Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

VERUS Oneye Case Galaxy S4 μια θηκη που το κανει εντελως διαφορετικό θα την βρειτε στο ebay

 

καλα μιλαμε ειναι φανταστικη.αραγε αυτο που καλυπτει το μεταλλικο μερος του κινητου γυρω γυρω θα ειναι μαλακο(ελαστικο),γιατι θα παρω και μια 2η μπαταρια και με το βαλε βγαλε να μην μου κανει καμια γρατζουνια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρε παίδες για ποιό μπλέ μιλάτε ? Το κινητό βγαίνει σε μαύρο και λευκό . Για την ακρίβεια black mist και white frost.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Θα συνιστούσα να είμαστε πιο προσεχτικοί σε τέτοιου είδους τοποθετήσεις που το μόνο που έχουν να προσφέρουν είναι πυροδότηση αντιπαραθέσεων και τίποτε άλλο. Την επόμενη φορά θα υπάρξουν άμεσες διαγραφές μηνυμάτων και κυρώσεις σε όποια παραβίαση των ΟΠΧ.

 

Πρώτον ,θα ήθελα να πω ότι πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι άνθρωποι προσβάλλονται και τσακώνονται άμα κατηγορεί κάποιος μια εταιρεία.

Δεύτερον αλλά και τελείως offtopic είναι κάτι που με προβληματίζει καιρό τώρα και αφορά την πλειονότητα των forum.Πραγματικά δεν μπορώ να χωνέψω την διαγραφή μηνυμάτων και το ban χρηστών σε διάφορα forum.θεωρώ τα forum ένα μέρος ελεύθερης διακίνησης απόψεων ,Όσο λάθος παράξενες ή προσβλητικές κι αν είναι αυτές.ουσιαστικά εδώ ή σε οποιαδήποτε άλλο φόρουμ είμαστε μια μικρή κοινωνία.Όσο αδιανόητο μου είναι να λογοκρίνεται κάποιος ή να εξορίζεται (ban) επειδή λέει πχ τον πρωθυπουργό μαλακά το ίδιο αδιανόητο μου είναι να διαγράφονται μηνύματα επειδή κάποιος κατηγορεί μια εταιρεία.

Καταλαβαίνω ότι πρέπει το θέμα να παραμένει καθαρό αλλά ας μεταφέρονται κάπου αλλού αυτά τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη κατηγορία το ένα και αλλη το άλλο.

Για τη χρήση το θες, ποσα μπορείς να διαθέσεις και πρέπει να σκεφτείς κατα ποσο θα έχεις πρόβλημα με το μέγεθος;

Πάνω από όλα η απόφαση είναι δική σου σύμφωνα με την δική σου άποψη

 

Δεν εχω θεμα με το μεγεθος φιλε μου.. αλλιως θα επερνα Iphone :p (κακια ειπα εε?? )

Απλα το note 2 ειναι καιρο στην αγορα ενω το s4 τωρα βγηκε και δεν ξερω.. τα σπαει απο τη μια αλλα απο την αλλη ακομα δεν βγηκε και δεν ξερουμε και πολλα για αυτο.. τα χρηματα ειναι τα ιδια πανω κατω..

 

Δεν ξερω.. ειμαι πολυ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες για ποιό μπλέ μιλάτε ? Το κινητό βγαίνει σε μαύρο και λευκό . Για την ακρίβεια black mist και white frost.

 

Προφανως το μαυρο οταν πεφτει φως επανω του,μπορει να φερνει προς σκουρο μπλε.Ειναι τετοιο το υλικο που μπορει να σου δινει αλλη αισθηση για το χρωμα.Δεν το εχω δει αλλα το μπλε που γραφουν τα παιδια,θα εννουν οτι δινει την αισθηση για σκουρο μπλε

 

 

@sourtouki ειναι ιδια χρηματα το s4 και το note2?Εκανες ερευνα αγορας;Το note2 ειναι περιπου 200 ευρω φθηνοτερο.Εκτος και αν κοιτας μονο πλαισιο και λοιπους συγγενεις

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος φιλε βαγγελη δεν θα το ακουμπησω ειναι η πρωτη φορα που δεν θα αγορασω samsung mobile!!!!!

