Jump to content

Τρόποι για να ψηλώσει κανείς;


Ice_Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι είμαι 1,71 και αυτό το ύψος έχω από τα 15. Άντε να πήρα κανένα πόντο από τότε. Επίσης δε θυμάμαι να πήρα πάνω από 5 πόντους στο διάστημα 12-15. Γενικά ήμουν ψηλό παιδί στο δημοτικό! Ετσι λένε για όλα τα παιδιά στο κοντινό μου σόι όταν τα βλέπουν στα 12 τους χρόνια:"Καλέ αυτό τι ψηλό παιδί που θα γίνει!!!" :p Με τα δυό μου αδέρφια έχουμε το ίδιο ύψος περίπου (+/- 2cm απόκλιση) και είμαστε όλοι ψηλότεροι από τον πατέρα μας που είναι περίπου 1,65. Επίσης έχουμε όλοι σχετικά κόντα πόδια! (φίλοι μου το παρατηρούν αυτό συνήθως!) Τέλος η αδερφή μας είναι λίγο ψηλότερη από τη μητέρα μας που είναι 1,5 μέτρο άνθρωπος! :lol:

 

Ποτέ δεν αισθάνθηκα άσχημα για το ύψος μου. Αντίθετα δε μου αρέσουν καθόλου άτομα που έχουν ύψος 1,90 και είναι ~65 κιλά! Οι περισσότεροι που έχω ακούσει τους αποκαλούν άχαρους. Προτιμώ τη δική μου κατάσταση και ας είμαι και παχύς (92 κιλά). Και μη μου πείτε "όσα δε φτάνει η αλεπού" κλπ. Καθαρά προσωπική άποψη εκφράζω! Απλά θεωρώ οτι τα άκρα δεν είναι ποτέ ότι καλύτερο! Γι'αυτό και δε θα πρέπει να ζηλεύουμε κάποιον που έχει ύψος 2,20 και δεν τον χωράει ούτε ένα φυσιολογικό κρεβάτι!!! Θεωρώ οτι το 1,80 με 1,90 για άνδρα είναι το ιδανικό! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 482
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κι εγώ 1,90 είμαι και 70 κιλά (τρώω οτιναναι και δεν μπορώ να ξεπεράσω τα 70 κιλά,τι γίνεται??).η μάνα μου είναι 1,50 και ο πατέρας μου 1,75.

ο αδερφός μου είναι λίγο πιο ψηλός απο μένα και είναι 3 χρόνια μικρότερος και η αδερφή μου που είναι 16 χρονών 1,70 κάπου.

οπότε που είναι τα γονίδια??όλοι πηγαίναμε όμως κολυμβητήριο συνδυαζόμενο με κάποιο άλλο άθλημα,στην περίπτωση μου μπάσκετ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ 1,90 είμαι και 70 κιλά (τρώω οτιναναι και δεν μπορώ να ξεπεράσω τα 70 κιλά,τι γίνεται??).η μάνα μου είναι 1,50 και ο πατέρας μου 1,75.

ο αδερφός μου είναι λίγο πιο ψηλός απο μένα και είναι 3 χρόνια μικρότερος και η αδερφή μου που είναι 16 χρονών 1,70 κάπου.

οπότε που είναι τα γονίδια??όλοι πηγαίναμε όμως κολυμβητήριο συνδυαζόμενο με κάποιο άλλο άθλημα,στην περίπτωση μου μπάσκετ.

 

Μάλλον έχεις πολύ καλό μεταβολισμό! Θα πρέπει να κάνεις μια δίαιτα αύξησης βάρους! Όσο για τα γονίδια, μη ξεχνάς οτι μεταφέρονται για μέχρι 7 γενιές οπότε δε σημαίνει απολύτως τίποτα το ύψος των γονιών μας!

Link to comment
Share on other sites

Nαι, και αν παρεις ολο το κουτι, μαζι με τους 30 ποντους εχεις και δωρεαν συμβολαιο για Chicago Bulls!:p :D
Link to comment
Share on other sites

Nαι, και αν παρεις ολο το κουτι, μαζι με τους 30 ποντους εχεις και δωρεαν συμβολαιο για Chicago Bulls!:p :D

 

αν παρεις 2 κουτια σε ποια ομαδα κανεις συμβολαιο?ρωταω γιατι οι chicago δεν μ αρεσουν :ρ :p

Link to comment
Share on other sites

sth dream team...

κuριολεκτικα ομως καθως μονο στα dreams σου 8α συμβει...:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Oχι παιδια...

Για επιμερους μποι αφου σταματησει η αναπτυξη ειναι το νυστερακι του γιατρου και ενεσεις με ορμονες.

Η γιατρινα μας τα ξερει καλλιτερα.

Link to comment
Share on other sites

sth dream team...

