Jump to content

[S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι καλα 2 ωρες οθονη και 18%.κατι φταει .
πως θα βρουμε τι φταιει?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ειναι καλα 2 ωρες οθονη και 18%.κατι φταει .

 

Γιατι ντε και καλα να φταιει κατι? Αν μιλας οπως εγω απειρες ωρες την ημερα μια χαρα ειναι οι 2 ωρες ανοιχτη οθονη...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς ναι,αν δεν μιλάς όχι...είναι τραγική η αυτονομία και κάτι κάνει drain.

Από το δικό μου πάντως υπερευχαριστημενος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλαω πολυ... εκλεισα συγχρονισμους να δω πως θα τα παει
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ντε και καλα να φταιει κατι? Αν μιλας οπως εγω απειρες ωρες την ημερα μια χαρα ειναι οι 2 ωρες ανοιχτη οθονη...

 

Αν μιλουσε πολυ θα το εδειχναν τα ποσοστα.κατι αλλο των τρωει την μπαταρια .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

δεν μιλαω πολυ... εκλεισα συγχρονισμους να δω πως θα τα παει

 

Μου φαίνεται λίγο δύσκολο να φταίνε οι συγχρονισμόι .το πιο πιθανό είναι να φταίει κάποια εφαρμογή που έχεις βάλει.

Επίσης να έχεις απενεργοποιημένο το GPS γιατί το ανοίγει από μόνο του πολλές φορές.

Τέλος θα σου συνιστούσα να βάλεις την τελευταία nordic ME2 έχει μακράν την καλύτερη μπαταρία από όλες σε δίκτυο cosmote.

Link to comment
Share on other sites

εχω κλειστο gps εχω ενεργοποιημενο τον εντοπισμο θεση μεσω wifi
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Και ένα έγκυρο συγκριτικό μεταξύ των i9500 - i9505 όπου φαίνεται πως οι χρήστες του i9505 μόλις βρήκαν ένα λόγο να μην στεναχωριούνται που δεν βρήκαν διαθέσιμο το i9500...

link

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αύριο θα πάρω το s4 ποια η διαδικασία για να στρώσω το κινητό η δεν χρειάζεται τίποτα.

 

Kαλοροζικο το νεο σου κινητο. Κανε της 3 πρωτες φορτισεις σωστα και εισαι κομπλε.

Αστο να γεμισει την πρωτη φορα και αστο να φτασει 15%, μετα ξαναφορτισε το φουλ. Αυτο θα κανεις επι 3 φορες για να στρωσει η μπαταρια του. Ισως σου ζητησει να κανεις και μερικα update. Θα κανεις και αυτα και εισαι οκ.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία της συσκευής. Το φόρτισα Παρασκευή απόγευμα και τράβηξε μέχρι χθες το μεσημέρι με πλήρη χρήση βάση των αναγκών μου. Κι αυτός ήταν μόλις ο τρίτος κύκλος φόρτισης. ΜΕ2 και OMEGA 3.0...

 

http://img841.imageshack.us/img841/3945/screenshot2013052715463.png

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου απέσπασε την προσοχή εκείνη την ώρα και ξέχασα να το κοιτάξω.... :(

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου απέσπασε την προσοχή εκείνη την ώρα και ξέχασα να το κοιτάξω.... :(

 

Το βασικότερο....:(

Αν το ξανακαταφέρεις τσέκαρε το τότε και πες μας.

Εγώ κατεβάζω την bobcat rom να δοκιμάσω που την είχα σε note 2 και ήταν εξαιρετική και θα ενημερώσω.

Πάντως η AME2 σαν βάση είναι πολύ καλή γενικότερα.

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι το output του φορτιστή είναι στα 2Α. Σαν γρήγορα δεν φορτίζει το κινητό; Παίζει να επηρεάσει η γρήγορη φόρτιση την μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι το output του φορτιστή είναι στα 2Α. Σαν γρήγορα δεν φορτίζει το κινητό; Παίζει να επηρεάσει η γρήγορη φόρτιση την μπαταρία;

 

και το note2 εκει ειναι.δεν εχει καποιο προβλημα.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα..Σημερα παρελαβα το galaxy s4 αφου αποχωριστικα το Note 2 μου..Απιστευτο κινητο και η οθονη του δεν παιζεται..

Μια ερωτηση για τις πρωτες φορτισεις..

 

Κανουμε 2-3 πληρης φορτισεις-αποφορτισεις(δηλαδη σβηνει τελειως το κινητο και μετα το φορτιζω μεχρι το 100%).Μετα φορτιζω κανονικα και δεν αφηνω να πεσει κατω απο 16% η μπαταρια.Κανω επισης 1 πληρη φορτιση-εκφορτιση μια φορα το μηνα.

Λεω κατι λαθος??

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγκατέστησε κανείς άλλος το snapdragon gury??

εγώ το έχω, χωρίς όμως να ελέγχει το wi fi..και έχω δει αρκετή διαφορά με πριν..

μου κρατάει πλέον χαλαρά 2 μέρες με τη χρήση μου, ενώ πριν το εγκαταστήσω το απόγευμα της επομένης χρειαζόταν φόρτιση με την ίδια περίπου χρήση..

Link to comment
Share on other sites

Πριν είχα το S2 και τώρα το S4. Με ίδιες λειτουργίες, ίδια χρήση, ίδιες εφαρμογές, καταλήγω κατά 99% σε ίδια αυτονομία. Μεγάλο τίμημα η 5" οθόνη και οι 4 αχόρταγοι επεξεργαστές...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ποσες ωρες πρεπει αν ειναι η πρωτη φορτιση?

 

Το ανοιγεις,το λειτουργεις κανονικα μεχρι να φτασει γυρω στο 15%...Μετα το αφηνεις να φορτισει μεχρι το 100%.Ισως να διαβασεις "φτασε το μεχρι να κλεισει στη πρωτη φορτιση", "οι πρωτες φορτισεις κλειστο το κινητο" κτλ κτλ.Τιποτα απο αυτα δεν ακολουθω,ειδικα στα τηλεφωνα με android 4.0+

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πριν είχα το S2 και τώρα το S4. Με ίδιες λειτουργίες, ίδια χρήση, ίδιες εφαρμογές, καταλήγω κατά 99% σε ίδια αυτονομία. Μεγάλο τίμημα η 5" οθόνη και οι 4 αχόρταγοι επεξεργαστές...:rolleyes:

 

Διαφωνώ.. Και εγώ το είχα το S2 δύο χρόνια, με την ίδια χρήση τουλάχιστον 30% καλύτερη αυτονομία το S4. Ειδικά σε αναμονή 50% καλύτερο το S4.

Link to comment
Share on other sites

Το S4 έχει πολύ καλύτερη διαχείριση ενέργειας από όλα τα προηγούμενα μοντέλα της σειράς S. Κι αλίμονο να μην ήταν έτσι αφού έχει μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία και προφανώς εξελίσσεται ανάλογα και το λειτουργικό.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...