 

Θεμη ουτε εγω θα το ακουμπησω, με αυτη την αθλιοτητα σε design-υλικα κατασκευης οπως εχω πει επανειλημμενα.

Αλλο ομως αυτο κι αλλο οτι θα πουλησει ακομα περισσοτερο απο το προηγουμενο...

Για μενα one, note 2 και μετα note 3...

Link to comment
Share on other sites

Προφανως το μαυρο οταν πεφτει φως επανω του,μπορει να φερνει προς σκουρο μπλε.Ειναι τετοιο το υλικο που μπορει να σου δινει αλλη αισθηση για το χρωμα.Δεν το εχω δει αλλα το μπλε που γραφουν τα παιδια,θα εννουν οτι δινει την αισθηση για σκουρο μπλε

 

Από κοντά που έχω δεί το μαύρο πάντως, γκριζάρει με το φώς . Έχει αυτό το pattern στο καπάκι που δημιουργεί αυτή την εικόνα . Μπλέ δεν το λές ...

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

@sourtouki ειναι ιδια χρηματα το s4 και το note2?Εκανες ερευνα αγορας;Το note2 ειναι περιπου 200 ευρω φθηνοτερο.Εκτος και αν κοιτας μονο πλαισιο και λοιπους συγγενεις

 

Καινουργιο το Note2 4G τοσο δεν εχει??

Link to comment
Share on other sites

Από κοντά που έχω δεί το μαύρο πάντως, γκριζάρει με το φώς . Έχει αυτό το pattern στο καπάκι που δημιουργεί αυτή την εικόνα . Μπλέ δεν το λές ...

 

Ακριβώς, όταν πέφτει φώς γκριζάρει.

Σε καμία περίπτωση δεν το είδα να "φέρνει" σε κάποια απόχρωση του μπλέ.

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο το Note2 4G τοσο δεν εχει??

 

739? Αναφερομουν στο 7100 αλλα και το 7105 απο μια γρηγορη στο skroutz το ειδα 560

Αληθεια,εχει νοημα το 4g που κοιτας;

 

Ε τοτε αυτοι που το ειδαν μπλε ας πανε ενα οφθαλμιατρο :-))))

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

739? Αναφερομουν στο 7100 αλλα και το 7105 απο μια γρηγορη στο skroutz το ειδα 560

Αληθεια,εχει νοημα το 4g που κοιτας;

 

Στην μεταπωληση ισως.. στην ελλαδα σαν 4G δεν νομιζω.. αλλα μιας και θα ειναι δωρο γιατι να μην παρω το 4G?

Link to comment
Share on other sites

το θεμα φωτεινοτητα οθονης ηταν αυτο που με εκανε να δωσω το s3. βασικοτατο θεμα των αμολεντ.με το grand που εχω στα μισα λεφτα κανενα θεμα. κατω απο τον ηλιο αριστη!

Αυτός είναι και ο λόγος που το απέφυγα το S3 παρά τα αρκετά πλεονεκτήματα του.

Απ' ότι κατάλαβα και το S4 στα ίδια περίπου επίπεδα παίζει (ελέω οικονομίας στην μπαταρία υποθέτω) οπότε....:(:mad::confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω θεμα με το μεγεθος φιλε μου.. αλλιως θα επερνα Iphone :p (κακια ειπα εε?? )

Απλα το note 2 ειναι καιρο στην αγορα ενω το s4 τωρα βγηκε και δεν ξερω.. τα σπαει απο τη μια αλλα απο την αλλη ακομα δεν βγηκε και δεν ξερουμε και πολλα για αυτο.. τα χρηματα ειναι τα ιδια πανω κατω..

 

Δεν ξερω.. ειμαι πολυ :wacko:

 

το note το βρισκεις κατω απο 600 και ειναι τομπανο απο παρα πολλες πλευρες.

