Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Φανταζομαι αν το ποσο ηταν μικρο (20-50 ευρω ας πουμε) δεν θα ειχε τελωνειο. Απλα επειδη εχει μεγαλη αξια ισχυει αυτο ε? Παιζει ρολο που ειναι και με courier? Δηλαδη αν το στελνανε με απλο ταχυδρομειο (καλα για κινητο δεν θα το εμπιστευομουν) ας πουμε παιζει να μην ειχε?

 

Βγαίνουμε εκτός θέματος αλλά θα επαναλάβω με δικά μου λόγια αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω. Όταν δείτε αποστολή συσκευής (προερχόμενης εκτός Ευρώπης) με fedex, είναι δεδομένο ότι η συσκευή θα περάσει τελωνείο ανεξαρτήτως κόστους και με την ανάλογη επιβάρυνση που αυτό συνεπάγεται κατά τον εκτελωνισμό.

 

Ας επανέλθουμε όμως στα της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι σχέση έχει ο chainfire με τα sources του exynos εκτός του cf root?Βγάζει ROM και δεν το ξέρω;Για το χαρακτηρισμό των sources του exynos,απλα googlare το. Πέρυσι είχε γίνει ολόκληρη διαμάχη με τους developers να ζητανε τα sources όπως πρεπει για να μπορούν να δουλέψουν σωστα οι ROMs τους και κυρίως οι AOSP.Αν όλα αυτά που σου λέω σου ακούγονται πρωτόγνωρα τοτε είναι πιθανό να ασχολεισαι με το android τελευταια

 

Το οτι δεν βγαζει roms ο chainfire τι σημαινει, οτι ειναι ασχετος ή οτι δεν ξερει για να κρινει?? Το superuser που χρησιμοποιεις γιατι χωρις αυτο δεν μπορεις να κανεις τιποτα ξερεις ποιανου ειναι?? Για τα bugs των aosp δεν φταιει η samsung φιλε, οταν βγαζεις roms οι οποιες δεν ειναι samsung based, ειναι φυσιολογικο να μην πιανουν το 100% σε αξιοπιστια... τελοςπαντων, επειδη βγαινουμε off topic, θα υπαρχει πιστευω παρα πολυ καλη υποστηριξη και στο chipset του exynos.... οσο κ αν τους ζορισει... :)

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν βγαζει roms ο chainfire τι σημαινει, οτι ειναι ασχετος ή οτι δεν ξερει για να κρινει?? Το superuser που χρησιμοποιεις γιατι χωρις αυτο δεν μπορεις να κανεις τιποτα ξερεις ποιανου ειναι?? Για τα bugs των aosp δεν φταιει η samsung φιλε, οταν βγαζεις roms οι οποιες δεν ειναι samsung based, ειναι φυσιολογικο να μην πιανουν το 100% σε αξιοπιστια... τελοςπαντων, επειδη βγαινουμε off topic, θα υπαρχει πιστευω παρα πολυ καλη υποστηριξη και στο chipset του exynos.... οσο κ αν τους ζορισει... :)

 

Για να κλείσει το off topic.

Τον chainfire τον παρακολουθώ απο το 2008.Γνωρίζω πολύ καλά ποιος είναι.Τα sources του exynos δεν βοηθάνε τους devs.Αν δεν πειθεσαι από αυτό που σου λέω,απλα googlare το.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσει το off topic.

Τον chainfire τον παρακολουθώ απο το 2008.Γνωρίζω πολύ καλά ποιος είναι.Τα sources του exynos δεν βοηθάνε τους devs.Αν δεν πειθεσαι από αυτό που σου λέω,απλα googlare το.

