Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο στοκ πληκτρολόγιο μόλις πατήσω το εικονίδιο μεταξύ του Τ και του γραναζιου στο μενού για τη μορφή πληκτρολογίου, η συσκευή κολλάει και μετά κάνει restart...Την παλιά μορφή για χρήση με το ένα χέρι την άλλαξαν προς το χειρότερο επίσης....

Φίλε Blacksuede,

μόλις δοκίμασα σε εισαγωγή κειμένου για SmS.

Δουλεύει μια χαρά !!

Ας το δοκιμάσει κι άλλος να μας πει ;)

 

Υ.Γ.

Αναφέρομαι στο κουμπί-επιλογή "Πρόχειρο", κατά την εισαγωγή κειμένου

 

@@@ spoykys ,

γενικα πολυ βοηθητικα ολα σου τα σχολια

ειχα κ το προβλημα με τον chrome κι εγω,,εισονος σημασιας,κ τολυσα με την προταση σου για απεγκατασταση κι επανεγκατασταση..

αλλα,οσον αφορα τα ρισταρτ,,,

τι να ψαξω ρε μαν?

εκει που καθεται κανει μονο του ρισταρτ,,,,,το κανει πιο σπανια μετα την αναβαθμιση αλλα το κανει,,,,τι και που να ψαξω εννοεις δηλ?

να το παω στην σαμσουνγκ?αν αυτο εννοεις,απλα δεν μπορω αμεσα,,,

μενω μακρια απο αθηνα κ το χριαζομαι το τηλ,ειδικα για επικοινωνια μεσω viber voip κλπ

αν κατι αλλο εχεις στο μυαλο σου.... pls disclose

τωρα

κατι πιο σημαντικο

Η ΕΝΤΑΣΗ ΣΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩς?εστω ενα 10-15%

ειναι πολυ πιο σιγανο απο το duos πουχω ακομα το προηγουμενο,,εκει παιζω 70% κι ακουω καμπανα κι εξω σε κινηση

με το grand ακουω πολυ σιγα,απο το τηλεφωνο στο αυτι μου,,,,

το προβλημα δεν ισχυει με ακουστικα η ακροαση,,εκει εχει ενταση επισης το βαζω στο 70% κι ειναι υπεραρκετο,,,

παει καπου το μυαλο σου???εχει καποιος αλλος την αισθηση οτι το ακουστικο δεν ακουγεται αρκετα δυνατα?

θενκς

 

Φίλε giokosta,

να 'σαι καλά για τα θετικά σου σχόλια ;)

 

Με το "ψάξ' το λίγο", εννοώ να το ψάξεις από μόνος σου περισσότερο ή μήπως μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος άλλος,

διότι δεν συμβαίνει σε 'μένα αυτό και το χειρότερο...μου "μυρίζει" πρόβλημα !!

Μην αγχώνεσαι...

Μπορεί να επηρεάζει κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες !!

 

 

Πρόταση
:

  • Κάνε απεγκατάσταση ΟΛΩΝ των εφαρμογών που εγκατέστησες
  • Restart
  • "Δούλεψέ" το για 2-3 μέρες
  • Εγκατέστησε 1 εφαρμογή την ημέρα (Ίσως βρεις ποια φταίει !! )
  • Συμπέρασμα !!!

 

 

Με την ένταση του εξωτερικού ηχείου, δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα.

Στη λειτουργία όμως των ακουστικών, όταν θελήσεις να αυξήσεις την ένταση

έχει ένα φίλτρο ρυθμίσεων (εργοστασιακό), το οποίο σε προειδοποιεί για την αυξημένη ένταση

η οποία μπορεί να οδηγήσει σε βλάβη του ακουστικού πόρου-τυμπάνου !!

Πρέπει να πατήσεις ΟΚ για να συνεχίσει η αύξηση της έντασης.

Δεν γνωρίζω αν αλλάζει η ρύθμιση της προειδοποίησης...λογικά όχι !!

Για την προφύλαξη των αυτιών μας γίνεται ;)

Edited by spookys
Μην αφήνεις για αύριο, κάτι που μπορείς να κάνεις σήμερα !!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε Blacksuede,

μόλις δοκίμασα σε εισαγωγή κειμένου για SmS.

Δουλεύει μια χαρά !!

Ας το δοκιμάσει κι άλλος να μας πει ;)

 

Υ.Γ.

