά δεν μιλάω σχεδόν καθόλου, δεν γράφω μηνύματα, μόνο στο ίντερνετ μπαίνω. Το παρατήρησα και το είπα, αν δεν το πιστεύεις ψάξτο.

 

Γράφει ο άνθρωπος πως δεν πολυασχολείται .. με χαλαρό surfing άνετα βγάζει τόσο.

 

 

Πολύ άνετα, εκείνη την ώρα ασχολήθηκα παραπάνω παίζοντας ένα παιχνίδι, για να τελειώσει και να το φορτίσω.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ειναι το θεμα. Οτι ζεσταινεται και οταν περναω με odin τις official. Γιατι το κανω παντα ετσι. Πρωτα περναω official για να ειμαι σιγουρος οτι θα παιξουν σωστα 4g/wifi κτλ... Οχι οτι θεωρω οτι θα παθει κατι απλα αναφορα κανω οτι ζεσταινεται. Οπως επισης το νιωθω μετα απο browsing αρκετης ωρας (πανω απο 20λεπτο). Η μπαταρια δηλαδη φτανει 37 βαθμους. Αρα καπου εκει πρεπει να ειναι και το πλαστικο στο ακουστικο.

 

37° έχω δεί μονο με σκληρή χρήση σε συνθήκες οπου η εξωτερική θερμοκρασία ήταν 32,5. Στις ίδιες συνθήκες ζςσταινονταν το ίδιο το Note μου.

Το Nexus 7 μου ανεβάζει περισσότερο. Το i4s ακόμα χειρότερα.

Με browsing δεν ανεβάζει πανω απο 33 όση ωρα και να κάνω.

Εκεί που πιάνει 36 είναι όταν έχω να μπω στο Facebook πολλές ώρες και κατεβάζει δεκάδες φωτο και data παράλληλα με το γρήγορο scrolling, αλλά μονο αν είμαι με 3g.

 

Γενικά στο 3g το αισθάνομαι λίγο πιο ζεστό αλλά αυτή την εποχή όλα ζεσταίνονται. Κάντε μια αναδρομή στο φόρουμ θα δείτε οτι καθε καλοκαίρι όλοι μιλούν για overheat.

Το αρχικό firmware ήταν τραγικό. Και επειδή το παρατηρώ σε όλα τα Samsung που έχω αγοράσει τα τελευταία χρόνια, πιστεύω οτι οι αρχικές ROM είναι πουσαρισμενες για μεγαλύτερες ταχύτητες και εντυπώσεις στα reviews. Δεν θυμάστε στο Sii όταν κυκλοφόρησε;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

37° έχω δεί μονο με σκληρή χρήση σε συνθήκες οπου η εξωτερική θερμοκρασία ήταν 32,5. Στις ίδιες συνθήκες ζςσταινονταν το ίδιο το Note μου.

Το Nexus 7 μου ανεβάζει περισσότερο. Το i4s ακόμα χειρότερα.

Με browsing δεν ανεβάζει πανω απο 33 όση ωρα και να κάνω.

Εκεί που πιάνει 36 είναι όταν έχω να μπω στο Facebook πολλές ώρες και κατεβάζει δεκάδες φωτο και data παράλληλα με το γρήγορο scrolling, αλλά μονο αν είμαι με 3g.

 

Γενικά στο 3g το αισθάνομαι λίγο πιο ζεστό αλλά αυτή την εποχή όλα ζεσταίνονται. Κάντε μια αναδρομή στο φόρουμ θα δείτε οτι καθε καλοκαίρι όλοι μιλούν για overheat.

Το αρχικό firmware ήταν τραγικό. Και επειδή το παρατηρώ σε όλα τα Samsung που έχω αγοράσει τα τελευταία χρόνια, πιστεύω οτι οι αρχικές ROM είναι πουσαρισμενες για μεγαλύτερες ταχύτητες και εντυπώσεις στα reviews. Δεν θυμάστε στο Sii όταν κυκλοφόρησε;

 

Ναι και με το s2 ειχα το ιδιο προβλημα τοτε. Μετα ηρθε φθινοπωρο και ησυχασε το θεμα... Θα κατσω απο περιεργεια το απογευμα μεσα στο σπιτι που δεν θα εχει ηλιο κτλ να μπω για ενα 10 λεπτο browsing με wifi και σου λεω ποσο θα πιασει μπαταρια... Τωρα σε κλειστο χωρο εχω με το κινητο σε sleep 28.5 μπαταρια παντως...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγω ήμουν σε sleep mode με 26.6°.

