Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα του myphone.gr !!!

Χθές το απόγευμα η Samsung Hellas διοργάνωσε μια εκδήλωση ως προς την παρουσίαση του Samsung Galaxy S4.

Ως Samsung Mobiler βρέθηκα εκεί και θα προσπαθήσω να σας μεταφέρω όσα περισσότερα μπορώ χωρίς να σας κουράσω.

 

Το event ήταν πραγματικά μοναδικό με τo Galaxy S4 να έχει κλέψει τα βλέμματα του κόσμου που παραβρέθηκε στο σημείο.

Ο χώρος ήταν ειδικά διαμορφωμένος ώστε ο κόσμος να μπορεί να αλληλεπιδρά με τα κινητά, σε συνδιασμό με τους Mobilers (όπως και εγώ ένας εξ αυτών) που βοηθούσαμε στην επίδειξη του κινητού και των νέων χαρακτηριστικών του.

Παραβρέθηκαν γνωστά ονόματα της Ελληνικής showbiz (Γιώργος Λιανός, Λυδία Παπαϊωάννου, Ντορέτα Παπαδημητρίου) που με την σειρά τους παρουσίασαν τις αγαπημένες τους λειτουργίες στο Galaxy S4, καθώς και στελέχη της Samsung Hellas που μίλησαν για το νέο κινητό.

 

Τώρα ας πάμε στο κομμάτι που όλους μας ενδιαφέρει. Όπως όλοι θα έχετε καταλάβει είχα και θα έχω την ευκαιρία και δυνατότητα να δοκιμάσω το Galaxy S4.

 

Το κινητό είναι απίστευτο, με την πρώτη ματιά με κέρδισε. Η μεγαλύτερη οθόνη (Super Amoled HD) με εκπληκτική γωνία θέασης, στο ίδιο περίπου μέγεθος με το S3, η στιβαρή ποιότητα κατασκευής, το ελάχιστο πάχος (7.9mm) και το ανύπαρκτο βάρος της συσκευής (130g) πριν ανοίξω για μια ακόμη φορά με εντυπωσίασαν.

Εσωτερικά ο επεξεργαστής, γνωστός σε όλους μας Snapdragon 600 1.9GhZ QuadCore σε συνδιασμό με τα 2GB RAM αποδίδει όπως είναι αναμενόμενο. Οι κάμερες είναι 13MP (μπροστά) και 2MP (πίσω) με δυνατότητα Full HD Video και Zero Shutter Lag με πολύ καλή λήψη φωτογραφίας και στο σκοτάδι (τραβούσα αρκετές φωτογραφίες στο Event με το S4 για να το δοκιμάσω σε σκοτάδι και έκανε πολύ καλή δουλειά).

 

Για ακόμη μια φορά όμως βλέπουμε πως οι έξυπνες λειτουργίες έρχονται για να κάνουν την διαφορά.

Λειτουργίες όπως το Dual Shot (χρήση μπροστινής και πίσω κάμερας ταυτόχρονα), Drama Shot (πολλαπλές φωτογραφίες για την δημιουργία μιας ενιαίας φωτογραφίας με όλη την κίνηση), Sound & Shot κ.α όπως και το Air View για την προβολή Preview των e-mail, εικόνων, videos και φυσικά όλες οι λειτουργίες που βασίζονται στους αισθητήρες του S4 για αλλαγή καρτελών στον Browser, scrolling χωρίς να ακουμπάμε την συσκευή ή ακόμα και μόνο με τα μάτια με άφησαν για ακόμη μια φορά πολύ χαρούμενο.

 

Για να μην σας κουράσω, σαν Samsung Mobiler είμαι στην διάθεση σας για ερωτήσεις περι της συσκευής και θα προσπαθήσω να σας βοηθήσω όσο πιο πολύ μπορώ. Οποιαδήποτε απορία για τις λειτουργίες ή τα χαρακτηριστικά της συσκευής, μην διστάσετε να μου στείλετε PM ή ερώτηση εδώ.

Για περισσότερα follow στο Twitter ή subscribe στο Facebook.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας.

-Βαγγέλης απο Samsung Mobilers Greece.

 

Subscribe on Facebook (at) facebook.com/vgkantis

Follow on Twitter (at) Vgkantis

(Hashtag for S4 event, #GalaxyS4GR)

Facebook Mobilers Fan page: facebook.com/SamsungMobilers.gr

Edited by Vgkantis

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@weather1967

Κατανοητο κι αυτο που λες, αλλα πως βγηκε το συμπερασμα οτι το συγκεκριμενο HTC ειναι προβληματικο?

Καθε αλλο θα ελεγα, μιας και το δουλεψα αρκετα τον τελευταιο 1.5 μηνα...

 

Γενικα μιλησα Βαγγελη για HTC οχι για το συγκεκριμένο μοντελο.

Γιαυτο ανεφερα απο το οτι ακουγεται ,γιατι μια ζωη ημουν fan των samsung λογο αξιοπιστίας.

Και μενα οπτικα οθόνη,και λογο χαρακτηριστικων 4g μου αρεσει π.χ το HTC one SV με 300 και κατι ευρω απο σκουτζομαγαζο,αλλα το σκέφτομαι γιατι δεν ξερω τι θα βγει απο θεμα αξιοπιστιας .

Link to comment
Share on other sites

Το προιον θα οριστει "τελειο" μετα απο καιρο και εξεταζοντας διαφορους παραγοντες.

