Jump to content

[S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω 2 zerolemon.Τις είχα πάρει πακέτο μαζί με εξωτερικό φορτιστή εδώ και 7-8 μήνες περίπου.Απόλυτα ευχαριστημένος.Βγάζω 1-2 μέρες αναλόγως τη χρήση και Οθόνη από 4 ώρες μέχρι και 7 ώρες

Εννοεις φανταζομαι 1-2 μερες με την καθεμια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοεις φανταζομαι 1-2 μερες με την καθεμια!

:lol: Ε ναι.Έχω και τη stock και τις φορτίζω εκ περιτροπής.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω θεμα, θα ηθελα να αντεχει περισσοτερο η μπαταρια... βρηκα αυτο GREENFY

ειναι APP απο το Market place και κανει hybernate εφαρμογες που θα επιλεξουμε και ειναι διαθεσιμες αμεσα οταν τις ανοιγεις κατι σαν να τις κοιμιζει (πολυ καλο)

και το αλλο ειναι απο τις πολλες μπαταριες extended με τα cases τους κτλ βρηκα κατι τουμπανο σαν 3 μπαταριες μαζι 7500mah με nfc και tpu case. μιλαμε 7500mah

http://www.ebay.com/itm/ZeroLemon-Samsung-Galaxy-S4-7500mAh-Extended-Battery-Free-Black-Case-Smartphone-/161474704198?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item2598a47346

 

και θηκη shockproof για τετοια μπαταρια

http://www.ebay.com/itm/ZeroLemon-White-Black-Zero-Shock-Series-Hybrid-Case-For-Samsung-Galaxy-S4-SIV-/291272576307?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item43d132cd33

 

το ξερω ειναι ακριβα υπαρχουν και στο amazon και κανουν το κινητο ογκοδεστατο τα λιγουρευομαι. θα δω ...

Edited by vaggbaba
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Λογικα τι διαρκεια ζωης εχει μια μπαταρια του κινητου μας ?? Την εχω εναμισυ χρονο σχεδον παντα με ολα τα καλουδια ανοιχτα και νομιζω κρατει λιγοτερο ..

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα τι διαρκεια ζωης εχει μια μπαταρια του κινητου μας ?? Την εχω εναμισυ χρονο σχεδον παντα με ολα τα καλουδια ανοιχτα και νομιζω κρατει λιγοτερο ..

 

Ευχαριστω.

Όσο περνάει ο χρόνος πέφτει...δυστυχώς. Με μια καινούρια θα δεις σίγουρα διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Όσο περνάει ο χρόνος πέφτει...δυστυχώς. Με μια καινούρια θα δεις σίγουρα διαφορά.

 

 

Ευχαριστω πολυ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο οθόνη σας βγάζει με πολύ FB και WatchApp?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Παιδες το κινητο απο σημερα δεν φορτιζει. Χθες το φορτισα την τελευταια φορα και σημερα δεν φορτιζει. Αλλαξα φορτιστη τιποτα. Πως μπορω να δω αν φταει η μπαταρια ή το κινητο για να δω πως θα κινηθω.
TCe
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καμία λύση για καλύτερη αυτονομία ρε παιδιά υπάρχει; Έκανα root και έσβησα πολύ σαβούρα αλλά πάλι δεν έχει καλή αυτονομία. Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλα άχρηστα που τρώνε μπαταρία.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καμία λύση για καλύτερη αυτονομία ρε παιδιά υπάρχει; Έκανα root και έσβησα πολύ σαβούρα αλλά πάλι δεν έχει καλή αυτονομία. Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλα άχρηστα που τρώνε μπαταρία.

Βάλε την εφαρμογή greenify εαν δεν την έχεις ήδη βάλει, και από μπαταρία, μπορείς να πάρεις μια MPJ3500mAh.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Στο G2 που την είχα είχε χειρότερη αυτονομία και την έσβησα και σώθηκα θα δοκιμάσω όμως
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στατιστικά από τις δικές μου μπαταρίες (Stock, 2nd Samsung Original, MPJ-1 MPJ-2) , σε unrooted S4:

Υπόψην , δεν τις αφήνω (πλέον) να ξελιγωθούν τελείως (εως 15%) , και στον εξωτερικό φορτιστή τις φορτίζω έως 95%

Overal(%) TotalTime ScreenTime Screen(%)

Samsung Stock 15% 4d - 6h - 16min 3h - 8min 27%

8% 2d - 14h - 11min 5h - 25min 40%

Samsnug 2 5% 2d - 21h - 20min 4h - 50min 39%

15% 3d - 10h - 4min 3h - 44min 34%

MPJ-1 14% 3d - 18h - 48min 5h 37%

15% 2d - 9h - 23min 4h - 25min 35%

MPJ-2 5% 3d - 10h - 15min 6h 42%

15% 3d - 15 - 35min 6h - 19min 40%

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στατιστικά από τις δικές μου μπαταρίες (Stock, 2nd Samsung Original, MPJ-1 MPJ-2) , σε unrooted S4:

Υπόψην , δεν τις αφήνω (πλέον) να ξελιγωθούν τελείως (εως 15%) , και στον εξωτερικό φορτιστή τις φορτίζω έως 95%

Έχεις κάποιον πωλητή ο οποίος στέλνει εδώ ή κάποιον σύνδεσμο να με παραπέμψεις; Γιατί στο eBay κανένας δεν φαίνεται να στέλνει δυστυχώς Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιον πωλητή ο οποίος στέλνει εδώ ή κάποιον σύνδεσμο να με παραπέμψεις; Γιατί στο eBay κανένας δεν φαίνεται να στέλνει δυστυχώς Ελλάδα.

