Jump to content

Neo N003


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίπου μια βδομαδα πλέον με το κινητό και οι εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές. Ξετρελαμένος δεν μπορώ να πω ότι είμαι ακόμη πάντως. Ίσως επειδή ακόμα δεν το έχω δουλέψει στο έπακρον. Το κινητό το χω ακόμη "μαμα" οπως μου το φέρανε απο Κίνα και δεν έχω ασχοληθεί με lanchers etc..

 

However... εχτές μου έκατσε και μία στραβή. Ενώ είχα τραβήξει κάμποσες φωτό και σκάλιζα την κάμερα του σε ρυθμίσεις και χίλια δυο που δεν καταλάβαινα.. ξαφνικά δεν μπορώ να ανοίξω την εφαρμογή της κάμερας. Πατώντας στην εφαρμογή, κάνει ότι πάει να ανοίξει και κλείνει σχεδόν αμέσως. Ξέρει κανείς τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περίπου μια βδομαδα πλέον με το κινητό και οι εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές. Ξετρελαμένος δεν μπορώ να πω ότι είμαι ακόμη πάντως. Ίσως επειδή ακόμα δεν το έχω δουλέψει στο έπακρον. Το κινητό το χω ακόμη "μαμα" οπως μου το φέρανε απο Κίνα και δεν έχω ασχοληθεί με lanchers etc..

 

However... εχτές μου έκατσε και μία στραβή. Ενώ είχα τραβήξει κάμποσες φωτό και σκάλιζα την κάμερα του σε ρυθμίσεις και χίλια δυο που δεν καταλάβαινα.. ξαφνικά δεν μπορώ να ανοίξω την εφαρμογή της κάμερας. Πατώντας στην εφαρμογή, κάνει ότι πάει να ανοίξει και κλείνει σχεδόν αμέσως. Ξέρει κανείς τι φταίει?

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις στις εφαρμογες και στην εφαρμογη της καμερας κανε εκαθαριση δεδομενων, λογικα θα σου δουλεψει μετα.....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως απο προχθες το κινητο πνεει τα ολισθια. (2/32)

Δεν ανταποκρινεται ολη η οθονη στην επαφη με το δαχτυλο...το δεξι μερος δεν δουλευει ενω το αριστερο μερος ανταποκρινεται κανονικα με αποτελεσμα το κινητο να ειναι πλεον αχρηστο.

Ειχε κανενας σας τετοιο θεμα?

Κι ακομα περιμενω τη flip case θηκη του :( (μαλλον θα παει για πουλημα)

 

 

 

 

Tελικα το κινητο πλεον χρηζει επισκευης, καθως η οθονη δεν ανταποκρινεται στην επαφη με τα δαχτυλα.

Το κινητο δεν θα το στειλω για επισκευη καθως με το καταστημα ειχα dispute μεσω paypal.

Σαν να μην εφτανε αυτο, τωρα μου ηρθε και η θηκη (της κατασκευαστριας εταιρειας με κλειστρο μπροστα).

Ουτε συνεννοημενα να ηταν.

Edited by idemis
Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα το τηλ από το to2c!

Από ότι βλέπω η αυτόματη φωτεινότητα δεν δουλεύει.(όταν το βάζω στο auto η φωτεινότητα μειώνεται στο τέρμα)

Αλλά και στο 100% δεν είναι πάρα πολύ φωτεινή η οθόνη.

Είναι θέμα rom λέτε ή έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Το είχα σταμπάρει αυτό το κινητό. Το θεωρούσα απόα τα καλύτερα ανδροιδ γιατί τα έχει όλα.

 

Αλλά πολλά προβλήματα ρε γμτ....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επιτέλους παρέλαβα το τηλ από το to2c!

Από ότι βλέπω η αυτόματη φωτεινότητα δεν δουλεύει.(όταν το βάζω στο auto η φωτεινότητα μειώνεται στο τέρμα)

Αλλά και στο 100% δεν είναι πάρα πολύ φωτεινή η οθόνη.

