Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα.. Το κατάστημα mobileexpert.gr γράφει ότι υπάρχει άμεσα διαθέσιμο το i9500 στα 740.λετε να είναι έτσι η από λάθος αντίο για i9505 έγραψαν i9500?

 

Τελικά μετά από τηλεφώνημα μου σήμερα μου είπαν ότι έχουν το i9505.. Ενώ στο site γράφουν ότι έχουν το i9500..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι ο Νίκος έχει την καλύτερη τιμή και Ελληνικό!!

 

Το εκανα προ-παραγγελια στον Νικο!Ενταξει του ειπα αν γινεται να το εχω την Τεταρτη που θα το φερει και εξηγησα στο e-mail οτι ειμαι 20 μερες χωρης κινητο!ειναι και 65 ευρω η διαφορα!!

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε!εμενα βρηκανε??πηρα τωρα στο παλικαρι και μου ειπε να κανω απο το site προ-παραγγελια ΑΛΛΑ γινεται χαμος και λογικο ειναι να το παρουνε αυτοι που το εχουν προ-παραγγειλει πρωτοι!δεν ξερω ρε παιδια τι να κανω!ειμαι 20 μερες χωρης κινητο και νοιωθω σαν πρεζονι:) που δεν εχει παρει την δοση του!βεβαια μου ειπε ειναι Ελληνικης αντιπροσωπειας και η τιμη ειναι η καλυτερη!! 675!!

 

Ναι ο Νίκος έχει την καλύτερη τιμή και Ελληνικό!!

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις 2-3 μέρες και να το πάρεις απο μαγαζί σαν του Νίκου...Όχι μόνο στηρίζεις εναν μικρό και έμπιστο μαγαζί, αλλά το κυριότερο είναι το παίρνεις και σε πολύ καλύτερη τιμή..Γιατί να μη τη φας εσύ τη διαφορά..? Μήπως την χρώσταγες στη κάθε media-markt...?

Νομίζω είναι περιττό να τονίσω οτι φαίνεται ξεκάθαρα οτι ζητάνε κερατιάτικα όλα τα μεγάλα μαγαζιά (με τον εναρμονισμό να είναι στα 739 ευρώ...)σε αντίθεση με κάποια μικρά όπου βολεύονται με σαφώς μικρότερο ποσοστό κέρδους...είπαμε αλλά όχι και έτσι ρε παιδιά...αν δεν δουλεύει ο ανταγωνισμός όμως, αυτά γίνονται...sorry για το off topic...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτο το μυνημα σαν απαντηση απο το digitec το μαγαζι στην ελβετια που ψωνισε φιλος απο εδω. Τραγικο μου φαινεται να μην κανουν εξαγωγες σε αλλες χωρες εκτος απο Ελβετια και Λιχτενσταιν αφου εμενα με εχασαν σαν αγοραστη.

 

 

"Unfortunately we only deliver our products within Switzerland and Lichtenstein. There are two reasons for this: We have a contract with the Swiss Post Office which only covers the mentioned countries and all our products have a Swiss warranty. So if you would have a problem with your device, you would be forced to return the product to us so we can initiate any further steps. We are sorry that we are not able to help you in this situation."

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις 2-3 μέρες και να το πάρεις απο μαγαζί σαν του Νίκου...Όχι μόνο στηρίζεις εναν μικρό και έμπιστο μαγαζί, αλλά το κυριότερο είναι το παίρνεις και σε πολύ καλύτερη τιμή..Γιατί να μη τη φας εσύ τη διαφορά..? Μήπως την χρώσταγες στη κάθε media-markt...?

Νομίζω είναι περιττό να τονίσω οτι φαίνεται ξεκάθαρα οτι ζητάνε κερατιάτικα όλα τα μεγάλα μαγαζιά (με τον εναρμονισμό να είναι στα 739 ευρώ...)σε αντίθεση με κάποια μικρά όπου βολεύονται με σαφώς μικρότερο ποσοστό κέρδους...είπαμε αλλά όχι και έτσι ρε παιδιά...αν δεν δουλεύει ο ανταγωνισμός όμως, αυτά γίνονται...sorry για το off topic...

