Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα μια ερωτηση..

 

Εχω 2 galaxy grand ενα ασπρο και ενα μπλε.

Στο ασπρο grand τα φωτιζομενα πληκτρα αφης (πισω και μενου) που βρισκονται (δεξια και αριστερα αντιστοιχα) απο το κεντρικο πληκτρο οταν φωτιζουν εχουν λευκο λαμπερο χρωμα , ενω στο μπλε grand εχουν ενα ξεβαμμενο μπλε χρωμα.Η λειτουργια τους βεβαια ειναι μια χαρα προς το παρων .

 

Ξερει κανεις τι παιζει γιατι και στο προηγουμενο galaxy duos s7562 που ειχα και ηταν μαυρο και αυτο τα πληκτρα αφης ηταν λευκου χρωματος.

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θέλεις πες μας ποιες οι βελτιώσεις που παρατήρησες μετά την αναβάθμιση (αν υπάρχουν)

 

Μπα δεν ειδα τιποτα το διαφορετικο , εκτος του οτι η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα,

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν ειδα τιποτα το διαφορετικο , εκτος του οτι η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα,

 

εμενα παντως μετα την αναβαθμιση η μπαταρια εφτιαξε.πριν καθε βραδυ ηθελε φορτιση και τωρα το εχω 2 μερες γεματες και η τριτη που τρεχει και εχει φτασει στο 30% με χρηση λιγο απο ολα.δεν ξερω ισως να ειναι τυχαιο

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο αλλά μάλλον οι αλλαγές δεν είναι εμφανής.

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο αλλά μάλλον οι αλλαγές δεν είναι εμφανής.

 

Καλησπέρα. Εσείς που πήρατε αναβάθμιση, πείτε μου, παρακαλώ, είχατε την 4.1.2 και πήρατε την 4.2.2?

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εσείς που πήρατε αναβάθμιση, πείτε μου, παρακαλώ, είχατε την 4.1.2 και πήρατε την 4.2.2?

 

την 4.2.2 με καινουργιες βελτιωσεις εμφανεις ή μη

Link to comment
Share on other sites

4.2.2 έχω καποια μικρή αναβάθμιση έγινε , Δεν έχω δει και πολλά γιατί ημουν στη δουλειά ... θα δείξει στη χρίση .

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατήρησα μεγάλη αλλαγη στην κύλιση μεταξύ των επιφανειών εργασίας καθώς και στην ταχύτητα που ανοίγει τις επαφές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατήρησα μεγάλη αλλαγη στην κύλιση μεταξύ των επιφανειών εργασίας καθώς και στην ταχύτητα που ανοίγει τις επαφές.

 

Μεγάλη διαφορά είδα στο άνοιγμα της "Συλλογής" καθώς και στην "Κάμερα". Πολύ πιο γρήγορο άνοιγμα. Σήμερα το πρωί έγινε η αναβάθμιση, οπότε ακόμα δεν το έχω ψάξει αρκετά...

Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική

ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν το ξέρουν οι γιατροί

και θα 'ρθουμε ξανά γιατί από παιδιά

μας παλάβωσε η ασπρόμαυρη στολή

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μετα την αναβαθμιση η μπαταρια εφτιαξε.πριν καθε βραδυ ηθελε φορτιση και τωρα το εχω 2 μερες γεματες και η τριτη που τρεχει και εχει φτασει στο 30% με χρηση λιγο απο ολα.δεν ξερω ισως να ειναι τυχαιο

 

εγω με την 4.2.2 δεν ειδα αλλαγη στην μπαταρια παντως .

ποια εκδοση της εχεις? εγω εβαλα την Ι9082ΧΧUBMK5

Εγινε παντως πιο σμουθ , το μενου ας πουμε , και η συλλογη , κατι αλλο δεν εχω δει

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 4.2.2 και με root με τον οδηγό από xda ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2368819 ) έτσι δεν "βλέπει" την αναβάθμιση η συσκευή μου.

Καμιά ιδέα για ασφαλές unroot - αναβάθμιση - και ξανα root, χωρίς απώλεια δεδομένων, χωρίς backup-restore ?

Link to comment
Share on other sites

σε ποια τιμη κιμενεται ?