Είναι θέμα rom λέτε ή έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό;

 

Μάλλον για software πρόβλημα το βλέπω. Κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή ακομα και άλλαξε rom αν χρειαστεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από όσους έχουν πάρει το κινητό, είστε ευχαριστημένοι με την (μέγιστη) φωτεινότητα;

Εγώ μάλλον μέτριο το βρίσκω...

 

Εγώ το έχω σχεδόν 1.5 μήνα και το κινητό είναι άψογο. Δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα, και η μπαταρία του είναι σούπερ.

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από όσους έχουν πάρει το κινητό, είστε ευχαριστημένοι με την (μέγιστη) φωτεινότητα;

Εγώ μάλλον μέτριο το βρίσκω...

 

Αρκετά ευχαριστημένος θα έλεγα εγώ. Βέβαια δεν ξέρω τι θα γίνεται στο κατακαλόκαιρο μέρα μεσημέρι, αλλα πιστεύω και πάλι κομπλέ θα μαι.

 

Το είχα σταμπάρει αυτό το κινητό. Το θεωρούσα απόα τα καλύτερα ανδροιδ γιατί τα έχει όλα.

 

Αλλά πολλά προβλήματα ρε γμτ....

 

Βασικά. δεν βλέπω να έχουν αναφερθεί και πολλά ουσιαστικά προβλήματα. Έχω διαβάσει ολόκληρο το thread ίσα με 3 φορές πριν μου ρθει το κινητό. Εμένα μου παρουσίασε μία "στραβή" ας πούμε, με την κάμερα.. το οποίο έφτιαξε με ένα καθάρισμα της cache όπως μου πρότεινε κάποιος φίλος. Ουσιαστικά εγώ του χα βγάλει τα μάτια έπειτα απο πολύ πείραγμα. Τα προβλήματα που έχουν να κάνουν με software, τα οποία φτιάχνονται είτε με Roms είτε με fixakia μην σε πολυαπασχολούν . Κοίταζε περισσότερο την hardware μεριά όπως παράδειγμα η στραβή που έκατσε στο παλικάρι παραπάνω (το κινητο πνέει τα ολίσθια όπως ανέφερε). Όπου είναι ίσως και ο μόνος κυριολεκτικά άτυχος σε ολόκληρο το thread.

 

Κατα τα άλλα.. έχοντας το κινητό 16 μέρες στα χέρια μου. Μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Ξετρελαμένος δεν θα λεγα ακόμα, μιας και ακόμη δεν έχω πλήρη εικόνα του κινητού. Παραμένω επιφυλακτικός. Αρχάριος είμαι βέβαια και το σκαλίζω συνεχώς και ασυστόλως με αποτέλεσμα να κάνω και τις γκάφες μου. Η μπαταρία όντως πολυ καλή, (παρόλο ότι της έβγαλα τα μάτια με τις αρχικές φορτήσεις κλπ : βλέπε άλλο μου ποστ), με την οθόνη πολυ ικανοποιημένος, η κάμερα με την μαμίσια εφαρμογή σε νυχτερινές λήψεις όντως δεν μπορώ να πω ότι με ξετρέλανε (ωστόσο παραμένω αισιόδοξος για όταν θα καταφέρω να μάθω να την ρυθμίζω σωστά, ίσως και με κάποια extra εφαρμογή να τα πάει καλύτερα δε ξέρω). Ποιότητα κατασκευής αρκετά καλή, το wi-fi έχω καταφέρει να το συγκρίνω (σε εμβέλεια) μόνο με το λάπτοπ μου (Dell XPS) και θα το θελα λιιίγο ποιο δυνατό η αλήθεια είναι... χμ.. τι άλλο?

 

Είναι ένα πολύ καλο κινητάκι για τα λεφτά του, το οποίο συνδυάζει πάρα πολλά πράγματα FHD οθόνη, 13MP camera, 3000mah μπαταρία, 2/32GB Ram/Rom , κλπ. α! ήχος ΠΑΡΑ πολύ καλός. Το κινητό λάμπει! Αλλά δεν είναι χρυσό. Και δίνω αυτόν τον χαρακτηρισμό, γιατί με τα όσα διάβαζα δεξιά κι αριστερά νόμιζα ότι με αυτό το κινητό θα κοντράρω στα ίσα Galaxy S4. Αλλά όταν έκανα το πρώτο Antutu και είδα που βρίσκεται το κινητό προσγειώθηκα. Όχι ότι τα τέσταρα δίπλα δίπλα, απλά και μόνο απο ένα Antutu test. Αλλά βέβαια το S4 στην τελική θέλει τουλάχιστον τα τριπλάσια λεφτά και παραπάνω. Ενώ ακόμα και το S3 1GB/32GB παίζει στα 350 σε σκρουτζομάγαζα!