 

Ενταξει παιδια μαυρο.Εμενα μου φαινοταν μπλε ισως εχω προβλημα :p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

το note το βρισκεις κατω απο 600 και ειναι τομπανο απο παρα πολλες πλευρες.

 

Καινουργιο??? απο χερι το βρηκα και 450 ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι και ο λόγος που το απέφυγα το S3 παρά τα αρκετά πλεονεκτήματα του.

Απ' ότι κατάλαβα και το S4 στα ίδια περίπου επίπεδα παίζει (ελέω οικονομίας στην μπαταρία υποθέτω) οπότε....:(:mad::confused:

Ρε παιδια εγω δεν ξέρω αλλα βλέπω το Σ4 πιο φωτεινό απο το Ν8 μου αν τα βάλω δίπλα δίπλα,και το Ν8 που το έχω συνεχώς εξοικονόμηση πλην κάποιων περιπτώσεων και φωτεινότητα 0 ποτε δεν είχα σοβαρο πρόβλημα να διαβάσω στον ήλιο.Ειδικα αν το έβαζα και 80% ήμουν άρχοντας.μηπως έχω βιονικο μάτι και δεν το ξέρω?:lol:

 

Και μια ερώτηση.Ο ήχος που καταγράφει η συσκευη στο βίντεο ειναι καλός?

Δηλαδη σε σχέση με αυτο που το τραβηξα με το Ν8

θα έχω καλύτερο ακουστικό αποτέλεσμα?Για το το οπτικό λογικο ξα ειναι ισάξιο ή και καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω δεν ξέρω αλλα βλέπω το Σ4 πιο φωτεινό απο το Ν8 μου αν τα βάλω δίπλα δίπλα,και το Ν8 που το έχω συνεχώς εξοικονόμηση πλην κάποιων περιπτώσεων και φωτεινότητα 0 ποτε δεν είχα σοβαρο πρόβλημα να διαβάσω στον ήλιο.Ειδικα αν το έβαζα και 80% ήμουν άρχοντας.μηπως έχω βιονικο μάτι και δεν το ξέρω?:lol:

 

Και μια ερώτηση.Ο ήχος που καταγράφει η συσκευη στο βίντεο ειναι καλός?

Δηλαδη σε σχέση με αυτο που το τραβηξα με το Ν8

θα έχω καλύτερο ακουστικό αποτέλεσμα?Για το το οπτικό λογικο ξα ειναι ισάξιο ή και καλύτερο.

 

To audio recording του S4 ειναι απο αλλο πλανητη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μαύρο είναι και όχι μπλε.

Και όσο για την οθόνη το ξαναλέω, δεν έχει σχέση με του S3, είναι πολύ καλύτερη και φυσικά σαφώς πιο ευανάγνωστη και σε εξωτερικές συνθήκες.

Πλέον κανείς τη δουλειά σου 1 χαρά.

Σαν αναγνωσιμότητα έξω τη κατατασω σαφώς πάνω απ του S3 και σαφώς κάτω απ των Ζ,Τ,Ν4 για να έχετε 1 ιδέα.

Αλλά,αλλά αν είσαι σε εσωτερικούς χώρους δεν υπάρχει καλύτερη οθόνη,ή τουλάχιστον δεν έχω δει εγώ(εξαιρώ του one που δε το έχω δει)

Αν το noteli εκανε τα Xperia να δείχνουν ξεπλυμένα,το S4 τα κάνει να φαίνονται πραγματικά χλωρίνη, τόσο πολύ.

Contrast και χρώματα κορυφή απλά.