 

Δεν διαφωνω σε αυτο που λες παληκαρι μου, απλα ειπα οτι θα βρεθει η ακρη, δεν θα αφησουν ετσι το θεμα οι devs.. δηλαδη αργα ή γρηγορα θα υπαρξει υποστηριξη, απο την στιγμη που επιβεβαιωθηκε κιολλας οτι ο bootloader του i9500 ειναι ξεκλειδωτος χωρις write protection (αν δεν κανω λαθος)...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα φωτεινοτητα οθονης ηταν αυτο που με εκανε να δωσω το s3. βασικοτατο θεμα των αμολεντ.με το grand που εχω στα μισα λεφτα κανενα θεμα. κατω απο τον ηλιο αριστη!
Link to comment
Share on other sites

FedEX και εκτος Ευρωπαικης ενωσης = 100% Τελωνειο.

 

Παίδες την Μ. Πέμπτη επιστρέφω από Μαυρίκιο μέσω Ντουμπάι! Παίζει τίποτα εκεί; Πιο πολύ βέβαια με ενδιαφέρει η έκδοση 9502...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την Μ. Πέμπτη επιστρέφω από Μαυρίκιο μέσω Ντουμπάι! Παίζει τίποτα εκεί; Πιο πολύ βέβαια με ενδιαφέρει η έκδοση 9502...

 

Δουλευει η 9502 στα δικα μας δικτυα ομως?? Γιατι προοριζεται προς το παρον για κυκλοφορια μονο στην κορεα... υπαρχει καποιος που ξερει τι παιζει??

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι αν το ποσο ηταν μικρο (20-50 ευρω ας πουμε) δεν θα ειχε τελωνειο. Απλα επειδη εχει μεγαλη αξια ισχυει αυτο ε? Παιζει ρολο που ειναι και με courier? Δηλαδη αν το στελνανε με απλο ταχυδρομειο (καλα για κινητο δεν θα το εμπιστευομουν) ας πουμε παιζει να μην ειχε?

 

Απο Αμερικη μοΥ στειλανε iPhone με USPS(σαν τα δικα μας ΕΛΤΑ) και δεν πληρωσα τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Το 9500 δουλεύει Ελλάδα?απο οτι είδα Αμερική τα έχουν και τα δυο αλλά το 9500 με 1000 δολλάρια ενω το 9505 730...μεγάλη διαφορα
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Το 9500 δουλεύει Ελλάδα?απο οτι είδα Αμερική τα έχουν και τα δυο αλλά το 9500 με 1000 δολλάρια ενω το 9505 730...μεγάλη διαφορα

Οτι είναι unlock ναι δουλεύει κανονικά...

edit

στείλε μου ενα ρε γιωργο με τον octa και εγω θα σου στείλω το W700+ διαφορά που θα προκύψει!!!

χαχαχαχαχχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εχτές πηγα στο bestbuy..είδα το 4πυρηνο με 730 δολάρια. . Σήμερα κοιταω στο site και έχουν και τις δύο εκδόσεις στα 1000 δολάρια. . Οπότε το θέμα χρηζει ερευνας... δηλαδή το 8πυρηνο δουλεύει κανονικά στο δίκτυο μας και σαν 4g?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Απο Αμερικη μοΥ στειλανε iPhone με USPS(σαν τα δικα μας ΕΛΤΑ) και δεν πληρωσα τελωνειο.

Αν ειχε βαλει δειγμα ανευ αξιας,ή δωρο,βεβαια δεν πληρωσες.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εχτές πηγα στο bestbuy..είδα το 4πυρηνο με 730 δολάρια. . Σήμερα κοιταω στο site και έχουν και τις δύο εκδόσεις στα 1000 δολάρια. . Οπότε το θέμα χρηζει ερευνας... δηλαδή το 8πυρηνο δουλεύει κανονικά στο δίκτυο μας και σαν 4g?

 

Οχι...ο Exynos μονο 3G

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου απάντησαν από το amazon Γερμανίας ότι δεν έχουν στα άμεσα πλάνα τους σκοπό να φέρουν την Exynos version του κινητού.

Τελικά μου φαίνεται θα είναι αρκετά δύσκολο να το βρούμε από χώρα που θα καλύπτεται από την Ευρωπαϊκή εγγύηση.