 

Το εκανα ειδη προ-παραγγελια φιλε και εχεις απολυτο δικιο!!Αυτο ειδικα με τα μικρα μαγαζια εννοειται πως πρεπει να τα στηριξουμε και γιατι 65 ευρω διαφορα γιατι να μην μου μεινουν?!θα βγω και εγω λιγο off topic αλλα ρε παιδια αυτο με τα μεγαλοκαταστηματα(την αδικια) την βλεπω και στον κλαδο μου(εχω αδεια στην λαικη αγορα)πανε λοιπον τα μεγαλοκαταστηματα(super markets) να μας αφησουν ΑΝΕΡΓΟΥΣ(το κρατος,η τροικα και καλα) και ειμαστε χιλιαδες σε ολη την Ελλαδα(μαναβηδες,ψαραδες,κ.τ.λ)δεν θα μπω σε λεπτομεριες γιατι θα σβηστει το μηνυμα μου,αλλα ουτε τα καναλια δειχνουν τιποτα(παιζονται συμφεροντα γι'αυτο δεν δειχνουν).Γι'αυτο λοιπον στηριζουμε Νικο και καθε Νικο και οχι τους μεγαλοκαρχαριες και φυσικα κανουμε καλο και στης τσεπες μας!

Υ.Γ χιλια συγνωμη αν βγηκα off-topic!!

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα ειδη προ-παραγγελια φιλε και εχεις απολυτο δικιο!!Αυτο ειδικα με τα μικρα μαγαζια εννοειται πως πρεπει να τα στηριξουμε και γιατι 65 ευρω διαφορα γιατι να μην μου μεινουν?!θα βγω και εγω λιγο off topic αλλα ρε παιδια αυτο με τα μεγαλοκαταστηματα(την αδικια) την βλεπω και στον κλαδο μου(εχω αδεια στην λαικη αγορα)πανε λοιπον τα μεγαλοκαταστηματα(super markets) να μας αφησουν ΑΝΕΡΓΟΥΣ(το κρατος,η τροικα και καλα) και ειμαστε χιλιαδες σε ολη την Ελλαδα(μαναβηδες,ψαραδες,κ.τ.λ)δεν θα μπω σε λεπτομεριες γιατι θα σβηστει το μηνυμα μου,αλλα ουτε τα καναλια δειχνουν τιποτα(παιζονται συμφεροντα γι'αυτο δεν δειχνουν).Γι'αυτο λοιπον στηριζουμε Νικο και καθε Νικο και οχι τους μεγαλοκαρχαριες και φυσικα κανουμε καλο και στης τσεπες μας!

Υ.Γ χιλια συγνωμη αν βγηκα off-topic!!

Και επιπλέον στηρίζουμε και όλα τα σκρουτζομαγαζα που εχει ο καθε κυρ Νίκος,που σε 15 με 20 μέρες θα δίνουν το κινητο και σε τιμές κοντα στα 600 ευρω ελαχιστοποιωντας το περιθώριο κέρδους τους.Κακα τα ψέμματα τα μεγάλα καταστήματα ειναι μονο για δειγματισμο των συσκευών,με τις πολιτικές που έχουν,Αντε και για καμια αγορά οταν έχεις μεγάλες επιδοτήσεις.Και ειναι κρίμα αλλα ετσι εχει η κατασταση.:)

Link to comment
Share on other sites

επισης , καποιος αλλος που το εχει, ποση χωριτικοτητα του αφηνει η μνημη του.

 

16 gb αποκλειεται αλλα ποσα λεει οτι ειναι διαθεσιμα και ποσα ελευθερα ???

Link to comment
Share on other sites

επισης , καποιος αλλος που το εχει, ποση χωριτικοτητα του αφηνει η μνημη του.

 

16 gb αποκλειεται αλλα ποσα λεει οτι ειναι διαθεσιμα και ποσα ελευθερα ???

 

Γύρω στα 9.5 GB ειναι ελεύθερα για να τα κανεις οτι θες

Link to comment
Share on other sites

επισης , καποιος αλλος που το εχει, ποση χωριτικοτητα του αφηνει η μνημη του.

 

16 gb αποκλειεται αλλα ποσα λεει οτι ειναι διαθεσιμα και ποσα ελευθερα ???

 

9 κ κατι αν δεν κανω λαθος....

Link to comment
Share on other sites

9 κ κατι αν δεν κανω λαθος....

