Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά ενδιαφερομαι να το αγοράσω το κινητο, μου το συνιστατε σαν συσκευή; αξίζει τα λεφτά του;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά ενδιαφερομαι να το αγοράσω το κινητο, μου το συνιστατε σαν συσκευή; αξίζει τα λεφτά του;

 

Τα αξιζει και με το παραπανω. Τωρα το θεμα ειναι αν σε καλυπτει εσενα.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Τελικα με την αναβαθμιση σε 4.2.2 σου επιτρεπει να αποθηκευεις εφαρμογες στην εξωτερικη καρτα?

Αν οχι ξερεται καμια root που να δουλευει καλα κ να σε αφηνει να αποθηκευσεις στην καρτα?

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να αποθηκεύσεις εφαρμογές στην sd, έχει αναφερθεί πολλές φορές. Αν διαβάσεις λίγο το θέμα θα σου λυθούν όλες οι απορίες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Τελικα με την αναβαθμιση σε 4.2.2 σου επιτρεπει να αποθηκευεις εφαρμογες στην εξωτερικη καρτα?

Αν οχι ξερεται καμια root που να δουλευει καλα κ να σε αφηνει να αποθηκευσεις στην καρτα?

Ευχαριστω...

 

ενας απο τους λογους για τον οποιο καποιος θα εκανε root το κινητο με την 4.1.2

 

Πλεον μπορουμε να το κανουμε ελευθερα απο την 4.2.2

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή σκέφτομαι να δώσω το iphone4 που έχω και να αγοράσω το grand μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει αν τελικά με την 4.2.2 αναβάθμιση λύθηκε το θέμα του αδύναμου σήματος wi-fi ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή σκέφτομαι να δώσω το iphone4 που έχω και να αγοράσω το grand μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει αν τελικά με την 4.2.2 αναβάθμιση λύθηκε το θέμα του αδύναμου σήματος wi-fi ?

 

Προσωπικα δεν ειχα κανενα προβλημα με το σημα, οσο σημα πιανει το λαπτοπ μου στο σπιτι πιανει κ αυτο ( που υποτιθετε οτι το λαπτοπ εχει ολοκληρη καρτα δικτυου), ας πουμε ακομα και οταν χανει σημα το λαπτοπ σε καποια σημεια του σπιτιου το κινητο πιανει μια γραμμη αλλα την εκμεταλλευεται μια χαρα .

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα ότι έχει και την καλύτερη λήψη το κινητό στο wifi του...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το 4άρι έφυγε και το grand ήρθε. Από εχθές το απόγευμα κατενθουσιασμένος και η γυναίκα μου να ψάχνει να δώσει το 3gs για να πάρει το ίδιο. Έχω ρίξει τρελλή δουλειά για να το σετάρω, δεν έχει κολλήσει στιγμή, οθόνη άψογη, δεν ξέρω τί να πω είμαι κατευχαριστημένος για την ώρα. Το wi-fi του μέσα στο σπίτι με καλύπτει... Ένα θέμα έχω, δεν ξέρω πώς να κάνω τα sms με 160 χαρακτήρες!
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να γραφεις μονο με κεφαλαια Ελληνικα. Εάν δε κανεις κατι, πιο πισω δινουν τη λύση.
Link to comment
Share on other sites

terrisrs, που να δεις τί χαρά θα κάνεις με την μπαταρία του σε σχέση με το 4αρι!! Το έκανες αναβάθμιση σε 4.2.2 πριν ξεκινήσεις τη ρύθμιση του? Στο λέω γιατί εμένα οι μισές εφαρμογές μετα το update δεν δούλευαν....
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να γραφεις μονο με κεφαλαια Ελληνικα. Εάν δε κανεις κατι, πιο πισω δινουν τη λύση.

 

Βρήκα τη λύση πιο πίσω όπως είπες σε ευχαριστώ

 

terrisrs, που να δεις τί χαρά θα κάνεις με την μπαταρία του σε σχέση με το 4αρι!! Το έκανες αναβάθμιση σε 4.2.2 πριν ξεκινήσεις τη ρύθμιση του? Στο λέω γιατί εμένα οι μισές εφαρμογές μετα το update δεν δούλευαν....

 

Για την ώρα δεν απολαμβάνω τη πολύ καλή του μπαταρία μιας και δεν το έχω αφήσει από τα χέρια μου αλλά τα δείγματα είναι θετικά. Με λιώσιμο από τις 9 το πρωί μέχρι τις 14:30 η μπαταρία είχε φτάσει στο 20%. Τα 4.2.2 μου έβγαλε ανακοίνωση πως είναι διαθέσιμα από τα πρώτα λεπτά που έκανα το setάρισμα. Το έκανα σήμερα το πρωί και ότι δούλευε δουλεύει, δε πρόσεξα καμία διαφορά προς το χειρότερο

 

Παιδιά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το κατά τα άλλα υπέροχο grand είναι πως όταν μπαίνω στο σπίτι μου για παράδειγμα δεν εντοπίζει αυτόματα το wi-fi για να συνδεθεί και συνεχίζει να δουλεύει το ίντερνετ από το δίκτυο. Τί έχω κάνει λάθος;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια ειμαι αναμεσα σαυτο κ το core πιο απ τα διο να προτιμισω ...? δωστε καμια βληθεια εσεις που τοχετε το αθλημα...