Δεν γινεται για παραδειγμα να κρινεις την υποστηριξη της Htc επειδη εδωσε update τωρα στη συκευη και να πεις μπραβο.

Δεν βρισκω λογο να βαζεις τοσο "σαλτσα".

Ουτε εμεις ειμαστε χθεσινοι.

 

Δε βαζω καθολου σαλτσα, δεν αλλοιωνω/σκεπαζω τη γευση των τροφων μου...

Τροφη για σκεψη εδωσα σε καποιους που κινουνται με κεκτημενη ταχυτητα. Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο.

@weather1967

Μετα απο τοσα χρονια ενασχολησης ενα πραγμα θα σου πω. Δεν υπαρχει brand αξιοπιστο η μη. Εχει τυχει να βγαλω λεμονια απο κορυφαιες μαρκες (Dell: streak, venue pro και ακομα πιο πισω axim και δε συμμαζευεται) και μαργαριταρια απο τελειωμενα (στα ματια του κοσμου brands): πχ. πολλα προϊοντα της Acer (τα εχω εκθειασει και στα αναλογα νηματα).

Καλα τα... statistics, αλλα εγω ισομερως (σχεδον) εχω φαει φολα απο ολες τις μαρκες. Ολες ομως ;)

@ALIEN_3_

Τα καπακια απο αλουμινιο απλα "τελειωνουν" τα ασυρματα της συσκευης σου (αρχης γενομενης με wifi/gps)...

επισης τα εχουμε ξαναπει, αλλη μια φορα λοιπον. Το κοστος κατασκευης (λογω ελαχιστοποιησης ανοχων και ακριβου quality control κλπ κλπ) στην περιπτωση unibody συσκευων, ειναι πολλαπλασιο των αστειων πλαστικων υλοποιησεων (που διαφερουν απο συσκευη σε συσκευη και απο καπακι σε καπακι). Δεν κοστιζει το υλικο, αλλα ο τροπος να το προσαρμοσεις χωρις να χασεις ποιοτικα.

ΥΓ Επειδη την εχω κανει πολλες φορες αυτη την κουβεντα τα τελευταια χρονια και εχω συνηθισει σε αυτες τις αντιδρασεις, θα κλεισω και θα ευχηθω καλοριζικο σε οποιον το επιλεξει.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Έλεος επιτέλους με τα πλαστικά ρε παιδιά . Τι θα πει φτηνιάρικο δηλαδή ? Με 5 ευρώ θα βρεις στο αμαζον ένα καπάκι αλουμίνιο και τελείωσε .Άμα έχεις τόση τρέλα με το αλουμίνιο .

Δηλαδή πόσο παραπάνω θα κόστιζε στην σαμμυ να βάλει ένα καπάκι πίσω αλουμίνιο και ένα μπροστά στα όσο λίγα χιλιοστά περισσεύουν από την οθόνη ?

Είναι θέμα επιλογής της .μπορείτε να το καταλάβετε επιτέλους ?

Μιας επιλογής που την στηρίζουν η μεγαλύτερη μάζα καταναλωτών!

Δεν είναι τυχαία εκεί που είναι η σαμμυ και δεν θα κάτσει να ασχοληθεί με τους ελάχιστους που γκρινιάζουν για αυτό .

Είχαμε στην αρχή κράξιμο για την οθόνη που είναι pentile φάγανε όλοι το άκυρο τους και μας τα ζαλίζουν με τα πλαστικά τώρα γιατί είναι το μόνο (με το μυαλό τους) το οποίο έχουν να λένε .

Μην το παίρνετε ρε παιδιά .

Μπείτε πείτε δεν το παίρνω γιατί είναι πλαστικό και τελείωσε .Τόσα κινητά έχει έξω η αγορά .

 

Δεν θέλουμε όλοι το htc πως να το κάνουμε .

Τι να κάνω την καλύτερη σχεδίαση αν εξαιτίας της έχω μικρότερη οθόνη σε μεγαλύτερο μέγεθος ?

Θα με βοηθήσει η εμφάνιση να σερφάρω πιο εύκολα ?

Δεν θέλω unibody κινητό, θέλω αποσπώμενη μπαταρία ,θέλω sd card ,θέλω το πίσω καπάκι να το αλλάξω αν πάθει τίποτα,πολύ φτηνά (που πολύ δύσκολα θα πάθει γιατί το πλαστικό είναι πολύ ανθεκτικό υλικό) .Θέλω μια θήκη σαν την s-view που να μην αυξάνει σχεδόν καθόλου το μέγεθος του κινητού που μόνο σε κιν που βγαίνει το πίσω καπάκι γίνετε .

Θέλω ξεκλείδωτο μπουτλοντερ να βάζω ότι ρομ θέλω από την μεγαλύτερη υποστήριξη που υπάρχει σε κιν (xda)

Θέλω η εταιρία να με σέβεται και να μου δίνει αναβαθμίσεις για αρκετό διάστημα ,το γρηγορότερο δυνατόν και όταν βγάζει νέο κιν να μην με ξεχνάει αλλά να μου δίνει και τα νέα feature του νέου μοντέλου !

 

Και δεν έχω πάρει ποτέ μου σαμσουνγκ ,τώρα σκοπεύω να πάρω .Και έχω δοκιμάσει και πολλά κιν έχω και το iphone 4 που είδα την "αξία" του γυαλιού .........

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δε βαζω καθολου σαλτσα, δεν αλλοιωνω/σκεπαζω τη γευση των τροφων μου...

Τροφη για σκεψη εδωσα σε καποιους που κινουνται με κεκτημενη ταχυτητα. Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο.