 

Αν υπάρχει ένα πράγμα που με ψιλοξενερώνει, είναι η στιγμή που θα βγάλω το κινητό πάνω στο τραπέζι ανάμεσα στην παρέα. Όπου η πρώτη ερώτηση που θα πέσει είναι : "Ποιο κινητό είναι αυτό?" Και άντε κάτσε ξήγα τους. Όχι ότι με πολυνοιάζει η γνώμη του καθένα.. αλλά λόγο της ιδιαιτερότητας της κινέζικης αγοράς πέφτουν βροχή οι ερωτήσεις κάθε φορά. Απαντάω απλά "Κινέζος στα 200 ευρώ" και τους το δίνω να το δουν. Οι περισσότεροι οφείλω να ομολογήσω το παίρνουν με καλό μάτι (πιθανότατα λόγο ποιότητας κατασκευής και FHD οθόνης) αλλά βλέπεις ότι όλοι το χουν "εδώ" να σου πουν στο τέλος πως "Αν βγάλεις τον χειμώνα καλά θα σαι" Και η αλήθεια είναι πως κι εγώ ακόμα, τέτοια εμπιστοσύνη δεν του χω. Έχοντας όμως δει τα άπειρα S3, S4 και Iphone με σπασμένες οθόνες παρηγορούμαι. shit happens to all after all.

Link to comment
Share on other sites

χάχα.... μπράβο στο margeting τις samsung που επέβαλε τα κινητά τις ως σημείο αναφοράς, ομως παίδες υπάρχουν εκατοντάδες επώνυμων για σύγκριση ποιότητας και τιμής, δεν είναι μόνο τα samsung και τα iphone καταξιωμένα κινητά, αν και κάτοχος s3 κοντά 2 χρόνια με κανένα παράπονο, βρίσκω πολλά αξιολογότατα κινητά σε sony lg κλπ στα 200 ευρώ.

παρέλαβα δεύτερο n003 από αντικατάσταση λόγο εγγύησης και 15 μέρες τώρα παιδεύομαι να το στρώσω με roms, market κάμερες gps κλπ κλπ, πήρα και ένα f180 από meri το οποιο το έκανα e975 με φλασάρισμα official rom και λειτουργεί άψογα σε όλα εκτός του lte (πιθανόν να φταίει η κάρτα sim),

τα κινητά δίπλα δίπλα δε συγκρίνονται σε οθόνη camera gps ποιότητα κατασκευής ομορφιά, σε επιδόσεις δε βρίσκω καμία διαφορά ούτε ακόμη και με το παλιό μου s3 που είναι με 1gb ram, γενικά ανταποκρίνεται καλά όπως κάθε 4πύρινο θα έλεγα, με λίγα λόγια για μένα το n003 το προτείνω μόνο εάν το δύκαρτο είναι μονόδρομος.

και κάτι τελευταίο αυτό με τις σπασμένες οθόνες των samsung και iphone ρε παιδιά δεν ισχύει, όταν στους 10 με smartphones οι 3-4 έχουν samsung η iphone!!! λογικό να βλέπουμε (κάποιους) γύρο μας με προβλήματα σπασμένες οθόνες κλπ κλπ, ποτέ δεν έβαλα προστασίες κλπ αν και grand-τσαπατσούλης ποτέ δε μου έσπασε οθόνη η οτιδήποτε πρόβλημα σε όλα τα smart που περάσανε από τα χέρια μου, το πρώτο που μου έβγαλε πρόβλημα ήτανε το n003, βλέπω φωτογραφίες από το παλιό μου iphone 3s με 3mpixel camera οι οποιες είναι καθαρότερες από τα 13mp του n003, δε το συζητώ για την κάμερα του s3 που απλά πυροβολάει..... πάτημα και φωτογραφία...., , anyway καμια δοκιμασμένη rom για το n003 παίζει? χθές έβαλα την Premium W1.1 s4UI και δείχνει να είναι ότι καλύτερο μέχρι στιγμής, δεν λειτουργεί το hdmi όπως λένε (δεν έχω καλώδιο να το δοκιμάσω) αλλά δε με ενδιαφέρει κιόλας,

πιο camera apk νομίζετε παίζει καλύτερα στο n003? φωτεινότερα με ταχύτερο focus?

Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

χάχα.... μπράβο στο margeting τις samsung που επέβαλε τα κινητά τις ως σημείο αναφοράς, ομως παίδες υπάρχουν εκατοντάδες επώνυμων για σύγκριση ποιότητας και τιμής, δεν είναι μόνο τα samsung και τα iphone καταξιωμένα κινητά, αν και κάτοχος s3 κοντά 2 χρόνια με κανένα παράπονο, βρίσκω πολλά αξιολογότατα κινητά σε sony lg κλπ στα 200 ευρώ.

παρέλαβα δεύτερο n003 από αντικατάσταση λόγο εγγύησης και 15 μέρες τώρα παιδεύομαι να το στρώσω με roms, market κάμερες gps κλπ κλπ, πήρα και ένα f180 από meri το οποιο το έκανα e975 με φλασάρισμα official rom και λειτουργεί άψογα σε όλα εκτός του lte (πιθανόν να φταίει η κάρτα sim),

τα κινητά δίπλα δίπλα δε συγκρίνονται σε οθόνη camera gps ποιότητα κατασκευής ομορφιά, σε επιδόσεις δε βρίσκω καμία διαφορά ούτε ακόμη και με το παλιό μου s3 που είναι με 1gb ram, γενικά ανταποκρίνεται καλά όπως κάθε 4πύρινο θα έλεγα, με λίγα λόγια για μένα το n003 το προτείνω μόνο εάν το δύκαρτο είναι μονόδρομος.

και κάτι τελευταίο αυτό με τις σπασμένες οθόνες των samsung και iphone ρε παιδιά δεν ισχύει, όταν στους 10 με smartphones οι 3-4 έχουν samsung η iphone!!! λογικό να βλέπουμε (κάποιους) γύρο μας με προβλήματα σπασμένες οθόνες κλπ κλπ, ποτέ δεν έβαλα προστασίες κλπ αν και grand-τσαπατσούλης ποτέ δε μου έσπασε οθόνη η οτιδήποτε πρόβλημα σε όλα τα smart που περάσανε από τα χέρια μου, το πρώτο που μου έβγαλε πρόβλημα ήτανε το n003, βλέπω φωτογραφίες από το παλιό μου iphone 3s με 3mpixel camera οι οποιες είναι καθαρότερες από τα 13mp του n003, δε το συζητώ για την κάμερα του s3 που απλά πυροβολάει..... πάτημα και φωτογραφία...., , anyway καμια δοκιμασμένη rom για το n003 παίζει? χθές έβαλα την Premium W1.1 s4UI και δείχνει να είναι ότι καλύτερο μέχρι στιγμής, δεν λειτουργεί το hdmi όπως λένε (δεν έχω καλώδιο να το δοκιμάσω) αλλά δε με ενδιαφέρει κιόλας,

πιο camera apk νομίζετε παίζει καλύτερα στο n003? φωτεινότερα με ταχύτερο focus?

 

Για σου φιλε μου.

Εν μερη συμφωνω με οσα λες αλλα η camera του neo δεν ειναι τοσο χαλια που iphone 3gs να βγαζει καλυτερη φωτο δεν παιζει.

Η camera σε φωτεινα σημεια βγαζει πολλη καλες φωτο, στο σκοταδι εχει μια επιλογη πανω που λεγετε HDR.

Αυτη η επιλογη τραβαει 3-4 φωτο σε διαφοτερικα iso της συνδοιαζει και βγαζεις σε καλυτερη φωτεινοτητα αν δεν χρεισιμοποιεις το φλας.

Δεν λεω πως η camera ειναι top αλλα για το value for money σε ενα κινητο 200 ευρω δεν παιζει καλυτερο επωνημο 13mp.

