Jump to content

Neo N003


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το neo 1/4gb δεν μπορω να εκφέρω γνώμη.

Για το 2/32gb μπορώ να πω τα εξής:

Υπάρχουν 2 εκδόσεις, μια με την παλιά μητρική (N18) και μία έκδοση N18s.

Η καινούργια μητρική παίρνει όλες τις επίσημες καινούργιες εκδόσεις λογισμικού (w1.0, w1.1, v01 κτλ) που όμως δεν μπορούν να εγκατασταθούν στην παλιά.

Το κινητό από την έκδοση w1.1 και πάνω δουλεύει απίστευτα γρήγορα, ακόμα και με τον stock launcher (που παραπονούνται μερικοί ότι τους κολλάει)

Για το πρόβλημα που είχα αναφέρει σχετικά με αισθητήρα φωτός: Το κάνει σε όλα τα κινητά με την καινούργια μητρική και δεν έχει σχέση με το λογισμικό. Και στα δύο κινητά που αγόρασα ο αισθητήρας συμπεριφέρεται ακριβώς το ίδιο(πρέπει να πέσει κάθετα μέσα το φως για να συγκινηθεί. Αν έχει το φως από το πλάι δεν συγκινείται...Σαν να είναι πολύ "χωμένος" μέσα και δεν αντιδράει σωστά. Κατόπιν αναβάθμισης του λογισμικού με επίσημη έκδοση αντιπροσωπίας δεν είχε καμία διαφορά.

Κανείς στο forum δεν έχει βάλει το κινητό του στο autobrightness???

Για το πρόβλημα με την φωτεινότητα στις φωτογραφίες: Στις ιδιότητες εικόνας: Ευκρίνια-Υψηλή και Φωτεινότητα-Υψηλή και θα δείτε μεγάλη διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει ρε παιδια δουλεψει κανενας σας το ζτε v967s και το neo n003 1g/4g να μου πει αν αξιζει η αντικατασταση του ζτε με το neo 1/4 ?:)

και μια γνωμη για το 1/4 neo γιατι το εχω παραγγειλη και μονο για το neo n003 2/32 βλεπω σχολια?

ευχαριστω!!:rolleyes:

 

εχω το ΖΤΕ σαν κυριο κινητο, περιπου εξι μηνες! ΤΙ να πω? σκυλι φιλε μου. Του εχω βγαλει τα ματια, του εχω φορτωσει περιπου εκατο εφαρμογες, οτι βρισκω το κατεβαζω για δοκιμη, βλεπω ταινιες με το ΟΤG και ωρες ατελειωτες στο βιπερ και αυτο δεν παιρνει χαμπαρι τπτ.

Πηρα για λιγες ημερες το ΝΕΟ ενος φιλου για δοκιμη. Πολυ καλο κι αυτο. Ομως δεν μου εδινε κατι παραπανω εκτος απο φωτ. μηχανη, για να το προτιμησω αντι του δοκιμασμενου και Με πολυ υποστηριξη ΖΤΕ.

Ελπιζω να βοηθησα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Για το neo 1/4gb δεν μπορω να εκφέρω γνώμη.

Για το 2/32gb μπορώ να πω τα εξής:

Υπάρχουν 2 εκδόσεις, μια με την παλιά μητρική (N18) και μία έκδοση N18s.

Η καινούργια μητρική παίρνει όλες τις επίσημες καινούργιες εκδόσεις λογισμικού (w1.0, w1.1, v01 κτλ) που όμως δεν μπορούν να εγκατασταθούν στην παλιά.

Το κινητό από την έκδοση w1.1 και πάνω δουλεύει απίστευτα γρήγορα, ακόμα και με τον stock launcher (που παραπονούνται μερικοί ότι τους κολλάει)

Για το πρόβλημα που είχα αναφέρει σχετικά με αισθητήρα φωτός: Το κάνει σε όλα τα κινητά με την καινούργια μητρική και δεν έχει σχέση με το λογισμικό. Και στα δύο κινητά που αγόρασα ο αισθητήρας συμπεριφέρεται ακριβώς το ίδιο(πρέπει να πέσει κάθετα μέσα το φως για να συγκινηθεί. Αν έχει το φως από το πλάι δεν συγκινείται...Σαν να είναι πολύ "χωμένος" μέσα και δεν αντιδράει σωστά. Κατόπιν αναβάθμισης του λογισμικού με επίσημη έκδοση αντιπροσωπίας δεν είχε καμία διαφορά.