κuριολεκτικα ομως καθως μονο στα dreams σου 8α συμβει...:)

 

στην dream team ομως δεν κανει κανεις συμβολαιο :p :chair:

 

 

στο θεμα μας..οκ με καλυψατε..:)

Link to comment
Share on other sites

Το κρεββάτι του προκρούστη το έχει κανείς ακουστά. Θα σε βάλει κάποιος και θα σε τραβάει. Ε τι, που θα πάει, θα ψηλώσεις. Είναι επίπονο αλλά αποτελεσματικό.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Το κρεββάτι του προκρούστη το έχει κανείς ακουστά. Θα σε βάλει κάποιος και θα σε τραβάει. Ε τι, που θα πάει, θα ψηλώσεις. Είναι επίπονο αλλά αποτελεσματικό.

 

Εγω το εχω ακουστα αποτελασματικη μεθοδος λενε οτι ειναι!:lol: :lol:

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

μου πε ενας φιλος για ενα χαπι που βαζεις 3 ποντους και δεν εχει παρενεργειες...:what:

 

υπαρχει ομως αυτο το χαπι?που εστω να δινει μια τετοια πιθανοτητα?

Ναι, θα πάρετε 3 ολόκληρους πόντους και κάτι τρέχει στα γύφτικα. Χαλαρώστε λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πάρετε 3 ολόκληρους πόντους και κάτι τρέχει στα γύφτικα. Χαλαρώστε λίγο...

 

 

Άμα είναι κάποιος 2 και κάτι μέτρα (όπως κ συ) τι θα λέγε...:p

Link to comment
Share on other sites

Και αν ειναι ο αλλος 1.60?!?!

Ρε μην τα πιστευτε αυτα!! Δεν νομιζω να υπαρχει τετοιο χαπι!

Το υψος ωφειλεται στα γονιδια και σε χιλια 2 αλλα.

Αλλα οχι σε χαπια κτλ.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ε σιγά. Τι 1.60 τι 1.63 :wacko:

Λες και θα προσέξει κανείς τους 3 πόντους...

 

Άμα είναι κάποιος 2 και κάτι μέτρα (όπως κ συ) τι θα λέγε...:p

Δεν έχει καμία απολύτως σχέση αυτό :p

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ομως ο αλλος 1.97 και θελει να γινει 2 μετρα εχει σχεση!!

Size does matter :D

Ποσο υψος εχεις gkr41 ??

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω που ειμαι 2.01 θα ηθελα πολυ να φτασω τα 2.04... :)

Αλλα δεν πιστευω οτι θα επαιρνα χαπια η κατι αντιστοιχο για να το καταφερω!! Θα αφηνα την μητερα φυση... Τα χαπια αυτα ουσιαστικα ειναι αυξηντικες ορμονες αλλα μου φαινεται περιεργο να μην εχουν καθολου παρενεργειες!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι χρήσιμο για ανθρώπους που θέλουν να πάνε στρατιωτικές ή αστυνομικές σχολές... Μπορεί ακόμη και για μισό πόντο να σε κόψουν... Αλλά χλωμό το βλέπω guys να υπάρχει τέτοιο μαγικό χαπάκι κ χωρίς παρενέργειες... Ακόμη και η ασπιρίνη έχει παρενέργειες...!:p
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

3 ποντοι φαινονται κ παραφαινονται.ειδικα αν ειναι σε κρισημα νουμερα...

το οτι καποιοι απο εμας που διαβαζουμε κ γραφουμε σε αυτο το θεμα θελουμε να ψηλωσουμε δεν παει να πει οτι εχουμε κ προβλημα κ gkr41.χαλαρη ειμαι...

Link to comment
Share on other sites

3 ποντοι φαινονται κ παραφαινονται.ειδικα αν ειναι σε κρισημα νουμερα...

το οτι καποιοι απο εμας που διαβαζουμε κ γραφουμε σε αυτο το θεμα θελουμε να ψηλωσουμε δεν παει να πει οτι εχουμε κ προβλημα κ gkr41.χαλαρη ειμαι...

Το να θες να ψηλώσεις γενικά είναι λογικό, το να παλεύεις για 3 πόντους δείχνει οτι έχεις πρόβλημα (για να μην πω complex) με το ύψος σου. Έχουν διαφορά αυτά τα δύο μεταξύ τους, αλλά anyway ότι νομίζει ο καθένας :rolleyes:

 

Nos 55, γύρω στο 1.98-2.00

Link to comment
Share on other sites

και εγω π ειμαι 1.85+ δεν με χαλαει να παω λιγο πιο πανω..παιζω κ μπασκετ..κακο δεν θα μου κανει ;)

(μεχρι 190 θελω να φτασω,παραπανω δεν λεει)

Link to comment
Share on other sites

3 ποντοι δεν ειναι καθολου λιγο...εσυ τι λες?να θελω απο το 1,66 που ειμαι να παω στο 1,80?αυτο λες να εννοω να ψηλωσω?ελεος!

οπως λες κ εσυ...οτι νομιζει ο καθενας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...