Jump to content

Neo N003


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! Με singapore post να το πάρεις,μεχρι στιγμης δεν εχω δει να περναει καποιο κινητο απο το to2c με τελωνειο ετσι (DHL και EMS υπηρξαν καποιες μεμονωμενες περιπτωσεις).

Οι αποστολες ειναι παντα με tracking number.

Οταν κανεις με το καλο την παραγγελια σου, μπες και στο αντιστοιχο thread http://http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371679&page=92

και ζητησε τους τι θελεις να εχει μεσα.

Εγω πχ εδωσα τον αριθμο παραγγελιας και ζητησα να εχει ελληνικα, να σβησουν κινεζικες εφαρμογες και να το ρουταρουν.

Το πακετο το δηλωνουν σαν Gardening και το κοστολογουν 25-30 δολλαρια, οποτε γλιτωνει τελωνειο.

Εχω παρει 2 κινητα απο αυτους, τα παρελαβα σε διαστημα 14-16 εργασιμων.

 

 

Ευχαριστώ πολύ Αφροδίτη! :)

Edited by LiOnHiT
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ευχαριστώ πολύ Αφροδίτη! :)

 

Εχουμε ξεχωριστό θεμα για αποστολές από Κίνα. Ρίξε μια ματιά... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως το κινητο καθεται πολλες ωρες, και η μπαταρια κραταει 9 μερες ανετα.

Δεν εχω κανει πολλους κυκλους φορτισης, αντε 6-7 το πολυ.

Ελπιζω να στρωσει!

Το φορτιζεις κλειστο ή ανοιχτο?

Επειδη καποιος ειχε αναφερει οτι η δικη του συσκευη δεν πιανει 100% ποτε αν το φορτιζει ανοιχτο.

 

Γενικά δεν το κλείνω ποτέ το κινητό.

Πιθανόν να έχω κάνει 1-2 φορτίσεις με κλειστό κινητό, μετά από παρότρυνση κάποιου φίλου εδώ, για την μπαταρία. Δεν το θυμάμαι σίγουρα όμως. :p

 

9 μέρες πως είναι δυνατόν ? μάλλον καποιες ώρες το έχεις κλειστό, και ίσως δεν έχεις ανοιχτό συνέχεια Wi-Fi κλπ κλπ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι συνεχεια ανοιχτο, αλλα δεν εχω προλαβει ακομα να ασχοληθω μεχρι αηδιας μαζι του.

Κλησεις σε νορμαλ επιπεδο,ιντερνετ πολυ λιγο και gps καθολου, γι αυτο μαλλον αντεχει τοσο.

Με το ζορι πεφτει 10% καθε μερα.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Μόλις παρέλαβα το καινούργιο κινητό μου NEO N003 από το to2c αλλά από την πρώτη φόρτιση αντιμετωπίζω προβλήματα με την φόρτιση της μπαταρίας. Δοκίμασα με όλους τους τρόπους με τον φορτιστή σε πρίζα όλη νύχτα (ανοιχτό & κλειστό) , μέσω υπολογιστή αλλά το κινητό δεν φορτίζει με τίποτα. Μερικές φορές δείχνει ότι φορτίζει η μπαταρία όταν το έχω ανοιχτό και καλά αλλά δεν πάει πάνω από 5% η το κινητό είναι ανοιχτό μόνο όταν είναι στην πρίζα και μερικές φορές δείχνει ότι δεν φορτίζει κάν. Προσπάθησα και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά πάλι τίποτα.Και κάτι ακόμα που με βάζει σε υποψίες είναι ότι στην Μνήμη του κινητού μου λέει 138.5 mb χρησιμοποιημένη και Ελεύθερη 1.6gb συνολικά αυτό είναι 2 gb τα υπόλοιπα 2 που πήγαν? Επειδή εδώ μέσα είστε ποίο έμπειροι παρακαλώ αν ξέρει κανείς τίποτα ας με βοηθήσει.

Επίσης έστειλα email to2c και αναμένω απάντηση & από αυτούς.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Μόλις παρέλαβα το καινούργιο κινητό μου NEO N003 από το to2c αλλά από την πρώτη φόρτιση αντιμετωπίζω προβλήματα με την φόρτιση της μπαταρίας. Δοκίμασα με όλους τους τρόπους με τον φορτιστή σε πρίζα όλη νύχτα (ανοιχτό & κλειστό) , μέσω υπολογιστή αλλά το κινητό δεν φορτίζει με τίποτα. Μερικές φορές δείχνει ότι φορτίζει η μπαταρία όταν το έχω ανοιχτό και καλά αλλά δεν πάει πάνω από 5% η το κινητό είναι ανοιχτό μόνο όταν είναι στην πρίζα και μερικές φορές δείχνει ότι δεν φορτίζει κάν. Προσπάθησα και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά πάλι τίποτα.Και κάτι ακόμα που με βάζει σε υποψίες είναι ότι στην Μνήμη του κινητού μου λέει 138.5 mb χρησιμοποιημένη και Ελεύθερη 1.6gb συνολικά αυτό είναι 2 gb τα υπόλοιπα 2 που πήγαν? Επειδή εδώ μέσα είστε ποίο έμπειροι παρακαλώ αν ξέρει κανείς τίποτα ας με βοηθήσει.

