Jump to content

Neo N003


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παρέλαβα σήμερα το νεο απο το το2c ολλα μια χαρά.. αλλα ακουστικα δεν μου στειλανε... εσας ειχε το πακετο σας??????

 

Δεν έχει ακουστικά στο πακέτο. Δεν τα αναφέρει κιόλας ότι υπάρχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα πάντως βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες το βράδυ.(Ανάφεραν κάποιο ότι δεν ήταν ευχαριστημένοι)

Υπάρχουν αρκετές εκδόσεις του Ν003. Από ότι ξέρω υπάρχει το 1080p_n003_t13 με την παλιά μητρική, το 1080p_n003_v1.0 , το 1080p_n003_v1.1_w1.1(το δικό μου) και αν δεν κάνω λάθος βγήκε και v1.2.

Eσείς που δεν είστε ευχαριστημένοι με τις βραδυνές φωτογραφίες ποιά έκδοση έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες το βράδυ.(Ανάφεραν κάποιο ότι δεν ήταν ευχαριστημένοι)

Υπάρχουν αρκετές εκδόσεις του Ν003. Από ότι ξέρω υπάρχει το 1080p_n003_t13 με την παλιά μητρική, το 1080p_n003_v1.0 , το 1080p_n003_v1.1_w1.1(το δικό μου) και αν δεν κάνω λάθος βγήκε και v1.2.

Εσείς που δεν είστε ευχαριστημένοι με τις βραδυνές φωτογραφίες ποιά έκδοση έχετε;

 

Το δικό μου είναι έκδοση v1.0_w1.0 αλλά δεν γράφω επειδή θεωρώ ότι έχω κάποιο πρόβλημα με τη φωτογραφική μηχανή αλλά θα ήθελα όποιος γνωρίζει κάτι για τις διαφορετικές εκδόσεις του Ν003 να μας πει τι διαφορές έχουν αυτές οι εκδόσεις μεταξύ τους.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι έκδοση v1.0_w1.0 αλλά δεν γράφω επειδή θεωρώ ότι έχω κάποιο πρόβλημα με τη φωτογραφική μηχανή αλλά θα ήθελα όποιος γνωρίζει κάτι για τις διαφορετικές εκδόσεις του Ν003 να μας πει τι διαφορές έχουν αυτές οι εκδόσεις μεταξύ τους.

 

Καταρχήν που βλέπουμε ποια έκδοση έχουμε ??? :p

Και υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης, αν έχουμε κάποια πιο παλιά έκδοση ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν που βλέπουμε ποια έκδοση έχουμε ??? :p

Και υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης, αν έχουμε κάποια πιο παλιά έκδοση ?

 

Hardware έκδοση εννοώ(διαφορετικές στην μητρική του τηλεφώνου).

Βλέπεις ποιά έκδοση έχεις στο: Ρυθμίσεις συστήματος/Σχετικά με το τηλέφωνο/Αριθμός έκδοσης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Επειδη προκειται να παραγγειλω το συγκεκριμενο κινητο θα ηθελα να μου πει καποιος το SAR του κινητου.. Υπαρχει σιγουρα στο user's manual.. Καπου θα γραφει SAR.. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, να κανω μια ερωτηση?? Εχουμε κ εμεις το εν λογο κινητο αλλα παρουσιασε θεμα η μπαταρια... το ανοιξαμε το δουλεψαμε ,αποφορτιστηκε κ αυτο ηταν. Απο τοτε δεν ξαναφορτιζει.... κ δεν μπορει να ανοιξει καν ουτε ακομα κ οταν ειναι στο ρευμα.... ειχε καποιος κατι αναλογο να μας πει πως κινηθηκε κ τι εξελιξη ειχε?? Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, να κανω μια ερωτηση?? Εχουμε κ εμεις το εν λογο κινητο αλλα παρουσιασε θεμα η μπαταρια... το ανοιξαμε το δουλεψαμε ,αποφορτιστηκε κ αυτο ηταν. Απο τοτε δεν ξαναφορτιζει.... κ δεν μπορει να ανοιξει καν ουτε ακομα κ οταν ειναι στο ρευμα.... ειχε καποιος κατι αναλογο να μας πει πως κινηθηκε κ τι εξελιξη ειχε?? Ευχαριστω!!