 

αγορασα το κινιτο πριν μια βδομαδα ειναι ολα οκ αλλα υπαρχει ενα μικρο προβλημα οταν προσπαθω να αλλαξω την γλωσσα δεν υπαρχουν ελληνικα αν μπορει καπιος να μου πει πως να το ρυθμισο και να γινει στα ελληνικα:worry:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

εγω με την 4.2.2 δεν ειδα αλλαγη στην μπαταρια παντως .

ποια εκδοση της εχεις? εγω εβαλα την Ι9082ΧΧUBMK5

Εγινε παντως πιο σμουθ , το μενου ας πουμε , και η συλλογη , κατι αλλο δεν εχω δει

 

και εγω την ιδια εκδοση εβαλα.τωρα μπορει να ειναι τυχαιο παντως σε ενα ενα ολοκληρο 24ωρο η μπαταρια εχει παει στο 70%. και πριν την αναβαθμιση(με μετρια χρηση)ηταν 45- 50%

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ρην αναβάθμιση και παρατήρησα οτι όταν με καλούν , ανάβει το φλας !

Το έχει κανείς άλλος αυτό;

Edited by volcan20vt
Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ρην αναβάθμιση και παρατήρησα οτι όταν με καλούν , ανάβει το φλας !

Το έχει κανείς άλλος αυτό;

 

απο τις ρυθμισεις θα ειναι βασικα ,

Για δες ρυθμισεις -> η συσκευη μου -> προσβασιμότητα -> ειδοποιηση φλας

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εγω την ιδια εκδοση εβαλα.τωρα μπορει να ειναι τυχαιο παντως σε ενα ενα ολοκληρο 24ωρο η μπαταρια εχει παει στο 70%. και πριν την αναβαθμιση(με μετρια χρηση)ηταν 45- 50%

 

Να την κατεβασω μηπως απο αλλου να την ξαναπερασω? σε 22 ωρες μου τελειωσε η μπαταρια που κανονικα μου κρατουσε μια μιση μερα

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία απο τις 06:30 έως τις 23:00 περίπου στο 30% ( όπως και πριν )

Λίγο πιο γρήγορο μόνο μετά από hard reset.

Συνεχίζει να μη δουλεύει το αποτύπωμα οθόνης περνώντας το χέρι

 

Πάντα με την ίδια χρήση από την αγορά ( περίπου 4 μήνες )

Αυτά προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

ok να σε ρωτισο ακομα κατι στο κινητο σου υπαρχουν τα ελληνικα γιατι σε εμενα δεν υπαρχουν και δεν ξερω το γιατι
Link to comment
Share on other sites

ok να σε ρωτισο ακομα κατι στο κινητο σου υπαρχουν τα ελληνικα γιατι σε εμενα δεν υπαρχουν και δεν ξερω το γιατι

Υπάρχουν όλες οι ευρωπαϊκές γλώσσες (και Ελληνικά) αγορασμένο από μαγαζάκια του skroutz .

Το κινητό είναι Ρουμανίας.

Αν δεν το ''έχεις'' γενικά με τα πειράγματα απευθύνσου σε ένα από τα χιλιάδες μαγαζιά που κάνουν service σε όλα τα κινητά να σου περάσουν ευρωπαϊκή έκδοση με κάποιο κόστος φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο αυτο ειναι κατασκευασμενο στην ινδια δεν ξερω αν πεζει καπιο ρολο αυτο λογικα υπαρχουν ελληνικα θα τους ρωτισο
Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κανείς την 4.4.2 kit kat ?

Λεω να προσπαθήσω κάποια μέρα..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κανείς την 4.4.2 kit kat ?

Λεω να προσπαθήσω κάποια μέρα..

 

Νομιζω οτι δεν λειτουργει το 2ο σιμ αν το βαλεις. Ετσι ειχα δει στο φορουμ xda ..

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν λειτουργει το 2ο σιμ αν το βαλεις. Ετσι ειχα δει στο φορουμ xda ..

 

ρε παιδια γιατι παιζει αυτο το προβλημα με την δευτερη sim στις custom εκδοσεις ???

 

εχει καταλαβει κανεις ???

 

αν δεν υπηρχε αυτη η λεπτομερεια θα ειχα κανει ηδη την αλλαγη

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...