Κανείς στο forum δεν έχει βάλει το κινητό του στο autobrightness???

Για το πρόβλημα με την φωτεινότητα στις φωτογραφίες: Στις ιδιότητες εικόνας: Ευκρίνια-Υψηλή και Φωτεινότητα-Υψηλή και θα δείτε μεγάλη διαφορά!

 

Η απορία μου είναι το πως καταλαβαίνουμε ποια μητρική φοράει το τηλέφωνο. Εμένα για παράδειγμα στο ρυθμίσεις--->σχετικά με το τηλεφωνο-->αριθμός έκδοσης γράφει : 1080p-N003-V1.0-W1.0 Μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα για το τι φοράει; Υπάρχει δυνατότητα να το ψάξω κάπως αλλιώς; Επίσης αυτό που λές για την καινούργια μητρική σημαίνει ότι όποιος το έχει με αυτή μπορεί να εγκαταστήσει όποια ROM θέλει;Στην υπογραφή μου φαίνεται και ποια έκδοση έχω.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

εχω το ΖΤΕ σαν κυριο κινητο, περιπου εξι μηνες! ΤΙ να πω? σκυλι φιλε μου. Του εχω βγαλει τα ματια, του εχω φορτωσει περιπου εκατο εφαρμογες, οτι βρισκω το κατεβαζω για δοκιμη, βλεπω ταινιες με το ΟΤG και ωρες ατελειωτες στο βιπερ και αυτο δεν παιρνει χαμπαρι τπτ.

Πηρα για λιγες ημερες το ΝΕΟ ενος φιλου για δοκιμη. Πολυ καλο κι αυτο. Ομως δεν μου εδινε κατι παραπανω εκτος απο φωτ. μηχανη, για να το προτιμησω αντι του δοκιμασμενου και Με πολυ υποστηριξη ΖΤΕ.

Ελπιζω να βοηθησα.

φιλε μου όντως με βοήθησες!!! αυτο εκανα και εγω με το ζτε και ει μουν πολύ ευχαριστημενος!!!! το πούλησα όμως 120ευρω και ειπα να <<ανέβω>> σε οθονη και καμερα αλλα και μπαταρια για να μην με τελειωνη στη δουλεια!!!! αυτο που εκανα ηταν να δωσω 27,5 ευρω παραπανω ,γιατι παραπανω δεν μπορουσα και πηγα στο νεο ν003 1/4 .ελπιζω να αξιζει η αλλαγη και να μου βγει σαν το ζτε!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου είναι το πως καταλαβαίνουμε ποια μητρική φοράει το τηλέφωνο. Εμένα για παράδειγμα στο ρυθμίσεις--->σχετικά με το τηλεφωνο-->αριθμός έκδοσης γράφει : 1080p-N003-V1.0-W1.0 Μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα για το τι φοράει; Υπάρχει δυνατότητα να το ψάξω κάπως αλλιώς; Επίσης αυτό που λές για την καινούργια μητρική σημαίνει ότι όποιος το έχει με αυτή μπορεί να εγκαταστήσει όποια ROM θέλει;Στην υπογραφή μου φαίνεται και ποια έκδοση έχω.

 

Συνήθως κάτω απο την μπαταρία έχει αυτοκόλλητο που γράφει την έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κάτω απο την μπαταρία έχει αυτοκόλλητο που γράφει την έκδοση

 

Έχεις δίκιο το γράφει στο αυτοκόλλητο κάτω από τη μπαταρία. Έχω έκδοση Ν18s.

Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να εγκαταστήσω όλες τις διαθέσιμες rom για την έκδοση 2/32;

Ευχαριστώ

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο το γράφει στο αυτοκόλλητο κάτω από τη μπαταρία. Έχω έκδοση Ν18s.

Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να εγκαταστήσω όλες τις διαθέσιμες rom για την έκδοση 2/32;

Ευχαριστώ

 

Αν δεν κάνω λάθος η κάθε έκδοση παίρνει τις δικιές της ROM, οπότε μπορείς να βάλεις τις ROM που φτιάχτηκαν για την έκδοση "s" , μόνο

Γι'αυτό μάλλο αντιμετωπίζουν πολλοί διαφορα προβλήματα όταν κανουν update (δεν δουλεύει η μπροστινή κάμερα κτλ)

Πάντως για πιο σίγουρα αποτελέσματα, συστήνω update με το flash tool(πρόγραμμα στον υπολογιστή και καλώδιο) και όχι απευθείας εγκατάσταση της ROM από την SD.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το κινητο απο το to2c.. Το μονο προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω με τιποτα να βαλω την θηκη που μου εστειλαν μαζι.. μοιαζει να ναι μικροτερη και δεν μπορω με τιποτα να την προσαρμοσω. ειχε κανεις καποιο παρομοιο προβλημα? αν ξερει καποιος ας μου πει. ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το κινητο απο το to2c.. Το μονο προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω με τιποτα να βαλω την θηκη που μου εστειλαν μαζι.. μοιαζει να ναι μικροτερη και δεν μπορω με τιποτα να την προσαρμοσω. ειχε κανεις καποιο παρομοιο προβλημα? αν ξερει καποιος ας μου πει. ευχαριστω!

 

Να φανταστώ ότι προσπαθείς να την βάλεις πάνω από το πίσω κάλυμα ??

Αν ναι, βγάλτο και κούμπωσε το κάλυμα της θήκης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος να μου αν μπορουμε να βαλουμε το gravity box στο τηλεφωνο και αν ναι με ποιο τροπο???το ειχα βαλει στο zte v967s και ηταν γα...το!!!!!! ευχαριστω!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος να μου αν μπορουμε να βαλουμε το gravity box στο τηλεφωνο και αν ναι με ποιο τροπο???το ειχα βαλει στο zte v967s και ηταν γα...το!!!!!! ευχαριστω!!!!:)

 

Με τoν ίδιο τρόπο που το έβαλες και στο zte.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, μια ερώτηση θέλω να κάνω πάνω στο κινητό.

Μπορούμε να του βάλουμε τ9 ή κάτι παρόμοιο για γρήγορα μηνύματα γιατι το qwerty που έχει σε σκάει η αλήθεια είναι.. :/

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για πεστε μας καμια γνωμη για το 1γ/4γ !!!!! εμεις που το περιμενουμε να εχουμε κατι να διαβαζουμε και να ξερουμε τι θα δουμε οταν το παραλαβουμε!!! ειστε ευχαριστημενοι η οχι απο την αγορα του τηλεφωνου!!!!! ευχαριστω!!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Εχω περιπου 2 εβδομαδες το κινητο και μου κανει καποια κολπα.. Οπως πχ δεν λειτουργει η καμερα καποιες φορες και χρειαζεται επανεκινηση για να δουλεψει.. Εχει κανεις καποιο παρομοιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Εχω περιπου 2 εβδομαδες το κινητο και μου κανει καποια κολπα.. Οπως πχ δεν λειτουργει η καμερα καποιες φορες και χρειαζεται επανεκινηση για να δουλεψει.. Εχει κανεις καποιο παρομοιο προβλημα?

 

απο οτι διαβασα ,πανε στις εφαρμογες και στην εφαρμογη της καμερας (συλογη ονομαζεται),κανε εκαθαριση δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό και ψάχνω πολλές μέρες να το λύσω, καθώς πατάω δύο φορές πάνω στην οθόνη μου κάνει ζουμ, στα μενού στα παιχνίδια παντού όμως, και μου σπάει τα νεύρα ειδικά στα παιχνίδια έχουμε καμία λύση;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό και ψάχνω πολλές μέρες να το λύσω, καθώς πατάω δύο φορές πάνω στην οθόνη μου κάνει ζουμ, στα μενού στα παιχνίδια παντού όμως, και μου σπάει τα νεύρα ειδικά στα παιχνίδια έχουμε καμία λύση;;

 

Το ιδιο προβλημα ειχα αντιμετωπισει κι εγω σε ενα ζτε 967 και ψαχνοντας βρηκα οτι αν πας ρυθμισεις, προσβασιμοτητα και απενεργοποιησεις το magnification gesture, σταματαει να το κανει. Δοκιμασε το κι εσυ.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

Εδω και τρεις μερες η μπαταρια μου κανει νερα.