 

Ειμαι χορτασμενος απο σκεψη, ευχαριστω :rolleyes:

Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο.

Ο καιρος γαρ εγγυς :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Το προιον θα οριστει "τελειο" μετα απο καιρο και εξεταζοντας διαφορους παραγοντες.

Δεν γινεται για παραδειγμα να κρινεις την υποστηριξη της Htc επειδη εδωσε update τωρα στη συκευη και να πεις μπραβο.

Δεν βρισκω λογο να βαζεις τοσο "σαλτσα".

Ουτε εμεις ειμαστε χθεσινοι.

 

Δε σας βλέπω όμως να ζορίζεστε και πολύ για να δείτε την ανωτερότητα του S4...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δε σας βλέπω όμως να ζορίζεστε και πολύ για να δείτε την ανωτερότητα του S4...

 

Ισως γιατι περιμενουμε να δουμε οτι ειδαμε και περυσι.

Θα δουμε και απο αυτο την πορεια του και θα την κρινουμε αναλογως τη συσκευη, μην αγχωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ξαναπει 100 φορες το ιδιο πραγμα. Αν ειστε τοσο μαγκιοροι αυτοι που θελετε αλουμινια γυαλια κτλ αφηστε το χωρις θηκη (αν παλι οχι τοτε μην δινετε τοση σημασια στο υλικο γιατι και παλι τη σιλικονη θα πιανετε)... Μοιαζει εριστικο το ποστ μου αλλα δεν θελω να περασει ως εριστικο. Αν πιστευετε οτι με αυτα τα 2 υλικα και unibody κατασκευη που πρακτικα δεν γινεται να τα αλλαξεις τοτε η ειστε λεφταδες και δεν σας ενδιαφερει η απλα πολυ προσεκτικοι και τα βαζετε σε βελουδα πανω τα κινητα σας...

 

ΥΓ Αυτη τη στιγμη που μιλαμε εχω ΟΝΕ Χ. Προς επιγνωση οσων θα πουνε οτι ειμαι fanboy...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα υλικού είναι περιττό να το συζητάμε πια η συσκευή σε λίγες μέρες είναι στα χέρια μας αυτό είναι δεν αλλάζει, εμένα προσωπικά το μόνο που θα μου λείπει είναι το ράδιο. Όταν το έπιασα στα χέρια μυ μια χαρά αίσθηση που έδωσε, στο ebay έχει θήκες και με διαμάντια για όσους θέλουν τόσο πολύ καλό look, Είδα και το xperia δεν το πήρα ούτε για λίγο δεν με τράβηξε κάτι, έχω το iphone 5 μα χαρά κατασκευή όμως είναι παλιό σε λειτουργικό και φτάνει να μου είναι αδιάφορο πια. το σ4 είναι μια πολύ καλή συσκευή που σε λίγο καιρό όλοι θα λέμε τα καλύτερα λόγια όπως το νοτε 2. Επειδή βλέπω πολλοι από το htc one έρχονται εδώ και γράφουν πόσο καλό είναι κανείς δεν λέει ότι θα έχει παλιό λειτουργικό και μπαταριά μη αφαιρούμενη.ι κανείς δεν ξέρει πότε θα πάρει 4,2,2. Το σ4 και μπράβο στη σαμυ μας το φέρνει με το πιο φρέσκο android. Βλέπω ότι με τα βασικά λίγοι συζητάνε.

Φιλικα Μανωλης

Link to comment
Share on other sites

μας εχουν κουρασει οι "αλουμιναδες". :lol:

 

για τον "α" "β" "γ" λογο το S4 ειναι πλαστικο.-

 

σε οποιον δεν του αρεσει, να μην το παρει. Τελος. :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας απο Σανγκαη παλι...

 

τωρα και ελληνικα, οπως ειπα πριν , παρειγγηλα το i9500 με τον οκταπυρηνο μιας και εδω μπορω να το βρω.

 

στο μαγαζι που ημουν ειχε και το s4 και το htc one.

 

ειμαι κατοχος iphone 5 ( εχω περασει απο ολα), s3 , note 2 & htc one x.

 

θα σας πω κατι πολυ απλο , σε μικροτερες διαστασεις , μεγαλυτερη οθονη και πιο ζωντανη το s4 , γιατι να παρω to one με μικροτερη οθονη,,, μιας και τωρα πια η οθονη ειναι το πρωτο και τελευταιο πραγμα που γευεσαι απο ενα κινητο... το μεταλο ή το πλαστικο μικρη σημασια,,, για τα χαρακτηριστικα δεν θα μιλησω μιας και ειναι προφανες...

 

η δικη μου αποψη που δοκιμασα και τα 2 ,,, μακραν s4 , browser, facebook, email μεγαλυτερη οθονη , περισσοτερα πραγματα να δεις.

 

ο πωλητης μου ειπε οτι με την ιδια χρηση ( οσο μπορει να ειναι αυτο εφικτο, αλλα με τα κινεζακια ολα να τα περιμενεις γιατι ειναι κολημενα) το htc one ουτε ημερα βγαζει,,, το s4 βγαζει 1,5 μερα ...

 

οπως και να εχει , οτι επιλεξει ο καθενας , σε καλη μερια και να το ευχαριστηθει οσο παει...

 

τις καλυνηχτες μου

 

αυριο θα επιστρεψω με εντυπωσεις και φωτο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ξεκαθαρος, δεν υπαρχει θεμα να αναλωνομαστε σε συζητησεις.