Αναφέρομαι στο κουμπί-επιλογή "Πρόχειρο", κατά την εισαγωγή κειμένου

 

 

 

Φίλε giokosta,

να 'σαι καλά για τα θετικά σου σχόλια ;)

 

Με το "ψάξ' το λίγο", εννοώ να το ψάξεις από μόνος σου περισσότερο ή μήπως μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος άλλος,

διότι δεν συμβαίνει σε 'μένα αυτό και το χειρότερο...μου "μυρίζει" πρόβλημα !!

Μην αγχώνεσαι...

Μπορεί να επηρεάζει κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες !!

 

 

Πρόταση
:

  • Κάνε απεγκατάσταση ΟΛΩΝ των εφαρμογών που εγκατέστησες
  • Restart
  • "Δούλεψέ" το για 2-3 μέρες
  • Εγκατέστησε 1 εφαρμογή την ημέρα (Ίσως βρεις ποια φταίει !! )
  • Συμπέρασμα !!!

 

 

1.Με την ένταση του εξωτερικού ηχείου, δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα.

Στη λειτουργία όμως των ακουστικών, όταν θελήσεις να αυξήσεις την ένταση

έχει ένα φίλτρο ρυθμίσεων (εργοστασιακό), το οποίο σε προειδοποιεί για την αυξημένη ένταση

η οποία μπορεί να οδηγήσει σε βλάβη του ακουστικού πόρου-τυμπάνου !!

Πρέπει να πατήσεις ΟΚ για να συνεχίσει η αύξηση της έντασης.

Δεν γνωρίζω αν αλλάζει η ρύθμιση της προειδοποίησης...λογικά όχι !!

Για την προφύλαξη των αυτιών μας γίνεται ;)

με τα ακουστικα -handsfree δηλ το οριτζιναλ που εχει η συσκευασια μεσα- ειναι οκ οπως και το εξωτ ηχειο,που σπαει τυμπανα,ειδικα πανω σε καπιο τραπεζι οταν κανει αντηχειο ακουγετε μεχρι απεναντι!!!!

το εσωτερικο ηχειο μου φαινεται οριακα χαμηλα,αυτο λεω οχι γενικα ,,μονο αυτο

δοκιμασα αυτο που μου ειπες δεν ειδα καποια βελτιωση

υπαρχει δυνατοτητα ελέγχου ?εχει καποια σπεκς,δηλ ντεσιμπελ επισημα, το ηχειο που μπορω ν α τα μετρησω κ να δω αν τελικα εχει προβλημα,η απλα κατασκευαστικα ειναι οριακο?

Loudspeaker Voice 74dB / Noise 66dB / Ring 76dB

Audio quality Noise -80.8dB / Crosstalk -80.7dB

αυτα τα βρηκα στο gsm arena

το πρωτο? ειναι το εσωτ η εξωτερικο μεγαφωνο?

το δευτερο?εχει σχεση με το εσωτερικο ηχειο?

2.τα ρισταρτ οσο περναει ο καιρος το κανει κ πιο λιγο,μαλλον ντραπηκε που τογραψα εδω!!!!:lol::lol::lol::lol:

το μονο που εκανα ,γιατι πηγαινε γενικα αργα κ ψιλοκολαγε το τηλ μετα την 4.2.2 αναβαθμισημπιο σμουθεγινε αλλα λιγο πιο αργο,,,

αυτο που εκανα λοιπον,

ηταν

απεγκατεστησα απς κ μετεφερα στην sd οτι μπορουσα απο αυτες τις λιγες που χρειαζομαι

βεβαια κ παλι 7 απο τα 8 gb εναι δεσμευενα,πιο κατω δεν παει απ οτι καταλαβα,η αν παει πειτε μου τι αλλο θα μπορυσα να μεταφερω στην sd,εκει εχω χωτο

,,,,,αλλα, κι ετσι καπως βελτιωθηκε,χτες μου τοκανε μια φορα σημερα καμμια ακομα :)

προτεινεις καποια στιγμη να το παω στην σαμσουνγκ,αμεσα?

κανουν επιτοπιο ελεγχο,αν πχ παρω τηλ πριν 2,3μερες

,η πρεπει να το αφησεις οπως κ ναχει?