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ειμαι αναμεσα σε S4 και Note 2... Που να καταληξω τελικα..

 

Άλλη κατηγορία το ένα και αλλη το άλλο.

Για τη χρήση το θες, ποσα μπορείς να διαθέσεις και πρέπει να σκεφτείς κατα ποσο θα έχεις πρόβλημα με το μέγεθος;

Πάνω από όλα η απόφαση είναι δική σου σύμφωνα με την δική σου άποψη

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι ανάμεσα σε λευκό και μαύρο..

 

Στην αρχή όταν το είδα στις φωτό είπα άσπρο αυτή την φορά.

Αλλά όταν τα είδα από κοντά στο Πλαίσιο, είχαν και τα δύο χρώματα, το σκούρο μπλε - μαύρο μου άρεσε καλύτερα.

 

Όσοι τα είδατε και τα δύο τί λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Maik μια απο τα ιδια ελεγα ασπρο αλλα το μπλε τα σπαει απο κοντά. Πηρα το note άσπρο ,γιατι ολα τα iphone τα ειχα μαυρα, και μετα ηθελα το γκρι.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

γιατι κατι μου λεει οτι θα παει απατο το s4 ;

αν το one ειναι οπως το λενε ολοι κλαφτα χαραλαμπε!!!!!!!!

μονο και μονο για το ραδιο το ακυρωσαν 5 ατομα που το περιμεναν πως και πως

και η πλακα ειναι οτι ολοι εκτος απο εναν πηραν one......

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιατι κατι μου λεει οτι θα παει απατο το s4 ;

αν το one ειναι οπως το λενε ολοι κλαφτα χαραλαμπε!!!!!!!!

μονο και μονο για το ραδιο το ακυρωσαν 5 ατομα που το περιμεναν πως και πως

και η πλακα ειναι οτι ολοι εκτος απο εναν πηραν one......

 

Θα συνιστούσα να είμαστε πιο προσεχτικοί σε τέτοιου είδους τοποθετήσεις που το μόνο που έχουν να προσφέρουν είναι πυροδότηση αντιπαραθέσεων και τίποτε άλλο. Την επόμενη φορά θα υπάρξουν άμεσες διαγραφές μηνυμάτων και κυρώσεις σε όποια παραβίαση των ΟΠΧ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατι κατι μου λεει οτι θα παει απατο το s4 ;

αν το one ειναι οπως το λενε ολοι κλαφτα χαραλαμπε!!!!!!!!

μονο και μονο για το ραδιο το ακυρωσαν 5 ατομα που το περιμεναν πως και πως

και η πλακα ειναι οτι ολοι εκτος απο εναν πηραν one......

 

Πριν 1,5 μηνα ειχα γραψει για τις πωλησεις των high end androids:

70% για το S4,

20% για το One,

10% για ολα τα υπολοιπα.

Δε θα υπαρχει αποκλιση ουτε κατα 10% απο τα παραπανω νουμερα...

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1,5 μηνα ειχα γραψει για τις πωλησεις των high end androids:

70% για το S4,

20% για το One,

10% για ολα τα υπολοιπα.

Δε θα υπαρχει αποκλιση ουτε κατα 10% απο τα παραπανω νουμερα...

 

Και εγώ είμαι βέβαιος φίλε Βαγγέλη...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Maik μια απο τα ιδια ελεγα ασπρο αλλα το μπλε τα σπαει απο κοντά. Πηρα το note άσπρο ,γιατι ολα τα iphone τα ειχα μαυρα, και μετα ηθελα το γκρι.

 

Κι εγώ έτσι νομίζω το μπλε πιο όμορφο.

 

Έχει βρει κανείς καμιά θήκη τέρμα λεπτή και μαλακή όσο γίνεται;; Γιατί με τις σκληρές καμιά φορά μπορεί να αφήσουν μικρά σημάδια

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...