Επίσης έστειλα email to2c και αναμένω απάντηση & από αυτούς.

Ευχαριστώ.

 

Καλημερα,

Μια χαζη ερωτηση: Την προστατευτικη ζελατινα απο τον πολο της μπαταριας την εβγαλες?

Οσον αφορα το κινητο, αν εχω καταλαβει καλα εχεις το 2/32GB.

Η Device Μemory και το Phone Storage που θα βλεπεις θα ναι κατα προσεγγιση τοσο, μην περιμενεις να δεις τα παραπανω ακριβως.

Σ εμενα πχ λεει 1,78GB και 26,49GB αντιστοιχα.

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Την ζελατίνα από τους πόλους την έχω βγάλει. Το κινητό λειτουργούσε κανονικά μέχρι που αποφορτίστηκε & έπρεπε να φορτιστεί. Από εκεί και μετά δεν μπορώ να το φορτίσω με τίποτα ότι και να κάνω πάνω από 5% δεν πάει. Το κινητό λειτουργεί μόνο όταν είναι στην πρίζα αλλιώς όταν βγει από την πρίζα κλείνει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Μια χαζη ερωτηση: Την προστατευτικη ζελατινα απο τον πολο της μπαταριας την εβγαλες?

Οσον αφορα το κινητο, αν εχω καταλαβει καλα εχεις το 2/32GB.

Η Device Μemory και το Phone Storage που θα βλεπεις θα ναι κατα προσεγγιση τοσο, μην περιμενεις να δεις τα παραπανω ακριβως.

Σ εμενα πχ λεει 1,78GB και 26,49GB αντιστοιχα.

 

Την ζελατίνα από τους πόλους την έχω βγάλει. Το κινητό λειτουργούσε κανονικά μέχρι που αποφορτίστηκε & έπρεπε να φορτιστεί. Από εκεί και μετά δεν μπορώ να το φορτίσω με τίποτα ότι και να κάνω πάνω από 5% δεν πάει. Το κινητό λειτουργεί μόνο όταν είναι στην πρίζα αλλιώς όταν βγει από την πρίζα κλείνει. Το άφησα όλη νύχτα για να φορτιστεί τίποτα. Μετά από πολλές προσπάθειές κατάφερα να το ενεργοποιήσω και το άφησα 3-4 ώρες να φορτίζει αλλά πάλι τίποτα κολλημένο στο 5% . Μετά όταν το είχα στην πρίζα και ήταν ενεργοποιημένο είπα να του κάνω rebboot μπας και έχει φάει κάνα κόλλημα πάλι τίποτα. Σκέφτομαι μήπως έχει πρόβλημα η μπαταρία ή το σύστημά τροφοδοσίας της μπαταρίας.

Κάθε γνώμη και άποψη δεκτή μπας και βρω λύση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Μόλις παρέλαβα το καινούργιο κινητό μου NEO N003 από το to2c αλλά από την πρώτη φόρτιση αντιμετωπίζω προβλήματα με την φόρτιση της μπαταρίας. Δοκίμασα με όλους τους τρόπους με τον φορτιστή σε πρίζα όλη νύχτα (ανοιχτό & κλειστό) , μέσω υπολογιστή αλλά το κινητό δεν φορτίζει με τίποτα. Μερικές φορές δείχνει ότι φορτίζει η μπαταρία όταν το έχω ανοιχτό και καλά αλλά δεν πάει πάνω από 5% η το κινητό είναι ανοιχτό μόνο όταν είναι στην πρίζα και μερικές φορές δείχνει ότι δεν φορτίζει κάν. Προσπάθησα και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά πάλι τίποτα.Και κάτι ακόμα που με βάζει σε υποψίες είναι ότι στην Μνήμη του κινητού μου λέει 138.5 mb χρησιμοποιημένη και Ελεύθερη 1.6gb συνολικά αυτό είναι 2 gb τα υπόλοιπα 2 που πήγαν? Επειδή εδώ μέσα είστε ποίο έμπειροι παρακαλώ αν ξέρει κανείς τίποτα ας με βοηθήσει.