Ποια εκδοση εχεις και εβαλες την Premium W1.1 s4UI την E02 η την w1.1?

Εχω περασει διαφορες rom αλλα προς το παρων καμια δεν δουλεψε 100% .

Τωρα κατεβασα αυτην να περασω εχω το premium e02.

http://pan.baidu.com/s/1eSxbI

Ακομα σε οσους κολλαει η camera για να δουλεψει πατε ρυθμισεις/ολα και πατε συλλογη εκει κανετε εκκαθαριση.

Η συλλοφη ειναι η εφαρμογη της camera.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα σε οσους κολλαει η camera για να δουλεψει πατε ρυθμισεις/ολα και πατε συλλογη εκει κανετε εκκαθαριση.

 

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Εμένα δεν μου βγάζει τετοια ρύθμιση στην εφαρμογή της κάμερας

(Δεν έχω αλλάξει rom)

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση εχεις και εβαλες την Premium W1.1 s4UI την E02 η την w1.1?

την w1.1

όσο για την camera ίσος να υπερβάλλω λίγο γιατί όλοι συνηθίζουν να υπερβάλλουν είτε θετικά είτε αρνητικά στην γνώμη τους, όμως το παράπονο μου είναι ότι οι φωτογραφίες βγαίνουν ψυχρές άνοστες πως να το πω? του 3gs έχουν μεγαλύτερη ζωντάνια, σε ήλιο ακόμη και του laptop η webcam βγάζει πεντακάθαρες φωτογραφίες, γενικά δεν είμαι fan του τρία σε ένα και εάν για κάποιον είναι τόσο σημαντική η φωτογραφία αγοράζει μια κανονική camera με 50-60 ευρώ και παίρνει αποτέλεσμα που ούτε κινητά των 600-700 ευρώ μπορούν να δώσουν,

επεξεργάστηκα το κινητό πετάει η μπαταρία κρατάει μια χαρά, ποιότητα κλήσεων άριστη και σήμα wifi επίσης, λογικό τα laptops να έχουν καλύτερο wi-fi με τις 2 τεράστιες κεραίες που έχουν, γενικά το κινητό δείχνει οκ σε όλα, όμως εάν αποφάσιζα για επόμενη αγορά κινητού δεν θα το επέλεγα, το παρήγγειλα για φίλο πριν 1-2 μήνες και τώρα που είναι έτοιμο να του το δώσω ούτε που μου το ζητάει του πέρασε ο ενθουσιασμός χάχα... συγκρινόμενο με το lg g που είναι πάνω κάτω στα ίδια χρήματα από merimobiles τι να πω? το g είναι απλά πανέμορφο πανάλαφρο σαφώς φωτεινότερη οθόνη (είναι λίγο πιο μικρή του g όμως δεν το καταλαβαίνεις εάν δεν τα βάλεις διπλα-διπλα) camera πολύ καλύτερη από του n003 όμως κατώτερη του galaxy των 8mpixel χάχα, είμαι γκαλαξάκιας τι να κάνουμε? χάχα

καλά χριστούγεννα σε όλους

Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Εμένα δεν μου βγάζει τετοια ρύθμιση στην εφαρμογή της κάμερας

(Δεν έχω αλλάξει rom)

 

Οσοι εχουν προβλημα με την camera (δεν ανοιγει καθολου) να πανε στις ρυθμισεις μετα εφαρμογες και μετα να κανουν δεξια που εμφανιζονται ολες.

Εχει μια μεγαλη λιστα με ολα μεσα εκει θα ψαξει να βρει την εφαρμογη που γραφει (ΣΥΛΛΟΓΗ) θα πατησει και θα κανει εκκαθαρισει μετα θα δουλεψει.

Η μπροστα camera η μικρη σε μερικες περιπτωσεις δεν δουλευει καθολου για να φτιαξει θελει αλλαγη rom.

Με την καινουρια rom που περασα δουλευει και η μπροστα.

 

Giorgoslekkas ο σκοπος στα forum ειναι να μιλαμε οσο πιο αντικειμενικα μπορουμε για να βοηθησουμε τον κοσμο.