Και βεβαίως ο κυρίως λόγος μαζί με το compact μέγεθος που θα το πάρω.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μεγαλύτερη οθόνη στο ίδιο σασι είναι που μου αρέσει και εμένα πολύ. Πήγα το είδα και είχα μια οθόνη κοντά σε αυτή του note αλλά το χέρι μου έφτανε μέχρι το τέρμα. Θα περιμένω να δω το one όπως πιστεύω πως θα κάνουν πολλοί άλλοι
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω θεμα με το μεγεθος φιλε μου.. αλλιως θα επερνα Iphone :p (κακια ειπα εε?? )

Απλα το note 2 ειναι καιρο στην αγορα ενω το s4 τωρα βγηκε και δεν ξερω.. τα σπαει απο τη μια αλλα απο την αλλη ακομα δεν βγηκε και δεν ξερουμε και πολλα για αυτο.. τα χρηματα ειναι τα ιδια πανω κατω..

 

Δεν ξερω.. ειμαι πολυ :wacko:

 

Εγώ λέω να κάνεις καμιά βόλτα σε κάποιο μαγαζί να δεις το μέγεθος. Το note είναι σαφώς πιο ολοκληρωμένη συσκευή, αφού πολλές προσθήκες του s4 πήγαν αυτούσιες από το note. Η διαφορά είναι ότι είναι καλύτερα να τις δουλεύεις με το πενάκι και σε μεγάλη οθόνη πάρα με το δάχτυλο.

Σε ταχύτητα νομίζω ότι αφού και τα 2 έχουν 2 gb ram οι διαφορές στη χρήση δε θα είναι αισθητές (από πέρσι οι επεξεργαστές ήταν υπεραρκετοί για το android). Φυσικά με την επιφύλαξη της επόμενης έκδοσης και των απαιτήσεων της...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

γιατι κατι μου λεει οτι θα παει απατο το s4 ;

αν το one ειναι οπως το λενε ολοι κλαφτα χαραλαμπε!!!!!!!!

μονο και μονο για το ραδιο το ακυρωσαν 5 ατομα που το περιμεναν πως και πως

και η πλακα ειναι οτι ολοι εκτος απο εναν πηραν one......

Και εμένα με χάλασε πολύ φίλε μου η απουσία ράδιο.

Ενώ ήμουν σίγουρος ότι θα το πάρω τώρα το σκέφτομαι!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλα μιλαμε ειναι φανταστικη.αραγε αυτο που καλυπτει το μεταλλικο μερος του κινητου γυρω γυρω θα ειναι μαλακο(ελαστικο),γιατι θα παρω και μια 2η μπαταρια και με το βαλε βγαλε να μην μου κανει καμια γρατζουνια?

 

Ειδες ειναι πανεμορφη το εψαξα λιγο παραπάνω και πρέπει να ειναι ελαστικό την παραγγειλα και θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω θεμα με το μεγεθος φιλε μου.. αλλιως θα επερνα Iphone :p (κακια ειπα εε?? )

Απλα το note 2 ειναι καιρο στην αγορα ενω το s4 τωρα βγηκε και δεν ξερω.. τα σπαει απο τη μια αλλα απο την αλλη ακομα δεν βγηκε και δεν ξερουμε και πολλα για αυτο.. τα χρηματα ειναι τα ιδια πανω κατω..

 

Δεν ξερω.. ειμαι πολυ :wacko:

 

Προσωπικη μου αποψη να περιμενεις το s4 να πεσει λιγο η τιμη κ να παρεις αυτο. Αλλιως αν το θελεις αμεσα παρε μτχ. Το νοτε 2 να το δεις πως ειναι κ μετα τ αλλαζεις αν σου φαι εται μεγαλο. Προσωπικα κουραστηκα με το μεγεθος του νοτε 2. Μου φαι εται μεγαλο κ παω για s4.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου αποψη να περιμενεις το s4 να πεσει λιγο η τιμη κ να παρεις αυτο. Αλλιως αν το θελεις αμεσα παρε μτχ. Το νοτε 2 να το δεις πως ειναι κ μετα τ αλλαζεις αν σου φαι εται μεγαλο. Προσωπικα κουραστηκα με το μεγεθος του νοτε 2. Μου φαι εται μεγαλο κ παω για s4.

 

Το εχω δει απο κοντα και το επεξεργαστηκα λιγο.. δεν εχω θεμα με το μεγεθος του.. Αν το πουλας το νοτελι πες μου

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...