Τράβηξα το screen shot το ανέβασα στο imagshack, εγραψα το ποστ και είναι στους 29.2° Σήμερα εδώ έχουμε 36 αλλά είναι σε δροσερό χώρο.

 

http://img15.imageshack.us/img15/387/1lgn.png

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όταν βάλεις μια θήκη μετά ξεχνάς το θέμα θερμοκρασία.

Εγώ αποφάσισα φέτος να χαρώ την συσκευή και είναι μόνιμα εκτός θήκης. Εξάλλου αυτό σημαίνει πλαστικό, ή πολυκαρβονικο αν σας αρέσει καλύτερα, χωρίς θήκη κι αγοράζω μετά από κάνα 6μηνο ένα κάλυμμα μπαταρίας original και τέλος. Χωρίς θήκη λοιπόν το νιώθω ελάχιστα ζεστό αν έχω data on και μιλάω ταυτόχρονα, εκεί πάει 35 max. Συνήθως είναι κάτω από 30 βαθμούς και το νιώθω μια χαρά δροσερό.. Νομίζω έκαναν καλή δουλειά σε αυτόν τον τομέα (μετά τα πρώτα άτυχη περιστατικά)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όταν βάλεις μια θήκη μετά ξεχνάς το θέμα θερμοκρασία.

 

Εννοεις οτι αν εχω θηκη (που εχω) δεν θα πρεπει να δινω σημασια στη θερμοκρασια που θα προκαλειται απο τη θηκη?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι αν εχω θηκη (που εχω) δεν θα πρεπει να δινω σημασια στη θερμοκρασια που θα προκαλειται απο τη θηκη?

Δεν θα νιώθεις καθόλου την θερμότητα από την συσκευή αφού θα πρέπει "να περασει" και το υλικό της θήκης για να το καταλάβεις στο χέρι σου κτλ

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα νιώθεις καθόλου την θερμότητα από την συσκευή αφού θα πρέπει "να περασει" και το υλικό της θήκης για να το καταλάβεις στο χέρι σου κτλ

 

Με προλαβες! Αυτο εννοουσα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα νιώθεις καθόλου την θερμότητα από την συσκευή αφού θα πρέπει "να περασει" και το υλικό της θήκης για να το καταλάβεις στο χέρι σου κτλ

 

Κι όμως με την Samsung polycarbonate ζεσταίνεται λίγο περισσότερο σε σχέση με την S-view γιατί δεν αποβάλλεται εύκολα η θερμότητα.

Το έχω δοκιμάσει γιατί τις έχω και τις δύο.

 

Τώρα να σας πω για την μπαταρία.

Πηγαίνω για δουλειά στις 9 το πρωί με 100 %. Το δουλεύω μέχρι τις 3 με 3G σύνδεση και είμαι στο 84% .

Με 40 λεπτά οθόνη, και 5 κλήσεις.

Στο αυτοκίνητο το βάζω στον φορτιστή και ακούω παράλληλα μουσική μέσω ΒΤ από το car stereo.

Φτάνω σπίτι και είμαι στο 96%.

Αν είχα στο αυτοκίνητο 2A φορτιστή θα πήγαινε άνετα στο 100%.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως με την Samsung polycarbonate ζεσταίνεται λίγο περισσότερο σε σχέση με την S-view γιατί δεν αποβάλλεται εύκολα η θερμότητα.

Το έχω δοκιμάσει γιατί τις έχω και τις δύο.

 

Τώρα να σας πω για την μπαταρία.

Πηγαίνω για δουλειά στις 9 το πρωί με 100 %. Το δουλεύω μέχρι τις 3 με 3G σύνδεση και είμαι στο 84% .

Με 40 λεπτά οθόνη, και 5 κλήσεις.

Στο αυτοκίνητο το βάζω στον φορτιστή και ακούω παράλληλα μουσική μέσω ΒΤ από το car stereo.

Φτάνω σπίτι και είμαι στο 96%.

Αν είχα στο αυτοκίνητο 2A φορτιστή θα πήγαινε άνετα στο 100%.

