Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα κι εγώ την συσκευη σημερα. Εχω το εξης προβλημα. Την what's up sim στο slot 2 δεν την βλεπει καθολου, ενω στο slot 1 την βλεπει. Με την 2η sim δεν εχω θεμα. Ξέρει κανένας τον λόγο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ στην πρώτη έχω CU και στην δεύτερη WU. Και αντίθετα δουλεύουν. Οπότε ή κάτι δεν κάνεις καλά ή κάπου υπάρχει βλάβη.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή δεν υπάρχει κάποιο ζουζούνι σε αυτό labrosg?

δεν ξέρω θα το κοιτάξω.

σε ευχαριστώ για την απάντηση!

καλή σου μέρα

 

Δε μπορώ να σου πω με σιγουριά, γιατί δεν έχω την συγκεκριμένη συσκευή :-) εμπειρικά εκφράζω άποψη, επειδή κάτι παρόμοιο μου έχει συμβεί σε άλλη συσκευή από προβληματική κάρτα.

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Μετά από την ενημερωση του λογισμικου δουλεύουν και οι καρτες σιμ και στα 2 σλοτ. Όλα καλά λοιπόν:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας έχει έρθει η δεύτερη έκδοση του Hangouts; Έχω δοκιμάσει τα πάντα και είμαι ακόμα στην 1.2...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το κιντό από την παρασκευή. Μέχρι αυτή την ώρα που γραφω αυτό το μήνυμα η μπαταρία ειναι στο 58%:cool:. Οπότε κατά την γνώμη μου η μπαταρία του ειναι επαρκέστατη. Βέβαια μιλάμε για νορμάλ χρήση του κινητού. Όχι συνέχεια πάνω στο κινητό. Μέχρι τώρα θεώρω σούπερ το κινητό, και με απίστευτα ευκολη μετάβαση από την sim 1 στην sim 2. Πανεύκολο γενικά στο να χρεώνεις την κάρτα που θέλεις την στιγμή που θέλεις. Η οθόνη είναι σούπερ (ήταν η μοναδική μου ανησυχία λόγω της ανάλυσης). Αυτά μέχρι τώρα.:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

είμαι και εγώ κάτοχος του Grand εδώ και ένα μήνα. Μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2 μου δημιούργησε πρόβλημα στην φόρτωση και αποστολή φωτογραφιών (απο κάμερα) σε διάφορες εφαρμογές όπως viber. δηλαδή ενώ τραβάω την φωτογραφία δεν την αποθηκεύει και με πετάει πάλι στην κάμερα ή άμα έχω τραβήξει ήδη μια φωτογραφία και πάω να την επιλέξω για να την στείλω κάπου μου γράφει ότι το αρχείο δεν υπάρχει ή ότι δεν μπορεί να το βρεί.

 

μήπως ξέρει κάποιος να με βοηθήσει με την λύση; έχει παρουσιαστεί και σε κάποιον άλλον αυτό το πρόβλημα; ενημερωτικά έχω απεγκαταστήσει και εγκαταστήσει το viber ήδη δύο φορές απο την αναβάθμιση.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα i9082 το εχω 2 μερες και σημερα το πρωι κατεβασα μια εφαρμογη και κολησε η οθονη ασπρη ακουω τους ήχους απο facebook και αλλους αλλα δε μπορω να κανω κατι μονο 2 μερες το εχω,,,,,σας ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το εξης θεμα με το κινητο.οταν εχω κλειστη την μια απο τις δυο καρτες και με παρουνε στην απενεργοποιημενη καρτα το τηλεφωνο χτυπαει κανονικα μεσω της αλλης.οταν την ενεργοποιω παλι δεν μου ερχεται κανενα μνμ οτι ειχα χαμενη κληση.το ιδιο παθαινω και οταν το εχω κλειστο τελειως το κινητο δεν μου ερχονται κλησεις χαμενες.τι φταιει γιατι συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το κιντό από την παρασκευή. Μέχρι αυτή την ώρα που γραφω αυτό το μήνυμα η μπαταρία ειναι στο 58%:cool:. Οπότε κατά την γνώμη μου η μπαταρία του ειναι επαρκέστατη. Βέβαια μιλάμε για νορμάλ χρήση του κινητού. Όχι συνέχεια πάνω στο κινητό. Μέχρι τώρα θεώρω σούπερ το κινητό, και με απίστευτα ευκολη μετάβαση από την sim 1 στην sim 2. Πανεύκολο γενικά στο να χρεώνεις την κάρτα που θέλεις την στιγμή που θέλεις. Η οθόνη είναι σούπερ (ήταν η μοναδική μου ανησυχία λόγω της ανάλυσης). Αυτά μέχρι τώρα.:)

 

:blink: εμενα παντως κραταει 2 μερες το πολυ η μπαταρια με ελαχιστη χρηση , η οθονη καταναλωνει σχεδον ολη την μπαταρια , :mad:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

είμαι και εγώ κάτοχος του Grand εδώ και ένα μήνα. Μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2 μου δημιούργησε πρόβλημα στην φόρτωση και αποστολή φωτογραφιών (απο κάμερα) σε διάφορες εφαρμογές όπως viber. δηλαδή ενώ τραβάω την φωτογραφία δεν την αποθηκεύει και με πετάει πάλι στην κάμερα ή άμα έχω τραβήξει ήδη μια φωτογραφία και πάω να την επιλέξω για να την στείλω κάπου μου γράφει ότι το αρχείο δεν υπάρχει ή ότι δεν μπορεί να το βρεί.