 

Thnx

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια ειμαι αναμεσα σαυτο κ το core πιο απ τα διο να προτιμισω ...? δωστε καμια βληθεια εσεις που τοχετε το αθλημα...

 

Thnx

 

Πανω κατω τα ιδια ειναι , ειναι δυπηρινα αλλα ο επεξεργαστης του core ειναι νομιζω πιο καινουργιος , τωρα το grand εχει μεγαλυτερη οθονη , ειναι λιγο πιο βαρυ , καλυτερη καμερα , εχει dlna , και κανει πιο γρηγορο download σε σχεση με το core..

το core σαφως ειναι πιο μικρο , πιο λεπτο , και απο οτι διαβασα η μπαταρια κραταει πιο πολυ. παιρνεις οτι σε βολευει

Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα έχω, δεν ξέρω πώς να κάνω τα sms με 160 χαρακτήρες!

 

απο τις ρυθμισεις μυνηματων... επιλογη GSM message

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας μπορει καποιο παιδι που εχει το κινητο να μου πει αν η συσκευη σαν dual sim εχει 2 ιμει?
Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω τα ιδια ειναι , ειναι δυπηρινα αλλα ο επεξεργαστης του core ειναι νομιζω πιο καινουργιος , τωρα το grand εχει μεγαλυτερη οθονη , ειναι λιγο πιο βαρυ , καλυτερη καμερα , εχει dlna , και κανει πιο γρηγορο download σε σχεση με το core..

το core σαφως ειναι πιο μικρο , πιο λεπτο , και απο οτι διαβασα η μπαταρια κραταει πιο πολυ. παιρνεις οτι σε βολευει

 

Φιλε ευχαρηστω για της πληροφοριες το core δεν εχει dlna ? αν κ νομιζω οτι το Grand εχει καλυτερο επεξεργαστη

 

Thnx

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας μπορει καποιο παιδι που εχει το κινητο να μου πει αν η συσκευη σαν dual sim εχει 2 ιμει?

 

τωρα που το ελεγξα οντως μου εβγαλε δυο διαφορετικα ιμει , αν και δεν ασχολουμε πολυ με αυτα, ας απαντηση και καποιος αλλος για σιγουρα,

 

Φιλε ευχαρηστω για της πληροφοριες το core δεν εχει dlna ? αν κ νομιζω οτι το Grand εχει καλυτερο επεξεργαστη

 

Thnx

 

Οχι δεν εχει dlna , τελικα οντως το grand εχει καλυτερο επεξεργαστη , το core ειναι πιο αδυναμο

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το ελεγξα οντως μου εβγαλε δυο διαφορετικα ιμει , αν και δεν ασχολουμε πολυ με αυτα, ας απαντηση και καποιος αλλος για σιγουρα,

 

 

να σαι καλα που κοιταξες ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το ελεγξα οντως μου εβγαλε δυο διαφορετικα ιμει , αν και δεν ασχολουμε πολυ με αυτα, ας απαντηση και καποιος αλλος για σιγουρα,

 

 

 

Οχι δεν εχει dlna , τελικα οντως το grand εχει καλυτερο επεξεργαστη , το core ειναι πιο αδυναμο

 

Και το δικο μου GRAND DUOS εχει δυο imei. Tο core single sim, παντως, εχει dlna.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το ακολουθο θέμα.

Το SMS μου το εμφανίζει στη λίστα των κλήσεων με το φακελάκι και το όνομα του αποστολέα.

Και δεύτερο και πιο ενοχλητικό μου στέλνει και mail...Δεν έχω βρει απο που μπορώ να κόψω αυτές τις ειδοποιήσεις.

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει...Χρησιμοποιώ την εφαρμογή του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το ακολουθο θέμα.

Το SMS μου το εμφανίζει στη λίστα των κλήσεων με το φακελάκι και το όνομα του αποστολέα.

Και δεύτερο και πιο ενοχλητικό μου στέλνει και mail...Δεν έχω βρει απο που μπορώ να κόψω αυτές τις ειδοποιήσεις.

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει...Χρησιμοποιώ την εφαρμογή του κινητού...

 

Περιεργο.. εμενα δεν μου εχει τυχει τπτ ,ποια εκδοση εχεις? 4.1? Κανε μια επαναφορα και θα στρωσει λογικα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...