Γιατί το βάζεις να φορτίσει στο αυτοκίνητο?? Εγώ γυρνώ σπίτι το απόγευμα αργά μεταξύ 50-60%.. Ότι και να κάνω μετά δεν πάω πότε για ύπνο κάτω από 30%, το ξαναλέω, είμαι απόλυτα ικανοποιήμενος :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα νιώθεις καθόλου την θερμότητα από την συσκευή αφού θα πρέπει "να περασει" και το υλικό της θήκης για να το καταλάβεις στο χέρι σου κτλ

 

Ναι στην πλάτη δεν νιωθω τιποτα. Στην οθονη νιωθω.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα γύρισα σπίτι. Πρώτη μέρα με την MGA και η μπαταρία ήταν αρκετά καλύτερη. Ανοιχτό από τις 6.00 το πρωί (ατιμη δουλειΑ ;)) με όλα ανοιχτά συνέχεια, wifi,GPS,wcdma,data και 2 ώρες χρήση οθόνης , 10 τηλεφωνήματα και μισή ώρα μουσική μέσω wifi έφτασα στο 50%. Νομίζω αρκετά καλά.

 

Μπορώ άνετα να βγω το βράδυ και θα έχω μπαταρία χαλαρά. Νομίζω το έχουν καλύψει το θέμα άψογα πια.

 

Μπράβο Sammy !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από μένα.Από το Σάββατο έχω και εγώ στα χέρια μου το S4 το οποίο το πήρα ελαφρώς μεταχειρισμένο(γύρω στις 3 μέρες).Η συσκευή είναι από Γερμανία.Από την πρώτη μέρα σχεδόν παρατήρησα οτι η μπαταρία "πέφτει" πολύ γρήγορα.Θα ήθελα σας παρακαλώ την πολύτιμη βοήθειά σας.

 

 

[ATTACH]34467[/ATTACH] [ATTACH]34468[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Από το 100% μέσα σε 25 λεπτά περίπου ανοιχτή οθόνη με wifi,bluetooth και μερικές λειτουργίες ανοιχτές έφτασα στο 93%.Έτσι κ πω να ανοίξω οθόνη βασικά και το δουλέψω ρουφάει πολύ.μπορέι να φτάσει μέχρι και 15% ανα ώρα.Προέρχομαι από το νοτε1 κ δεν είχα τέτοιο θέμα..

Το Kaspersky όχι ιδιαίτερα αλλά το ειχα και στο νοτε χωρις θέμα.

Edited by alex781
συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

Από το 100% μέσα σε 25 λεπτά περίπου ανοιχτή οθόνη με wifi,bluetooth και μερικές λειτουργίες ανοιχτές έφτασα στο 93%.Έτσι κ πω να ανοίξω οθόνη βασικά και το δουλέψω ρουφάει πολύ.μπορέι να φτάσει μέχρι και 15% ανα ώρα.Προέρχομαι από το νοτε1 κ δεν είχα τέτοιο θέμα..

Το Kaspersky όχι ιδιαίτερα αλλά το ειχα και στο νοτε χωρις θέμα.

 

Κατ αρχάς αποκλείεται το Note1 να έχει καλύτερη αυτονομία.

Δεύτερον το 15℅ ανα ωρα μεταφράζεται σε 6,5 ώρες οθόνη που είναι άριστη τιμή για smartphone με αυτά τα specs.

To Note2 μου έβγαζε 9ωρες οθόνη αλλά είχε μεγαλύτερη μπαταρία, λιγότερο απαιτητική οθόνη και GPU.

Είσαι μια χαρά. Πετα αυτό το antivirus και το battery calibration για να βελτιώσεις λίγο την αυτονομία και είσαι εντάξει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι το έχω 1 μέρα το galaxy και με 6 ώρες λειτουργία και 5 ώρες οθόνη έφτασε 7% η μπαταρία με ανοιχτό wifi λίγο internet με το chrome και πολλά update και κατεβαζματα εφαρμογών είναι καλά?

και κάτι ακόμα η θερμοκρασία του επεξεργαστή ήταν γύρο στο 45 με 55 συνεχεια και τις μπαταρίας στα 37 είναι φυσιολογικές αυτές η θερμοκρασίες?

Edited by BOTILIAS
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...