 

σωστα,,, 9 κατι ειναι και εχω μεινει αφωνος,,, γιατι τοσο λιγο ρε ****το απο τα 16 στα 9 ειναι 7 gb λιγοτερα....

 

μηπως ξερεις και τα παρακατω ???

 

παιδια , γεια σας απο σανγκαη και παλι,

 

 

υστερα απο 3 μερες με το θηριο 9500 (οκταπυρηνο) και αφου του εκανα 2 πληρης φορτισης ( ο θεος ξερει τι τραβηξα για να τελειωσει η μπαταρια) μπορω να πω με σιγουρια οτι με ολα ενεργοποιημενα ΜΑ ΟΛΑ... 2 μερουλες το κινητο τις εχει με ξεσκισμα....

 

εχω vodafone καρτα ελλαδος και δουλευει κανονικα το roaming , και το 3g του.

 

κλειδωμενο δεν ξερω αν ειναι , ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙ πως το καταλαβαινω θα το εκτιμουσα,,,,

 

τωρα αν δουλευει ΕΛΛΑΔΑ θα το ξερω τελος Μαιου.

 

 

και αυτο ??

 

επισης παρατηρησα οτι στο i9500 τα μενου ειναι μαυρα και οχι ασπρα οπως ειδα σε πολλα youtube βιντεακια,,,

 

μπορει καποιος να μου πει αν αλλαζουν ή τι παιζει ??

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε....

 

Έτοιμοι είμαστε εμείς!!!Root και spirit fm να δούμε άν δουλεύει το ενσωματομένο chipset!!!:X

 

Mε γειές!!!;)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Απο που φιλος ;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα για τον φιλο που ελεγε οτι θελει να το παρει τωρα και δεν το βρησκει πουθενα.. μολις πηρα mail απο public και λεει "Ερχεται σημερα το νεο Galaxy S4".

 

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθεια.. απλα λεω οτι μου στειλαν

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , μιας και το είδα σήμερα από κοντά στα Media Markt , θα σας πω λιγάκι κι εγω τώρα πιο εμπεριστατωμένα την άποψή μου.

Κατ' αρχάς για όσους δεν με ξέρουν από κοντά , να πω ότι το πρώτο κινητό το πήρα το 1996 κι έχουν περάσει από τα χέρια μου όλα αυτά τα χρόνια πάνω από 100 κινητά, φθηνά και ακριβά. Το S3 που έχω τώρα είναι το 3ο :p

 

Λοιπόοον, τα είδα από μακριά ένα S3 λευκό κι ένα S4 λευκό και τρόμαξα μέχρι να το γυρίσω στο πλάι ,να δω ποιο είναι ποιό. Κυριολεκτικά όμως.

Η οθόνη σαφέστατα είναι χάρμα οφθαλμών και ελάχιστα μεγαλύτερη που δεν σου φαίνεται σχεδόν καθόλου. Εμφανισιακά , μιας και είδα και το μαύρο, μπορώ να πω ότι το 4 είναι ωραιότερο λόγω του πλαινού που είναι νικελέ και όχι μάτ και λόγω του pattern που κάνει στο καπάκι. Μοιάζει πιο χλιδάτο κάπως , παρόλο που είναι πλαστικό (πολύ γιαλάδα για τα γούστα μου όμως και ειδικά το μαύρο , στα φώτα του μαγαζιού έμοιαζε με γκρι με τόση γιαλάδα).

Αναπνέει καλύτερα λογω της μεγαλύτερης μνήμης , αλλά ο dialer ...dialer . Κλασικά με χρονοκαθυστέρηση , μα έλεος δηλαδή. Το μενού κλπ όλα ίδια , κάτι που με χάλασε πάρα πολύ . Η κάμερα μου φάνηκε αρκετά καλύτερη πάντως , άν κι εκεί μέσα τι πλανα να τραβήξεις τέλος πάντων.

Φωτεινότητα στο αυτόματο , έχει μια επιλογή να βάλεις λίγο ακόμη από το φουλ φως , άρα άν το κατάλαβα καλά θα έχεις κάτι τι καλύτερο από το 3 στον ήλιο. Κάτι που είναι βασικό για πολλούς. Αλλά άν δεν το δω με σιγουριά έξω , δεν μπορώ να πω.