εμενα τα περιθωρια μου αντε ναναι 2-5 μερες,πιο πολυ δεν μπορω,κινουμαι συνεχεια κ το χριαζομαι,ειτε κανει κ κανα ρισταρτ ειτε οχι

θενκς προκαταβολικα

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βλέπω ότι λέτε πως με την αναβάθμιση έβαλε κι ένα widget για εναλλαγή καρτών. επειδή έχω το core duos και με εκνευρίζιε λίγο αυτή η κατάσταση κατέβασε μπάρα διάλεξε σιμ, πάρε τηλέφωνο, κατέβασε μπάρα άλλαξε σιμ κλπ.. μπορεί να μου πει κανέις σας αν είχε βριε καμιά εφαρμογή στο μαρκετ που να βοηθάει να ορίζεις από πριν επαφές και σιμ κλπ;; εγώ δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι λειτουργικό.

 

αυτό το νεό widget είναι καλό;; άραγε θα έρθει και σε μας η αναβάθμιση;

(ωραίο τηλέφωνο το Grand αλλά Grand βρ επαιδί μου.. θηρίο!!) :lol:

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

"...υπαρχει δυνατοτητα ελέγχου ?εχει καποια σπεκς,δηλ ντεσιμπελ επισημα, το ηχειο που μπορω ν α τα μετρησω κ να δω αν τελικα εχει προβλημα,η απλα κατασκευαστικα ειναι οριακο?

Loudspeaker Voice 74dB / Noise 66dB / Ring 76dB

Audio quality Noise -80.8dB / Crosstalk -80.7dB

αυτα τα βρηκα στο gsm arena

το πρωτο? ειναι το εσωτ η εξωτερικο μεγαφωνο?

το δευτερο?εχει σχεση με το εσωτερικο ηχειο?

 

Σε προηγούμενο post, αναφέρω πως η αγορά ηλεκτρονικών ειδών,

είναι και λίγο θέμα τύχης.

Τι εννοώ...:

ΠΑΝΤΑ θα υπάρχουν μικροδιαφορές ανάμεσα σε δύο ίδιες συσκευές.

Λίγο πιο δυνατά το δικό μου σε ένταση, αλλά ίσως το δικό σου πιο γρήγορο !!

Μην το ψάχνεις τόσο πολύ !!!

Αν τώρα η διαφορά είναι τραγική έως μη λειτουργική (δεν ακούς...με άνεση),

η καλύτερη λύση είναι η Samsung...ναι !!

 

 

2.τα ρισταρτ οσο περναει ο καιρος το κανει κ πιο λιγο,μαλλον ντραπηκε που τογραψα εδω!!!!:lol::lol::lol::lol:

το μονο που εκανα ,γιατι πηγαινε γενικα αργα κ ψιλοκολαγε το τηλ μετα την 4.2.2 αναβαθμισημπιο σμουθεγινε αλλα λιγο πιο αργο,,,

αυτο που εκανα λοιπον,

ηταν

απεγκατεστησα απς κ μετεφερα στην sd οτι μπορουσα απο αυτες τις λιγες που χρειαζομαι

....προτεινεις καποια στιγμη να το παω στην σαμσουνγκ,αμεσα?

κανουν επιτοπιο ελεγχο,αν πχ παρω τηλ πριν 2,3μερες

,η πρεπει να το αφησεις οπως κ ναχει?

εμενα τα περιθωρια μου αντε ναναι 2-5 μερες,πιο πολυ δεν μπορω,κινουμαι συνεχεια κ το χριαζομαι,ειτε κανει κ κανα ρισταρτ ειτε οχι

θενκς προκαταβολικα

 

Αν έχεις ενδοιασμούς για το λειτουργικό, καλό είναι να πας στο service.

Ειδικά αν μαζεύονται και περιφερειακά "προβλήματα" π.χ. ο ήχος !!

Λογικά το αφήνεις εκεί, χωρίς να είμαι σίγουρος. Δεν μου χρειάστηκε....ευτυχώς !!! :)

 

παιδιά βλέπω ότι λέτε πως με την αναβάθμιση έβαλε κι ένα widget για εναλλαγή καρτών. επειδή έχω το core duos και με εκνευρίζιε λίγο αυτή η κατάσταση κατέβασε μπάρα διάλεξε σιμ, πάρε τηλέφωνο, κατέβασε μπάρα άλλαξε σιμ κλπ.. μπορεί να μου πει κανέις σας αν είχε βριε καμιά εφαρμογή στο μαρκετ που να βοηθάει να ορίζεις από πριν επαφές και σιμ κλπ;; εγώ δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι λειτουργικό.