Εννοείς για τις MPJ να φανταστώ...

Τις είχα πάρει από αυτόν τον πωλητή αλλά βλέπω τώρα οτι δεν έχει το σετ που είχα πάρει (2xMPJ + external charger) για το S4.

Δεν χάνεις κάτι να του στείλεις ένα μήνυμα να τον ρωτήσεις.

Και παλαιότερα πάντως που είχα πάρει 2 zerolemon , σταμάτησαν να στέλνουν Ελλάδα.Δεν ξέρω για ποιο λόγο.

Πληροφοριακά, ενώ οι zerolemon μου έβγαζαν πολύ ικανοποιητικούς χρόνους, στο τέλος παρέδωσαν πνεύμα (φούσκωσαν και οι 2) σε διάστημα ενός χρόνου.Ίσως και να έφταιγε που τις ξελίγωνα.Τις αποφόρτιζα μέχρι να σβήσει το κινητό, και τις φόρτιζα στο 100%.

Να δούμε πόσο θα κρατήσουν οι MPJ με πιο προσεκτική φόρτιση.Η αρχική στοκ πάντως αν και έχει πέσει η απόδοσή της, δεν πτοείται...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς για τις MPJ να φανταστώ...

Τις είχα πάρει από αυτόν τον πωλητή αλλά βλέπω τώρα οτι δεν έχει το σετ που είχα πάρει (2xMPJ + external charger) για το S4.

Δεν χάνεις κάτι να του στείλεις ένα μήνυμα να τον ρωτήσεις.

Και παλαιότερα πάντως που είχα πάρει 2 zerolemon , σταμάτησαν να στέλνουν Ελλάδα.Δεν ξέρω για ποιο λόγο.

Πληροφοριακά, ενώ οι zerolemon μου έβγαζαν πολύ ικανοποιητικούς χρόνους, στο τέλος παρέδωσαν πνεύμα (φούσκωσαν και οι 2) σε διάστημα ενός χρόνου.Ίσως και να έφταιγε που τις ξελίγωνα.Τις αποφόρτιζα μέχρι να σβήσει το κινητό, και τις φόρτιζα στο 100%.

Να δούμε πόσο θα κρατήσουν οι MPJ με πιο προσεκτική φόρτιση.Η αρχική στοκ πάντως αν και έχει πέσει η απόδοσή της, δεν πτοείται...

 

Μόνο για φούσκωμα να μην ακούω γιατί με τη φουσκωμένη αυθεντική της Samsung την πάτησα, δεν το αντιλήφθηκα εγκαίρως και μου πέταξε έξω την οθόνη! Ήμουν εντός εγγύησης και προχώρησα σε αλλαγή. Ελπίζω να μην έχω θέμα με τις MPJ.

Στον ίδιο πωλητή είχα στείλει και παλαιότερα, έστειλα και τώρα αλλά η απάντηση ήταν η ίδια, δεν στέλνει η μεταφορική που χρησιμοποιούν (στέλνει αλλά η τιμή των μεταφορικών είναι απαγορευτική..).

Αγόρασα απευθείας από την ιστοσελίδα της MPJ οπότε όλα καλά, σ' ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα imperium lollipop αλλά πάλι η μπαταρία πέφτει γρήγορα όπως το κόβω.

Υπάρχει κάτι να δω μήπως χάλασε η μπαταρία

Η εφαρμογή ampere μου λέει health good

Τι να συμβαινει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα imperium lollipop αλλά πάλι η μπαταρία πέφτει γρήγορα όπως το κόβω.

Υπάρχει κάτι να δω μήπως χάλασε η μπαταρία

Η εφαρμογή ampere μου λέει health good

Τι να συμβαινει;

 

 

Βάλε την Ωμέγα με AEL kernel :)

 

Μπορείς βεβαίως να δοκιμάσεις τον AEL και στην imperioum.

Εγώ έχω δει τεράστια διαφορά με τον kernel αυτόν

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την Ωμέγα με AEL kernel :)

 

Μπορείς βεβαίως να δοκιμάσεις τον AEL και στην imperioum.

Εγώ έχω δει τεράστια διαφορά με τον kernel αυτόν

 

Τελικά νομίζω βρήκα τι έφταιγε και με έτρωγε μπαταρία. Η ρύθμιση για ενεργοποίηση οθόνης με το σήκωμα της συσκευής. Πολλές φορές παρατήρησα και στο αμάξι από λακκούβες άνοιγε η οθόνη και στην τσέπη πάλι από περπάτημα η έντονη κίνηση άνοιγε. Τώρα καλύτερα βλέπω την αυτονομία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...