 

Εβγαλες την ζελατινη απο τα δοντακια επαφης σε/με μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλες την ζελατινη απο τα δοντακια επαφης σε/με μπαταρια?

 

Ναι ναι δεν υπαρχει ζελατινη στην μπαταρια το εχω δει....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος στο φορουμ. μολις πηρα το κινητο αλλα προλαβα μεσα σε 2 ωρες κ εκανα μια χαζομαρα μαλλον. στην αρχη απο ενα προγραμμα που ειχε εσβησα κατι αρχεια συστηματος που τελικα χρειαζοντουσαν :D κ μετα δεν μ ανοιγε το τηλ. πηγα λοιπον στο boot menu με το power button και το vol up και εκανα κατα λαθος παλι wipe οτι βρηκα μπροστα μου. τωρα δεν μ ανοιγει το κινητο και μ λεει πως δ εχει OS οπως ακριβως το γραφω στον τιτλο. καμια ιδεα πως μπορω παλι να εχω το κινητο πισω χωρις να το στειλω πισω στην κινα?? ευχαριστω εκ των πρωτερων!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος στο φορουμ. μολις πηρα το κινητο αλλα προλαβα μεσα σε 2 ωρες κ εκανα μια χαζομαρα μαλλον. στην αρχη απο ενα προγραμμα που ειχε εσβησα κατι αρχεια συστηματος που τελικα χρειαζοντουσαν :D κ μετα δεν μ ανοιγε το τηλ. πηγα λοιπον στο boot menu με το power button και το vol up και εκανα κατα λαθος παλι wipe οτι βρηκα μπροστα μου. τωρα δεν μ ανοιγει το κινητο και μ λεει πως δ εχει OS οπως ακριβως το γραφω στον τιτλο. καμια ιδεα πως μπορω παλι να εχω το κινητο πισω χωρις να το στειλω πισω στην κινα?? ευχαριστω εκ των πρωτερων!

 

Μια λυση ειναι να κατεβασεις απο εδω τη στωστη ρομ αναλογα ποια συσκευη εχεις και να τη φλασαρεις οπως δειχνει στο βιντεο στο τελος των λινκ απο εδω

http://www.needrom.com/mobile/official-rom/

 

Νομιζω πως σε αυτη τη σελιδα θα βρεις συγκεντρωμενα το flashtool και τις ρομ.

http://bbs.neomobile.com.cn/thread-77507-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Μια λυση ειναι να κατεβασεις απο εδω τη στωστη ρομ αναλογα ποια συσκευη εχεις και να τη φλασαρεις οπως δειχνει στο βιντεο στο τελος των λινκ απο εδω

http://www.needrom.com/mobile/official-rom/

 

Νομιζω πως σε αυτη τη σελιδα θα βρεις συγκεντρωμενα το flashtool και τις ρομ.

http://bbs.neomobile.com.cn/thread-77507-1-1.html

 

ok ευχαριστω θα προσπαθησω και θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω οπως και αναφερθηκε τα περισσοτερα θεματα ειναι θεματα software και με μια αλλαγη ρομ οτιδηποτε προβλημα ενδεχεται να υπαρξει θα λυθει.τελικα αξιζει η αγορα του εν λογω κινητου ή να προτιμησω ειτε ενα επωνυμο κινεζικο(huawei g700) ή να τα σκασω να παρω ενα s3;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να ρωτήσω τα παιδιά που έχουν πάρει το συγκεκριμένο κινητό απο το κατάστημα το2c, έχω κάνει την παραγγελιά μου από της 7 του μηνά και απο της 13 μου λέει οτι το κινητό ταξιδεύει για Ελλάδα, σε πόσες μέρες το κόβετε να μου έρθει περίπου; :/
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να ρωτήσω τα παιδιά που έχουν πάρει το συγκεκριμένο κινητό απο το κατάστημα το2c, έχω κάνει την παραγγελιά μου από της 7 του μηνά και απο της 13 μου λέει οτι το κινητό ταξιδεύει για Ελλάδα, σε πόσες μέρες το κόβετε να μου έρθει περίπου; :/