Εγω θελω καποιος να κρατησει στα χερια ενα htc one και ενα S4 και να μου πει ποιο του αρεσει να κρατα/μεταφερει/χρησιμοποιει/αγγιζει.

Το κινητο ειναι η πλεον προσωπικη συσκευη μας και μας ακολουθει 18 ωρες την ημερα, αρα λογικο δεν ειναι να θελουμε να αγγιζουμε κατι πολυτελες για να εχουμε αυτη τη μικρη ψευδαισθηση της πολυτελειας / στιβαροτητας?

Πλεον ξεφευγει απο τα ορια του υποκειμενικου, δε νομιζετε? Εκτος και αν εχουμε χασει παντελως την αισθηση του γουστου...

Δε μιλησε κανεις για αξιοπιστια και γενικοτερη ποιοτητα/ reliability. Φυσικα το service της Samsung, μαζι με της LG στη χωρα μας, σημερα ειναι απλα κορυφαια...

 

Πες αυτο που θελεις φιλε μου, μην ντρεπεσαι :p

 

@ V@gelis καλε μου φιλε με διαθεση χιουμορ !

Μου αρεσεις πολυ γιατι εισαι αντικειμενικος,εμπειρος,Νο-branded boy και γιατι σε φτιαχνουν τρελα οι "ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ" σου !

Καλε μου φιλε Βαγγελη,πριν αρκετα χρονια μου αρεσε τρελα να αγγιζω,να χαιδευω και να κανω ολα τα ερωτικα μου παιχνιδια και ονειρα,με την Monica Belluci (Στα power νιατα της !). Oταν αποφασισαμε να μεινουμε και να συγκατοικησουμε στο ιδιο σπιτι,διαπιστωσα με μεγαλη μου εκπληξη,οτι το μονο που της αρεσε ηταν να βαφει τα νυχια της σε μαυρο και ασημι χρωμα,να βγαινει οπου παμε μετριες φωτογραφιες,να φοραει ακριβα κοσμηματα και παντα να ξεμενει απο ενεργεια μεσα στην κουραση, πουλωντας μια πραγματικα απιστευτη,αλλα "virtual reality" αρχοντια ! :lol:

Στο σπιτι μεσα δεν μαγειρευε,δεν με σιδερωνε,δεν με επλενε,τα κουστουμια μου ηταν παντα τα ιδια και φορεμενα απο ολους !

Δεν πετουσε ουτε και τα σκουπιδια πολλες φορες και οταν εκανε καμια δουλεια,αργουσε καπως και συνεχεια μου ελεγε πως ηταν κουρασμενη και ηθελε το "UpDate" της,που παντα αργουσε και αυτο χαρακτηριστiκα :p:lol: !

Μετα απο 3 μηνες στο ιδιο σπιτι μαζι της,αποφασισα εξυπνα να την κρατησω στην ζωη μου,ως μια "εμφανησιμη γκομενα",γιατι οταν εβγαινα εξω μαζι της,ανεβαινα πολυ στα ματια των φιλων μου και ολοι ηθελαν να την ..αγγιξουν.. :X !

Εγω τελικα εξυπνα σκεπτομενος αποφασισα και παντρευτηκα την "Jennifer Aniston",μπορει να ηταν πιο slim,κοντυτερη,πολυ πιο ελαφρια και λιγοτερο εμφανισιμη,αλλα ρε φιλε V@geli αληθεια σου λεω.. Μεσα στο σπιτι εκανε τα ΠΑΑΑΑΝΤΑΑΑ !!!! Στα ματια της εβλεπα τα χρωματα του ηλιου και του ουρανου,παντα προθυμη και ακουραστη,γεματη απο ενεργεια,με μαγειρεμα που συνδυαζε ολες τις κουζινες του κοσμου μαζι.. Και την Ελληνικη σε αριστο σημειο λογω και καταγωγης της ! Τα κουστουμια μου γεμισαν απο χρωματα και η γκαρνταρομπα μου γεματη απο διαφορα αξεσουαρ ! Καθαρος και πλημενος,με το στομαχι μου παντα χορτατο ! Και η υγεια μου σε σημειο ζενιθ ! Εγω απλα κουνουσα μαγικα τα χερια μου και αυτη μου διαβαζε,γεματες σελιδες απο παραμυθια για να με παρει ο υπνος :lol: ! Πολλοι απο τους φιλους μου στην αρχη με ελεγαν k@ρ@γκιοζη,που παρατησα τον "ΘΕΟΚΟΜΑΤΟ" Monica,για την λαστιχενια και ευελικτη Jenifer,αλλα οταν εκαναν παρεα μαζι της και εμαθαν καλα τον εξαισιο χαρακτηρα της ! Αρχισαν ολοι να την υποστηριζουν και μια μερα την επιασα με ολους μαζι στο κρεβατι !

 

@ Αστα να πανε V@gelara μου ! Τις ξερεις τις γυναικες :lol::p. Εχουν πιασει πολλες τα εμπειρα χερια και δαχτυλα σου !

 

Το παρελθον τους δεν εχει καμια σημασια.. Το μελλον του ομως δυσκολα αλλαζει !

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

@ V@gelis καλε μου φιλε με διαθεση χιουμορ !

Μου αρεσεις πολυ γιατι εισαι αντικειμενικος,εμπειρος,Νο-branded boy και γιατι σε φτιαχνουν τρελα οι "ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ" σου !