Χωρις καθολου χρηση, βρισκω το κινητο νεκρο, η μπαταρια τελειως αδεια.

Δεν εχω περασει καποια νεα εφαρμογη και τρεχει ο,τι ετρεχε παντα απο πισω.

Χθες δοκιμασα να το βαλω σε flight mode μπας και φταιει το δικτυο που δεν εχω και το καλυτερο σημα μεσα στο σπιτι.

Το αφησα 89% (στο οποιο πηγε μεσα σε 2 ωρες πληρους αδρανειας απο 100%) και το βρηκα στο 48%.

Εκανα wipe τα battery cache, εβγαλα εβαλα μπαταρια, reboot, αλλα καμια διαφορα.

Μηπως η μπαταρια αρχισε να πνεει τα ολισθια? :(

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Και μενα ρε γμτ πολλα νερά με την μπαταρία. Αλλά ήλπιζα ότι φταίει το ότι το έχω τουμπανιάσει σε εφαρμογές κλπ. Με φιλαράκι που μίλαγα για αυτο το θέμα, μου είπε ότι τα ίδια προβλήματα είχε κι αυτός με το S2 του, μετά απο καιρό χρήσης. Και ότι η καλύερη λύση για να σιγουρευτείς αν όντως η μπαταρία κάνει νερά η παίζει τπτ άλλο, είναι να ρίξεις ένα φορμάτ στο κινητό και να το αφήσεις για καμιά βδομάδα "γυμνό" ώστε να δεις τι παίζει.

Ψήνομαι να περάσω την 4.4.2 (ή οποια ειναι η ποιο πρόσφατη έκδοση android τεςπα) και να περάσω καμιά ΡΟΜ.

Έχει κανείς να προτείνει τπτ για ρομ?

Link to comment
Share on other sites

με αγορά καινούργιας μπαταριας δεν λυνεται το πρόβλημα ρε παιδια?? δηλαδη ολα αυτα τα χαζα με τη μπαταρια ,ειναι προβλημα του τηλεφωνου και οχι της μπαταριας???:wacko:

Link to comment
Share on other sites

@monaxitis : Λογικα κατι τετοιο θα παιξει για μενα μιας κι εγω πιστευω πως ευθύνομαι σε μεγαλο βαθμο για την μπαταρια. Αλλα θέλω να πειραματιστώ λιγάκι μαζί του μέχρι να την βγάλω οφ, γιατί σε αντίθεση με την afrodith2, το δικό μου είναι τίγκα στις εφαρμογές, δεν πέφτει σε sleep mode, και ξέρω for sure ότι έχω κάποιες εφαρμογές που δεν γίνονται "kill" Και κραταν το κινητο σε εγρήγορση. Το κινητό "γυμνό" με είχε κρατήσει και 4 (μην πω 5) μέρες. Αφου το ξαναγυμνώσω και του περάσω καμιά ROM και δω ότι ακόμα και τότε έχει θέμα, τότε θα παραγγείλω 2η μπαταρια. Προς το παρών (θέλω) να πιστεύω ότι "κατι δεν κάνω καλά" :P will see..

 

edit : δεν βλέπω όμως κανέναν να προτείνει rom. To premium N18S έχω btw

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε πόσο χώρο έχει για εφαρμογές; Ευχαριστώ .

 

το δικο μου που ηρθε σημερα εχει συνολικο 1,78 και αυτη τη στιγμη διαθεσιμο 1,39 σαν ΕΣ.ΑΠΟΘ.ΧΩΡΟΣ .(ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ)

για media εχει 0,99 ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ (ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ MEDIA βιντεο φωτο .κ.τ.λ)

το δικο μου ειναι το μικρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σημερα παρελαβα το μικρο σε ασπρο και ειναι κουκλη!!!! ολα καλα εκτος απο το gps ,κατεβασα το navigator και εκανα δοκιμη αφου πρωτα εγκατεστησα το faster gps ,μετα απο κανα 10λεπτο δεν μου ειχε κλειδώσει και θα ξαναδοκιμασω αυριο!!! καμια γνωμη για το τι να κανω?? ευχαριστω!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...