Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Dubai το βρίσκω γύρω στα 540€ και είναι η έκδοση με exynos, το i9500 δηλαδή.. Τελικά έχουμε κάποια ένδειξη για την έκδοση που θα χαίρει μεγαλύτερης υποστήριξης από xda? Αν είναι κλειδωμένος ο bootloader του i9505 και στο i9500 δίνουν πάλι μισό documentation λέτε να μην δούμε άσπρη μέρα από Samsung φέτος??

 

Τα sources των kernels, και του exynos και του snapdragon, εχουν ηδη δωθει στους samsung developers.. δεν υπαρχει περιπτωση, θα την βρουν την ακρη, μην αγχωνεστε παιδια....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι ένα θέμα αυτό μ την οθόνη. Εγώ δυστυχώς το είδα σε κλειστό χώρο και δεν μπορώ να ξέρω.

 

Νίκο εμένα όπως είπα και πιο πριν, μου έκαναν θετική εντύπωση όλα αυτά τα καινούργια features που δεν ακουμπάς την οθόνη και ειδικά το pause στο video.

Δεν πίστευα βασικά πως θα πιάνουν τόσο εύκολα

 

Δεν τίθεται θέμα αν είναι κορυφαίο η όχι...

Το τηλ είναι ίσως το πιο τούμπανο που έχει βγάλει η σαμμυ...

Τα είπαμε αυτά,και για αυτό θα το πάρουμε...

Για το θέμα της οθόνης και όποιους ενοχλεί αυτό λέω ότι είναι στα ίδια επίπεδα με νοτελι και σαφώς καλύτερο από s3...

Edit

Προσπαθώ να βρω την έκδοση με octa.

Πιστεύω ότι κάτι θα γίνει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τα sources των kernels, και του exynos και του snapdragon, εχουν ηδη δωθει στους samsung developers.. δεν υπαρχει περιπτωση, θα την βρουν την ακρη, μην αγχωνεστε παιδια....

 

Μονο που τα sources του exynos είναι για τον μπιπ καβάλα και είναι ο λογος που η cm έχει απομακρυνθεί απο τον συγκεκριμένο επεξεργαστη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Λες να είναι οι πρώτες ενδείξεις της παραίτησης του Μr. CyanogenMod Steve Kondik από την Samsung; :p

 

Ειναι όντως παράξενο πάντως.

 

Πιθανο.

Πάντως οφείλω να ομολογήσω οτι είναι η πρώτη φορά που δεν έχω καν την επιθυμία να αγοράσω καμιά από αυτές τις συσκευές που κυκλοφόρησαν πρόσφατα.

Και το Note3 αν απλά έχει τις ίδιες βελτιώσεις - καινοτομίες συν μια FHD οθόνη δεν πρόκειται να μ ενθουσιάσει για να το αγοράσω.

Πρέπει να δω κάτι να αλλάζει πραγματικά στην Samsung για να δώσω το 2 + 350 € για να το αγοράσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χμ περιεργο. Εισαι ο πρωτος που γραφει οτι δεν ειναι smooth...

 

Δεν είναι smooth όσο πρέπει, και βεβαίως με τη καμία δεν είναι iPhone 5.

Το πρόβλημα είναι ότι το note μου όπως το έχω είναι πιο απαλό απ το S4.

Επίσης σε 1 στο πλαίσιο η ram του είχε φτάσει 1.55 περίπου δεσμευμένη και μετά από εκκαθάριση δεν έπεσε σε Κάτω από 1 με τίποτα, κάτι λέει και αυτό.

Πιστεύω θα στρώσει με update και με ξεσκαρτάρισμα του bloatware.

Επίσης η οθόνη ξαναλέω έχει απίστευτο contrast και αν βάλεις τις ίδιες φωτογραφίες και στα 2 θα το καταλάβεις εύκολα.

Είχα προνοήσει και είχα φορτώσει το noteli με τα wallpaper του S4 και είδα πολύ καθαρά αυτό που λέω.

Και όσο για φωτεινότητα αν το βάλεις στο auto και τέρμα δεξιά τη μπάρα τότε είναι (έστω και ελαφρώς) αλλά είναι καλύτερο απ το note2 και πάνω από 30% απ το S3.