Καλε μου φιλε Βαγγελη,πριν αρκετα χρονια μου αρεσε τρελα να αγγιζω,να χαιδευω και να κανω ολα τα ερωτικα μου παιχνιδια και ονειρα,με την Monica Belluci (Στα power νιατα της !). Oταν αποφασισαμε να μεινουμε και να συγκατοικησουμε στο ιδιο σπιτι,διαπιστωσα με μεγαλη μου εκπληξη,οτι το μονο που της αρεσε ηταν να βαφει τα νυχια της σε μαυρο και ασημι χρωμα,να βγαινει οπου παμε μετριες φωτογραφιες,να φοραει ακριβα κοσμηματα και παντα να ξεμενει απο ενεργεια μεσα στην κουραση, πουλωντας μια πραγματικα απιστευτη,αλλα "virtual reality" αρχοντια ! :lol:

Στο σπιτι μεσα δεν μαγειρευε,δεν με σιδερωνε,δεν με επλενε,τα κουστουμια μου ηταν παντα τα ιδια και φορεμενα απο ολους !

Δεν πετουσε ουτε και τα σκουπιδια πολλες φορες και οταν εκανε καμια δουλεια,αργουσε καπως και συνεχεια μου ελεγε πως ηταν κουρασμενη και ηθελε το "UpDate" της,που παντα αργουσε και αυτο χαρακτηριστiκα :p:lol: !

Μετα απο 3 μηνες στο ιδιο σπιτι μαζι της,αποφασισα εξυπνα να την κρατhσω στην ζωη μου,ως μια "εμφανησιμη γκομενα",γιατι οταν εβγαινα εξω μαζι της,ανεβαινα πολυ στα ματια των φιλων μου και ολοι ηθελαν να την ..αγγιξουν.. :X !

Εγω τελικα εξυπνα σκεπτομενος αποφασισα και παντρευτηκα την "Jennifer Aniston",μπορει να ηταν πιο slim,κοντυτερη,πολυ πιο ελαφρια και λιγοτερο εμφανισιμη,αλλα ρε φιλε V@geli αληθεια σου λεω.. Μεσα στο σπιτι εκανε τα ΠΑΑΑΑΝΤΑΑΑ !!!! Στα ματια της εβλεπα τα χρωματα του ηλιου και του ουρανου,παντα προθυμη και ακουραστη,γεματη απο ενεργεια,με μαγειρεμα που συνδυαζε ολες τις κουζινες του κοσμου μαζι.. Και την Ελληνικη σε αριστο σημειο λογω και καταγωγης της ! Τα κουστουμια μου γεμισαν απο χρωματα και η γκαρνταρομπα μου γεματη απο διαφορα αξεσουαρ ! Καθαρος και πλημενος,με το στομαχι μου παντα χορτατο ! Και η υγεια μου σε σημειο ζενιθ ! Εγω απλα κουνουσα μαγικα τα χερια μου και αυτη μου διαβαζε,γεματες σελιδες απο παραμυθια για να με παρει ο υπνος :lol: ! Πολλοι απο τους φιλους μου στην αρχη με ελεγαν k@ρ@γκιοζη,που παρατησα τον "ΘΕΟΚΟΜΑΤΟ" Monica,για την λαστιχενια και ευελικτη Jenifer,αλλα οταν εκαναν παρεα μαζι της και εμαθαν καλα τον εξαισιο χαρακτηρα της ! Αρχισαν ολοι να την υποστηριζουν και μια μερα την επιασα με ολους μαζι στο κρεβατι !

 

@ Αστα να πανε V@gelara μου ! Τις ξερεις τις γυναικες :lol::p. Εχουν πιασει πολλες τα εμπειρα χερια και δαχτυλα σου !

 

Το παρελθον τους δεν εχει καμια σημασια.. Το μελλον του ομως δυσκολα αλλαζει !

 

Χαχαχα, πολλες ναι, αλλα μια τα κρατα με αγωνια αυτη τη στιγμη (seriously), μην τυχον την αφησω για να πιασω κανα gadget. Προβληματα, προβληματα... :lol:

ΥΓ Ψηφιζω Jennifer. Να το κοιταξω γιατρε μου?

Link to comment
Share on other sites

Έμαθα σχετικά γρήγορα να μην ενθουσιάζομαι εύκολα.

Παράδειγμα ήθελα μια δεύτερη συσκευή μαζεμένη και με καλή κάμερα. Επέλεξα το i4s, δεν ήταν ότι μου έλειπαν 150 ευρω για να πάρω το i5 αλλά δεν του εχω εμπιστοσύνη ακόμα με τόσα προβλήματα που διαβάζω στο iphonehellas.

 

Βαγγέλη σίγουρα απαιτείται κάποιος χρόνος για να πούμε με σιγουριά ότι όλα είναι οκ.

Άλλο πέρυσι αλλά και τότε πριν κυκλοφορήσει ευρέως ήταν το τέλειο για την εποχή εκείνη. Τα άσχημα ξεκίνησαν όταν το πήραν όλοι στα χέρια τους και έβγαιναν σιγά σιγά.

 

Ξέρεις πόσοι περίμεναν 30 40 μέρες μέχρι η arvato να βρει ανταλλακτικά? Εκτός από τις πολλές ζημιές ακόμα και τώρα ένα χρόνο μετά ταλαιπωρούνται στο θέμα service και υπάρχουν παιδιά που γράφουν τώρα στο σχετικό thread ποτέ ξανά HTC.

Μια οθόνη να σου σπάσει περιμένεις ενώ στην smartec στην αλλάζουν μέχρι να πιείς καφέ.

