Jump to content

Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πράγματι , δεν είχα διαβάσει τα ψιλά γράμματα..

Δεν δουλεύει η δεύτερη sim..

Να μένει, τις χρειάζομαι και τις δύο..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν νομιζω να μπορεις να κατεβασεις το 4.4.2 σε αυτο το τιλεφωνο

 

υπαρχουν ηδη εκδοσεις 4.4.2 αλλα custom ... ειδα και καποια βιντεακια στο youtube...

 

το "μια χαρα αποδοση" δεν φτανει για να το περιγραψεις...

 

εντομεταξυ σε 4.2.2 εχει καλυφθει σε εκδοσεις genxt ... περιμενω κατι αντιστοιχο και σε 4.4.2 συντομα

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

πιστευω σε κανενα μηνα θα μπορουμε να καταβασουμαι το 4.4.2 και θα λειτουργα κανονικα το τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα ενα hard reset και εστρωσε αρκετα το κινητο, ειναι παρα πολυ σμουθ , και η μπαταρια κραταει παραπανω, ειχα την οθονη σε λειτουργια πανω απο 5 ωρες οταν επεσε στο 14% .
Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-grand-2-6329/ βγηκε το πιο ανεπτυγμενο grand ριχτε μια ματια

 

Ναι κυκλοφορει ήδη στην Ινδια , αν ερθει προς τα εδω λεω να το τσιμπησω

υπαρχει και το αντιστοιχο thread εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379105

Link to comment
Share on other sites

στην ινδια κανει το πιο ακριβο 24999 rs δηλαδη

265 ευρο σε λιγο καιρο οταν αρχισει να πωλειται πιστευω να ειναι στα 500-400 ευρο φενεται αρκετα καλυτερο απο αυτο το μοντελο αλλα ειναι ακριβο ;)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για να αγοράσω φορτιστή για το κινητό από το ebay, ο φορτιστής είναι ίδιος με τα άλλα κινητά της σειράς galaxy, όπως το S3;(micro usb;)
Link to comment
Share on other sites

ο φορτιστης ειναι συμβατος τοu s3 αλλα δεν ειμε σιγουρος αν το micro usb τεριαζει στο grand Edited by HLIAS14
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για να αγοράσω φορτιστή για το κινητό από το ebay, ο φορτιστής είναι ίδιος με τα άλλα κινητά της σειράς galaxy, όπως το S3;(micro usb;)

 

Ναι είναι ο ίδιος!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις που να ξερει πως να βαλω τα ελληνικα στο κινητο μου γτ δεν ξερω γιατι δεν τα εχει πανω αν αντιμετοπιζει κανεις το ιδιο προβλημα ας μου πει πωσ το ελεισε ? Edited by HLIAS14
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινουργια στο φορουμ και δεν ξερω πως λειτουργει ακριβώς. εχω το samsung galaxy grand και απο τοτε που το εκανα αναβαθμιση σε 4.2.2 το συστημα, εχω προβλημα με την φωτογραφική μηχανη. Αρχικα δεν την αναγνωριζουν οι εφαρμογες (τις οποιες απεγκαταστασα και ξανα εγκατεστησα μηπως διορθωθει το προβλημα αλλα τιποτα) και στην ιδια την καμερα..οσες φωτο εβγαλα πριν την αναβαθμιση εμφανιζονται κανονικά..μετα ειναι το προβλημα..εχετε καμια ιδέα?? Το κινητο τον Σεπτέμβριο το πήρα!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις που να ξερει πως να βαλω τα ελληνικα στο κινητο μου γτ δεν ξερω γιατι δεν τα εχει πανω αν αντιμετοπιζει κανεις το ιδιο προβλημα ας μου πει πωσ το ελεισε ?

 

Στην έκδοση 4.2.2 στις ρυθμίσεις, η συσκευή μου, γλώσσα και εισαγωγή υπάρχει η πρώτη επιλογή που διαλέγεις την γλώσσα του κινητού σου, ενώ πιο κάτω που αναφέρει πληκτρολόγιο samsung ή όποιο έχεις, κάνεις κλικ στο "γρανάζι" δεξιά για να μπεις στις ρυθμίσεις και κατεβάζεις όποια γλώσσα θέλεις για το πληκρολόγιό σου.

Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική

ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν το ξέρουν οι γιατροί

και θα 'ρθουμε ξανά γιατί από παιδιά

μας παλάβωσε η ασπρόμαυρη στολή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ενημερωτικά αναφέρω ότι την Τρίτη 28/1/2014 μού ήρθε ειδοποίηση για ενημέρωση του λογισμικού και αφού το έκανα η μπαταρία "πετάει".Είμαι στις 2+ ημέρες με λογική χρήση ίντερνετ και αρκετή ομιλία.Πάνω που σκεφτόμουν να κάνω root.Αχρείαστο να είναι αλλά μήπως κάποιος μπορεί να καταγράψει αναλυτικά (ένα προς ένα) τα βήματα του root;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινουργια στο φορουμ και δεν ξερω πως λειτουργει ακριβώς. εχω το samsung galaxy grand και απο τοτε που το εκανα αναβαθμιση σε 4.2.2 το συστημα, εχω προβλημα με την φωτογραφική μηχανη. Αρχικα δεν την αναγνωριζουν οι εφαρμογες (τις οποιες απεγκαταστασα και ξανα εγκατεστησα μηπως διορθωθει το προβλημα αλλα τιποτα) και στην ιδια την καμερα..οσες φωτο εβγαλα πριν την αναβαθμιση εμφανιζονται κανονικά..μετα ειναι το προβλημα..εχετε καμια ιδέα?? Το κινητο τον Σεπτέμβριο το πήρα!

Κανεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και εγκατασταση εκ νέου των εφαρμογών. Αν έχεις ρυθμισει το goggle λογαριασμό σου συνήθως κατεβαίνουν και εγκαθίστανται αυτόματα. Εμενα έτσι μου δούλεψαν όλα σωστά

Link to comment
Share on other sites

μολισ πηρα το κινητο ειχε την 4.2.2 το πληκτρολογιο εινε ενταξει εχει ολες τισ γλωσσες ομοσ για την γλωσσα του κινητου ειναι πολυ λιγες και ουτε τα καν τα ελληνικα! Edited by HLIAS14
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα εχω ενα προβλημα με το κινητο αυτο.Χρησιμοποιω και τις δυο sim γιατι γιαυτο το ηθελα και πριν καμια εβδοαμαδα μου εβγαλε μια ενημερωση και θεωρησα οτι για καλο θα ειναι και γιαυτο την εκανα, απο την στιγμη εκεινη και μετα το κινητο σερνεται αν μπορει καποιος να με βοηθησει. Κατι που πρεπει να συμπληρωσω ειναι οτι δεν εχω καρτα SD ενω οι εφαρμογες μου πιανουν ελαχιστο χωρο στο κινητο αρα νομιζω δεν ειναι απο αυτο.Κατι το οποιο πρεπει να προσθεσω ειναι οτι δεν μπορει να ειναι απο χτυπημα γιατι απο την μια σερνεται μια μερα και την επομενη παει σφαιρα ...αυτα κατα τα αλλα οποιος εχει θεμα με δυο sim ειναι το καλυτερο προιον ever μονο να μην κανει αυτη την ενημερωση.....
Link to comment
Share on other sites

Κανεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και εγκατασταση εκ νέου των εφαρμογών. Αν έχεις ρυθμισει το goggle λογαριασμό σου συνήθως κατεβαίνουν και εγκαθίστανται αυτόματα. Εμενα έτσι μου δούλεψαν όλα σωστά

 

Θα μου σβηστούν τα αρχεια?? Θα το δοκιμασω ομως..μπορεις να μου εξηγήσεις πως γίνεται?? Ευχαριστώ παρα πολυ!!!!!

Edited by mkyriake
ξεχασα να επισημάνω κατι επιπλεον
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει την έκδοση 4.1.2 από τότε που το αγόρασα και δεν μου έχει βγάλει ειδοποίηση για αναβάθμιση. Και στον έλεγχο που έκανα για νέα έκδοση λέει ότι ήδη χρησιμοποιώ τη νεότερη έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

πριν απο ποσο καιρο αγορασες το τηλεφωνο σου?

 

Τον Ιούνιο του 2013.

Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη το πηρα το ιανουαριο του 2014 για αυτο εχει το 4.2.2 να σε ροτισο κατι στο κινητο του υπαρχουν ολες οι γλωσσες γτ εμενα δεν εχει ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

μολισ πηρα το κινητο ειχε την 4.2.2 το πληκτρολογιο εινε ενταξει εχει ολες τισ γλωσσες ομοσ για την γλωσσα του κινητου ειναι πολυ λιγες και ουτε τα καν τα ελληνικα!

 

Βαλε στο κινητο σου wi-fi η δεδομενα και οταν πας στις ρυθμισεις εκει που λεει γλωσσα και εισαγωγη και μετα εκει που λεει γλωσσες εισοδου θα σου βγαλει μονο του πολλες γλωσσες απο τις ηδη υπαρχουσες και ψαξε να βρεις ελληνικα και πατα διπλα που θα σου λεει ενημερωση και θα εισαι ενταξει. Μετα μη ξεχασεις να τσεκαρεις τα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου σβηστούν τα αρχεία?? Θα το δοκιμάσω όμως..μπορείς να μου εξηγήσεις πως γίνεται?? Ευχαριστώ παρα πολυ!!!!!

 

Ρυθμίσεις , λογαριασμοί (πάνω στην μπάρα ), δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας.

Επιλέγεις και τα 2 κουτάκια αν δεν είναι ήδη επιλεγμένα , και μετά πατάς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Θα σβηστούν τα πάντα και μόλις γίνει επανεκκίνηση θα αρχίσουν σιγά σιγά να ξανά εγκαθίστανται όλα τα προγράμματα και οι επαφές.

Φρόντισε να είσαι σε δίκτυο wi-fi και να θυμάσαι τους κωδικούς σου στο gmail

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand Duos (I9082)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...