 

Απο το ιδιο μαγαζι, ιδιο κινητο, παραγγελία την 10 και ηλθε την Πεμπτη.

Πολυ καλη συσκευασια και ολα μεσα κανονικα! το κντ μεχρι τωρα κανονι!

και να ξερεις οτι συνηθως δεν συμφωνουν παντα, οι αναφορες των σαιτι εντοπισμου τρακ ναμπερ, με την πραγματικη θεση του αντικειμενου.

Edited by Evaggelos1
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Απο το ιδιο μαγαζι, ιδιο κινητο, παραγγελία την 10 και ηλθε την Πεμπτη.

Πολυ καλη συσκευασια και ολα μεσα κανονικα! το κντ μεχρι τωρα κανονι!

και να ξερεις οτι συνηθως δεν συμφωνουν παντα, οι αναφορες των σαιτι εντοπισμου τρακ ναμπερ, με την πραγματικη θεση του αντικειμενου.

 

μάλιστα, να σε ρωτήσω κάτι ακόμα φίλε μου με τη μέθοδο αποστολής το έβαλες singapore post; και μήπως είσαι από Αθηνά γιαυτό σου ήρθε γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα, να σε ρωτήσω κάτι ακόμα φίλε μου με τη μέθοδο αποστολής το έβαλες singapore post; και μήπως είσαι από Αθηνά γιαυτό σου ήρθε γρήγορα;

 

Ναι με singapoure και οχι δεν ειμαι Αθηνα. Ξεχασα μονο να σου πω οτι ενα ζτε που παρηγγειλα πεντε μερες νωριτερα απο το ιδιο μαγαζι και πηρα νωριτερα τρακινγκ ναμπερ, ΔΕΝ το εχω παραλαβει ακομη.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να ρωτήσω τα παιδιά που έχουν πάρει το συγκεκριμένο κινητό απο το κατάστημα το2c, έχω κάνει την παραγγελιά μου από της 7 του μηνά και απο της 13 μου λέει οτι το κινητό ταξιδεύει για Ελλάδα, σε πόσες μέρες το κόβετε να μου έρθει περίπου; :/

 

Προσευχήσου να μην βγάλει πρόβλημα το κινητό γιατί με αυτό το κατάστημα δεν θα βγαλεις ακρη...

(Παθών)

Link to comment
Share on other sites

Προσευχήσου να μην βγάλει πρόβλημα το κινητό γιατί με αυτό το κατάστημα δεν θα βγαλεις ακρη...

(Παθών)

 

ενω ολα τα αλλα, σκοτωνονται ποιο θα σε πρωτοεξυπηρετησει.....

Ειπαμε αγορα απο ενα μαγαζι στην αλλη ακρου του κοσμου μιας συσκευης που συνηθως δεν κυκλοφορει στην Ευρωπη, αποτελει ρισκο το οποιο γνωριζουμε και εχουμε αποδεχθει....

Φιλικα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να ρωτήσω τα παιδιά που έχουν πάρει το συγκεκριμένο κινητό απο το κατάστημα το2c, έχω κάνει την παραγγελιά μου από της 7 του μηνά και απο της 13 μου λέει οτι το κινητό ταξιδεύει για Ελλάδα, σε πόσες μέρες το κόβετε να μου έρθει περίπου; :/

Δες εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

 

ενω ολα τα αλλα, σκοτωνονται ποιο θα σε πρωτοεξυπηρετησει.....