 

Όταν βγήκε το Ν4 και πάλι όλοι νόμιζαν ότι ανακάλυψαν το αντιπλαστικο και θυμωναν όταν τους έλεγα ότι η μπαταρία του θα είναι σαν αυτή που έχουν τα κινέζικα tablet.

 

Εγώ δεν συμβουλεύω κανένα τι να πάρει. Λέω απλά κάντε υπομονή μέχρι τον Ιούνιο να δείτε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα.

Έτσι κι αλλιως κερδισμένοι θα βγείτε αφού οποίο από τα δύο να επιλέξουν, θα το πάρουν πιο φθηνά τότε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Ψηφιζω Jennifer. Να το κοιταξω γιατρε μου?

 

Οχι ακομα την Jeniffer :lol:,οτι λεει ο Κωσταρας Te_Salat απο πανω !

Αμα την θελεις πολυ για μια,δυο βραδιες,θα σου δωσω την δικια μου !

Αλλα θα θελα και εγω την Monica σου,"""'ΣΤΑ ΜΑΥΡΑ ΝΤΥΜΕΝΗ""" για λιγες ωρες ! Μου αρεσει να αγγιζω,να πιανω,να χαιδευω !

 

Το κοστος και η κριση,με εχουν βαλει τα γαντια ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Έμαθα σχετικά γρήγορα να μην ενθουσιάζομαι εύκολα.

Παράδειγμα ήθελα μια δεύτερη συσκευή μαζεμένη και με καλή κάμερα. Επέλεξα το i4s, δεν ήταν ότι μου έλειπαν 150 ευρω για να πάρω το i5 αλλά δεν του εχω εμπιστοσύνη ακόμα με τόσα προβλήματα που διαβάζω στο iphonehellas.

 

Βαγγέλη σίγουρα απαιτείται κάποιος χρόνος για να πούμε με σιγουριά ότι όλα είναι οκ.

Άλλο πέρυσι αλλά και τότε πριν κυκλοφορήσει ευρέως ήταν το τέλειο για την εποχή εκείνη. Τα άσχημα ξεκίνησαν όταν το πήραν όλοι στα χέρια τους και έβγαιναν σιγά σιγά.

 

Ξέρεις πόσοι περίμεναν 30 40 μέρες μέχρι η arvato να βρει ανταλλακτικά? Εκτός από τις πολλές ζημιές ακόμα και τώρα ένα χρόνο μετά ταλαιπωρούνται στο θέμα service και υπάρχουν παιδιά που γράφουν τώρα στο σχετικό thread ποτέ ξανά HTC.

Μια οθόνη να σου σπάσει περιμένεις ενώ στην smartec στην αλλάζουν μέχρι να πιείς καφέ.

 

Όταν βγήκε το Ν4 και πάλι όλοι νόμιζαν ότι ανακάλυψαν το αντιπλαστικο και θυμωναν όταν τους έλεγα ότι η μπαταρία του θα είναι σαν αυτή που έχουν τα κινέζικα tablet.

 

Εγώ δεν συμβουλεύω κανένα τι να πάρει. Λέω απλά κάντε υπομονή μέχρι τον Ιούνιο να δείτε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα.

Έτσι κι αλλιως κερδισμένοι θα βγείτε αφού οποίο από τα δύο να επιλέξουν, θα το πάρουν πιο φθηνά τότε.

Μα φυσικα και η αναμονη στην προκειμενη ειναι η καλυτερη κινηση. Βλεπεις νηφαλια τα συν και τα πλην των συσκευων, παιζεις μαζι τους στα stands των πολυκαταστηματων και αποφασιζεις και λιγο αυθορμητα (γιατι η πολυ σκεψη στη ζωη δεν ειναι παντα ο,τι καλυτερο).

Προσωπικα, καθε χρονο πλεον μια συσκευη τρεχω να παρω day 1. Galaxy Note. Τιποτα αλλο. Τα αλλα τα βλεπω μολις μου δοθει η ευκαιρια, τα αγοραζω σε καλη τιμη και τα μεταπωλω αφου παιξω μαζι τους για να γυρισω στο νοτελι. Τοσο απλα...

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω κατι πολυ απλο , σε μικροτερες διαστασεις , μεγαλυτερη οθονη και πιο ζωντανη το s4 , γιατι να παρω to one με μικροτερη οθονη,,, μιας και τωρα πια η οθονη ειναι το πρωτο και τελευταιο πραγμα που γευεσαι απο ενα κινητο... το μεταλο ή το πλαστικο μικρη σημασια,,, για τα χαρακτηριστικα δεν θα μιλησω μιας και ειναι προφανες...

 

Διαβάζω όλη αυτή τη μόνιμη διαμάχη για τα αλουμίνια. Μα πόσο δύσκολο είναι να καταλάβουν οι HTCακηδες (ή απλά κάτοχοι HTC) ότι δεν γίνεται όλοι να θέλουν αυτό που θέλετε εσείς ? Δλδ έλεος πια. Ας γίνει στη τελική ένα τοπικ versus να τελειώνουμε... Κατάντησε κουραστικό στο topic του S4 να έρχονται όσοι έχουν το One. Μήπως τελικά έχετε δεύτερες σκέψεις κι εσείς και προσπαθείτε να πείσετε όλο το κόσμο ? Αλήθεια, το ίδιο γίνεται στο τοπικ του One με Samsungάδες να γράφουν για την κάμερα του One ???