Είχαν ενεργοποιήσει τις χειρονομίες κι εκεί που ήμουνα στο ιντερνετ , περνάει μια μύγα μπροστά μου και την τραβάω ένα χαστούκι όλο δικό της και συγχρόνως άλλαξε και η σελίδα στο κινητό. :rotfl: Κι όμως δουλεύει καλά και γρήγορα, κάτι που ειλικρινά δεν το περίμενα . :) Χρήσιμο όταν τρώς ή έχεις βρεμένα χέρια.

Το θέμα είναι τώρα πως είχα την εξής αίσθηση: είναι σαν να πάω με την δίδυμη αδελφή της γυναίκας μου :lol: , θα πάω με άλλη ουσιαστικά ,αλλά θα είναι ...η ίδια... :wacko::lol

 

Άρα για εμένα με το S3 σε μαύρο , δεν βρίσκω ουσιαστικό λογο να δώσω το 3 και να δώσω άλλα 380-400 ευρώ για να πάω στο 4. Μα παιδιά όταν κάνεις μια αλλαγή , θέλεις να δεις κάτι άλλο, εμφανισιακά στο μενού κλπ κλπ. Η βασικότερη για μένα διαφορά είναι η καλύτερη οθόνη και το 1 γιγα μνήμης. Κράταγα το nexus 4 άν ήταν για την μνήμη.

Άρα άν έχουμε λεφτά πάμε για το One ή περιμένουμε για το s5 να μείνουν και τα λεφτουδάκια ...που δεν έχουμε στην τσέπη μας. :( μιας κι εκεί πάνω κάτω τα ίδια θα είναι , αλλά εκεί αλλάζεις τα πάντα , από εμφάνιση , μενού κλπ κλπ.

Προσωπικά καταλήγω πως με το S3 άν και αρωσταίνω με την οθόνη στον ήλιο , είμαι πολύ ικανοποιημένος ένα χρόνο τώρα με την συσκευή και δεν με βλέπω να αλλάζω σύντομα. Για να δώσω τόσα λεφτά ακόμη , πρέπει να δω κάτι πολύ διαφορετικό που θα με πείσει να τα στερηθώ και δη τέτοιες εποχές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι το amazon.de το ειχε ως αναμενομενο , τωρα γραφει ότι εξαντλήθηκε . Αρα προφανώς οι πρωτες προπαραγγελίες εφυγαν
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα.κανα μισαωρο που το δουλεψα εχω να πω τα εξης

 

Οθονη απο αλλο πλανητη...δεν περιγραφεται με λογια.

Πολυ καλο κρατημα στο χερι, ελαφρυ, κουμπωνει στην παλαμη σου.

Η καμερα ειναι τουμπανο.

Δεν υπαρχει Lag στο κινητο...ουτε κατα διανοια.

Ποιτητα κατασκευης εξαιρετικη.Ξεχαστε αυτες τις βλακειες που ακουγονται με πλαστκουρες και τετοια.

Το κινητο μοιαζει πολυ premium.το πισω μερος δεν ξερω τι υλικο ειναι αλλα καμια σχεση με πλαστικο.

Σου δινει την αισθηση οτι ειναι κατι ακριβο.Γενικα η ποιοτητα κατασκευης σου δινει την αισθηση οτι κρατας ενα πολυ ακριβο κινητο.

Στα αρνητικα τωρα - brightness

Με brightness στο 50% και κατω...η οθονη ειναι αχρηστη...δεν μπορεις να το δουλεψεις το κινητο.

Με brightness 70-100% η οθονη ειναι απαιχτη.Το automatic brightness δεν φαινεται να δουλευει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να είναι και λίγο οφ τοπικ...τι διαφορά έχει άμα αγοράσω το κινητό από το μαγαζί που είπατε πιο πριν με 65 λιγότερο από το να το αγοράσω από το πλαίσιο,παμπλικ κτλ..Έχει διαφορά σε εγγύηση ή σε τίποτα άλλο; Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να είναι και λίγο οφ τοπικ...τι διαφορά έχει άμα αγοράσω το κινητό από το μαγαζί που είπατε πιο πριν με 65 λιγότερο από το να το αγοράσω από το πλαίσιο,παμπλικ κτλ..Έχει διαφορά σε εγγύηση ή σε τίποτα άλλο; Ευχαριστώ πολύ

 

Καμία μα καμια απολύτως.:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...