 

αυτό το νεό widget είναι καλό;; άραγε θα έρθει και σε μας η αναβάθμιση;

(ωραίο τηλέφωνο το Grand αλλά Grand βρ επαιδί μου.. θηρίο!!) :lol:

 

Lisa...Lisa !!

Όντως Grand....το I9082.

Κάποτε όταν είχες μεγάλο κινητό, το αποκαλούσαν "παντόφλα" :)

Πλέον υπερισχύει ο όρος "mini tablet" !!

Προσωπικά δεν γνωρίζω για τη λειτουργικότητα ενός τέτοιου app.

Είμαι σίγουρος όμως ότι υπάρχει, όπως κι εσύ αναφέρεις !!

 

Σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, έχεις βρει την απλή λύση...

Κατεβάζεις...δοκιμάζεις...αποφασίζεις !!!

Καλό κουράγιο ;)

Μην αφήνεις για αύριο, κάτι που μπορείς να κάνεις σήμερα !!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω σημερα αναβαθμιση σε 4.2.2 , τελευταια μου εκανε αρκετες φορες επανεκινηση απο μονο του δεν ξερω το γιατι .

Αλλα τωρα φαινεται οτι λειτουργει πιο ομαλα , και εχει αρκετες διαφορες , οπως η μπαρα πανω ,η αρχικη οθονη ξεκλειδωματος ( το μοτιβο πλεον ειναι μικροτερο ), οι ρυθμισεις , το player και δεν ξερω και εγω τι αλλο , δεν εψαξα πολυ. Παντως με τις εφαρμογες δεν ειχα κανενα προβλημα ολα λειτουργουσαν κανονικα και παλι μετα την ενημερωση , δεν εχασα τπτ .

Edited by samih
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βλέπω ότι λέτε πως με την αναβάθμιση έβαλε κι ένα widget για εναλλαγή καρτών. επειδή έχω το core duos και με εκνευρίζιε λίγο αυτή η κατάσταση κατέβασε μπάρα διάλεξε σιμ, πάρε τηλέφωνο, κατέβασε μπάρα άλλαξε σιμ κλπ.. μπορεί να μου πει κανέις σας αν είχε βριε καμιά εφαρμογή στο μαρκετ που να βοηθάει να ορίζεις από πριν επαφές και σιμ κλπ;; εγώ δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι λειτουργικό.

 

αυτό το νεό widget είναι καλό;; άραγε θα έρθει και σε μας η αναβάθμιση;

(ωραίο τηλέφωνο το Grand αλλά Grand βρ επαιδί μου.. θηρίο!!) :lol:

 

Ειχα ψαξει κι εγω για καποιο widget εναλλαγης καρτων στο store αλλα δυστυχως δεν βρηκα κατι.

Λογικα οταν παρει αναβαθμιση και το core θα το δωσουν!

Εγω το εχω μανισιο στο s4 duos και ειναι αρκετα βολικο γιατι σε βγαζει απο τη διαδικασια να ανεβοκατεβαζεις την μπαρα καθε φορα που θες να αλλαξεις sim:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ψαξει κι εγω για καποιο widget εναλλαγης καρτων στο store αλλα δυστυχως δεν βρηκα κατι.

Λογικα οταν παρει αναβαθμιση και το core θα το δωσουν!

Εγω το εχω μανισιο στο s4 duos και ειναι αρκετα βολικο γιατι σε βγαζει απο τη διαδικασια να ανεβοκατεβαζεις την μπαρα καθε φορα που θες να αλλαξεις sim:happy:

 

Ρε παιδια ειναι απιστευτο με το widget αυτο. Εχω το galaxy pocket neo duos που εχει την ιδια rom με το core και το εχει αυτο το widget. Τι να πω!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το core δε το έχει και είναι πολύ εκνευριστικό. Εγώ προς το παρόν βολεύτηκα με το sim selector αλλά θα ήθελα να έχει και το τηλ αυτή τη δυνατότητα.... κρίμα
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Καλά.

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω τα εικονίδια στις κάρτες sim ;

Βασικα θελω να αλλάξω το χρωμα τους.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Καλά.