 

Και για να καταλήξω. Όλο το ζουμί είναι στο παραπάνω. Δεν θέλουμε ρε αδερφέ να δώσουμε σχεδόν τα ίδια λεφτά και να πάρουμε μεγαλύτερο (137.4 vs 136.6), πιο παχύ (9.3 vs 7.9), με μικρότερη οθόνη σε αυτά τα μεγέθη (4.7 vs 5) και σαφώς πιο βαρύ (143 vs 130). Δλδ ήμαρτον, ο καθένας έχει την ελευθερία να αποφασίζει ότι θέλει πχ ενα ΣΑΦΩΣ πιο ελαφρύ κινητό με μεγαλύτερη οθόνη και μικρότερες διαστάσεις... Όλα τα άλλα για μένα τουλάχιστον είναι δευτερεύοντα...

 

Ευχαριστώ.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην βιάζονται με τις παρουσιάσεις.

Ας κάνουν πρώτα ένα στοκ και να το παρουσιάζουν μετά.

Έτσι θα πουλήσει πιο εύκολα, όταν γίνεται ο ντόρος. Και αν υπάρχουν απ' την αρχή ευχαριστημένοι χρήστες και αυτό θα συμβάλει στη διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nerven

Samsung Galaxy S4 Drop Test & Durability Video

 

 

 

 

Samsung Galaxy S4 Knife Screen Scratch Test

 

 

 

 

 

Samsung Galaxy S4 - Tips and Tricks

 

 

 

 

Need For Speed: Most Wanted for Samsung Galaxy S4 First Gameplay &

 

 

 

 

Samsung Galaxy S4 White Unboxing & First Look

 

Edited by Nerven
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του myphone.gr !!!

Χθές το απόγευμα η Samsung Hellas διοργάνωσε μια εκδήλωση ως προς την παρουσίαση του Samsung Galaxy S4.

Ως Samsung Mobiler βρέθηκα εκεί και θα προσπαθήσω να σας μεταφέρω όσα περισσότερα μπορώ χωρίς να σας κουράσω.

 

Το event ήταν πραγματικά μοναδικό με τo Galaxy S4 να έχει κλέψει τα βλέμματα του κόσμου που παραβρέθηκε στο σημείο.

Ο χώρος ήταν ειδικά διαμορφωμένος ώστε ο κόσμος να μπορεί να αλληλεπιδρά με τα κινητά, σε συνδιασμό με τους Mobilers (όπως και εγώ ένας εξ αυτών) που βοηθούσαμε στην επίδειξη του κινητού και των νέων χαρακτηριστικών του.

Παραβρέθηκαν γνωστά ονόματα της Ελληνικής showbiz (Γιώργος Λιανός, Λυδία Παπαϊωάννου, Ντορέτα Παπαδημητρίου) που με την σειρά τους παρουσίασαν τις αγαπημένες τους λειτουργίες στο Galaxy S4, καθώς και στελέχη της Samsung Hellas που μίλησαν για το νέο κινητό.

 

Τώρα ας πάμε στο κομμάτι που όλους μας ενδιαφέρει. Όπως όλοι θα έχετε καταλάβει είχα και θα έχω την ευκαιρία και δυνατότητα να δοκιμάσω το Galaxy S4.

 

Το κινητό είναι απίστευτο, με την πρώτη ματιά με κέρδισε. Η μεγαλύτερη οθόνη (Super Amoled HD) με εκπληκτική γωνία θέασης, στο ίδιο περίπου μέγεθος με το S3, η στιβαρή ποιότητα κατασκευής, το ελάχιστο πάχος (7.9mm) και το ανύπαρκτο βάρος της συσκευής (130g) πριν ανοίξω για μια ακόμη φορά με εντυπωσίασαν.

Εσωτερικά ο επεξεργαστής, γνωστός σε όλους μας Snapdragon 600 1.9GhZ QuadCore σε συνδιασμό με τα 2GB RAM αποδίδει όπως είναι αναμενόμενο. Οι κάμερες είναι 13MP (μπροστά) και 2MP (πίσω) με δυνατότητα Full HD Video και Zero Shutter Lag με πολύ καλή λήψη φωτογραφίας και στο σκοτάδι (τραβούσα αρκετές φωτογραφίες στο Event με το S4 για να το δοκιμάσω σε σκοτάδι και έκανε πολύ καλή δουλειά).

 

Για ακόμη μια φορά όμως βλέπουμε πως οι έξυπνες λειτουργίες έρχονται για να κάνουν την διαφορά.

Λειτουργίες όπως το Dual Shot (χρήση μπροστινής και πίσω κάμερας), Drama Shot (πολλαπλές φωτογραφίες για την δημιουργία μιας ενιαίας φωτογραφίας με όλη την κίνηση), Sound & Shot κ.α όπως και το Air View για την προβολή Preview των e-mail, εικόνων, videos και φυσικά όλες οι λειτουργίες που βασίζονται στους αισθητήρες του S4 για αλλαγή καρτέλων στον Browser, scrolling χωρίς να ακουμπάμε την συσκευή ή ακόμα και μόνο με τα μάτια με άφησαν για ακόμη μια φορά πολύ χαρούμενο.

 

Για να μην σας κουράσω, σαν Samsung Mobiler είμαι στην διάθεση σας για ερωτήσεις περι της συσκευής και θα προσπαθήσω να σας βοηθήσω όσο πιο πολύ μπορώ. Οποιαδήποτε απορία για τις λειτουργίες ή τα χαρακτηριστικά της συσκευής, μην διστάσετε να μου στείλετε PM ή ερώτηση εδώ.