Η camera του neo ειναι πολλη ανωτερη απο πολλα κινητα διπλασιας τιμης, οι φωτο βγαινουν μια χαρα με χρωμα και φοβερη αναλυση ειδικα την ημερα.

Ακομα εχει foul HD VIDEO 1080p.

Εχω αλλαξει πολλα κινητα και οι photo του 3gs που λες ειναι λασπη μπροστα στου neo.

Μηπως πρεπει να ψαξεις λιγο τις ρυθμισεις?

 

Ακομα η καινουρια rom που εβαλα ειναι πολλη σταθερη τρεχει ομαλα ωραιο skrolling και ειναι σαφως κλασεις ανωτερη απο την stock rom απλα θελει λιγο προσαρμογη.

Το κακο ειναι οτι εχει καποιες κινεζικες εφαρμογες αλλα εμενα δεν με ενοχλει απο την στιγμη που ολα δουλευουν ρολοι.

Μην βαλετε σε Ε02 rom απο w1.1 το εκανα και καποια στιγμη κολησε ο launcher και δεν ανοιγε καν.

Μπηκα σε recovery και περασα αυτην που εχω τωρα http://pan.baidu.com/s/1eSxbI

Περασα αυτην http://www.needrom.com/mobile/n003-premium-w1-1-s4ui/ και οσο προλαβα να την δω ηταν πολλη καλη μεχρι που περασα nova launcher και κρασαρε ολο το κινητο.

 

 

Γνωμη μου ειναι οσοι δεν το κατεχετε βαλτε nova launcher στην stock rom και το κινητο ειναι μια χαρα.

Αν και θεωρω οτι μολις περασετε recovery tools ολα μετα ειναι ευκολα.

Εγω προς το παρων καποιο προβλημα δεν εχω και θεωρω το neo n003 το καλυτερο value for money που εχω πιασει στα χερια μου μεχρι στιγμης.

Και εμενα μου αρεσει περισσοτερο το lg g2 αλλα δεν δινω 500 ευρω για κινητο.

Καλες γιορτες να εχουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους!

 

Εχω περιπου ενα μηνα το κινητο και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.

Με προβληματιζει ομως λιγο η μπαταρια του.

Ενω στις πρωτες 3-4 φορτισεις του εφτανε πληρως στα 100% (αν και στα τελευταια 10% ηθελε γυρω στην ωρα για να γεμισει πληρως)

στις δυο τελευταιες φορτισεις που του εκανα και το αφησα ολο το βραδυ στο ρευμα, εφτασε στο 95% και τωρα στο 90%.

Σε ποσες πληρεις φορτισεις-αποφορτισεις ειδατε να "στρωνει" η μπαταρια σας?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

κλειστο το κινητο 4.30 - 5 ωρες φορτιση περιπου φτανει 100%

Ανοιχτο δεν παει ποτε.

 

Καλημερα Anabolic,

Σ' ευχαριστω για την απαντηση.

Κλειστο το φορτιζω, γι αυτο ανησυχω:worry:

 

EDIT: εκανα wipe cache και davlik,το αφησα 7 ωρες στο ρευμα και εφτασε αισιως τα 99%.

Ελπιζω στην επομενη φορτιση να γεμισει πληρως για να κανω calibration μηπως φτιαξει ετσι.

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Anabolic,

Σ' ευχαριστω για την απαντηση.

Κλειστο το φορτιζω, γι αυτο ανησυχω:worry:

 

EDIT: εκανα wipe cache και davlik,το αφησα 7 ωρες στο ρευμα και εφτασε αισιως τα 99%.

Ελπιζω στην επομενη φορτιση να γεμισει πληρως για να κανω calibration μηπως φτιαξει ετσι.

 

Δυστυχως οτι calibration και να κανεις δεν θα δεις αποτελεσμα ειναι κοινο bug, η μπαταρια ειναι full φορτισμενη και ας πηγαινει μεχρι το 95 η 99℅, εχω την εντυπωση οτι το θεμα ειναι στα στατιστηκα που κραταει η εφαρμογη καταναλωσης της μπαταριας….

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά που μου το έκανε το άφησα ξεφόρτισε (κάτω από 50%) , εβγαλα την μπαταρία για 10 λεπτά , και μετά το φόρτισα (με τον δικό του φορτιστή).