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω τα εικονίδια στις κάρτες sim ;

Βασικα θελω να αλλάξω το χρωμα τους.

 

Φίλε Volcan20vt,

υπάρχει τρόπος !!!

 

 

  • Ρυθμίσεις
  • Διαχείριση καρτών SIM
  • Επιλέγεις ποια SIM θέλεις να αλλάξεις
  • Επιλογή εικονιδίου

Μην αφήνεις για αύριο, κάτι που μπορείς να κάνεις σήμερα !!
Link to comment
Share on other sites

Εχω στη 1 θεση μια καρτα της Vodafone και στην αλλη μια της wind.

Θα ηθελα ενα κόκκινο εικονίδιο που να ΜΗ γραφει τίποτα πάνω του και ενα μπλε το ιδιο.

Μηπως ζηταω πολλά;

Δεν θελω να αλλάξω θέση στις κάρτες , η voda ειναι συνδεση και η άλλη f2g.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Εχω στη 1 θεση μια καρτα της Vodafone και στην αλλη μια της wind.

Θα ηθελα ενα κόκκινο εικονίδιο που να ΜΗ γραφει τίποτα πάνω του και ενα μπλε το ιδιο.

Μηπως ζηταω πολλά;

Δεν θελω να αλλάξω θέση στις κάρτες , η voda ειναι συνδεση και η άλλη f2g.

 

Μάλλον δεν με κατάλαβες !!

Δεν μίλησα για αλλαγή θέσεως, αλλά για αλλαγή εικονιδίου.

Υπάρχουν προκαθορισμένα εικονίδια, απ' τα οποία επιλέγεις αυτό που θέλεις.

 

Ακολούθησε τις οδηγίες του προηγούμενου post.

Μην αφήνεις για αύριο, κάτι που μπορείς να κάνεις σήμερα !!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν με κατάλαβες !!

Δεν μίλησα για αλλαγή θέσεως, αλλά για αλλαγή εικονιδίου.

Υπάρχουν προκαθορισμένα εικονίδια, απ' τα οποία επιλέγεις αυτό που θέλεις.

 

Ακολούθησε τις οδηγίες του προηγούμενου post.

 

<<Υπάρχουν προκαθορισμένα εικονίδια, απ' τα οποία επιλέγεις αυτό που θέλεις.>>

Μπορούμε να βάλουμε άλλα εκτός από αυτά που μας δίνει?

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

<<Υπάρχουν προκαθορισμένα εικονίδια, απ' τα οποία επιλέγεις αυτό που θέλεις.>>

Μπορούμε να βάλουμε άλλα εκτός από αυτά που μας δίνει?

 

Απ' όσο γνωρίζω, όχι.

Μην αφήνεις για αύριο, κάτι που μπορείς να κάνεις σήμερα !!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και δύο εβδομάδες ( εισαγωγής από Ρουμανία ) και μέχρι στιγμής έχω βρει δύο προβληματάκια.

1: Δεν μπορώ να τραβήξω screenshot με το πέρασμα του χεριού ούτε καν στις ρυθμίσεις που γράφει δοκιμάστε το.

2: Δεν μπορώ να κάνω σίγαση κλήσης τοποθετώντας την παλάμη στον αισθητήρα ( αν το γυρίσω μπρούμυτα δουλεύει )

Έχω πάρει αναβάθμιση 4.2.2 , έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα .

 

Επίσης μήπως γνωρίζεται αν μπορώ να χρησιμοποιήσω MHL και USB OTG καλώδια ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα το screenshot και στην εκδοση 4.1.2, πατάς ταυτόχρονα το πληκτρο power (δεξια πανω) και το πλήκτρο αρχικής οθόνης (κατω κέντρο). Το στιγμυότυπο αποθηκεύεται στα αλμπουμ με φωτογραφίες. Δυστυχώς δεν εχω πάρει την νεα ενημέρωση ωστε να διαπιστώσω εαν λειτουργεί. Παρακαλώ ενημέρωσέ μας.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και δύο εβδομάδες ( εισαγωγής από Ρουμανία ) και μέχρι στιγμής έχω βρει δύο προβληματάκια.

1: Δεν μπορώ να τραβήξω screenshot με το πέρασμα του χεριού ούτε καν στις ρυθμίσεις που γράφει δοκιμάστε το.