Για περισσότερα follow στο Twitter ή subscribe στο Facebook.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας.

-Βαγγέλης απο Samsung Mobilers Greece.

 

Subscribe on Facebook (at) facebook.com/vgkantis

Follow on Twitter (at) Vgkantis

(Hashtag for S4 event, #GalaxyS4GR)

Facebook Mobilers Fan page: facebook.com/SamsungMobilers.gr

 

Καλησπέρα φιλε μου.

Σαν κατοχος νοτε 2 σκεφτομουν την μεταβαση στο s4. Ο λογος μεταβασης εινσι κσθαρα λογω μεγεθους. Το νοτε 2 ειναι οτι καλυτερο ειχα σε κινητο κ ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, αλλα δυστυχως ειναι αρκετα μεγαλο για εμενα. Οως σου φανηκε το s4 σε σχεση με το νοτε 2; με ενδιαφερει κυριως σε επιδοσεις, κολληματα.

 

Σε ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε μου.

Σαν κατοχος νοτε 2 σκεφτομουν την μεταβαση στο s4. Ο λογος μεταβασης εινσι κσθαρα λογω μεγεθους. Το νοτε 2 ειναι οτι καλυτερο ειχα σε κινητο κ ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, αλλα δυστυχως ειναι αρκετα μεγαλο για εμενα. Οως σου φανηκε το s4 σε σχεση με το νοτε 2; με ενδιαφερει κυριως σε επιδοσεις, κολληματα.

 

Σε ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Καλησπέρα φίλε μου @Theospan .

Ας αρχίσω απο την οθόνη. Υπάρχει μπορώ να πώ μεγάλη διαφορά υπέρ του S4. Οι 0,5 inches που λείπουν απο το S4 σε σχέση με το Note2 δεν θα σου φανούν τρομερή απώλεια πιστεύω αλλα τα 441 ppi του S4 σε σχέση με τα 267ppi του Note2 θα είναι μια αισθητή διαφορά. Όπως επίσης η ανάλυση του S4 είναι ανώτερη απο του Note2. * Την οθόνη μπορείς να την χρησιμοποιήσεις ακόμα και με γάντια.

Τα χρώματα του S4 φαντάζουν πολύ πιο ζωντανά και οι λειτουργίες της οθόνης (Air View) και των αισθητήρων (Smart Scroll κ.α πολλά) θα σου δώσουν κάτι φρέσκο και πολύ πολύ πολύ εύχρηστο.

Στον επεξεργαστή έχουμε και στα 2 τετραπήρυνο (Snapdragon 600 - S4 & Exynos 4412 - Note2) αλλα του S4 είναι χρονισμένος στα 1.9Ghz οπότε πιο γρήγορος. Στην μνήμη Ram είμαστε στα ίδια.

Η μπαταρία είναι εκεί όπου το Note2 κερδίζει σε mAh αλλα πιστεύω οτι η πραγματική χρήση και διάρκεια δεν θα διαφέρει πάρα πολύ απο τα 2600 mAh του S4.

Τώρα οι αισθητήρες που περιγράφω του S4, καθώς και οι πολλές νέες λειτουργίες του είναι σίγουρα πολλά +++ υπέρ του.

Προσωπικά τα περισσότερα τα κάνω με τους αισθητήρες. Είναι απίστευτο.

Εξωτερικά το S4 είναι πολύ λεπτό, υπέροχο στο χέρι και πάρα πολύ ελαφρύ.

Το Note2 φυσικά είναι πολύ καλό κινητό, αλλα μεταξύ τους θα έπαιρνα το S4. Αυτό που θα μου έλειπε απο το Note2 θα ήταν το S-Pen.

 

Τέλος για να απαντήσω καθαρά στην ερώτησή σου, κολλήματα δεν υπάρχουν φυσικά στη φυσιολογική χρήση της συσκευής καθώς επίσης να αναφέρω οτι οι συσκευές που δοκιμάζουμε πέρνουν συνεχώς αναβαθμίσεις οπότε ολοένα και βελτιώνεται η απόδοση.

Θα προτιμούσα το S4 για τους παραπάνω λόγους Hardware και για τις λειτουργίες του. Πολύ πιο καλό στο χέρι όπως είπα παραπάνω, πιο λεπτό και ελαφρυ. Άνετα μέσα στην τσέπη.

 

Οτιδήποτε απορία έχεις, είμαι εδώ για να βοηθήσω.

 

- Βαγγέλης απο Samsung Mobilers Greece.

(at) facebook.com/vgkantis

(at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

(at) twitter @Vgkantis

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Ελα φιλος...το expansys το αμερικανικο εχει τον Exynos.για ψαξτο λιγο

 

Μονο αν του το στειλουν ως gift ομως. Γιατι με τετοια αξια θα εχει φορο στο τελωνειο οσο το 1/5 της αξιας του κινητου κατα τη γνωμη μου...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πάντως θα το δω πριν το πάρω,να δω αν με βολεύει πού δε νομίζω να μην με βολεύει.

Φαντάζομαι ότι οι λειτουργίες με τους αισθητήρες πως απενεργοποιούνται.δεν μου χρειάζονται,χρονοβόρα διαδικασία να περνάω το χέρι πάνω από την οθόνη για να κάνει το ένα και το άλλο.νομίζω με κανονική χρήση είναι πιο γρήγορη η διαδικασία,για το εφέ καλά είναι βεβαία.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...