Φόρτισε 100%

 

Έχει παραλάβει κανείς από Θεσσαλονίκη αυτό το κινητό ;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά που μου το έκανε το άφησα ξεφόρτισε (κάτω από 50%) , εβγαλα την μπαταρία για 10 λεπτά , και μετά το φόρτισα (με τον δικό του φορτιστή).

Φόρτισε 100%

 

Το ειχα δοκιμασει και αυτο, αλλα δεν ειχε διαφορα.

Τι να πω, ισως να εχει θεμα και η μπαταρια μου, υπαρχει και αυτο το ενδεχομενο:O

Εκτοτε κανει παντα 100% φορτιση ή εχει παλι φασεις που δειχνει να μην γεμιζει πληρως?

 

Έχει παραλάβει κανείς από Θεσσαλονίκη αυτό το κινητό ;

 

Εγω.

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να παραγγείλω αυτό το κινητό από το site to2c.com και έχω την έξεις απορίες.

Τη μέθοδο αποστολής να βάλω, το singapore post οπού είναι δωρεάν είναι καλή μέθοδος η θα έχω προβλήματα στην αποστολή και θα μου δώσουν tracking number οποί να βλέπω σε ποιο στάδιο βρίσκεται η παραγγελιά μου;

ααα και το κινητό έχει play store κανονικά έτσι; ευχαριστώ εκ των πρότερων :-)

Edited by LiOnHiT
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να παραγγείλω αυτό το κινητό από το site to2c.com και έχω την έξεις απορίες.

Τη μέθοδο αποστολής να βάλω, το singapore post οπού είναι δωρεάν είναι καλή μέθοδος η θα έχω προβλήματα στην αποστολή και θα μου δώσουν tracking number οποί να βλέπω σε ποιο στάδιο βρίσκεται η παραγγελιά μου;

ααα και το κινητό έχει play store κανονικά έτσι; ευχαριστώ εκ των πρότερων :-)

 

Καλησπερα! Με singapore post να το πάρεις,μεχρι στιγμης δεν εχω δει να περναει καποιο κινητο απο το to2c με τελωνειο ετσι (DHL και EMS υπηρξαν καποιες μεμονωμενες περιπτωσεις).

Οι αποστολες ειναι παντα με tracking number.

Οταν κανεις με το καλο την παραγγελια σου, μπες και στο αντιστοιχο thread http://http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371679&page=92

και ζητησε τους τι θελεις να εχει μεσα.

Εγω πχ εδωσα τον αριθμο παραγγελιας και ζητησα να εχει ελληνικα, να σβησουν κινεζικες εφαρμογες και να το ρουταρουν.

Το πακετο το δηλωνουν σαν Gardening και το κοστολογουν 25-30 δολλαρια, οποτε γλιτωνει τελωνειο.

Εχω παρει 2 κινητα απο αυτους, τα παρελαβα σε διαστημα 14-16 εργασιμων.

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

 

Έχει παραλάβει κανείς από Θεσσαλονίκη αυτό το κινητό ;

 

 

Κι εγώ το έχω παραλάβει.

 

Όσο για την μπαταρία που έλεγε ένας φίλος πιο πριν, κι εμένα στην αρχή πήγαινε μέχρι το 95% και μετά από μερικές φορτίσεις έστρωσε και φτάνει κανονικά στο 100%.

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω παραλάβει.

 

Όσο για την μπαταρία που έλεγε ένας φίλος πιο πριν, κι εμένα στην αρχή πήγαινε μέχρι το 95% και μετά από μερικές φορτίσεις έστρωσε και φτάνει κανονικά στο 100%.

 

:)

 

Η αληθεια ειναι πως το κινητο καθεται πολλες ωρες, και η μπαταρια κραταει 9 μερες ανετα.

Δεν εχω κανει πολλους κυκλους φορτισης, αντε 6-7 το πολυ.

Ελπιζω να στρωσει!

Το φορτιζεις κλειστο ή ανοιχτο?

Επειδη καποιος ειχε αναφερει οτι η δικη του συσκευη δεν πιανει 100% ποτε αν το φορτιζει ανοιχτο.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...