2: Δεν μπορώ να κάνω σίγαση κλήσης τοποθετώντας την παλάμη στον αισθητήρα ( αν το γυρίσω μπρούμυτα δουλεύει )

Έχω πάρει αναβάθμιση 4.2.2 , έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα .

 

Επίσης μήπως γνωρίζεται αν μπορώ να χρησιμοποιήσω MHL και USB OTG καλώδια ;

Ευχαριστώ

 

Γεια σου φίλε ng3239.

 

  1. Όπως στην 4.1.2 έτσι και στην 4.2.2 συνεχίζει να δουλεύει κανονικά το screenshot με το πέρασμα της παλάμης.
  2. Το ίδιο ισχύει και για τη σίγαση. Δουλεύει κανονικά.

 

Δοκίμασε να τα κάνεις ξανά και τα δύο.

Πριν το δοκιμάσεις...κάνε ένα restart την συσκευή σου...

Αν μετά από κάποιες δοκιμές δεν γίνεται τίποτα...ίσως είναι ένα μικρό πρόβλημα.

Μην αφήνεις για αύριο, κάτι που μπορείς να κάνεις σήμερα !!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά, έχω βρει κι άλλο ένα ζουζούνι (bug) στην συσκευή δεν ξέρω αν υπάρχει και στην δικιά σας (όσοι την έχετε αγοράσει).

όταν βγάζω φωτογραφίες και τις αποθηκεύει, τις ανοίγω είναι εντάξεί..

καμιά φορά αν βγάλω καινούριες μερικές από τις παλιές (και όχι μόνο φωτογραφίες αλλά και βίντεο) κάποιες φωτογραφίες

μου τις κρασάρει... δηλαδή βγάζω μια φώτο πχ ένα τοπίο, μετά βγάζω πχ ένα ζωάκι... η φώτο με το τοπίο παρόλο που στην προεπισκόπιση μπορώ να δω (τις περισσότερες φορές) ποια φώτο είναι, όταν την ανοίγω μου ανοίγει αλλά αντί για

αυτό που απαθανάτησα μου έχει βγάλει την εικόνα ΓΚΡΙΖΑ.... μόνο γκρίζο... τίποτα άλλο λες και έβγαλα φώτο κανέναν γκρι τοίχο...

επίσης στα βίντεο που πρόσφατα πρόσεξα μου τα κρασάρει δεν τα παίζει.

λοιπόν έχω βάλει στον υπολογιστή τις φωτογραφίες (το βίντεο όχι ακόμα ελπίζω να τα καταφέρω σήμερα)

και τις έχω ανοίξει αλλά και στον Η/Υ μου τις βγάζει γκρίζες και κάποιες δεν τις ανοίγει καθόλου ούτε καν στην προεπισκόπιση!

έχει κανείς καμιά ιδεά τι μπορεί να φταίει?

δεν το έχω φορτώσει ... σχεδόν καθόλου από εφαρμογές είχα 2-3 παιχνιδάκια και τα έσβησα.

πλέον μόνο τραγούδια έχω και φωτογραφίες και 1-2 βίντεο...

ευχαριστώ εκ των προτέρων

να έχετε μια υπέροχη μέρα

Συγνώμη που να φύγεις σ' άφησα τα παιχνίδια μεταξύ ζωής και θάνατου είναι άνισα...
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα το screenshot και στην εκδοση 4.1.2, πατάς ταυτόχρονα το πληκτρο power (δεξια πανω) και το πλήκτρο αρχικής οθόνης (κατω κέντρο). Το στιγμυότυπο αποθηκεύεται στα αλμπουμ με φωτογραφίες. Δυστυχώς δεν εχω πάρει την νεα ενημέρωση ωστε να διαπιστώσω εαν λειτουργεί. Παρακαλώ ενημέρωσέ μας.

 

Γεια σου φίλε ng3239.

 

  1. Όπως στην 4.1.2 έτσι και στην 4.2.2 συνεχίζει να δουλεύει κανονικά το screenshot με το πέρασμα της παλάμης.
  2. Το ίδιο ισχύει και για τη σίγαση. Δουλεύει κανονικά.

 

Δοκίμασε να τα κάνεις ξανά και τα δύο.

Πριν το δοκιμάσεις...κάνε ένα restart την συσκευή σου...