Επίσης έστειλα email to2c και αναμένω απάντηση & από αυτούς.

Ευχαριστώ.

 

Αν μπορείς δοκίμασε και με κάποιο φορτιστή απο άλλο τηλέφωνο, τουλάχιστον να αποκλείσεις οτι φταίει η μεριά της φόρτισης

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς δοκίμασε και με κάποιο φορτιστή απο άλλο τηλέφωνο, τουλάχιστον να αποκλείσεις οτι φταίει η μεριά της φόρτισης

 

Το δοκίμασα και αυτό αλλά πάλι δεν έγινε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έστειλα email to2c και αναμένω απάντηση & από αυτούς.

Ευχαριστώ.

 

Καλά ξεμπερδέματα με αυτούς...

Προτιμάνε να τους κοπεί το χέρι παρά να παραδεχτούν ότι το κινητό έχει πρόβλημα και να το γυρίσεις πισω! Άνοιξε claim στο paypal και να δεις πως θα σου βρούνε λύση!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μου κόψατε όλα τα σχεδία μου για το κινητό, ήθελα να το αγοράσω από αυτό το κατάστημα ... :/

Ξέρουμε κανένα άλλο κατάστημα να το έχουν πάρει παιδιά και να μην παρουσίασε κάποιο πρόβλημα το κινητό;

Edited by LiOnHiT
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο το to2c το πήρα και όλα κομπλέ. root, ελληνικά και τεσταρισμένο προτού μου το στείλουν. (σε αντίθεση με το geekbuying που μου στειλαν ενα THL χωρίς να το ανοίξουν καν)

 

Κατα τ'άλλα απόλυτα ικανοποιημένος με το τηλεφωνάκι πλέον. Σε όλους τους τομείς. Ακόμα και με την κάμερα, που πλέον έμαθα να την δουλεύω σε νυχτερινές λήψεις αλλά και την μπαταρία που εγώ παραλίγο να καταστρέψω. Το GPS μου έχει μείνει ακόμα να τεστάρω, αλλά απ'ότι λένε οι περισσότεροι είναι μια χαρά.

 

Αυτό που δεν μπορώ με τπτ να καταλάβω εγώ στο τηλ, είναι γιατί δεν μπορώ να περάσω τις εφαρμογές στην "μεγάλη" μνήμη. Την SD όπως λέει, με τα 32GB. Έχω περάσει ένα κάρο εφαρμογές app2SD app2ROM και δεν έχω κάνει δουλειά με καμία. Με όλες τις εφαρμογές, στην προσπάθεια να μεταφέρω ένα apk στην ROM/SD (whatever) με πηγαίνουν είτε στις "Πληροφορίες Εφαρμογής", είτε στην αρχική οθόνη του κινητού χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Τι δεν κάνω σωστά ρε παιδιά? Κοντεύω να γεμίσω την μικρή μνήμη και η μεγάλη είναι άδεια εντελώς! Το τηλ είναι root.

 

edit: μετα απο παρότρυνση έβαλα το Link2SD (το οποιο νομιζω είχα δοκιμάσει). Με αυτην την εφαρμογή μου κάνει άλλα. Όταν διαλέγεις να μετακινήσεις apk στην SD βγάζει το εξής σφάλμα :

 

Αποτυχία

 

pkg: /dataapp/com.Το application....apk failure

[iNSTALL_FAILED_CONTAINER_ERROR]

 

any ideas ?

Edited by Kostas_N30
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο το to2c το πήρα και όλα κομπλέ. root, ελληνικά και τεσταρισμένο προτού μου το στείλουν. (σε αντίθεση με το geekbuying που μου στειλαν ενα THL χωρίς να το ανοίξουν καν)

 

Κατα τ'άλλα απόλυτα ικανοποιημένος με το τηλεφωνάκι πλέον. Σε όλους τους τομείς. Ακόμα και με την κάμερα, που πλέον έμαθα να την δουλεύω σε νυχτερινές λήψεις αλλά και την μπαταρία που εγώ παραλίγο να καταστρέψω. Το GPS μου έχει μείνει ακόμα να τεστάρω, αλλά απ'ότι λένε οι περισσότεροι είναι μια χαρά.