Υστερεί βεβαίως έξω από Nexus4,Xperia T k Z αλλά ξαναλέω κάνεις πλέον 1 χαρά τη δουλειά σου να βλέπεις ποιος σε παίρνει ή να στείλεις 1 μνμ.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μονο που τα sources του exynos είναι για τον μπιπ καβάλα και είναι ο λογος που η cm έχει απομακρυνθεί απο τον συγκεκριμένο επεξεργαστη

 

Εσενα δεν σε νοιαζει τι ειναι τα sources, σε ενδιαφερει να εχεις υποστηριξη μεσα απο την κοινοτητα... και θα την εχεις κ χωρις την cm...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.. Το κατάστημα mobileexpert.gr γράφει ότι υπάρχει άμεσα διαθέσιμο το i9500 στα 740.λετε να είναι έτσι η από λάθος αντίο για i9505 έγραψαν i9500?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.. Το κατάστημα mobileexpert.gr γράφει ότι υπάρχει άμεσα διαθέσιμο το i9500 στα 740.λετε να είναι έτσι η από λάθος αντίο για i9505 έγραψαν i9500?

 

Το αμεσα διαθεσιμο μην το δινεις σημασια που λενε, απο το εξωτερικο θα το παραγγειλουν, οποτε θα περιμενεις για να σου ερθει.... δεν λεει τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου στην περιγραφη??

Link to comment
Share on other sites

Το αμεσα διαθεσιμο μην το δινεις σημασια που λενε, απο το εξωτερικο θα το παραγγειλουν, οποτε θα περιμενεις για να σου ερθει.... δεν λεει τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου στην περιγραφη??

 

Αύριο θα πάρω και ένα τηλέφωνο να ρωτήσω.. Τα γράφει, και στον επεξεργαστή αναφέρει τα χαρακτηριστηκα του exynos..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα πάρω και ένα τηλέφωνο να ρωτήσω.. Τα γράφει, και στον επεξεργαστή αναφέρει τα χαρακτηριστηκα του exynos..

 

Μαλιστα.. παρε κ ρωτα, και ενημερωσε κ εμας μετα...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρήκα το gt-i9500 στο sales tab.com σε καλη τιμη.ξερει κανεις αν υπαρχει τελωνείο απο ενωμένα αραβικά εμιρατα;(UAE)αυτοι το εχουν άμεσα διαθέσιμο απο οτι ρώτησα και θέλουν 5 μέρες για να ερθει στην πόρτα σου μέσω της FedEX.;)
Link to comment
Share on other sites

Εσενα δεν σε νοιαζει τι ειναι τα sources, σε ενδιαφερει να εχεις υποστηριξη μεσα απο την κοινοτητα... και θα την εχεις κ χωρις την cm...

Με ενδιαφέρει η γνώμη των devs.Δεν με ενδιαφέρει η γνώμη των cookers.Και με τους devs το κεφάλαιο exynos έχει θεματα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρήκα το gt-i9500 στο sales tab.com σε καλη τιμη.ξερει κανεις αν υπαρχει τελωνείο απο ενωμένα αραβικά εμιρατα;(UAE)αυτοι το εχουν άμεσα διαθέσιμο απο οτι ρώτησα και θέλουν 5 μέρες για να ερθει στην πόρτα σου μέσω της FedEX.;)

 

Σε τι τιμή σου βγαίνει με τα μεταφορικα???

Άσε το τελωνείο, αν και εφόσον υπάρξει...

Την τιμή με την μεταφορά αν μπορείς να μας πεις...

Ευχαριστώ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει η γνώμη των devs.Δεν με ενδιαφέρει η γνώμη των cookers.Και με τους devs το κεφάλαιο exynos έχει θεματα

 

Ακουσες τον chainfire που ειναι απο τους παλιοτερους εκει μεσα, να λεει οτι τα sources του exynos ειναι για τον μπιιιπ καβαλα, οπως το ειπες εσυ?? Λιγη υπομονη δεν βλαπτει, ακομα δεν υπαρχει ατομο να εχει το s4 με τον octa στην ελλαδα, χαλαρωστε...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρήκα το gt-i9500 στο sales tab.com σε καλη τιμη.ξερει κανεις αν υπαρχει τελωνείο απο ενωμένα αραβικά εμιρατα;(UAE)αυτοι το εχουν άμεσα διαθέσιμο απο οτι ρώτησα και θέλουν 5 μέρες για να ερθει στην πόρτα σου μέσω της FedEX.;)

 

Σιγουρακι τελωνείο.Και ειδικα με FedEx.Κανένα 200αρι το κοβω (ειδικα μετα την τιμη που είδα απο αμερικανο στο eBay που περιλαμβανει και έξοδα τελωνείου στην τιμη)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρήκα το gt-i9500 στο sales tab.com σε καλη τιμη.ξερει κανεις αν υπαρχει τελωνείο απο ενωμένα αραβικά εμιρατα;(UAE)αυτοι το εχουν άμεσα διαθέσιμο απο οτι ρώτησα και θέλουν 5 μέρες για να ερθει στην πόρτα σου μέσω της FedEX.;)

Αν έχεις την καλοσύνη δώσε ένα link από το site.. Πόσο το έχει εκεί? Εγω μια τυχαία τιμή που είδα ήταν στα 2600 Dirhams (543€) αλλά φαντάζομαι θα παίζουν και καλύτερες και ειδικά μετά από 2-3 εβδομάδες

 

Αστεία αστεία, ξέρουμε αν στην μπαταρία όντως θα τα πηγαίνει καλύτερα η έκδοση με exynos??