Αν μετά από κάποιες δοκιμές δεν γίνεται τίποτα...ίσως είναι ένα μικρό πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ και και τους δύο . Οι αισθητήρες συνεχίζουν να μη δουλεύουν . Με power button + home button δουλεύει κανονικά.

Αν κάποιος φίλος - φίλη γνωρίζει για MHL & USB OTG ας απαντήσει.Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο ,αν και η οθόνη αρχίζει και μου φαίνεται μικρή ( ναι ξέρω παίρνω ληγμένα ) .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά, έχω βρει κι άλλο ένα ζουζούνι (bug) στην συσκευή δεν ξέρω αν υπάρχει και στην δικιά σας (όσοι την έχετε αγοράσει).

όταν βγάζω φωτογραφίες και τις αποθηκεύει, τις ανοίγω είναι εντάξεί..

καμιά φορά αν βγάλω καινούριες μερικές από τις παλιές (και όχι μόνο φωτογραφίες αλλά και βίντεο) κάποιες φωτογραφίες

μου τις κρασάρει... δηλαδή βγάζω μια φώτο πχ ένα τοπίο, μετά βγάζω πχ ένα ζωάκι... η φώτο με το τοπίο παρόλο που στην προεπισκόπιση μπορώ να δω (τις περισσότερες φορές) ποια φώτο είναι, όταν την ανοίγω μου ανοίγει αλλά αντί για

αυτό που απαθανάτησα μου έχει βγάλει την εικόνα ΓΚΡΙΖΑ.... μόνο γκρίζο... τίποτα άλλο λες και έβγαλα φώτο κανέναν γκρι τοίχο...

επίσης στα βίντεο που πρόσφατα πρόσεξα μου τα κρασάρει δεν τα παίζει.

λοιπόν έχω βάλει στον υπολογιστή τις φωτογραφίες (το βίντεο όχι ακόμα ελπίζω να τα καταφέρω σήμερα)

και τις έχω ανοίξει αλλά και στον Η/Υ μου τις βγάζει γκρίζες και κάποιες δεν τις ανοίγει καθόλου ούτε καν στην προεπισκόπιση!

έχει κανείς καμιά ιδεά τι μπορεί να φταίει?

δεν το έχω φορτώσει ... σχεδόν καθόλου από εφαρμογές είχα 2-3 παιχνιδάκια και τα έσβησα.

πλέον μόνο τραγούδια έχω και φωτογραφίες και 1-2 βίντεο...

ευχαριστώ εκ των προτέρων

να έχετε μια υπέροχη μέρα

 

Αν αποθηκεύεις σε εξωτερική κάρτα, έλεγξε την κάρτα σου ίσως είναι ελαττωματική.

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή δεν υπάρχει κάποιο ζουζούνι σε αυτό labrosg?

δεν ξέρω θα το κοιτάξω.

σε ευχαριστώ για την απάντηση!

καλή σου μέρα

Συγνώμη που να φύγεις σ' άφησα τα παιχνίδια μεταξύ ζωής και θάνατου είναι άνισα...
Link to comment
Share on other sites

Στη stock 4.2.2 υπάρχει κάποια ειδική ρυθμιση στη stock email εφαρμογή για να συγχρονιζει αυτόματα ωστε να μην χρειάζεται να μπω μεσα στην εφαρμογη και να πατησω εγω τον συγχρονισμό; δεν μου φερνει τα e-mail αυτοματα οτι και να εχω κάνει παρα μονο αν πατησω εγω τον συγχρονισμο παρολο που το εχω σεταρει να συγχρονιζει καθε 15 λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμία καλή εφαρμογή για να επιλέγεις SIM όταν πάς να κάνεις κλήσεις και όχι απο πρίν;;;; Όσες έχω δοκιμάσει είναι τελείως ότι να ναι!!!

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα μία λειτουργία που δεν ήξερα ότι υπάρχει...

Στο ευρετήριο αν κάνεις "κλικ" στην εικόνα της επαφής, ανοίγει τα τηλέφωνα και σε δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις εκεί απευθείας την κάρτα που θα κάνεις κλήση!

Όπως στο widget "αγαπημένες επαφές".

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ η κίνηση για τα στιγμιότυπα δεν δουλεύει (4.1.2 όχι root).

Ξέρουμε ποια εφαρμογή είναι υπεύθυνη για αυτή τη δουλειά για να της κάνουμε "reset";

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...