 

Αυτό που δεν μπορώ με τπτ να καταλάβω εγώ στο τηλ, είναι γιατί δεν μπορώ να περάσω τις εφαρμογές στην "μεγάλη" μνήμη. Την SD όπως λέει, με τα 32GB. Έχω περάσει ένα κάρο εφαρμογές app2SD app2ROM και δεν έχω κάνει δουλειά με καμία. Με όλες τις εφαρμογές, στην προσπάθεια να μεταφέρω ένα apk στην ROM/SD (whatever) με πηγαίνουν είτε στις "Πληροφορίες Εφαρμογής", είτε στην αρχική οθόνη του κινητού χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Τι δεν κάνω σωστά ρε παιδιά? Κοντεύω να γεμίσω την μικρή μνήμη και η μεγάλη είναι άδεια εντελώς! Το τηλ είναι root.

 

edit: μετα απο παρότρυνση έβαλα το Link2SD (το οποιο νομιζω είχα δοκιμάσει). Με αυτην την εφαρμογή μου κάνει άλλα. Όταν διαλέγεις να μετακινήσεις apk στην SD βγάζει το εξής σφάλμα :

 

Αποτυχία

 

pkg: /dataapp/com.Το application....apk failure

[iNSTALL_FAILED_CONTAINER_ERROR]

 

any ideas ?

 

Εμένα μου εκαθιστά όλες τις εφαρμογές αυτόματα στην 32άρα ROM...(Και εγώ από το to2c το πήρα)

Δοκίμασες το app mover?

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτο το κινητο εδω και μηνες και χθες βραδυ μ επεσε και εσπασε η οθονη :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Ξερετε που μπορω να βρω ανταλλακτικη? Ειναι δυσκολο ν την αλλαξω μονος?

 

Επισης το κινητο μ ηρθε αρουταριστο εχωντας ομως προεγκατεστημενο το SuperSU και δν ξερω πως να το κανω root. Επι μια βδομαδα παλευα αλλα δν καταφερα κατι.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Υ.Γ.

Το συστηνω με τα χιλια! Υπεροχη αναλυση οθονης, το αδυναμο σημειο μ. Η καμερα καλη τη μερα, μαπα το βραδυ. Η ROM τ ειναι ως SD και η SD ως internal :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μ βγαζει μνμ λαθους οτι ειναι ηδη εγκατεστημενο οταν παω ν κανω root. Αλλαξα την εντολη ωστε ν κανει re install αλλα μετα βγαζει αλλο λαθος. Υπαρχει κανεις π εχει κανει μονος του root?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχα κοιταξει και δεν ειμαι. Δοκιμασα μεσω Farmaroot (apk) αλλα μου εβγαλε μυνημα "your device seems not vulnerable to exploit included in framaroot", κ απο ο,τι ειδα αυτο σημαινει οτι δν υποστηριζεται, παρολο π στην περιγραφη λεει το αντιθετο.

 

Ειχα κατεβασει παλιοτερο τελικα αλλα και με το καινουργιο, δεν ,,,

Ειχα Superuser και SuperSU. Εσβησα Superuser και κρατησα αναγκαστηκα το προεγκατεστημενο SuperSU. Εκανα Uninstall updates, ξαναδοκιμασα με Farmaroot (1.8.1) και ενω λεει Success, μετα το reboot δν εχει αλλαξει τπτ.

Edited by Stergios_NeoN003
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω παραγγείλει το κινητό απο το to2c και τους ζήτησα να του κάνουν root άλλα μου απάντησαν οτι δεν χρειάζεται το συγκεκριμένο κινητό να επιμείνω για το root η άπλα να το αφήσω όπως έχει τι λέτε;; :/
Link to comment
Share on other sites

Μήπως η συσκευή είναι ηδη rooted. Όπως και να έχει δεν χρειάζεται να ζητατε τέτοιου ειδους πραγματα απο τα καταστήματα. Μπείτε λίγο στην θέση τους. Έχουν τόσες αποστολές δεμάτων να κανουν καθημερινά. Αν απασχολούνται με root κλπ χάνουν τον χρόνο τους και γίνονται λάθη.
Link to comment
Share on other sites

Άπλα μου ανέφεραν οτι δεν κάνουν root στο κινητό διότι αυτό δεν θα επηρεάσει τη χρήση του τηλεφώνου..

"dear friend,thank you so much for your order,this phone has Google play and Greek language,but we willnot root the phone,because it willnot influence the phone using,right?we will add Eu plug to your package,thank you."

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που θέλει να χρησιμοποιήσει αυτά που προσφέρει το root, είναι σε θέση που μπορεί να κανει root μόνος του.

Δεν είναι κάτι δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που θέλει να χρησιμοποιήσει αυτά που προσφέρει το root, είναι σε θέση που μπορεί να κανει root μόνος του.

Δεν είναι κάτι δύσκολο.

 

Εκτος αν τυχεις στην περιπτωση μου :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...