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την καλοσύνη δώσε ένα link από το site.. Πόσο το έχει εκεί? Εγω μια τυχαία τιμή που είδα ήταν στα 2600 Dirhams (543€) αλλά φαντάζομαι θα παίζουν και καλύτερες και ειδικά μετά από 2-3 εβδομάδες

 

637 euro...

Το είδα μόλις ευθυμη...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

637 euro...

Το είδα μόλις ευθυμη...

Άρα δεν είναι καθόλου καλή τιμή.. Αυτο που είδα εγώ είναι σε κατάλογο του Carrefour οπότε καταλαβαίνεις πόσο πιο κάτω θα παίζει έξω στα μαγαζάκια στο souq στην παλιά πόλη :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.. Το κατάστημα mobileexpert.gr γράφει ότι υπάρχει άμεσα διαθέσιμο το i9500 στα 740.λετε να είναι έτσι η από λάθος αντίο για i9505 έγραψαν i9500?

 

Εγώ έστειλα email στο Smarties.gr που λένε ότι πουλάνε το I9500 στα 730 και στα χαρακτηριστικά έχουν αυτά του exynos αλλά τελικά μου είπαν ότι φέρνουν αυτόν με τον snapdragon .

Τους ξανά έστειλα και τους είπα να το αλλάξουν γιατί παραπληροφορούν τον κόσμο . :mad:

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα email στο Smarties.gr που λένε ότι πουλάνε το I9500 στα 730 και στα χαρακτηριστικά έχουν αυτά του exynos αλλά τελικά μου είπαν ότι φέρνουν αυτόν με τον snapdragon .

Τους ξανά έστειλα και τους είπα να το αλλάξουν γιατί παραπληροφορούν τον κόσμο . :mad:

 

Και εγώ το είδα σήμερα δεν το άλλαξαν, αλλά θυμόμουν που το έγραψες λίγο πιο πίσω.. Ποιος ξέρει σου λέει ίδιο είναι s4 το ένα s4 και το άλλο. Τι να πω..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο Exynos είναι πιο ακριβώς. Μήπως μας εκμεταλλεύονται. στο sgs iii το lte μοντέλο είναι πιο ακριβό, άρα και τώρα η έκδοση με τον Exynos πρέπει να είναι πιο οικονομική.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρήκα το gt-i9500 στο sales tab.com σε καλη τιμη.ξερει κανεις αν υπαρχει τελωνείο απο ενωμένα αραβικά εμιρατα;(UAE)αυτοι το εχουν άμεσα διαθέσιμο απο οτι ρώτησα και θέλουν 5 μέρες για να ερθει στην πόρτα σου μέσω της FedEX.;)

 

FedEX και εκτος Ευρωπαικης ενωσης = 100% Τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

FedEX και εκτος Ευρωπαικης ενωσης = 100% Τελωνειο.

 

Φανταζομαι αν το ποσο ηταν μικρο (20-50 ευρω ας πουμε) δεν θα ειχε τελωνειο. Απλα επειδη εχει μεγαλη αξια ισχυει αυτο ε? Παιζει ρολο που ειναι και με courier? Δηλαδη αν το στελνανε με απλο ταχυδρομειο (καλα για κινητο δεν θα το εμπιστευομουν) ας πουμε παιζει να μην ειχε?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ακουσες τον chainfire που ειναι απο τους παλιοτερους εκει μεσα, να λεει οτι τα sources του exynos ειναι για τον μπιιιπ καβαλα, οπως το ειπες εσυ?? Λιγη υπομονη δεν βλαπτει, ακομα δεν υπαρχει ατομο να εχει το s4 με τον octa στην ελλαδα, χαλαρωστε...

 

Τι σχέση έχει ο chainfire με τα sources του exynos εκτός του cf root?Βγάζει ROM και δεν το ξέρω;Για το χαρακτηρισμό των sources του exynos,απλα googlare το. Πέρυσι είχε γίνει ολόκληρη διαμάχη με τους developers να ζητανε τα sources όπως πρεπει για να μπορούν να δουλέψουν σωστα οι ROMs τους και κυρίως οι AOSP.Αν όλα αυτά που σου λέω σου ακούγονται πρωτόγνωρα τοτε είναι πιθανό να ασχολεισαι με το android τελευταια

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...