 

μήπως ξέρει κάποιος να με βοηθήσει με την λύση; έχει παρουσιαστεί και σε κάποιον άλλον αυτό το πρόβλημα; ενημερωτικά έχω απεγκαταστήσει και εγκαταστήσει το viber ήδη δύο φορές απο την αναβάθμιση.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Είμαι ακόμα σε 4.1.2 αλλά τα παιδιά που έχουν αναβαθμιστεί, λένε πως θέλει επαναφορά για να στρώσουν τα πράγματα. Το δοκίμασες; Αν όχι δοκίμασε πρώτα «Εκκαθάριση δεδομένων» στην εφαρμογή «Κάμερα» (θα πρέπει να χαθούν και να έρθουν στις προεπιλεγμένες οι ρυθμίσεις της κάμερας!!!). Μετά από το viber τράβα μια νέα φωτογραφία και δες αν διορθώθηκε το πρόβλημα.

 

 

καλησπερα εχω ενα i9082 το εχω 2 μερες και σημερα το πρωι κατεβασα μια εφαρμογη και κολησε η οθονη ασπρη ακουω τους ήχους απο facebook και αλλους αλλα δε μπορω να κανω κατι μονο 2 μερες το εχω,,,,,σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Επανεκκίνηση δοκίμασες (από την μπαταρία για σιγουριά); Η άσπρη οθόνη είναι από την στιγμή που εκκινεί το κινητό ή κατά την εκκίνηση δεν είναι άσπρη και δείχνει το λογότυπο της Samsung;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εκανα επανεκκινηση αλλα τα ιδια φιλε μου η οθονη ειναι συνεχεια ασπρη χωρις λογοτυπο μολις το ανοιγω ειναι ασπρη... και κλειστο που το εχω και το συνδεω στον υπολογηστη γινεται ασπρη ,το πρωι ανοιξε μετα απο πολλες προσπαθειες αλλα δεν εκαντα επαναφωρα και το εκλεισα και παλι τα ιδια σας ευχαριστω μηπως εχει κουμπη ρεσετ; καπου;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακόμα σε 4.1.2 αλλά τα παιδιά που έχουν αναβαθμιστεί, λένε πως θέλει επαναφορά για να στρώσουν τα πράγματα. Το δοκίμασες; Αν όχι δοκίμασε πρώτα «Εκκαθάριση δεδομένων» στην εφαρμογή «Κάμερα» (θα πρέπει να χαθούν και να έρθουν στις προεπιλεγμένες οι ρυθμίσεις της κάμερας!!!). Μετά από το viber τράβα μια νέα φωτογραφία και δες αν διορθώθηκε το πρόβλημα.

 

ευχαριστώ για την λύση αλλά δυστυχώς μου κάνει τα ίδια. :( θα προσπαθήσω να κάνω μια γενική επαναφορά ρυθμίσεων μήπως φταίει αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εκανα επανεκκινηση αλλα τα ιδια φιλε μου η οθονη ειναι συνεχεια ασπρη χωρις λογοτυπο μολις το ανοιγω ειναι ασπρη... και κλειστο που το εχω και το συνδεω στον υπολογηστη γινεται ασπρη ,το πρωι ανοιξε μετα απο πολλες προσπαθειες αλλα δεν εκαντα επαναφωρα και το εκλεισα και παλι τα ιδια σας ευχαριστω μηπως εχει κουμπη ρεσετ; καπου;

 

Αν δεν έχεις root ή πειραγμένο bootloader (σε αυτή τη περίπτωση θα ήξερες τι πήγε στραβά), τότε κατά πάσα πιθανότητα η συσκευή έχει ελάττωμα. Και να ήθελες, δεν θα μπορούσες να την φέρεις σε αυτή την κατάσταση.

 

Αν και οι εφαρμογές δεν μπορούν να πειράξουν την εκκίνηση του κινητού, μπορείς να μπεις στο play store από τον υπολογιστή σου και να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή που είπες στην αρχή. Αν και σίγουρα δεν φταίει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή "no led" μιας και δεν εχει λεντακι ειδοποιησεων το κινητό. Εκτός από την Νο Led η οποία δεν μου άρεσε καθόλου υπάρχει καμια άλλη δοκιμασμένη, γιατι δεν βρισκω τιποτα στο google play.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ενδιαφερομαι και εγω να το αγορασω και θελω να ρωτησω αμα μεσα στη συσκευασια περιαεχει μια θυκη της σαμ;;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει μέσα στην συσκευασία θήκη.

 

Κανονικά θα 'πρεπε, αλλά.... Ελλαδάρα !!

Μην αφήνεις για αύριο, κάτι που μπορείς να κάνεις σήμερα !!
Link to comment
Share on other sites

Ναι έδινε για τις αγορές τις Ινδίας κ μιας χώρας αφρικανικής νομίζω.

Το ebay βράζει από θήκες, με 1.80 πήρα μια πολύ τζετέ. Θα βρω link αν θέλεις. Έχω πάρει κ μια με φοσφοριζέ πλαίσιο κ σταντ.4.5€ αυτή. Πανάκριβη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φιλέ και εγώ έχω δει πολλές απο ebay. Απλα Ρώτησα μήπως έχει και το ελληνικό.

 

Θέλω να κάνω αλλη μια ερώτηση. Πόση μνήμη μένει καθαρη στο χρήστη;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή "no led" μιας και δεν εχει λεντακι ειδοποιησεων το κινητό. Εκτός από την Νο Led η οποία δεν μου άρεσε καθόλου υπάρχει καμια άλλη δοκιμασμένη, γιατι δεν βρισκω τιποτα στο google play.

 

Δεν υπαρχει καλυτερη απο το noled και επειδη τη χρησιμοποιω συνεχεια ειναι τελεια. Τωρα που λες δεν σου αρεσει δεν μπορω να το καταλαβω. :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...