Ειπαμε αγορα απο ενα μαγαζι στην αλλη ακρου του κοσμου μιας συσκευης που συνηθως δεν κυκλοφορει στην Ευρωπη, αποτελει ρισκο το οποιο γνωριζουμε και εχουμε αποδεχθει....

Φιλικα.

Πολλά like στο ποστ σου

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το παρέλαβα πριν κάτι λεπτά το κινητό, απο την πρώτη μου επαφή έχω να πω οτι οι Κινέζοι ξέρουν καλά να διπλώνουν καθώς έκανα 5 λεπτά να το ανοίξω :p

μέχρι στιγμή όλα άψογα παει σφαίρα, η κάμερα πολύ καλή αν και δεν πιστεύω οτι είναι 13 Mp πάντως το κινητό είναι όμορφο αν και μεγάλο και δεν χαμπαριαζει τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

ενω ολα τα αλλα, σκοτωνονται ποιο θα σε πρωτοεξυπηρετησει.....

Ειπαμε αγορα απο ενα μαγαζι στην αλλη ακρου του κοσμου μιας συσκευης που συνηθως δεν κυκλοφορει στην Ευρωπη, αποτελει ρισκο το οποιο γνωριζουμε και εχουμε αποδεχθει....

Φιλικα.

 

εν είναι η πρώτη φορά που ψωνίζω από Κίνα. Τα περισσότερα e-shops έχουν ένα στοιχειώδες After Sales Service.

Οι συγκεκριμένοι κάνουνε στην κυριολεξία τον Κινέζο!!! Τάχα μου δεν πήρανε την φωτογραφία που τους έστειλα, μετά ζητήσανε βίντεο αλλά δεν μπορούν να το ανοίξουν, τους το έστειλα σε άλλο format αλλά τίποτα, το έκανα upload σε site για να το κατεβάσουν, μετά μου λέγανε ότι δεν βλέπουν το πρόβλημα με κάτι ακαταλαβίστικα κινεζο-αγγλικά, μετά να ξαναστείλω άλλο βίντεο που να δείχνει το ίδιο πράγμα , μετά θα ειδοποιούσανε το service για να μου δώσουν απάντηση, αλλά απάντηση καμία. Ξανά e-mail , ξανά να στείλω βίντεο γιατί δεν το γνώριζε το θέμα , ξανά δεν ανοίγει το βίντεο κτλ κτλ. Κάνουν τα πάντα για να σε κουράσουν και να τα παρατήσεις...

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ , αλλά δεν είναι όμως όλοι έτσι.Υπάρχουν και μαγαζιά που λειτουργούν όπως θα έπρεπε.Δεν είναι σωστό να τα ισωπεδώνουμε όλα γιατί έτσι δεν θα μπορούμε να ξεχωρίζουμε τα σωστά e-shop.

Link to comment
Share on other sites

............Υπάρχουν και μαγαζιά που λειτουργούν όπως θα έπρεπε.Δεν είναι σωστό να τα ισωπεδώνουμε όλα γιατί έτσι δεν θα μπορούμε να ξεχωρίζουμε τα σωστά e-shop.

 

Οπως ακριβως τα γραφεις ειναι! αρκει να εισαι τυχερος και να μην σου τυχει η στραβη!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μας εδώ δεν είναι τα e-shops, τα οποία έχουν δικά τους θέματα, όπως και αγορές-αποστολές.

Προσπαθήστε να κρατήσετε το θέμα της συσκευής καθαρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχει ρε παιδια δουλεψει κανενας σας το ζτε v967s και το neo n003 1g/4g να μου πει αν αξιζει η αντικατασταση του ζτε με το neo 1/4 ?:)

και μια γνωμη για το 1/4 neo γιατι το εχω παραγγειλη και μονο για το neo n003 2/32 βλεπω σχολια?

ευχαριστω!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...